Racjonalista - Strona głównaDo treści
Migracja do Szwecji i Europy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
24-11-2021 08:15kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Migracja do Szwecji i Europy
Ocena 1 na 1
Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej pokazuje ponad wszelką wątpliwość, że obecny system prawa azylowego musi zostać zlikwidowany - mówi felietonista NI, H.Mathiasson, który czytał raport "Migracja zastępcza do Szwecji" z 2004 roku.

Wielkim pytaniem w raporcie jest to, gdzie można znaleźć te miliony ludzi, którzy zastąpią populację Szwecji, i europejską, która znika z powodu spadku liczby urodzeń lub wysiedlenia. Autor raportu stwierdza, że najlepszymi regionami do znalezienia tych ludzi są Bliski Wschód i Afryka Północna, czyli państwa MENA. TAM jest duża młoda populacja, wysokie bezrobocie i beznadziejność na przyszłość. Tak zaplanowano w 2004 roku.

"Kraje te charakteryzują się głównie autorytarnym przywództwem. Demokracja w sensie zachodnim nie jest stosowana. Duży wzrost liczby ludności, wojny i konflikty, ubóstwo i bezrobocie to główne problemy w wielu krajach regionu. Rozwiązanie tych problemów jest głównym wyzwaniem dla obecnych reżimów. Ich strach przed niepokojami społecznymi jest wielki, ale jednocześnie strach przed reformami jest większy, ponieważ doprowadziłoby to do zmniejszenia lub ograniczenia ich władzy przez siły islamistyczne." Wniosek taki, ze chȩtnie pozbywają sie swoich ludzi dla spokoju wewnȩtrznego.

Raport z 2004 roku "Migracja zastępcza do Szwecji", napisany przez historyka ekonomii D. Rauhuta. Raport jest dostępny online i powinien zostać przeczytany i przesłany każdemu, kto uważa, że masowa imigracja jest polityką humanitarną, która polega na ochronie zasad prawa azylowego. W suchej prozie rządowej gadanina o humanitaryzmie błyszczy jej brakiem.
Masowy import obcokrajowców- Rauhut mówi, że do 2025 r. potrzeba co najmniej 4 mln imigrantów, a w sumie 10 mln do 2050 r. Polityka migracyjna musi zastąpić politykę regionalną, politykę rynku pracy, politykę redystrybucji i ogólnie ogólny cel polityczny.

Ciekawe byłoby przeczytanie raportu odnośnie wszystkich celόw migracyjnych do Europy zachodniej.

W praktyce tak to wygląda. Duński rząd socjaldemokratyczny rozważa obecnie wynajmowanie więzień za granicą, aby zmniejszyć presję na więzienia w kraju.

Szwedzka Służba Więziennictwa bije na alarm: Tłoczno w więzieniach. Ciężka presja na więzienia w Szwecji.

Nie jest jasne, gdzie na świecie będą znajdować się przestępcy, ale podano, że istnieje 300 miejsc, których koszt szacuje się na miliard koron.

To jest obecna rzeczywistość w Szwecji i Europie zachodniej UE.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>W praktyce tak to wygląda. Duński rząd socjaldemokratyczny rozważa obecnie wynajmowanie więzień >za granicą, aby zmniejszyć presję na więzienia w kraju.
>

Reżim amerykański musi założyć Arabom taką samą "demokrację" jaką założył w Gwatemali.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>W praktyce tak to wygląda. Duński rząd socjaldemokratyczny rozważa obecnie wynajmowanie więzień >za granicą, aby zmniejszyć presję na więzienia w kraju.
>>
>Reżim amerykański musi założyć Arabom taką samą "demokrację" jaką założył w Gwatemali.
>
Mowa była o wiezieniach
"Szwedzki więzień kosztuje 621 euro dziennie,
w porównaniu do średniej europejskiej wynoszącej 103 euro".

W Bułgarii więzień kosztuje tylko 3 euro dziennie, czyli
mniej niż jedna setna tego, co kosztuje szwedzki więzień.
W Polsce 3150 zł- drogo.

W rzeczywistości może byłoby lepiej wynajmować więzienia w państwie afrykańskim. Przynajmniej przestępcy z regionu MENA z pewnością doceniliby to bardziej.
W sieci nawet jest info, że 250 mil na północny wschód od Uralu ze starym reżimem sowieckim!! Jest tanio, dobrze i sprawnie!!

Ale dlaczego zamiast tego nie otworzyć więzień w Afganistanie i Somalii? skąd najczȩściej przestȩpcy pochodzą...
24-11-2021 12:03 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>"Szwedzki więzień kosztuje 621 euro dziennie,
>w porównaniu do średniej europejskiej wynoszącej 103 euro".
>W Bułgarii więzień kosztuje tylko 3 euro dziennie, czyli
>mniej niż jedna setna tego, co kosztuje szwedzki więzień.
>W Polsce 3150 zł- drogo.
W Polsce 103 zł = 22 euro - jedna piąta średniej europejskiej.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>"Szwedzki więzień kosztuje 621 euro dziennie,
>>w porównaniu do średniej europejskiej wynoszącej 103 euro".
>>W Bułgarii więzień kosztuje tylko 3 euro dziennie, czyli
>>mniej niż jedna setna tego, co kosztuje szwedzki więzień.
>>W Polsce 3150 zł- drogo.
>W Polsce 103 zł = 22 euro - jedna piąta średniej europejskiej.
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.


newsy.gotu(*)-zarabiac-na-jedzenie-2037-r1/

OK, miesiȩcznie. Dziȩki za pomoc.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Ale dlaczego zamiast tego nie otworzyć więzień w Afganistanie i Somalii? skąd najczȩściej >przestȩpcy pochodzą...

Prościej jest cały świat zamienić w więzienie. Kto jest przestępcą wynika z paragrafów wymyślonego prawa. Wymyślać można różne rzeczy, a to, że prawo nie może działać wstecz, historia wielokrotnie pokazała, że jednak może.
Już dawno Żydzi o tym przestrzegali i może za to ich potwornie potraktowano.

pl.wikiped(*)ualistów_w_Obronie_Pokoju

" Kajdany amerykańskich imperialistów mają zamienić świat w komisariat policyjny, a jego ludność w niewolników kapitału"

Kiedyś intelektualistę, który wypowiedział te słowa, uznano za wariata. Minęło siedemdziesiąt lat i już mieszkamy w tym komisariacie. Nie ma już intelektualistów, więc wszyscy są w nim szczęśliwi. Do wszystkiego się można przyzwyczaić, a walka jak uczy historia, przynosi co innego jak walcząc spodziewaliśmy się. Można wpaść z deszczu pod rynnę. Szwedzi powinni wyemigrować do krajów skąd pochodzą uchodźcy i im tam wybudować "demokrację" lepszą jak mają u siebie. Wtedy problem może się rozwiąże.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Ale dlaczego zamiast tego nie otworzyć więzień w Afganistanie i Somalii? skąd najczȩściej >przestȩpcy pochodzą...
>Prościej jest cały świat zamienić w więzienie. Kto jest przestępcą wynika z paragrafów wymyślonego prawa. Wymyślać można różne rzeczy, a to, że prawo nie może działać wstecz, historia wielokrotnie pokazała, że jednak może.
>Już dawno Żydzi o tym przestrzegali i może za to ich potwornie potraktowano.
>pl.wikiped(*)ualistów_w_Obronie_Pokoju
>" Kajdany amerykańskich imperialistów mają zamienić świat w komisariat policyjny, a jego ludność w niewolników kapitału"
>Kiedyś intelektualistę, który wypowiedział te słowa, uznano za wariata. Minęło siedemdziesiąt lat i już mieszkamy w tym komisariacie. Nie ma już intelektualistów, więc wszyscy są w nim szczęśliwi. Do wszystkiego się można przyzwyczaić, a walka jak uczy historia, przynosi co innego jak walcząc spodziewaliśmy się. Można wpaść z deszczu pod rynnę. Szwedzi powinni wyemigrować do krajów skąd pochodzą uchodźcy i im tam wybudować "demokrację" lepszą jak mają u siebie. Wtedy problem może się rozwiąże.

Czy my mόwimy w tym samym temacie. Ja mόwie o przestȩpstwach zwiazanych z imigracja.
Dość dawno odkryłam że niektόrzy Polacy unikają tematu, albo wypowiadają siȩ infantylnie o imigrantach, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji jakie dotykaja spoleczeństwa w codziennym życiu z nimi.

Ja nie zachwycam siȩ wymianą ludzi w Europie!!
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>
>Czy my mόwimy w tym samym temacie. Ja mόwie o przestȩpstwach zwiazanych z imigracja.
>Dość dawno odkryłam że niektόrzy Polacy unikają tematu, albo wypowiadają siȩ infantylnie o imigrantach, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji jakie dotykaja spoleczeństwa w codziennym życiu z nimi.
>Ja nie zachwycam siȩ wymianą ludzi w Europie!!

Kontroler biletów w tramwaju został ciężko pobity o 08:30 w środę rano na Drottningtorget w centrum Göteborga. Skończyło się na tym, że inspektor padł nieprzytomny na ziemię.

To właśnie wtedy, gdy dana osoba nie mogła przedstawić ważnego dokumentu podróży, dopuściła się przemocy i dokonała fizycznego ataku na kontrolera biletów. Przemoc była tak silna, że inspektor stracił przytomność i bez problemu upadł na ziemię.
Takich przypadkόw sa setki: w autobusach, w pociagach, na ulicy, w urzedach itp.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Ja nie zachwycam siȩ wymianą ludzi w Europie!!

Czyli jesteś przeciw wolności i demokracji.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Ja nie zachwycam siȩ wymianą ludzi w Europie!!
>Czyli jesteś przeciw wolności i demokracji.

Co??

Jestem za prawdziwą wolnoscią i demokracją ludu.

Liberalna demokracja jest przestȩpstwem elit.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>>Czyli jesteś przeciw wolności i demokracji.
>Co??
>Jestem za prawdziwą wolnoscią i demokracją ludu.
>Liberalna demokracja jest przestȩpstwem elit.
>
Wolnością tylko dla siebie i władzą głupkowatego ludu, tragedia.
Berzerac (5671 punktów)

>>
>Mowa była o wiezieniach
>"Szwedzki więzień kosztuje 621 euro dziennie,
>w porównaniu do średniej europejskiej wynoszącej 103 euro".
>W Bułgarii więzień kosztuje tylko 3 euro dziennie, czyli
>mniej niż jedna setna tego, co kosztuje szwedzki więzień.
>W Polsce 3150 zł- drogo.
.
A stawka dzienna chorego w szpitalu to aż 6 zł. Może zamiast do więzienia, wysyłajmy przestępców do szpitali.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)

>A stawka dzienna chorego w szpitalu to aż 6 zł. Może zamiast do więzienia, wysyłajmy przestępców do szpitali.
>
Faktycznie taniej...
Do tego imamowie są rekrutowani do szwedzkiej Służby Więziennictwa.
Po długim niedoborze imamów w sztokholmskich więzieniach szwedzka Służba Więziennictwa inwestuje teraz w znalezienie większej liczby osób i zwiększenie ich godzin pracy.

- Chciałbym, żeby [imam] był tam codziennie, była nadzieja, że da się to zmienić- mówi w państwowym radiu zbrodniarz "Adam" o potrzebie opiekuna podczas odbywania kary.

Obecnie, imamom pracującym w szwedzkiej Służbie Więziennictwa trudno jest zaspokoić potrzeby wszystkich przebywających w więzieniach muzułmanów, ale ma nadzieję, że to naprawi, zarówno poprzez zwiększenie rekrutacji, jak i zwiększenie liczby godziny pracy.

Zwiekszenie liczby imamόw zwiększa ryzyko radykalizacji, tylko czy to bierze sie pod uwagȩ??

Wg "Adama" wielu więźniów przechwala się, jak bardzo są niebezpieczni i jak powinni kontynuować swoje przestępcze życie, gdy wyjdą, od czego, jak wierzy, opieka duszpasterska może pomóc w ucieczce od takiego życia.

Muzułmańska opieka duszpasterska, z Koranem i prawem szariatu jako pasterze??
Jakie są powody, dla których ci imamowie ubiegają się o azyl i kto płaci za ich utrzymanie w Szwecji?? Lewica-liberalna płaci.

Ciekawe czy w instytucjach można dziś porozumieć się po szwedzku, czy też jest to język arabski, który obowiązuje teraz prawie wszȩdzie.

W Malmö, nie rozumie siȩ, co ktoś mówi publicznie. Ludzie z MENA chętnie krzyczą ze sobą w autobusach i przez telefony komórkowe. Jak dzieci lub pijani...
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>W Malmö, nie rozumie siȩ, co ktoś mówi publicznie. Ludzie z MENA chętnie krzyczą ze sobą w >autobusach i przez telefony komórkowe. Jak dzieci lub pijani...

Spontaniczność świadczy o tym, że pochodzą z wolnego świata, bez cenzury.
Nie boją się głośno mówić i nie muszą się zastanawiać, czy to co mówią, spełnia czyjeś oczekiwania lub za to coś im grozi. Nikt ich nie karał i nagradzał, są po prostu sobą. Dla człowieka tresowanego to jest kuriozum.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>W Malmö, nie rozumie siȩ, co ktoś mówi publicznie. Ludzie z MENA chętnie krzyczą ze sobą w >autobusach i przez telefony komórkowe. Jak dzieci lub pijani...
>Spontaniczność świadczy o tym, że pochodzą z wolnego świata, bez cenzury.
>Nie boją się głośno mówić i nie muszą się zastanawiać, czy to co mówią, spełnia czyjeś oczekiwania lub za to coś im grozi. Nikt ich nie karał i nagradzał, są po prostu sobą. Dla człowieka tresowanego to jest kuriozum.
>

Pochodzą ze świata dyktatury.

Opowiadały mi Irakijki, ze Saddam Hussein mielił ludzi w dużych urządzeniach/maszynach do mielenia miȩsa w Iraku.

Wolność. Czekali, ze Amerykanie ich wyzwolą, ale jak zwykle coś siȩ pokrȩciło...

Inne były cele i zamiary od początku, a szkoda.

Ale i tak nie wszystko jest zgodne z tym co mόwisz!!

Oni mają w sobie coś z Rosjan. Muszą mieć silnego władcȩ.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Pochodzą ze świata dyktatury.
>Opowiadały mi Irakijki, ze Saddam Hussein mielił ludzi w dużych urządzeniach/maszynach do >mielenia miȩsa w Iraku.
>Wolność. Czekali, ze Amerykanie ich wyzwolą, ale jak zwykle coś siȩ pokrȩciło...
>Inne były cele i zamiary od początku, a szkoda.
>Ale i tak nie wszystko jest zgodne z tym co mόwisz!!
>Oni mają w sobie coś z Rosjan. Muszą mieć silnego władcȩ.
>

Niesamowite rzeczy ludzie mówią a co ciekawe to wszyscy jednakowo bredzą.
Jak to możliwe??
Demokratyczna zbieranina idiotów, która ma sobą rządzić, to tak jakby zającowi założyć dzwonek i wpuścić do lasu pełnego wilków.
Nie ma nic gorszego jak demokratyczna dyktatura idiotów. Zadłużenie od razu rośnie wykładniczo, a zabawa trwa. Wilki uwielbiają takie narody, rządzone przez demokratyczną zbieraninę, nawet zakładają im demokratyczne partie.
Czy my dożyjemy czasów, gdy będzie się mówić, że rządzić mają ludzie mądrzy i kompetentni??
Tych chcą, żeby ich Amerykanie "wyzwalali" powinno się wozić do Gwatemali.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Wielkim pytaniem w raporcie jest to, gdzie można znaleźć te miliony ludzi, którzy zastąpią populację Szwecji, i europejską, która znika z powodu spadku liczby urodzeń lub wysiedlenia.<<

Jeśli porównać dobrobyt kraju z jego populacją, to nie ma tu żadnej konkretnej zależności. Duży kraj może być bogaty, albo biedny. Tak samo jest z małymi krajami. Dobrobyt może brać się ze sprzedaży zasobów naturalnych, albo z dobrze zorganizowanej gospodarki, a ta gospodarka ma być na miarę społeczności, które ma w oparciu o nią prosperować. Sprowadzać to sobie można wybitnych specjalistów, którzy pomogą rozwijać tę gospodarkę. Sprowadzanie roboli ma coraz mniej sensu, skoro to co oni potrafią zrobić, mogą zrobić maszyny. I zrobić to lepiej i taniej.
Jedynym rozsądnym rozwiązaniem odnośnie tych migrantów, lub raczej leniwych ssaków, którzy chcą się przyssać do socjalu w krajach europejskich, mogło by być: zamknięcie granic i tworzenie przemysłu w krajach, z których uciekają. To oczywiście wymagałoby współpracy z tymi krajami. Może nawet obalanie reżimów w tych krajach, co na długą metę by się chyba kalkulowało.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>Jedynym rozsądnym rozwiązaniem odnośnie tych migrantów, lub raczej leniwych ssaków, którzy chcą się przyssać do socjalu w krajach europejskich, mogło by być: zamknięcie granic i tworzenie przemysłu w krajach, z których uciekają. To oczywiście wymagałoby współpracy z tymi krajami. Może nawet obalanie reżimów w tych krajach, co na długą metę by się chyba kalkulowało.

W 1999 roku RE zdecydowała, że Unia Europejska (UE) powinna zbudować wspólną politykę azylową i migracyjną. Nazywa się to współpracą Schengen. W 2001 roku Szwecja przystąpiła do współpracy z Schengen. Oznacza to, że wszystkie osoby legalnie przebywające w strefie Schengen muszą mieć możliwość swobodnego podróżowania bez konieczności okazywania paszportu przy przekraczaniu granic państwowych. Współpraca z Schengen doprowadziła do tego, że na początku 2000 roku więcej osób szukało azylu.
Obrońcy systemu azylowego często powołują się na Konwencję ONZ dotyczącą Uchodźców z 1951 roku. Konwencja kończy zatem w tym roku 70 lat. Dosłownie przeszła na emeryturę.

W tym samym roku, w którym przyjęto konwencję, zniesiono wojenną reglamentację kawy, po raz pierwszy zaprezentowano opakowanie tetrapak, na próbę wprowadzono parkometry, a Riksdag powołał dochodzenie w sprawie wprowadzenia telewizji w Szwecji. Innymi słowy, to zupełnie inny świat niż dzisiaj.

Ale szwedzka polityka migracyjna powstała kilkadziesiąt lat później, w latach 90. i na początku XXI wieku. W 2001 roku Göran Persson założył nowy organ Instytutu Studiów nad Polityką Wzrostu (ITPS). Celem agencji było stworzenie podstaw do integracji Szwecji z pięknym nowym światem globalizacji.
Model społeczenstwa wielokulturowego był wizją lewicowych politykierόw w latach 60- tych, za Palmego dalej wizje dopinano, co zostalo wpisane do konstytucji, za nastepnego premiera wpisano wstapienie do Unii, dalej, to była tylko gra.

Przestarzały system prawa do azylu

Politycy konserwatywni i prawica mowi dokładnie to, co Pan mόwi.
Chce pozbyc sie humanitarnych ciuchόw.

Odnosząc się do prawa do azylu, elita polityczna - gorliwie zachęcana przez lewicowo-liberalne otoczenie- próbowała postawić pytania ponad debatą polityczną.
To właśnie ta polityka sygnału- Szwecja nie jest w tej polityce osamotniona, tylko najbardziej ekstremistyczna- sprawiła, że migracja stała się przede wszystkim wielomiliardowym przemysłem dla przedsiębiorców zajmujących się przemytem uchodźców i bronią w napięciach geopolitycznych.
Rozwiązanie nie znajduje się ani w Brukseli, ani na polskiej granicy (tak mnie siȩ wydaje). Oczywiście Polska, jak wszystkie kraje, ma oczywiste prawo do samodzielnego decydowania, komu wolno wjechać na jej terytorium. Rozwiązanie leży w Sztokholmie, w Warszawie i parlamentach, aby położyć kres szalonej polityce migracyjnej i antyhumanistycznej, jaką jest migracja kompensacyjna, która kryje się za odwoływaniem się do prawa do azylu.

P.S. Rok 2015, stanie sie rokiem Potopu Muzułmańskiego na Europé.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>P.S. Rok 2O15, stanie sie rokiem Potopu Muzułmańskiego na Europé.

Jak się skończą te eksperymenty, to lud sobie demokratycznie wybierze następnych speców od kolejnych eksperymentów. Oczywiście nic o tym nie wiedząc.
Nam wprowadzono, już dawno temu, poziomy podział pomiędzy głupimi a mądrymi i przez to głupoty nie da się odsunąć na bok. Następne pokolenie już będzie bardziej zobojętniałe i nie będzie miało żadnych frustracji.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Może nawet obalanie reżimów w tych krajach, co na długą metę by się chyba kalkulowało.

Reżim amerykański zawodowo zajmuje się obalaniem "reżimów" i wszędzie jak wyssie surowce to jest nędza i głód i zapaść intelektualna.
Do Polski zamiast ściągać Ukraińców, trzeba było ściągnąć ŻYDÓW, pogonić, te głupkowate "ruchy narodowe", pełne nawiedzonych idiotów. Żydzi może by teraz, za trzecim razem, spowodowali, że Polak awansowałby z murarza na jakiś zawód XXI wieku.
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>Do Polski zamiast ściągać Ukraińców, trzeba było ściągnąć ŻYDÓW, ...<<

Jestem dopiero co po przeczytaniu książki p. Ewy Kurek "POZA GRANICĄ SOLIDARNOŚCI -
STOSUNKI POLSKO-ŻYDOWSKIE 1939-1945".
Dlatego niech już będą Ukraińcy.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365