Racjonalista - Strona głównaDo treści
Niebieskie ptaki na drzewa

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
05-12-2021 02:28MaxGolonko3 (3459 punktów)Niebieskie ptaki na drzewa
Grafika:
ocs-pl.okt(*)sweb/2021/12/drewniany-dom.jpg

i druga (inna)
ocs-pl.okt(*)ersweb/2021/12/dom-768x252.jpg

Ludzie to nie ptaki. Chyba, że ... niebieskie ptaki.
Dla takich to może akurat dobry pomysł.

'Domek poruszałby się jak winda, by nawet starsi mogli do niego wejść.
Autorzy koncepcji zakładają, że do jego budowy wykorzystano by termoizolację z betonu konopnego,
drewniane stelaże i wykończenie elewacyjne z płytek, do stworzenia których posłużyłby zrecyklingowany plastik.

Naukowcy z Politechniki Śląskiej i Warszawskiej za swój pomysł nowoczesnego domku na drzewie zostali nawet nagrodzeni.
Idea jest ciekawa: skoro katastrofa klimatyczna doprowadzi do zalania lądów, przenieśmy się wyżej – na drzewa.

Wystarczy wzrost poziomu morza o metr, aby Bałtyk zalał nasze Żuławy Wiślane, Hel stał się wyspą,
a znaczne tereny Gdańska i Gdyni stałyby się portem morskim.

To problem globalny. Badania wskazują na to, że mniej więcej 40 proc. populacji Ziemi
zamieszkałej w pobliżu wybrzeży jest zagrożona wzrostem poziomu oceanów.

To zresztą już się dzieje. W ciągu tylko ostatnich 20 lat przelewało się o 50 proc. więcej wody niż wcześniej.
Problem będzie narastał i do końca XXI wieku dojdzie do pięćdziesięciokrotnego wzrostu zjawiska,
jakim jest przelewanie się morza przez nabrzeża, szacują naukowcy.

Właśnie m.in. to ma prowadzić do migracji na niespotykaną dotąd skalę.
Logiczne: skoro woda zaleje miejsca, w których mieszkają ludzie,
ci będą musieli znaleźć coś na suchym lądzie.

Polscy architekci na to: niekoniecznie. Niech zamieszkają na drzewach.'

Tia

spidersweb(*)nie-ladow-przez-morza.html/amp

Siema
Max (ateista)
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)

>Ludzie to nie ptaki. Chyba, że ... niebieskie Pomysł nowoczesnego domku na drzewie
dzieci budują domki na drzewie, to chyba atawizm, jako szympansy budowliśmy gniazda na drzewie, tam bylo bezpiecznie
(ostatnio urodzilo sie dziecko z ogonem)

>Wystarczy wzrost poziomu morza o metr
w Holandi buduja domy plywające, też takie, że jak nie ma wody stoja na ziemi, jak sie pojawi, podniosa się razem z nią, ale tam nie mają drzew
DyktaFon (9281 punktów)
Jeszcze niedawno groziła nam susza. Pustynnienie terenów. No horror... A dziś to coś komuś odbiło czy jak? Albo ktoś ma nietrzymanie moczu i stąd te mokre sny...

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365