Grafika: pbs.twimg.(*)UAgCnbb?format=jpg&name=mediumNaukowcy zasymulowali całą historię cywilizacji kosmicznych - zatem włącznie z naszą. "Drugi scenariusz to zrównoważony rozwój. Tutaj zarówno populacja planety, jak i jej globalna temperatura gwałtownie rosną, ale potem spadają, gdy cywilizacja rozpozna, w jaki sposób zarządzanie zasobami wpływa na przyrodę. Aby osiągnąć równowagę, powiedział Frank, ludność musiałaby przestawić się z zasobów, które zbierają wysokie żniwo na planecie (takich jak ropa) na bardziej zrównoważone zasoby (takie jak energia słoneczna). Cywilizacja jest uratowana!" Przyglądając się wykresowi trzeba jednak zauważyć, że liczba osobników całej populacji inteligentnych istot tworzących cywilizację w końcu przestaje rosnąć i utrzymuje się na stałym poziomie czyli przyrost demograficzny wynosi zero (to u nas na Ziemi do tego na razie daleko - nawet Chiny przestały ostatnio tego solidnie pilnować). www.livesc(*)lled-aliens-easter-island.htmlZ innego doniesienia widać, że już nasi kuzyni - Neandertalczycy - szli niebezpieczną drogą ale my ich "przewyższamy" w tym szaleństwie. Grafika: pbs.twimg.(*)XIAI33oH?format=jpg&name=largewyborcza.p(*)-dowod-na-lupieska-nature.htmlSiema p.s. Wszystkie wszechświaty są wieczne. |