Racjonalista - Strona głównaDo treści
"Kapsuła samobójców" Sarco

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
08-12-2021 11:03kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
"Kapsuła samobójców" Sarco
Ocena 2 na 2
„Kapsuła samobójców”, może trafić na rynek w przyszłym roku
„Kapsułka samobójcza”, która umożliwia szybkie i bezbolesne samobójstwo, została właśnie zatwierdzona w postępowaniu sądowym w Szwajcarii i jest teraz legalna do użytku w tym kraju. Sarco, przypominająca sarkofag kapsuła, która powoli redukuje tlen i zwiększa azot, aż osoba w środku nadal umiera, ma być gotowa do działania w przyszłym roku.
Aktywna eutanazja jest w Szwajcarii nielegalna, ale zapewnienie środków do popełnienia samobójstwa jest legalne, o ile działanie, które bezpośrednio powoduje śmierć, jest wykonywane przez osobę, która chce umrzeć. W 2014 roku popełniono łącznie 752 samobójstwa wspomagane (330 mężczyzn, 422 kobiety), w porównaniu z 1029 samobójstwami niewspomaganymi (754 mężczyzn, 275 kobiet). Większość wspomaganych samobójstw w kraju dotyczy osób starszych cierpiących na nieuleczalną chorobę. Eutanazja jest szeroko stosowana przez obcokrajowców w tym, co krytycy nazywają turystyką samobójczą. W 2008 roku 60 proc. ogólnej liczby samobójstw, których asystowała organizacja Dignitas, stanowili Niemcy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

romaro (25211 punktów)
>"Kapsułka samobójcza", która umożliwia szybkie i bezbolesne samobójstwo, została właśnie zatwierdzona w postępowaniu sądowym w Szwajcarii i jest teraz legalna do użytku w tym kraju.

Sam sobie taką sprawię jak będzie w promocji.

Broń palna też jest legalna i nikogo to nie bulwersuje.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>"Kapsułka samobójcza", która umożliwia szybkie i bezbolesne samobójstwo, została właśnie zatwierdzona w postępowaniu sądowym w Szwajcarii i jest teraz legalna do użytku w tym kraju.
>Sam sobie taką sprawię jak będzie w promocji.
>Broń palna też jest legalna i nikogo to nie bulwersuje.

Nie rόb tego "romaro".
Ja tam chcȩ żyć aż do mojego końca życia??
08-12-2021 17:44 
 Ocena 3 na 3
DyktaFon (9281 punktów)
>>>"Kapsułka samobójcza", która umożliwia szybkie i bezbolesne samobójstwo, została właśnie zatwierdzona w postępowaniu sądowym w Szwajcarii i jest teraz legalna do użytku w tym kraju.
>>Sam sobie taką sprawię jak będzie w promocji.
>>Broń palna też jest legalna i nikogo to nie bulwersuje.
>Nie rόb tego "romaro".
>Ja tam chcȩ żyć aż do mojego końca życia??
>
Dość trudno żyć dłużej... ale i krócej się nie da
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>>"Kapsułka samobójcza", która umożliwia szybkie i bezbolesne samobójstwo, została właśnie zatwierdzona w postępowaniu sądowym w Szwajcarii i jest teraz legalna do użytku w tym kraju.
>>>Sam sobie taką sprawię jak będzie w promocji.
>>>Broń palna też jest legalna i nikogo to nie bulwersuje.
>>Nie rόb tego "romaro".
>>Ja tam chcȩ żyć aż do mojego końca życia??
>>
>Dość trudno żyć dłużej... ale i krócej się nie da
>

Czy cywilizacja śmierci prowadzi kraje Zachodu do zagłady?
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Czy cywilizacja śmierci prowadzi kraje Zachodu do zagłady?
>

Amerykańska "demokracja" to jest fałsz, obłuda i złodziejstwo.
Kolonializm z najwyższej półki. Nam zainstalowali trzy "demokracje", dwie w Sejmie i jedną w telewizji.
Stworzyli nam fałszywą politykę, demokratyczne wybory. Fasada za którą, agenci CIA, mają swoją "demorkację". "demokratyczna" telewizja wyświetla film, i Polak się nim nakręca.
Iluzja a za nią jest złodziejstwo. Polak, nie może się nadziwić jak ekonomią Johna Law zrobiono z niego zadłużonego bogacza. Polak nagle stał się mądry i bogaty. Od pokoleń nie był a tu nagle usłyszał, że jest najmądrzejszy i będzie bogaty.
Długi rosną w bilionach, a Polak czeka, kiedy spełni się jego amerykański sen i będzie bogaty.
Nie może pojąć, że nikt na świecie, taką drogą jaką sobie obrał Polak, nie doszedł do bogactwa.
Obudzi się jak prostytutka, wykorzystany i pijany w rowie bez niczego, wtedy trochę może zmądrzeje, ale nie na długo.
Cywilizacja śmierci to znowu jakieś propagandowe hasło, wynikłe z niewydolności finansowej narodów, "rządzonych" przez demokratycznych "polityków". Demokratyczne dzieci są dziećmi do śmierci. Nie są uczone pracy i szacunku, tylko zabawa na kredyt i życie na koszt rodziców a potem państwa. Dwadzieścia lat "demokracji" i nowe pokolenie nie ma co odziedziczyć. Kasa idzie na przedłużanie życia starym a ci zostawiają pół emerytury w aptece z czego 75% wyjeżdża za granicę. Polaka "leczą" obcą chemią, "leczenie" to kolejna patologia. Jak ktoś popełnia samobójstwo, tak jak córka i zięć Marksa, to młodzi powinni mu w duchu dziękwoać.
08-12-2021 13:07 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Sam sobie taką sprawię jak będzie w promocji.

Znam mniej kosztowne sposoby na rozstanie się z życiem

>Broń palna też jest legalna i nikogo to nie bulwersuje.

Z bronią palną nie jest tak do końca jak piszesz.
08-12-2021 13:11 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>>Sam sobie taką sprawię jak będzie w promocji.
>Znam mniej kosztowne sposoby na rozstanie się z życiem
Dlatego będę czekał na promocję w Biedronce.

>>Broń palna też jest legalna i nikogo to nie bulwersuje.
>Z bronią palną nie jest tak do końca jak piszesz.
W Szwajcarii jest.

"Szwajcarska polityka broni jest wyjątkowa w Europie. Większość armii trzyma swoją broń we własnych domach jako swój obowiązek spełnienia służby wojskowej. Szwajcaria ma więc jeden z najwyższych współczynników dotyczących posiadania broni przez obywateli"
pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

Ps
To: "większość armii trzyma swoją broń" - jest rażące. Wiki całkiem na psy schodzi.
08-12-2021 13:59 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>"Szwajcarska polityka broni jest wyjątkowa w Europie. Większość armii trzyma swoją broń we własnych domach jako swój obowiązek spełnienia służby wojskowej. Szwajcaria ma więc jeden z najwyższych współczynników dotyczących posiadania broni przez obywateli"
>pl.wikipedia.org/wiki/Polityka_broni_w_Szwajcarii

Za to Polska ma chyba najbardziej debilne prawo, jeśli chodzi o posiadanie broni i wydawanie zezwoleń na nie. Przykład; zakup i posiadanie broni np gazowej i hukowo-kinetycznej wymagane jest zezwolenie. Na broń, którą nie można zabić. Natomiast wszelkiego rodzaju broń czarnoprochową można kupić bez żadnych ograniczeń, bez zezwoleń. A tą bronią już zdecydowanie można zabić. Mądre?
08-12-2021 14:07 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> Polska ma ...] debilne prawo,
w raju nie było prawa, dlatego wszystko dobrze funkcjonowało, w moim organizmie tez nie ma prawa i wszystko funkcjonuje a jest to dużo bardziej skomplikowany uklad niż Polska
08-12-2021 15:55 
 Ocena 1 na 1
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>"Szwajcarska polityka broni jest wyjątkowa w Europie. Większość armii trzyma swoją broń we >własnych domach jako swój obowiązek spełnienia służby wojskowej. Szwajcaria ma więc jeden z >najwyższych współczynników dotyczących posiadania broni przez obywateli"
>

"We Włoszech przez trzydzieści lat pod rządami Borgiów mieli wojny, terror, morderstwa i rozlew krwi, ale wydali Michała Anioła, Leonarda da Vinci i renesans. W Szwajcarii mieli braterską miłość; mieli pięćset lat demokracji i pokoju i co to dało? Zegar z kukułką.
- Orson Welles

Polak ze swoim telewizorem, trzymanym w domu, jest groźniejszy od uzbrojonego Szwajcara.
11-12-2021 23:26 
 Ocena 1 na 1
j26c (338 punktów)

>Z bronią palną nie jest tak do końca jak piszesz.

Broń palna nie jest najlepsza do samobójstwa bo można sfuszerować albo uszkodzić kogoś przy okazji (np. w blokowisku). Zresztą chyba w KK było coś na ten temat (kary za nieudane zamachy).
11-12-2021 23:50 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>Broń palna nie jest najlepsza do samobójstwa bo można sfuszerować albo uszkodzić kogoś przy okazji (np. w blokowisku). Zresztą chyba w KK było coś na ten temat (kary za nieudane zamachy).

Broń palna nie do samobójstwa. Jest tak jak mówisz, możesz zamiast się zabić, zrobić z siebie warzywko. Z resztą to drogo wychodzi, bo nabój kosztuje jakieś 2,60 zł. Jak nie masz zezwolenia a przeżyjesz, to jeszcze cię oskarżą i nielegalne posiadanie.

Ja o broni pisałem właśnie w kontekście zezwoleń. Nie daj boże do samobójstwa.
12-12-2021 21:18 
 Ocena 1 na 1
j26c (338 punktów)
>>Broń palna nie jest najlepsza do samobójstwa bo można sfuszerować albo uszkodzić kogoś przy okazji (np. w blokowisku). Zresztą chyba w KK było coś na ten temat (kary za nieudane zamachy).
>Broń palna nie do samobójstwa. Jest tak jak mówisz, możesz zamiast się zabić, zrobić z siebie warzywko. Z resztą to drogo wychodzi, bo nabój kosztuje jakieś 2,60 zł. Jak nie masz zezwolenia a przeżyjesz, to jeszcze cię oskarżą i nielegalne posiadanie.

To też.

Kiedyś przynajmniej w KK był paragraf skazujący za samo samobójstwo i były 4 możliwości skazania oczywiście w przypadku nieudanym mi. za wybranie sposobu który naraża innych na poważne niebezpieczeństwo, żołnierz na służbie (chyba w stanie wojennym dodatkowo ale tego już nie pamiętam zupełnie) i coś tam jeszcze. Od dawna się tym nie interesowałem, nie wiem jak jest teraz.

Samo samobójstwo jako takie w normalnym pastwie karalne być oczywiście nie może i nie jest (UK miało jakieś odpały do chyba 2000 ale oni to tam zawsze coś namieszają).
Berzerac (5671 punktów)

>To też.
>Kiedyś przynajmniej w KK był paragraf skazujący za samo samobójstwo i były 4 możliwości skazania oczywiście w przypadku nieudanym mi. za wybranie sposobu który naraża innych na poważne niebezpieczeństwo, żołnierz na służbie (chyba w stanie wojennym dodatkowo ale tego już nie pamiętam zupełnie) i coś tam jeszcze. Od dawna się tym nie interesowałem, nie wiem jak jest teraz.
>Samo samobójstwo jako takie w normalnym pastwie karalne być oczywiście nie może i nie jest (UK miało jakieś odpały do chyba 2000 ale oni to tam zawsze coś namieszają).

To prawda. Ale jest sześć przypadków, o których mówisz, kiedy niedoszły samobójca naraża się na odpowiedzialność karną - to;

- samobójca jadąc samochodem, powoduje wypadek komunikacyjny, w którym inna
osoba poniosła obrażenia określone w art. 157 § 1 k.k. (art. 177 § 1 k.k.) lub śmierć
albo ciężki uszczerbek na zdrowiu innej osoby (art. 177 § 2 k.k.), albo też powoduje
katastrofę w ruchu lądowym (art. 173 § 2 k.k.), czy też sprowadza bezpośrednie
niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym (art. 174 § 2 k.k.)

- samobójca jadąc samochodem wraz z osobą bliską (która nie ma woli pozbawienia
się życia), powoduje umyślnie wypadek komunikacyjny, w którym ta druga osoba
ponosi śmierć (art. 148 § 1 k.k. ewentualnie w kumulatywnej kwalifikacji z art. 177 § 2
k.k.);

- samobójca podejmuje próbę pozbawienia się życia przy użyciu gazu odkręconego
w mieszkaniu położonym w domu wielorodzinnym, który to gaz po pewnym czasie
eksploduje, powodując zniszczenia, a nawet uszczerbek na zdrowiu innych osób
(możliwe kwalifikacje .m.in. art. 163 § 2, art. 164 § 2, art. 165 § 2 k.k.);

- samobójca dokonuje próby samobójczej przez podpalenie się, powodując pożar
zagrażający życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach (art. 163
§ 2 k.k.);

- samobójca skacząc z wysokości, spada na inną osobę, powodując jej śmierć
ewentualnie uszczerbek na zdrowiu (odpowiedzialność z art. 155 k.k. - nieumyślne
spowodowanie śmierci człowieka, art. 156 § 2 k.k. - spowodowanie nieumyślnie
ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, ewentualnie art. 157 § 3 k.k. - spowodowanie
nieumyślnie średniego uszczerbku na zdrowiu);

- samobójca dokonuje próby pozbawiania się życia przy użyciu nielegalnie
posiadanej broni palnej (odpowiedzialność z art. 263 § 2 k.k.).

Dodam, że w Polsce jest karalne pomocnictwo i podżeganie do samobójstwa.
j26c (338 punktów)
>>"Kapsułka samobójcza", która umożliwia szybkie i bezbolesne samobójstwo, została właśnie zatwierdzona w postępowaniu sądowym w Szwajcarii i jest teraz legalna do użytku w tym kraju.
>Sam sobie taką sprawię jak będzie w promocji.

Może trzeba odpowiednio wcześnie pomyśleć o produkcji seryjnej u nas ?
Chociaż patrząc pragmatycznie widzę duże wady w założeniach (jak oni tam CO2 pochłaniają w takim pojemniku ?)

>Broń palna też jest legalna i nikogo to nie bulwersuje.

Tu chyba chodzi o produkcje i promocję - przecież samobójstwo jest legalne.
okragly (21676 punktów)
> Kapsuła samobójców która umożliwia szybkie i bezbolesne samobójstwo, została zatwierdzona teraz legalna do użytku
w moim ciele codziennie miliony komórek popełnia samobójstwo, dla dobra organizmu, w zażyłym stadzie ludzkim z raju było podobnie, starzy nie chcąc być ciężarem odchodzili i umierali.
Ale u nas panuje kultura indywidualistyczna, mamy nadymane EGO, z tego powodu cierpimy całe życie a szczególnie w ostatnich latach życia
08-12-2021 12:32 
 Ocena 1 na 1
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>> Kapsuła samobójców która umożliwia szybkie i bezbolesne samobójstwo, została zatwierdzona teraz legalna do użytku
>w moim ciele codziennie miliony komórek popełnia samobójstwo, dla dobra organizmu, w zażyłym stadzie ludzkim z raju było podobnie, starzy nie chcąc być ciężarem odchodzili i umierali.
>Ale u nas panuje kultura indywidualistyczna, mamy nadymane EGO, z tego powodu cierpimy całe życie a szczególnie w ostatnich latach życia

One sobie popełniają samobójstwo ale ja tego nie czujȩ. Jak ja bȩdȩ umierała to poczujȩ.
Kocham życie!
j26c (338 punktów)

>>Ale u nas panuje kultura indywidualistyczna, mamy nadymane EGO, z tego powodu cierpimy całe życie a szczególnie w ostatnich latach życia
>One sobie popełniają samobójstwo ale ja tego nie czujȩ. Jak ja bȩdȩ umierała to poczujȩ.
>Kocham życie!

Zależy od okoliczności - poczujesz moment poprzedzający śmierć albo nie.
I są takie warunki (głownie medyczne) w których nie warto już dłużej życia ciągnąć.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>Ale u nas panuje kultura indywidualistyczna, mamy nadymane EGO, z tego powodu cierpimy całe życie a szczególnie w ostatnich latach życia
>>One sobie popełniają samobójstwo ale ja tego nie czujȩ. Jak ja bȩdȩ umierała to poczujȩ.
>>Kocham życie!
>Zależy od okoliczności - poczujesz moment poprzedzający śmierć albo nie.
>I są takie warunki (głownie medyczne) w których nie warto już dłużej życia ciągnąć.

Pamiȩtam smierć mojej Mamy w szpitalu. Na krόtko przed... postawiła mi pytanie, co bȩdzie dalej? Całe moje ciało i umysł zareagowało na tȩ chwilȩ.
Ale szybko zebrałam siȩ w sobie i powiedziałam: Mamusiu, ciało wrόci do ziemi a dusza pόjdzie do Boga. Pamietam spokόj na twarzy Mamy po tych słowach.
Są chwile w życiu, kiedy człowiek czuje sie najsilnieszy, albo najsłabszy. Takie jest nasze życie.

Pozdrawiam
j26c (338 punktów)
> zażyłym stadzie ludzkim z raju było podobnie, starzy nie chcąc być ciężarem odchodzili i umierali.

Znaczy jak żyjesz w jakiejś durnej hipisrajwspólnocie i masz powiedzmy nowotwór mózgu (taki konkretny przypadek z atrakcjami ) to z powodu tego raju nic nie boli?

>Ale u nas panuje kultura indywidualistyczna, mamy nadymane EGO, z tego powodu cierpimy całe życie a szczególnie w ostatnich latach życia

A co to ma do samobójstwa
11-12-2021 23:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> zażyłym stadzie ludzkim z raju było podobnie, starzy nie chcąc być ciężarem odchodzili i umierali.
>Znaczy jak żyjesz w jakiejś durnej hipisrajwspólnocie
hipisrajwspolnoty nie przetrwaly nawet 20 lat, raj trwał 2 mln lat

>i masz powiedzmy nowotwór mózgu to z powodu tego raju nic nie boli?
choroby dzielimy na cywilizacyjne np rak i odzwierzęce np covid. W raju nie było chorób

>>Ale u nas panuje kultura indywidualistyczna, mamy nadymane EGO, z tego powodu cierpimy całe życie a szczególnie w ostatnich latach życia
>A co to ma do samobójstwa
boimy sie, znaczy nasze EGO sie boi,
j26c (338 punktów)
>>> zażyłym stadzie ludzkim z raju było podobnie, starzy nie chcąc być ciężarem odchodzili i umierali.

Umierałeś raczej na pewniaka jako stary marynarz kilkaset lat temu na ostatniej wachcie Wtedy taki co sobie już nie bardzo radził w pracy zasiadał do ostatniego drinka i w nocy dyskretnie rzucał się za burtę. Ogólnie to było jakieś hardcore te statki zwłaszcza dla marynarzy, ja odpadam z tego, pewien klimat oddany jest w serialu "Terror" (pierwszy sezon), zobacz sobie (rozrywkowego potworka to pomijam bo jest fajny chociaż mógłby bardziej jak niedźwiedź wyglądać ale ta załoga to jest właściwy horror). Kapitan to było coś w rodzaju boga (chłosta i te klimaty), różnice, mianowanie na oficera to jakiś odlot, podziały społeczne (to jest UK w końcu), całokształt to prawie psychiatryk.

Z tej Twojej raj hip wspólnoty to bym nawiał pierwszej nocy, nie cierpię komuny. I niby co mogło się stać jak dostatek zasobów i luz ogólnie ?

>>Znaczy jak żyjesz w jakiejś durnej hipisrajwspólnocie
>hipisrajwspolnoty nie przetrwaly nawet 20 lat, raj trwał 2 mln lat

Ciekawe

>>i masz powiedzmy nowotwór mózgu to z powodu tego raju nic nie boli?
>choroby dzielimy na cywilizacyjne np rak i odzwierzęce np covid. W raju nie było chorób

Ciekawe
A np. nogi nie można złamać, ślepa kiszka, jakieś powikłania żywieniowe w wyniku braku czegoś tam albo nadmiaru, rtęć w wodzie i kumulacja w rybach, te klimaty ?

Wirusów tam nie było ? Bakterii?
TO skąd ja je mam w ciele jak jest kontynuacja biologiczna? System immunologiczny to co ?

Ja bym pewnie zaszalał w tym raju nieźle, lepsze geny bo już przeszedłem te
choroby, silniejszy, wiedze to już nie mówię. Poczytaj o tej Lasqueti, tam to są początki Film "Walka o ogień" mi się przypomniał i najlepsza scena jak ta babka z odpowiednim IQ i wiedzą uczy prymitywa gościa jak się  ogień po prostu rozpala a nie targa jako relikwie burzową w jakimś spec kultowym pojemniku Oni tam nadal ciency jacyś byli, żadnych maszyn prostych, metali, braku lęku przed zjawskami itp.
Warunki do życia jak nic.

>>>Ale u nas panuje kultura indywidualistyczna, mamy nadymane EGO, z tego powodu cierpimy całe życie a szczególnie w ostatnich latach życia
>>A co to ma do samobójstwa
>boimy sie, znaczy nasze EGO sie boi,

Samobójstwo normalny popełnia jak dochodzi do wniosku ze życie w całokształcie pogorszyło się już tak mocno że nie ma sensu tego ciągnąć a nie z powodu jakiegoś EGO, zawodu miłosnego (to jest dobre czy innych filmowych płaczliwych idiotyzmów. Zobacz sobie jakieś bardziej hardcorowe przypadki nowotworów zwłaszcza mózgu i wstaw się w sytuacje że masz początki objawów to może zmienisz zdanie.
12-12-2021 08:28 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>> zażyłym stadzie ludzkim z raju było podobnie, starzy nie chcąc być ciężarem odchodzili i umierali.
>Umierałeś raczej na pewniaka jako stary marynarz kilkaset lat temu na ostatniej wachcie Wtedy taki co sobie już nie bardzo radził w pracy zasiadał do ostatniego drinka i w nocy dyskretnie rzucał się za burtę.
dzisiaj, mimo że sa emerytury, "domy spokojnej starości" po 70, ludzie 4x częściej popełniają samobójstwa

>klimat oddany jest w serialu "Terror" (pierwszy sezon),
nie oglądam TV, ani filmów

>Z tej Twojej raj hip wspólnoty to bym nawiał pierwszej nocy, nie cierpię komuny.
żeby lubić komune trzeba w dziecinstwie dostawac cyca, mleko matki to jej krew i cialo, tworzy sie komunia, komuna dusz

>A np. nogi nie można złamać,
złamalem nogę i pytalem lekarza co mi nastawial, nie umial odpowiedzieć. Ciekawe czy sarenkom lamia sie nogi?

>jakieś powikłania żywieniowe w wyniku braku czegoś tam albo nadmiaru, rtęć w wodzie i kumulacja w rybach, te klimaty
mieli lepiej rozwiniety węch, z 2 km wyczuwały mamuta czy rośline lecznicza na to czego brakuje jak sarenki

>Wirusów tam nie było ? Bakterii?
nie pracowali, czesto sie smiali, dobrze sięodżywiali to sie ich nie imaly

>Film "Walka o ogień" mi się przypomniał
to byl jeden z najlepszych filmow które oglądalem, ma 40 lat, nagrany na podstawie badan, książki sprzed 80 lat, dzisiaj wiemy o nich o wiele wiecej, dzisiaj nagrany bylby bardziej rajski
j26c (338 punktów)
>dzisiaj, mimo że sa emerytury, "domy spokojnej starości" po 70, ludzie 4x częściej popełniają samobójstwa

I co to za argument (było niżej o powodach racjonalnych). Pomijam że jak to wynbór dobrowolny rzeczywiście to jest to wyłączna decyzja popełniającego.

To na statkach to coś jak europejska wersja Vodoo, to był hardcor

>>klimat oddany jest w serialu "Terror" (pierwszy sezon),
>nie oglądam TV, ani filmów

"Walkę o ogień" widziałeś to coś nie tak
A film "Terror" ma świetny klimat starych statków.

>>Z tej Twojej raj hip wspólnoty to bym nawiał pierwszej nocy, nie cierpię komuny.
>żeby lubić komune trzeba w dziecinstwie dostawac cyca, mleko matki to jej krew i cialo, tworzy sie komunia, komuna dusz

I religie i kacyki którym się coś należy bo tak i nudne obrzędy religijne które trzeba zaliczyć bo są kary zamiast na gwiazdy sobie popatrzeć. Dziękuje.
A, zapomniałem, pilnować ognia dla jakiegoś kacyka i walczyć o niego zamiast podzielić się wiedzą jak go się rozpala na życzenie.

>>A np. nogi nie można złamać,
>złamalem nogę i pytalem lekarza co mi nastawial, nie umial odpowiedzieć. Ciekawe czy sarenkom lamia sie nogi?

Oczywiście że się łamią a zwłaszcza jest to plaga w przypadku gepardów w Afryce. Z powodu przypadków losowych nie można wszystkich złamań tłumaczyć słabym organizmem i korzystnym w takim przypadku odsiewem naturalnym.

>>jakieś powikłania żywieniowe w wyniku braku czegoś tam albo nadmiaru, rtęć w wodzie i kumulacja w rybach, te klimaty
>mieli lepiej rozwiniety węch, z 2 km wyczuwały mamuta czy rośline lecznicza na to czego brakuje jak sarenki

1. Jak były zasoby.
2. Nie wszystko tak się da.
3. Węch w sensie receptora mieli podobny, obróbka danych w mózgu inna, zoptymalizowana na to. To jest do wyćwiczenia jak masz czas i warunki. Albo zakwateruje sobie jakiegoś psa, jeszcze lepsze.
Podobnie uczysz się rozpoznawać obecność ptasiego gniazda w chaszczach.

Na Mamuta ogólnie trudno się poluje, ryby lepsze

>>Wirusów tam nie było ? Bakterii?
>nie pracowali, czesto sie smiali, dobrze sięodżywiali to sie ich nie imaly

Błąd, zawsze zdarzy się podatny.

>>Film "Walka o ogień" mi się przypomniał
>to byl jeden z najlepszych filmow które oglądalem, ma 40 lat, nagrany na podstawie badan, książki sprzed 80 lat, dzisiaj wiemy o nich o wiele wiecej, dzisiaj nagrany bylby bardziej rajski

A skąd wiesz, plemiona w puszczy brazylijskiej (w odróżnieniu od bawiących się podobnie kumatych współczesnych) mają się bardzo kiepsko. Niska średnia życia, choroby i zgony, również z braku odporności i podstawowej wiedzy, szczepień, konflikty w grupie (to jest najlepsze, wiadomo, komuna, zasobów dostatek a oni się nawalają o jakieś bożki, kult szamana czy coś równie absurdalnego w tym stylu, ogień chyba już potrafią rozpalić mam nadzieję). W ogóle co to za atrakcja nie znać pisma, trwałych metod jego zapisu, maszyn prostych.

Następny film dla Ciebie to jest "Rapa Nui" (Wyspa krańca świata). Tam jest rajski hardcor dopiero a masz wszystkie elementy swojego super raju, kulturę pierwotną, izolacje, zasoby (no z drewnem to sobie pojechali na całego na końcu, tak się kończy brak myślenia i słuchanie religijnych durni I komunę w tym wielkouszastych do rządzenia Sensowny bohater rozwiązał konflikty wzorowo, nawiał z tego szajsu.

Kultowa dla mnie scena to jest jak znajdują na plaży kawałek żaglowca z metalowym wielokrążkiem i już wtajemniczeni sensowni wiedzą że nie są na świecie sami (prawdopodobnie nie znają technologii produkcji żelaza a parametry metalu się podobają i wzbudzają respekt).
12-12-2021 12:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>dzisiaj, mimo że sa emerytury, "domy spokojnej starości" po 70, ludzie 4x częściej popełniają samobójstwa
> co to za argument
są inne, np w ostatnim roku zycia zużywamy 50% wszystkich wydatkow z calego zycia na zdrowie. Ostatni rok zycia w mekach nie wart takiej ceny. Poza tym 80 latkowi trudniej popełnic samobójstwo

>>nie oglądam TV, ani filmów
>"Walkę o ogień" widziałeś to coś nie tak
byłem młody, wszedł do kin i nie trzeba było czytać napisów

>A film "Terror" ma świetny klimat starych statków.
masz ciekawe zainteresowania, przez Ciebie polecane książki, filmy bym brał (na inne szkoda czasu) tylko skąd je brać?

>>>Z tej Twojej raj hip wspólnoty to bym nawiał pierwszej nocy, nie cierpię komuny.
>>żeby lubić komune trzeba w dziecinstwie dostawac cyca, mleko matki to jej krew i cialo, tworzy sie komunia, komuna dusz
>I religie i kacyki którym się coś należy
nie bylo religi ani kacyków

>A, zapomniałem, pilnować ognia dla jakiegoś kacyka i walczyć o niego zamiast podzielić się wiedzą jak go się rozpala na życzenie.
ogien byl bogiem

Ogień to największe nasze odkrycie, 2mln lat temu. Służył do przygotowywania posiłków oraz ogrzewania, odstraszania drapieżników, odgrywał ważną rolę w stadomyśleniu, wymianie doświadczeń, budowaniu "mitów" poprzez opowiadanie rozmaitych historii przy ognisku, o przodkach nawet do 10 pokoleń wstecz, taka była pamięć i kopalnia wiedzy, dzieci słuchały z otwartymi dziobami. Teatr jest z raju przy ognisku

Ogien - dziki i niepohamowany Jako dziecko uwielbiałem patrzeć w ogień, atawizm, babcia mnie odgania od paleniska w kuchni, żywego ognia, mówi,nie patrz bo sie posikasz
ogien był pierwszą moją fascynacją
Zapal świeczkę, napij sie wina (zmaterializowane słońce), przytulcie do dziewczyny, poczujesz raj

chodzenie boso po rozgrzanych ogniach jest z raju, od pioruna zapalała sie sawanna, trzeba było chodzic po żarze i wybierać "grilowane mięso". Do dzisiaj buszmeni na pustyni Kalahari stosują przejście po ogniu podczas ceremonii uzdrawiania. Rajską umiejętność wykorzystują współcześni szarlatani podczas seminariów o charakterze motywacyjnym, w celu podniesienia wiary we własne możliwości oraz jako sposób na przełamywanie psychicznych oporów. Próba ognia jako obrzęd oczyszczenia, uzdrowienia, odrodzenia oraz przejaw transcendencji, powrotu do korzeni, raju praktykowana jest przez Kościół prawosławny w Grecji, Bułgarii, na Bali, Polinezji, przez japońskich taoistów i buddystów Pierwsze zapisy rytualnego chodzenia boso po ogniu pojawiają się w zapisach z 1200 lat p.n.e.

>Na Mamuta ogólnie trudno się poluje, ryby lepsze
na ryby chodzily baby

> plemiona w puszczy brazylijskiej mają się bardzo kiepsko.
zostali zepchnieci przez ciwilizacje w najbardziej niedostepne rejony

> co to za atrakcja nie znać pisma, trwałych metod jego zapisu, maszyn prostych.
pismo zostalo wymyslone przez patoelity celem zapisu kto ile ma placic podatkow

>Następny film dla Ciebie to jest "Rapa Nui" (Wyspa krańca świata).
w jaki sposób pozyskujesz filmy?
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
pismo zostalo wymyslone przez patoelity celem zapisu kto ile ma placic podatkow
>>Następny film dla Ciebie to jest "Rapa Nui" (Wyspa krańca świata).
>w jaki sposób pozyskujesz filmy?

Pismo klinowe wykreowano w Mezopotami, alfabet przez Fenicjan, tą cywilizacją siȩ zachwycam.
12-12-2021 16:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>pismo zostalo wymyslone przez patoelity celem zapisu kto ile ma placic podatkow
>Pismo klinowe wykreowano w Mezopotami, alfabet przez Fenicjan, tą cywilizacją siȩ zachwycam.
potrzeba matką wynalazków, pismo zostało wymyslone celem zapisu do zbierania podatkow, liczenia baranów (czy aby pastuch nie kradnie owce).
j26c (338 punktów)
>są inne, np w ostatnim roku zycia zużywamy 50% wszystkich wydatkow z calego zycia na zdrowie. Ostatni rok zycia w mekach nie wart takiej ceny. Poza tym 80 latkowi trudniej popełnic samobójstwo

Zgubiłem punkt wiodący.
Co ma wynikać z tego że 70 latkowie 4x więcej popełniają samobójstwa ?
Że to potrafią czy co?

>>I religie i kacyki którym się coś należy
>nie bylo religi ani kacyków

Naprawdę zobacz to "Rapa Nui"
Tu masz opis w miarę sensowny.
www.filmweb.pl/film/Rapa+Nui-1994-31167/descs

>ogien byl bogiem
> Ogień to największe nasze odkrycie, 2mln lat temu.

Raczej adoptacja kulturowa popularnej na Ziemi reakcji chemicznej syntezy.
Przy drapieżnikach żyjących w lasach wykorzystujesz nabyty w warunkowaniu lęk przed ogniem właśnie w postaci zjawisk burzy z piorunami i pożarów która przy okazji mogły nieźle przetrzepać tyłek chociażby kataklizmem pożaru i skojarzoną powodzią oraz wichurą połączoną z waleniem się drzew.

Z koniem/inne stepowe ten numer za bardzo nie przejdzie (ale konie normalnie nie polują na ludzi

> odgrywał ważną rolę w stadomyśleniu,

To jak podpalam w piecu CO to mam nowe myślenie, kiepskie, sztuczne czy jakie ?

> wymianie doświadczeń, budowaniu "mitów" poprzez opowiadanie rozmaitych historii przy ognisku, o przodkach nawet do 10 pokoleń wstecz, taka była pamięć i kopalnia wiedzy,

Teraz też i masz dodatkowo pismo. I nośniki.

>Ogien - dziki i niepohamowany Jako dziecko uwielbiałem patrzeć w ogień, atawizm, babcia mnie odgania od paleniska w kuchni, żywego ognia, mówi,nie patrz bo sie posikasz
>ogien był pierwszą moją fascynacją

Ja to mam codziennie (co prawda piec do CO ale zawsze).
Ogólnie to zrób sobie kuźnię.

> Zapal świeczkę, napij sie wina (zmaterializowane słońce), przytulcie do dziewczyny, poczujesz raj

Nie lubię trunków. Uczciwy pies od baby przyjemniejszy: nie ocenia, nie wymaga, nie marudzi że mało się zarabia i jest się ofermą, nie trzeba sprężać się w seksie i martwić o dzieci bo to zupełnie inna i nieporównywalnie lepsza relacja przyjaźni, nie zostawi dla kawału, kaprysu czy innego, porządnie grzeje w nocy (przytulanie do sierści jest nawet odmianą terapii psychicznej, nie na darmo plemiona Malemutów wyhodowały Alaskany z określonymi cechami), popilnuje za friko i obroni a w odpowiednich warunkach jeszcze załatwi kolację

>chodzenie boso po rozgrzanych ogniach jest z raju, od pioruna zapalała sie sawanna, trzeba było chodzic po żarze i wybierać "grilowane mięso". Do dzisiaj buszmeni na pustyni Kalahari stosują przejście po ogniu podczas ceremonii uzdrawiania. Rajską umiejętność wykorzystują współcześni szarlatani podczas seminariów o charakterze motywacyjnym, w celu podniesienia wiary we własne możliwości oraz jako sposób na przełamywanie psychicznych oporów.

No nie wiem, to jakieś hardcore poparzyć sobie nogi. Ja rozumiem że jak to robisz sprytnie to nie będzie jakiś poważnych, bolesnych uszkodzeń za to niezła stymulacja nerwów ale trochę bym się jednak bał. To nie tatuaż na ręku wypalony rozpalonym metalem

>>Na Mamuta ogólnie trudno się poluje, ryby lepsze
>na ryby chodzily baby

No i co z tego, liczy się stosunek strat: energii, ryzyka, stopień trudności i powtarzalność do zysków czyli nakarmienie się.

>> plemiona w puszczy brazylijskiej mają się bardzo kiepsko.
>zostali zepchnieci przez ciwilizacje w najbardziej niedostepne rejony

To dlaczego cywilizowani osadnicy żyjący w takich samych warunkach biologicznie i podobnych ogólnie mają się o wiele lepiej?

>> co to za atrakcja nie znać pisma, trwałych metod jego zapisu, maszyn prostych.
>pismo zostalo wymyslone przez patoelity celem zapisu kto ile ma placic podatkow

Gdzie w buszu płacisz podatki, no litości. Wodę musisz mieć i ścieki jakoś utylizować, reszta to za darmo przecież. Nie rozumiem też jak komuś może przeszkadzać w buszu pismo czy sensowna technika. Czy komputer, radiostacja. Chcesz to używasz, nie chcesz rzucasz w kąt. Porządny kalkulator programowany przynajmniej to ja w buszu chce i koniec. I książki. I komputery i radio i foto baterie plus zasilanie, a co. Nie wolno czy jak ?
przeicez to idealna sytuacja do różnych testów.

Goście z brazylijskiego buszu piratują nawet na wojskowych satelitach starego typu (w USA była ostatnio łapanka na piratów "po drugiej stronie łącza") a z wysp okołorównikowych tłuka ile wlezie na falach krótkich cyfrówkę (programy, fotki, teksty, dane meteo). Nie dla zarobku przynajmniej większość bo to zazwyczaj pasma amatorskie Znaczy się mają wiedzę bo to nie jest tak trywialne jak zadzwonić przez komórkę, możliwości i chęci do zabawy. I korespondentów oraz potrzebę (tam nie ma zazwyczaj komórek a dokładniej przekaźników). Tylko ci z Pitcairn Islands jęczą i płaczą ze mają prąd w gniazdku 18h na dobę a to problem UK zabroniła seksu z dziećmi i pedofilskich fotek (jakiś dureń wpadł ostatnio znowu z kompem), net wolny i drogi a dziennikarze się pytają co i jak u nich (ostatnio znowu kogoś aresztowali zaraz po lądowaniu), no szczyt cieniactwa i totalna porażka ewolucji (ale to potomkowie tych z Bounty, pewnie towarzystwo od lat nie wymieszane genetycznie i te odpały psychiczne to z tego
No i to wyspa, wiadomo, jak grupa zwłaszcza to katastrofa gotowa.

>>Następny film dla Ciebie to jest "Rapa Nui" (Wyspa krańca świata).
>w jaki sposób pozyskujesz filmy?

To leci zazwyczaj w jakimś TV na święta wielkanocne, widziałem w starej lokalizacji jak jeszcze starzy mieli TV. A pewnie i na Allegro jest (ma mam za słabe łącza na youtube i na ściąganie czegokolwiek filmowego też).
12-12-2021 21:35 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>>ogien byl bogiem, największe nasze odkrycie, 2mln lat temu.
>Raczej adoptacja kulturowa popularnej na Ziemi reakcji chemicznej syntezy.
dla nich był bogiem, po uderzeniu pioruna, paląc sawannę, zachowuje się jak zwierze, rusza się, wydaje dźwięki, pożera, co spotka na drodze, odpychająco gorący i bardzo rzadko spotykany. Nie zdajemy sobie sprawy z magii ognia. Dziś powszechnie używany w raju człowiek mógł go nigdy nie widzieć a jak go zobaczył to był tak niezwykły, był bogiem, albo wiatr, skąd on, olbrzym dmie?
słońce było najważniejszym przedmiotem podziwu i uwielbienia, było wszystkim, dawało jasność, ciepło, było magiczne, zachodzi i wschodzi z innej strony. Wiedzieli ze jak nie wzejdzie to poumierają.

>> odgrywał ważną rolę w stadomyśleniu,
>To jak podpalam w piecu CO to mam nowe myślenie, kiepskie, sztuczne czy jakie ?
ognisko domowe, podstawa wspolnoty, byleś na obozie, podstawązawsze rozpalenie ognia przy nim były spiewy, opowiadania, wymianie doświadczeń, budowaniu "mitów" poprzez opowiadanie rozmaitych historii, o przodkach nawet do 10 pokoleń wstecz, taka była pamięć i kopalnia wiedzy, dzieci raju słuchały z otwartymi dziobami. Teatr jest z raju

>> Zapal świeczkę, napij sie wina (zmaterializowane słońce), przytulcie do dziewczyny, poczujesz raj
>Nie lubię trunków.
ja za to śpiewam "wódko moja żono"
w raju nie pili, nie nadaje sie

>Uczciwy pies od baby
kobiety wola spac z psem niż partnerem , czują sie bezpieczniej

>>>Na Mamuta ogólnie trudno się poluje, ryby lepsze
>>na ryby chodzily baby
>No i co z tego, liczy się stosunek strat: energii, ryzyka, stopień trudności i powtarzalność do zysków czyli nakarmienie się.
polowanie to przyjemność królów, w raju byliśmy królami
chodzi o emocje (mecz fudbolu zmerykańskiego?) później przez lata opowiadaja sobie przy ognisku

>>> co to za atrakcja nie znać pisma, trwałych metod jego zapisu, maszyn prostych.
>>pismo zostalo wymyslone przez patoelity celem zapisu kto ile ma placic podatkow
>Gdzie w buszu płacisz podatki,
dlatego nie maja pisma. Potrzeba jest matką wynalazków, jakby byla potrzeba to by wymyslili. Tam gdzie zostalo wymyslone pismo placili podatki, liczyli barany byl potrzebny zapis

>>>Następny film dla Ciebie to jest "Rapa Nui" (Wyspa krańca świata).
>>w jaki sposób pozyskujesz filmy?
>To leci zazwyczaj w jakimś TV
dzieki, będę przeglądał program, jak coś ciekawego to obejrzę
j26c (338 punktów)
>>Nie lubię trunków.
>ja za to śpiewam "wódko moja żono"
>w raju nie pili, nie nadaje sie

Myślę że pili i nie tylko, różne proszki i inne kaktusy

>>Uczciwy pies od baby
>kobiety wola spac z psem niż partnerem , czują sie bezpieczniej

Możliwe że z moja płcią jest coś nie jest do końca typowe, tyle tego teraz rodzajów jest, kto by się tym w ogóle przejmował. Na pewno odstaję mocno od przeciętniaka.

Wydaje mi się jednak że czasami solidnie teoretyzujesz i nie dzieliłeś życia z uczciwym psem i to jest mój punkt wiodący. To jest przyjaciel przez duże P a nie jakaś maruda od igraszek pod pierzyną. Nudnych, można się nabawić przez to totalnej dziury w budżecie, Knopke przykład modelowy, wrzasków koszmarnych nocno rannych bachorka (słucham czasem w telefonie u różnych ) i jeszcze choroby paskudne przenoszone drogą płciową są. Ale mi atrakcja.

>>>>Na Mamuta ogólnie trudno się poluje, ryby lepsze
>>>na ryby chodzily baby
>>No i co z tego, liczy się stosunek strat: energii, ryzyka, stopień trudności i powtarzalność do zysków czyli nakarmienie się.
>polowanie to przyjemność królów, w raju byliśmy królami

Wszyscy w grupie jednocześnie ?

>dlatego nie maja pisma. Potrzeba jest matką wynalazków, jakby byla potrzeba to by wymyslili. Tam gdzie zostalo wymyslone pismo placili podatki, liczyli barany byl potrzebny zapis

Pismo obrazkowe też do podatków ?
12-12-2021 22:22 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>Nie lubię trunków.
>>ja za to śpiewam "wódko moja żono"
>>w raju nie pili, nie nadaje sie
>Myślę że pili i nie tylko, różne proszki i inne kaktusy
alkoholu nie było. pojawil sie z rolnictwem, trzeba uprawiać jęczmien na piwo
a "proszki i inne kaktusy" to szaman, wiedźma, ludzie nie mieli potrzeby przebywac w innym stanie swiadomości co innego szaman

>Wydaje mi się jednak że teoretyzujesz i nie dzieliłeś życia z psem To jest przyjaciel przez duże P
kobiety maja koty a ty psy
>Knopke przykład modelowy, wrzasków koszmarnych nocno rannych bachorka
plodzenie jest zadaniem zycia (oczywiscie nie dla wszystkich)

>>>>>Na Mamuta ogólnie trudno się poluje, ryby lepsze
>>>>na ryby chodzily baby
>>>No i co z tego, liczy się stosunek strat: energii, ryzyka, stopień trudności i powtarzalność do zysków czyli nakarmienie się.
>>polowanie to przyjemność królów, w raju byliśmy królami
>Wszyscy w grupie jednocześnie ?
braterstwo
Elasp (6859 punktów)

Zawsze istniał i będzie istnieć pewien odsetek ludzi chcących umrzeć, do tej jednak pory mało kto próbował na tym zrobić interes. Jestem ciekaw ile będzie kosztować taka kapsuła w porównaniu z kawałkiem sznura, który zwykle wystarczał dotychczasowym samobójcom. Najwyrazniej ktoś odnalazł niewykorzystaną niszę ekonomiczną i będzie się starać ją eksploatować, zamieniając możliwy zysk w wysokości 10 Euro na całkiem realne np. 1000 Euro (koszt "Sacro" to nawet wieksza suma, mówi się o kwocie rzędu 4000-8000 dolarów, cena ta jednak w przyszłości zapewne spadnie).

Myślę, że problemem może być to, na ile takie urynkowienie samobójstwa wpłynie na postrzeganie życia, a więc np. czy ewnetualne upowszechnienie się takich kaspuł nie doprowadzi ludzi (zwłaszcza decydentów, wpływowych intelektualistów, prawników) do przekonania, że kary za odebranie życia są generalnie za surowe, gdyż życie nie jest czymś, co ma wysoką i bezwgledną wartość, tylko jest czymś, czego jeden pragnie, a drugi akurat nie. Może więc być tak, że chcący śmierci zaszkodzą tym, którzy pragną żyć.
11-12-2021 23:10 
 Ocena 1 na 1
j26c (338 punktów)
> Zawsze istniał i będzie istnieć pewien odsetek ludzi chcących umrzeć, do tej jednak pory mało kto próbował na tym zrobić interes. Jestem ciekaw ile będzie kosztować taka kapsuła w porównaniu z kawałkiem sznura, który zwykle wystarczał dotychczasowym samobójcom.

Kawałek sznura może być mało atrakcyjny dla ciężko chorych leżących na łóżku przykładowo. Nie rozumiem po co cała kapsuła (grzebać mają ich w tym czy co ) maska na twarz i butla gazu szlachetnego nie starczy ? Gramolić się do jakiejś skrzynki? Jak tam CO2 w tym pojemniku jest pochłaniane bo to kluczowe?
Hodża (11172 punktów)
>przypominająca sarkofag kapsuła

Nie sarkofag a raczej kabinę szybowca sądząc po zdjęciu w artykule Guardiana.

Podobno nie ma w planie produkcji seryjnej, jakkolwiek kwestia pewnego urozmaicenia estetycznego jest jak się wydaje kwestią otwartą (np kwiaty w krzykliwych kolorach dla hippisów, rozpikselowany Pac-Man dla informatyków itp).

Forma Dei munus
j26c (338 punktów)
>>przypominająca sarkofag kapsuła
>Nie sarkofag a raczej kabinę szybowca sądząc po zdjęciu w artykule Guardiana.
>Podobno nie ma w planie produkcji seryjnej, jakkolwiek kwestia pewnego urozmaicenia estetycznego jest jak się wydaje kwestią otwartą (np kwiaty w krzykliwych kolorach dla hippisów, rozpikselowany Pac-Man dla informatyków itp).

To zabawka dla rozhisteryzowanych panienek (poczytałem trochę o tym). Biznes na niczym wykorzystując nazwisko i famę (dr. Death - no jak horror z wampirami
8000 $ jak starczy i inne takie.
Nadal nie wiem jak pochłaniają w środku CO2.

Bo to jakoś tak idzie jest że włazisz do środka, rozwiązujesz jakąś krzyżówkę z pytaniami i jak komputer zakwalifikuje ok to zabija czy może zezwala czy jakoś tak. Więc ogólnie nieco tkwisz tam w środku w stanie pośrednim, już prawie nie żywy ale jeszcze nie martwy (i możesz wyjść ocalony) - musi jakaś klimatyzacja i uzdatnianie atmosfery być. A później dalej pochłanianie CO2 i redukcja tlenu np. argonem (azot drogi). Syku z butli nie będzie ? Dla całego ciała to prawie jak kapsuła Gemini, CO2, wilgoć, cała zabawa jest (to nie maska na nosie). A jak się komuś pierdnie niechcący przed enterem solidnie to co - skonam zasmrodzony? I w ogóle ten komputer to odpytuje na fonii czy jakoś na terminalu się pisze i co czy jak (sparaliżowany, w bólu mocnym)? Tłumacze się jakiemuś programowi z życia i on mnie zabija ? I jeszcze krzyżówkę rozwiązywać, nie no szopa na całego

Pomijam transport i przygotowanie całego jajcersztyku, nie no chyba goście naprawdę nie wiedzą jak stany poważne terminalne wyglądają i takie decyzje. Bo można sobie (jak ślub teraz) w plenerze toto wystawić, asysta ekipy (to tak na serio jest najbardziej chore) itp.

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365