 |
Coronasegregacje w swych różnorakich odmianach Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-11-2021 08:26 | Arminius (25555 punktów) | Coronasegregacje w swych różnorakich odmianach
1 na 1 | Coronahisteria i "polityka pandemiczna" generują coraz większa ilość paranoi - nieracjonalnej, szkodliwej, sprzecznej z elementarnym poczuciem sprawiedliwości oraz last but not least prawdopodobnie noszącej znamiona przestępstwa. Otóż w chwili obecnej narzucona przez władze pracodawcom praktyka jest następująca. Jeżeli w grupie pojawia się przypadek zainfekowanego coronawirusem, niezaszczepieni od razu idą na kwarantannę. Czyli nie pracują, odpoczywają, przebywają w bezpiecznym miejscu. Natomiast zaszczepieni, mają pozostać na miejscu ( bo są zaszczepieni), mają pracować ( w dwójnasób, bo także za tych zaszczepionych co poszli na kwarantannę), są nadal narażeni na zainfekowanie się ( bo wiemy że szczepionka nie chroni przed infekcją) oraz , last but not least - funkcjonując w warunkach jak wyżej mogą przenieść wirusa na swoich bliskich. Jak skandalicznie nielogiczna i niesprawiedliwa jest ta konstrukcja - każdy.... sam widzi. W moim odczuciu tego tupu praktyka nosi znamiona przestępstwa - bo przecież naraża na zakażenie się chorobą i utratę zdrowia lub życia. Przecież w sytuacji jak wyżej także zaszczepieni winni podlegać kwarantannie. Dlaczego nie podlegają? Ano najpewniej dlatego, że gdyby kazano im iść na kwarantannę - to tym samym..... zaprzeczono by skuteczności szczepionkom. Zdarza się że pracodawcy/przełożeni tłumaczą opornym i zaszczepionym pracownikom, że przecież jako zaszczepieni mniej ryzykują i nawet jak złapią chorobę to jej przebieg będzie lżejszy - więc musza zostać i harować za tych co na kwarantannie. Tytułem dygresji dodam, że za takie dictum w stosunku do mojej - łapałbym cokolwiek pod ręką i walił masywnie przez czerep rubaszny! Mamy więc w tym pandemicznym cyrku różnorakie segregacje i prześladowania. Raz dotyczą one niezaszczepionych raz zaszczepionych - a wszystkie ona składają się na jeden oczywisty obraz sytuacji. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >Coronahisteria i "polityka pandemiczna" generują coraz większa ilość paranoi - nieracjonalnej, >szkodliwej, sprzecznej z elementarnym poczuciem sprawiedliwości oraz last but not least >prawdopodobnie noszącej znamiona przestępstwa.
Apartheid Pracowałam w szkole, gdzie nauczyłam sie milczenia w temacie imigracji, ale teraz jestem w innej sytuacji.
Folk High School w Blekinge robi krok naprzód i wprowadza bezwarunkowy kowbojski apartheid. Dla tych, którzy przychodzą do szkoły, witają ich znaki informujące, że niezaszczepieni nie mają wstępu. Dyrektor szkoły jest dumny z tej decyzji.
Swoboda przemieszczania się nieszczepionych Szwedów jest coraz bardziej ograniczana. W coraz większej liczbie miejsc w społeczeństwie nie podaje się tych, którzy z różnych powodów nie chcą wstrzykiwać do swojego organizmu eksperymentalnej substancji, która rzekomo daje odporność na nosicielstwo, ale która okazała się nieskuteczna, do tego niektόrzy cierpią z powodu poważnych skutków ubocznych.
Narastają protesty przeciwko temu, co wielu kojarzy z tym, jak Żydzi byli traktowani w Niemczech w latach 30. XX wieku i Murzynów w odseparowanej Ameryce Południowej i Południowej Afryce poza apartheidem. W wielu miejscach odbyły się masowe demonstracje, ponieważ dyskryminacja się nasiliła.
W niektórych krajach wprowadza się obecnie wymagania dotyczące szczepień. Każdy, kto odmówi, może trafić do więzienia. Nawet w Szwecji nieszczepionym w szybkim tempie odmawia się dostępu do coraz większej liczby części społeczeństwa.
Ostatnio szkoły wyrzucają uczniów, którzy nie zażyli dwóch lub więcej strzykawek - niezależnie od tego, czy jesteś zdrowy, czy też uzyskałeś odporność w sposób naturalny poprzez chorobę Segregacja początkowo spotkała się ze sprzeciwem części uczniów. Ale po tym, jak ci uczniowie zostali wezwani na rozmowy z personelem i wystawieni na presję rówieśników ze szkoły, sceptyczni uczniowie albo zawiedli, albo zdecydowali się opuścić szkołę. Niezaszczepieni nie mają dostępu do szkoły.
Decyzja o dyskryminacji dotyczy również nauczycieli i innych pracowników szkoły. Każdy, kto nie przyjmie strzykawek, nie może kontynuować pracy w szkole.
Legalne czy nie - na to władze nie chcą odpowiadać. "Kwiatek"- tylko osoby zaszczepione mogą uczestniczyć w szkoleniu medycznym. Pod koniec ubiegłego tygodnia dyrektor ds. zdrowia podpisała decyzję, aby umożliwić kształcenie lekarzy tylko osobom zaszczepionym. Decyzja obowiązuje od obecnej kadencji jesiennej do odwołania.
Czy ta decyzja jest rozsądna!! Czy lewactwo wymysliło nowy argument do dalszego szaleństwa w walce o władze!!
P.S. Wczoraj w TV obejrzałam wystȩp naukowca, ktόry zamiast rąk miał wiszące kikuty, bo jego mama zaszczepiła sie szczepionką kiedyś modną, tylko dlaczego nie ubrał siȩ w koszulȩ z rȩkawami. Może nie oszalejȩ...
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | transformacja epidemii | >>Coronahisteria i "polityka pandemiczna" generują coraz większa ilość paranoi - nieracjonalnej, >>szkodliwej, sprzecznej z elementarnym poczuciem sprawiedliwości oraz last but not least >>prawdopodobnie noszącej znamiona przestępstwa. >Apartheid >Pracowałam w szkole, gdzie nauczyłam sie milczenia w temacie imigracji, ale teraz jestem w innej sytuacji. > Folk High School w Blekinge robi krok naprzód i wprowadza bezwarunkowy kowbojski apartheid. Dla tych, którzy przychodzą do szkoły, witają ich znaki informujące, że niezaszczepieni nie mają wstępu. Dyrektor szkoły jest dumny z tej decyzji. >Swoboda przemieszczania się nieszczepionych Szwedów jest coraz bardziej ograniczana. W coraz większej liczbie miejsc w społeczeństwie nie podaje się tych, którzy z różnych powodów nie chcą wstrzykiwać do swojego organizmu eksperymentalnej substancji, która rzekomo daje odporność na nosicielstwo, ale która okazała się nieskuteczna, do tego niektόrzy cierpią z powodu poważnych skutków ubocznych. >Narastają protesty przeciwko temu, co wielu kojarzy z tym, jak Żydzi byli traktowani w Niemczech w latach 30. XX wieku i Murzynów w odseparowanej Ameryce Południowej i Południowej Afryce poza apartheidem. W wielu miejscach odbyły się masowe demonstracje, ponieważ dyskryminacja się nasiliła. >W niektórych krajach wprowadza się obecnie wymagania dotyczące szczepień. Każdy, kto odmówi, może trafić do więzienia. Nawet w Szwecji nieszczepionym w szybkim tempie odmawia się dostępu do coraz większej liczby części społeczeństwa. >Ostatnio szkoły wyrzucają uczniów, którzy nie zażyli dwóch lub więcej strzykawek - niezależnie od tego, czy jesteś zdrowy, czy też uzyskałeś odporność w sposób naturalny poprzez chorobę >Segregacja początkowo spotkała się ze sprzeciwem części uczniów. Ale po tym, jak ci uczniowie zostali wezwani na rozmowy z personelem i wystawieni na presję rówieśników ze szkoły, sceptyczni uczniowie albo zawiedli, albo zdecydowali się opuścić szkołę. Niezaszczepieni nie mają dostępu do szkoły. >Decyzja o dyskryminacji dotyczy również nauczycieli i innych pracowników szkoły. Każdy, kto nie przyjmie strzykawek, nie może kontynuować pracy w szkole. >Legalne czy nie - na to władze nie chcą odpowiadać. >"Kwiatek"- tylko osoby zaszczepione mogą uczestniczyć w szkoleniu medycznym. >Pod koniec ubiegłego tygodnia dyrektor ds. zdrowia podpisała decyzję, aby umożliwić kształcenie lekarzy tylko osobom zaszczepionym. Decyzja obowiązuje od obecnej kadencji jesiennej do odwołania. >Czy ta decyzja jest rozsądna!! Czy lewactwo wymysliło nowy argument do dalszego szaleństwa w walce o władze!! >P.S. Wczoraj w TV obejrzałam wystȩp naukowca, ktόry zamiast rąk miał wiszące kikuty, bo jego mama zaszczepiła sie szczepionką kiedyś modną, tylko dlaczego nie ubrał siȩ w koszulȩ z rȩkawami. >Może nie oszalejȩ...
To wszystko jest tym bardziej i szokujące i przygnebiające - gdyż to właśnie Szwedzi swym rozumnym zarządzaniem epidemią bez uciekania się do drastycznych środków dowiedli, że byka spokojnie można chwycić za rogi i nie jest on wcale taki groźny. Coraz bardziej trafia do mnie teza, iż problem o którym debatujemy w coraz mniejszym stopniu jest zagadnieniem sanitaro - medycznym, w coraz większym zaś staje się zagadnieniem ideologiczno - społeczno - politycznym.
|
|
|  | | DyktaFon (9281 punktów) | Odp: transformacja epidemii |
> Coraz bardziej trafia do mnie teza, iż problem o którym debatujemy w coraz mniejszym stopniu jest zagadnieniem sanitaro - medycznym, w coraz większym zaś staje się zagadnieniem ideologiczno - społeczno - politycznym.> Lepiej późno niż wcale...
|
|
1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: Coronasegregacje w swych różnorakich odmianach | >Coronahisteria i "polityka pandemiczna" generują coraz większa ilość paranoi - nieracjonalnej, >szkodliwej, sprzecznej z elementarnym poczuciem sprawiedliwości oraz last but not least >prawdopodobnie noszącej znamiona przestępstwa.
"Last but not least" w zestawieniu z "prawdopodobnie noszącej znamiona przestępstwa", jest ciekawym przykładem oksymoronu. Prawdopodobnie nie jest to wystarczająco znacząco rażące, dla kogoś z mniej ścisłym umysłem, nie zmienia to faktu, na punkcie używania fraz, którymi nie zawsze udanie operujesz w sensie logicznym, masz bzika.
"last but not least" - Fraza używana do podkreślenia, że ktoś lub coś jest nadal znaczące, mimo że jest wymienione jako ostatnie na liście osób lub rzeczy. W takim wypadku po "last but not least" słowo "prawdopodobnie" nie powinno występować, ale że używamy języka polskiego, to fraza "last but not least" jest dość komicznym nadużyciem w tym wypadku.
Dopiero gdy ktoś zbuduje zdanie w oparciu o nie istniejące słowa, albo obce wyrażenia, uświadamiamy sobie, że istnieją w języku polskim słowa znacznie lepiej wyrażające nasze myśli
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | stosować więc |
>Dopiero gdy ktoś zbuduje zdanie w oparciu o nie istniejące słowa, albo obce wyrażenia, >uświadamiamy sobie, że istnieją w języku polskim słowa znacznie lepiej wyrażające nasze >myśli
Proszę więc je stosować w praktyce - powstrzymując się od uciekania do wulgarnego, lewackiego hejtu.
|
|
|  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: stosować więc | > myśliProszę więc je stosować w praktyce - powstrzymując się od uciekania do wulgarnego, lewackiego hejtu.Lewackiego? -- Już choćby to, czym jest? Armi, a w czym twój faszystowski jest lepszy? Nawzajem. A przy okazji, mam ci więcej takich - jak poniżej - odpowiedzi przypomnieć?
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | we właściwym miejscu | >>myśliProszę więc je stosować w praktyce - powstrzymując się od uciekania do wulgarnego, lewackiego hejtu. >Lewackiego? -- Już choćby to, czym jest? Armi, a w czym twój faszystowski jest lepszy? >Nawzajem. A przy okazji, mam ci więcej takich - jak poniżej - odpowiedzi przypomnieć?
Proszę je przypominać pod właściwym - ze względu na tematykę - wątkiem. W przeciwnym razie będą niczym innym jak lewacką obstrukcją i trollingiem i jako takie mogą być usuwane.
|
|
| | |  | | romaro (25211 punktów) | Odp: we właściwym miejscu | >Proszę je przypominać pod właściwym - ze względu na tematykę - wątkiem. W przeciwnym razie będą niczym innym jak lewacką obstrukcją i trollingiem i jako takie mogą być usuwane.
Czy ten watek nie jest trollingiem antyszczepionkowca? Możemy się przerzucać kto jest, a kto nie jest trollem. Gdybym miał wybierać po liczbie zydożerczych treści, jesteś kwalifikowanym trollem, ale czy to zmieni coś w twojej narcystycznej postawie? Retoryczne pytanie. Od lat ten twój narcyzm jest tu wszystkim znany i wiele razy poruszany właśnie wtedy, gdy swoje wady innym przypisywałeś.
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | jest o... | >>Proszę je przypominać pod właściwym - ze względu na tematykę - wątkiem. W przeciwnym razie będą niczym innym jak lewacką obstrukcją i trollingiem i jako takie mogą być usuwane. >Czy ten watek nie jest trollingiem antyszczepionkowca?
Ten wątek jest o dyskryminowaniu zaszczepionych. Napisałem też wątki o dyskryminowaniu niezaszczepionych. Ogólnie jedna i druga dyskryminacja wystawiają skandalicznie złą ocenę "zarządzaniu kryzysem " jakim jest pandemia. Uwaga jak wyżej dotyczy - rzecz jasna - nie tylko Polski.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: jest o... | > Ten wątek jest o dyskryminowaniu zaszczepionych. Napisałem też wątki o dyskryminowaniuWięc powiedz mi dzbanie, czym cię uraziłem tutaj wcześniej, gdy wyskoczyłeś z lewactwem:> Proszę więc je stosować w praktyce - powstrzymując się od uciekania do wulgarnego, lewackiego hejtu.Co cię uraziło w mojej odpowiedzi? www.racjonalista.pl/forum.php/s,862998#w863038
|
|
1 na 1 | Rowerex (859 punktów) | Odp: Coronasegregacje w swych różnorakich odmianach | > coraz większa ilość paranoiMoim zdaniem poziom paranoi jest stały od samego początku - nie da się przewidzieć każdej możliwości typu: "kto, kiedy, z kim i gdzie", a te które da się przewidzieć generują nierozwiązywalne problemy lub problemy których administracja państwowa nie jest w stanie kontrolować... U mnie w pracy ktoś ostatnio wygłosił płomienne przemówienie, że "nawet gdy zakaz podawania ręki na powitanie wydaje się być bez sensu, to jeżeli z powodu zakazu choć jedna osoba uniknie zakażenia, to będzie sukces!"Nie ma propagandowo niczego lepszego niż przypuszczenie ataku na gest związany z międzyludzkimi relacjami, kiedy to dwie osoby do czegoś przyzwyczajone za każdym razem będą miały w głowie ów zakaz, zakaz Wielkiego Brata, co to na terenie firmy jest Bogiem i Władcą nieomylnym....- a że w pomieszczeniach zaduch taki, że pierdnięcie jednej osoby czuje osoba na drugim końcu pomieszczenia, to cóż..., ważne, że część rzeczywiście nie podała sobie ręki na powitanie, bo Wielki Brat pokazał, że małymi kroczkami skutecznie tresuje maluczkich - pandemia to doskonała arena tresury, do tego tresury kompletnie nie związanej z jakimkolwiek zapobieganiem zachorowaniom... Coś mnie ostatnio zszokowało - niedawno w pewnej dyskusji internetowej pewna osoba, która szczepiła się dwoma dawkami "jak ministerstwo kazało" napisała, że dostała właśnie SMSa o dawce przypominającej dodając: "zadzieram kiecę i lecę, bo nie ma kolejek" - i jestem święcie przekonany, że to nie była żadna ironia... Popieprzony ten świat, zdalne sterowanie i to nawet cholernie skuteczne!
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|