Komentator romaro zamieścił wątek o następującej treści:
>"Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji prasowej V4 z udziałem prezydenta Francji: >- Rozmawialiśmy także na naszą prośbę o tak zwanym problemie praworządności i tutaj mam do >powiedzenia jedną konkretną kwestię. Otóż my kierujemy się podstawową zasadą, co jest >dozwolone w jednym kraju Unii Europejskiej, na przykład we Francji, czy Niemczech, musi być >także dozwolone we wszystkich innych krajach Unii Europejskiej. Inaczej jeśli nie będziemy się >kierować taką podstawową zasadą to mamy do czynienia z dyskryminacją, a my się na >dyskryminację nie zgadzamy. Unia Europejska jest grupą 27 państw o równych prawach - powiedział >Ta hipokryzja prawaków jest przeogromna, bo gdy tak iść ich tokiem rozumowania, to jeszcze >powinni dać przyzwolenie na: >eutanazję >aborcję na życzenie >Legalizacje małżeństw niehetero >adopcje dzieci przez pary niehetero. >legalizacje marihuany >Tytuł mógłby brzmieć - "podstawowa zasada", ale nawet głupiec zauważy, że oni nie trzymają się >już żadnych zasad."
Z zacytowanej wypowiedzi Morawieckiego jednoznacznie wynika - każdy głupiec to zauważy - że miał na myśli problem praworządności, problem funkcjonowania systemu prawnego oraz zasad przestrzegania i interpretowania przepisów prawnych. Nie miał na myśli kopiowania tych samych, detalicznych rozwiązań w każdym kraju UE. Innymi słowy wątek komentatora romaro jest kolejną lewacką manipulacją polegającą na celowym wypaczeniu sensu słów Morawickiego i użycia owej wypaczonej konstrukcji jako narzędzia lewackiej agitacji. Uważam przy tym, że praworządność pod rządami PiS kuleje a szereg instytucji typu eutanazja czy legalizacja niektórych narkotyków powinna być w Polsce dozwolona. Ale to jest kompletnie inna para butów.
|