Racjonalista - Strona głównaDo treści
Symulacje pokazują warianty przyszłości ludzkości i nie tylko

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
16-12-2021 23:03MaxGolonko3 (3459 punktów)Symulacje pokazują warianty przyszłości ludzkości i nie tylko
Grafika:
pbs.twimg.(*)UAgCnbb?format=jpg&name=medium

Naukowcy zasymulowali całą historię cywilizacji kosmicznych - zatem włącznie z naszą.

"Drugi scenariusz to zrównoważony rozwój.
Tutaj zarówno populacja planety, jak i jej globalna temperatura gwałtownie rosną, ale potem spadają, gdy cywilizacja rozpozna, w jaki sposób zarządzanie zasobami wpływa na przyrodę. Aby osiągnąć równowagę, powiedział Frank, ludność musiałaby przestawić się z zasobów, które zbierają wysokie żniwo na planecie (takich jak ropa) na bardziej zrównoważone zasoby (takie jak energia słoneczna). Cywilizacja jest uratowana!"

Przyglądając się wykresowi trzeba jednak zauważyć, że liczba osobników całej populacji inteligentnych istot tworzących cywilizację w końcu przestaje rosnąć i utrzymuje się na stałym poziomie czyli przyrost demograficzny wynosi zero (to u nas na Ziemi do tego na razie daleko - nawet Chiny przestały ostatnio tego solidnie pilnować).

www.livesc(*)lled-aliens-easter-island.html

Z innego doniesienia widać, że już nasi kuzyni - Neandertalczycy - szli niebezpieczną drogą ale my ich "przewyższamy" w tym szaleństwie.

Grafika:
pbs.twimg.(*)XIAI33oH?format=jpg&name=large

wyborcza.p(*)-dowod-na-lupieska-nature.html

Siema
p.s.
Wszystkie wszechświaty są wieczne.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
Na podstawie bajek tworzymy nową bajkę. Dobranoc dzieci...
alsor (3283 punktów)
>Grafika:
>pbs.twimg.(*)UAgCnbb?format=jpg&name=medium
>Naukowcy zasymulowali całą historię cywilizacji kosmicznych - zatem włącznie z naszą.
>"Drugi scenariusz to zrównoważony rozwój.
>Tutaj zarówno populacja planety, jak i jej globalna temperatura gwałtownie rosną, ale potem spadają,
>gdy cywilizacja rozpozna, w jaki sposób zarządzanie zasobami wpływa na przyrodę. Aby osiągnąć
>równowagę, powiedział Frank, ludność musiałaby przestawić się z zasobów, które zbierają wysokie
>żniwo na planecie (takich jak ropa) na bardziej zrównoważone zasoby (takie jak energia słoneczna).
>Cywilizacja jest uratowana!"
>Przyglądając się wykresowi trzeba jednak zauważyć, że liczba osobników całej populacji
>inteligentnych istot tworzących cywilizację w końcu przestaje rosnąć i utrzymuje się na stałym
>poziomie czyli przyrost demograficzny wynosi zero (to u nas na Ziemi do tego na razie daleko - nawet
>Chiny przestały ostatnio tego solidnie pilnować).
>www.livesc(*)lled-aliens-easter-island.html
>Z innego doniesienia widać, że już nasi kuzyni - Neandertalczycy - szli niebezpieczną drogą ale my
>ich "przewyższamy" w tym szaleństwie.
>Grafika:
>pbs.twimg.(*)XIAI33oH?format=jpg&name=large
>wyborcza.p(*)-dowod-na-lupieska-nature.html
>Siema
>p.s.
>Wszystkie wszechświaty są wieczne.

Chaos rządzi, niestety.

Postęp = wzrost chaosu tak czy siak.
Stabilizacja = statyka, czyli zero zmian, więc brak postępu!

Być może rozwój poprzez samo rozprzestrzenianie się - ekspansję, daje szansę na długie życie cywilizacji.

Taki scenariusz rozwoju jest odporny na chaos, ponieważ prowadzi do zaniku więzi, więc to już nie będzie jedna cywilizacja, lecz jedynie seria jej niezależnych potomków.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365