W USA Ponad sto tysięcy ludzi zmarło z przedawkowania leków - w pierwszym roku pandemii, co stanowi przyrost o 29 % w porównaniu z 2019 r. Za koszmarną statystykę jak wyżej odpowiadają głównie opioidy, szczególnie lek (czy trucizna?) o nazwie fentanyl . I dlatego też podlinkownay materiał do którego lektury zachęcam - należy bezwzględnie czytać w kontekście wątku traktującego o patologicznych i zbrodniczych działaniach "Big Pharmy" ("Big Pharma = very big scandals" - www.racjonalista.pl/forum.php/s,863494), w tym wypadku polegających głównie na praktyce tzw. off label promotion (czyli że produkt jest dobry nie tylko na to co jest określone na naklejce ale w ogóle jest dobry na wiele innych dolegliwości). More than 100,000 people in the U.S. died of a drug overdose during the first year of the pandemic, a nearly 29% increase from the same time period in 2019, the Centers for Disease Control and Prevention announced Wednesday. The vast majority of those deaths were due to opioids, particularly synthetic opioids like fentanyl. "An American dying every five minutes -- that's game-changing," Secretary of Health and Human Services Xavier Becerra said at a media briefing. abcnews.go(*)-us-pandemic/story?id=81227489 |