Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy Szymborska "sprawdziła się" na park Jej imienia?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-12-2021 09:52Arminius (25555 punktów)Czy Szymborska "sprawdziła się" na park Jej imienia?
Ocena 1 na 3
W wątku pt."jak się nie sprawdziła Wisława Szymborska" napisano jak poniżej:

"W wikipediowskiej biografii Wisławy Szymborskiej mozna znaleźć taki lakoniczny passus:
"W 1953 sygnatariuszka Rezolucji Związku Literatów Polskich w Krakowie w sprawie procesu krakowskiego popierającej skazanie na karę śmierci w sfingowanym procesie: Edwarda Chachlicę, Michała Kowalika i księdza Józefa Lelitę".
Oskarżeni jak wyżej ostatecznie na karę śmierci przez sąd stalinowski nie zostali skazani, co prowadzi do oczywistej i szokującej konstatacji, ze Szymborska et consortes zaprezentowali postawę bardziej stalinowską niż sąd stalinowski i jako tacy winni są/byli współudziału w podżeganiu i ewentualnie usiłowaniu popełnienia mordu sądowego."
www.racjonalista.pl/forum.php/s,852974

Problem zasygnalizowany znów wraca w nowej odsłonie. Albowiem w Krakowie planują jednemu z parków nadać za patronkę Wisławę Szymborską.www.archit(*)borskiej-w-krakowie,4070.html.

Pojawia się pytanie natury etycznej, czy osoba, która publicznie nawoływała/podżegała do wykonania kary śmierci w procesie stalinowskim "zasługuje" na taki zaszczyt?
W mojej opinii oczywiście nie.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Pojawia się pytanie natury etycznej, czy osoba, która publicznie nawoływała/podżegała do >wykonania
>kary śmierci w procesie stalinowskim "zasługuje" na taki zaszczyt?
>W mojej opinii oczywiście nie.

Żydokomuna miała bardzo dobre rozeznanie w pracach wrogich wywiadów.

pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Cezary

"Operacja "Cezary" - gra operacyjna przeprowadzona przez funkcjonariuszy Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego PRL, zakończona w 1952 roku rozbiciem resztek antykomunistycznego podziemia, kompromitacją wywiadów amerykańskiego (CIA) i brytyjskiego (SIS) oraz aferą Bergu pogrążającą polską emigrację w chaosie i rozbiciu"


Dlatego, żeby w przyszłości nie było takich dylematów, należy zarejestrować obce agentury działające w Polsce.
Dzisiaj to Polak powinien przeciwstawiać się, identycznym czynom, "demokratycznych" władz, które w celach propagandowych pastwią się nad Mateuszem Piskorskim. Identyczna sytuacja.
Jedna banda odeszła to przyszła druga, jeszcze gorsza.
Ciągle się coś dzieje w "demokratycznej" Polsce, co powinno oburzać przyzwoitego człowieka, a tu cisza, słychać tylko otumanione chamstwo.
romaro (25211 punktów)
Aż trudno uwierzyć, że wyciąga tematy sprzed dwóch lat. I to jeszcze sprzed czasów gdy się na nią wypróżniał w tym roku, zakładając wątek do którego powyżej zamieścił odnośnik.

Problem zasygnalizowany znów wraca w nowej odsłonie.
Kto go zasygnalizował i kiedy, bo na razie widzę, że odgrzałeś kotlet sprzed dwóch lat
Ale zapytam:

To kiedy ten park?

www.archit(*)ched_text=c3p5bWJvcnNrYQ==

I porównaj daty. Ile to już lat?
www.facebo(*)borskiej/posts/179275705994648

Powiedzieć, że masz ptasi móżdżek, to nic nie powiedzieć.
Arminius (25555 punktów)aktualność
>Aż trudno uwierzyć, że wyciąga tematy sprzed dwóch lat.

Tematy owe są jak najbardziej nadal aktualne. Upływ lat nie ma w tym wypadku znaczenia.
romaro (25211 punktów)Odp: aktualność
>Tematy owe są jak najbardziej nadal aktualne. Upływ lat nie ma w tym wypadku znaczenia.
Ptasi móżdżek się sfajdał i dlatego błędny adres podał? To miał być news?

>Problem zasygnalizowany znów wraca w nowej odsłonie.
Przecież ty jesteś najzwyklejszym idiotą. W jedynej "nowej" to w twoim wątku.
Co za debil
Arminius (25555 punktów)hejtowanie
>>Tematy owe są jak najbardziej nadal aktualne. Upływ lat nie ma w tym wypadku znaczenia.
>Ptasi móżdżek się sfajdał i dlatego błędny adres podał? To miał być news?
>>Problem zasygnalizowany znów wraca w nowej odsłonie.
>Przecież ty jesteś najzwyklejszym idiotą. W jedynej "nowej" to w twoim wątku.
>Co za debil

Pańskie wpisy to czysty, wypreparowany, lewacki hejt - bez grama zawartości merytorycznej.
romaro (25211 punktów)Odp: hejtowanie
>Pańskie wpisy to czysty, wypreparowany, lewacki hejt - bez grama zawartości merytorycznej.
A do czego w tym wątku idioto należałoby się odnieść.
Chciałeś się newsem pochwalić tylko nie zauważyłeś, że jest sprzed dwóch lat.
Zadałem pytanie - "To kiedy ten park" - i ani be, ani me, ani kukuryku

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365