ogień to symbol raju, ognisko zażyłego stada ludzkiego, centrum moje pierwsze wspmnienia, babcia mnie odgania od paleniska w kuchni, żywego ognia, mówi,nie patrz bo sie posikasz ogien był pierwszą moją fascynacją Od 2 mln lat uzywamy ognia, dziki i niepohamowany, dawał ciepło, uzywany do sporządzania posilkow i odstraszania drapiezników i do polowania (nagonka), i do wiary. Mieso upieczone w ogniu było wolne od pasożytów, wysoka temperatura umożliwila spozywanie roslin, które na surowo sa trujące, wypalane naczyń
Jako dziecko uwielbiałem patrzeć w ogień, jestem z raju, atawizm. Zapalcie świeczkę, napijcie wina (zmaterializowane słońce), przytulcie do dziewczyny, poczujecie raj |