 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-12-2021 10:28 | Arminius (25555 punktów) | Białe nie jest....be?
1 na 1 | Kady z nas, wyeksponowany przez chwilę na oddziaływanie mainstreamowch mediów, zauważa, iż w reklamach, które się tam pojawiają roi się od osób o nie białym odcieniu skóry. Nawet w Polsce gdzie takich osób jest promil całej populacji, łatwo zauważa się ową tendencję. W krajach gdzie populacje niekaukaskie stanowią większy odsetek społeczeństwa fenomen jest tym bardziej kłujący w oczy. Coraz więcej niekaukaskich odcieni skóry oznacza coraz mniej białego koloru. A już szczególnie jeżeli chodzi o rugowanie Białych mężczyzn z reklam - to zjawisko owo jest tak ogromne i konsekwentne, iż odnosi się wrażenie, iż dzieje się tak z jakiegoś.....partyjnego nakazu. Podlinkowany materiał stanowi subiektywny pogląd na sprawę - tym niemniej jednak podnosi bardzo istotne kwestie, na którymi warto jest się przez chwilę zastanowić. Komentatorom MaxGolonko3 i romaro polecam także przegląd typów europejskiej, kobiecej urody - aby wreszcie przyswoili sobie należyty, kulturalny i taktowy sposób jej prezentowania na takim portalu jak Racjonalista. theeuropea(*)nti-white-world-of-advertising"You surely have noticed how advertising agencies, together with the businesses who use their services, have become hell-bent on reducing Caucasians' visibility and disproportionately representing minorities in ads, whether on television, in the Internet or on signs. A stranger from outer space would, in seeing these ads, assume that blacks constitute a majority of the population of the United States, and that non-White Hispanics and Asian-Americans are at least as numerous as Caucasian Americans, who are in fact by far the largest ethnic/genetic mega-cluster in the USA (when people say White Americans will soon be a minority, they mean in relation to the other demographics combined). What I below call a sinister folly is evidently a part of the full-court press to expunge "Whiteness," the other means being mass Third-World invasion; the promotion of miscegenation; the destruction or removal of statues; discriminatory hiring practices and political appointments; and even retroactive population replacement via depicting as black, in dramas and docudramas, Caucasian historical figures--e.g., Joan of Arc, Hannibal, ministers and courtiers of Elizabeth I of England. Particularly hidden from view, in ads, are White men. Yes, those who are most underrepresented in ads belong to the specific demographic who created film, television, the Internet and therefore the possibility of advertising therein. This isn't ironic as much as logical, because here the deep-seated hatred of Whites is made even deeper by excruciating envy." "Euro-Americans--Caucasians--constitute at least 65% of America's population, and with the addition of White Hispanics (usually not counted in the census as Caucasians, though they are such), they are at least 70%. Blacks are 12-13% of the population, while East Asians (Chinese-, Japanese-, Filipino-Americans, etc.) are an even smaller portion. They are not typical customers of _________. Moreover, as Euro-Americans are a relatively robust demographic in financial terms, they presumably make up more than 70% of your customers. Nor do blacks presumably constitute even 12% of your customers--let alone the 57% suggested by online ads. Are you ashamed of us, the vast majority of your clientele? Is being White so "not cool" that it's considered bad taste to accurately reflect the actual racial makeup of your customers? Has __________, founded by a Euro-American man, become a patron of Black Lies Matter, otherwise known as Burn Loot Mayhem, and joined it in hating Euro-Americans?" | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| romaro (25211 punktów) | > (kiedy ludzie mówią, że biali Amerykanie wkrótce będą mniejszością, ....)Armi: "A handel Czarnymi niewolnikami z Afryki był możliwy tylko i wyłącznie dlatego, iż tamtejsi kacykowie z dominujących plemion murzyńskich byli jak najbardziej skłonni sprzedawać w niewolę podległych im swych pobratymców - inkasując za nich wcale dobry majątek." - Można by rzec POZIOM AMERYKAŃSKIEGO NACJONALISTY Z TEKSASU CZYLI PÓŁANALFABETY. www.racjonalista.pl/forum.php/s,865916W 1526 roku Affonso, król Konga, wysłał list do króla Portugalii, skarżąc się, że "w każdym zakątku królestwa jest wielu kupców, którzy przynoszą ruinę krajowi. Każdego dnia ludzie są chwytani i zniewalani, nawet szlachta, nawet członkowie rodziny królewskiej". To naruszenie porządku i prawa było częściowo odpowiedzialne za osłabienie i ostateczny upadek tego niegdyś potężnego państwa. Ale dla wielu innych grup etnicznych mówiących w języku bantu, stabilne państwa istniejące wcześniej upadły zanim handel niewolnikami został zniesiony. Niewiele starych państw po tym fakcie jeszcze istniało. Według historyków globalną sytuację Afryki w czasie handlu niewolnikami należy porównać z sytuacją Ameryki i Indian. Istnieje niezaprzeczalna korelacja między eksterminacją tych ostatnich a deportacją milionów Afrykanów do amerykańskich kopalń i plantacji; między upadkiem kultur indiańskich (materialnych i duchowych) w kontakcie z Europejczykami a agonią tradycyjnych społeczeństw afrykańskich pod koniec atlantyckiej koniunktury niewolników. Z 34 850 atlantyckich wypraw niewolniczych zdecydowana większość miała miejsce po 1640 roku. Wcześniej, od 1500 do 1640 roku, około 800 000 niewolników przybyło do Nowego Świata. 110 milionowa populacja Afryki stanowiła 20% światowej populacji w 1600 roku. Trzy wieki później, w 1900 roku, Afryka ze 140 milionami mieszkańców, stanowi tylko 8,4%. To pogorszenie wynikało bespośrednio z systemu niewolniczego i wiązało się z usunięciem młodych mężczyzn i kobiet z lokalnych systemów.
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | bez bzdurczenia lewackiego proszę! | > W 1526 roku Affonso, król Konga, wysłał list do króla Portugalii, skarżąc się, że "w każdym >zakątku królestwa jest wielu kupców, którzy przynoszą ruinę krajowi. Każdego dnia ludzie są >chwytani i zniewalani, nawet szlachta, nawet członkowie rodziny królewskiej".W 1526 roku Portugalia nie miała sił i środków, żeby prowadzić na szeroką skalę proceder na jaki pan wskazuje. W ogóle w tym momencie taki proceder był na niewielka skalę, bo to jeszcze bardziej jest epoka odkryć, niż eksploatacji. A później, szczególnie zważywszy na to, iż Portugalczycy zakładali tylko faktorie na wybrzeżu - wszelki handel, także żywym towarem, musiał się opierać na lokalnych dostawcach. Czytaj pan, ucz się i nie siej wkoło lewackich nonsensów. "GROWING RICH WITH SLAVERY ROYALTY In the early 18th century, Kings of Dahomey (known today as Benin) became big players in the slave trade, waging a bitter war on their neighbours, resulting in the capture of 10,000, including another important slave trader, the King of Whydah. King Tegbesu made £250,000 a year selling people into slavery in 1750. King Gezo said in the 1840's he would do anything the British wanted him to do apart from giving up slave trade: "The slave trade is the ruling principle of my people. It is the source and the glory of their wealth...the mother lulls the child to sleep with notes of triumph over an enemy reduced to slavery..." www.bbc.co(*)/storyofafrica/9chapter2.shtmlNa marginesie, przypominam iż wątek ów jest poświęcony całkiem innej tematyce. Tu obowiązuje pewien ład i porządek - nie ma tu miejsc na lewacki bajzel.
|
|
|  | | romaro (25211 punktów) | Odp: bez bzdurczenia lewackiego proszę! | >Czytaj pan, ucz się i nie siej wkoło lewackich nonsensów.
>Portugalczycy zakładali tylko faktorie na wybrzeżu - wszelki handel, także żywym towarem W latach 1583-1618 Portugalczycy zbudowali w głębi lądu sieć fortec, budowanych na głównej rzece Kwanza:
Massangano, zbudowane w 1583 roku 190 km w głąb lądu po bitwie pod Massangano wygranej z Królestwem Ndongo. Muxima w 1599 roku 128 km w głąb lądu, pomimo nieudanej wcześniejszej obronie w 1590 roku, kiedy Królestwo Ndongo zdołało zawrzeć sojusz z sąsiednią Matambą; Cambambe,200 km w głąb lądu w 1603 roku; Ambaca w 1618 roku. Twierdza Kambambe została odbudowana w 1604 roku i służyła jako więzienie dla schwytanych niewolników. Kolejna jest wzniesiona w regionie Kissama, na południe od rzeki, w celu kontrolowania kopalni soli ale później porzucona, ponieważ koszty utrzymania są zbyt wysokie Ango, założone na początku 1610 roku, choć trudne do zaopatrzenia, ponieważ było daleko od rzek, umożliwiło utrzymanie presji wojskowej na króla Ndongo.
Do połowy XVII wieku Portugalczycy byli jedynymi Europejczykami, którzy praktykowali handel niewolnikami w kierunku Brazylii i do Imperium Hiszpańskiego.
Luis Mendes de Vasconcelos, nowy portugalski gubernator Angoli, od 1617 roku wzmocnił politykę najazdów w głębi kraju, biorąc do niewoli tysiące więźniów, w tym nieproporcjonalną liczbę kobiet i dzieci. W szczególności przeprowadził dwa kolejne duże naloty na ludność mówiącą w języku Kimbundu. Pierwszy zdobyty na tyle, by wypełnić sześć dużych statków niewolniczych między 18 czerwca 1619, a 21 czerwca 1620. prawie 2000 niewolników dostarczonych do Veracruz w Meksyku. San Juan Bautista, który opuścił san Lucar, w pobliżu Sewilli 12 lub 13 października 1616 r. Oskarżony o zaokrętowanie 200 niewolników na wybrzeżu Angoli, handlarz niewolnikami sprzedał W sumie 15000, głównie kobiety i dzieci.
To tylko fragmenty. Jacques Houdaille, « Le nombre d'esclaves africains importés en Europe et en Amérique », Population, 1971 (lire en ligne [archive]). W. G. L. Randles, « De la traite à la colonisation : les Portugais en Angola », Annales,
|
|
| |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | prośba raz jeszcze | >Do połowy XVII wieku Portugalczycy byli jedynymi Europejczykami, którzy praktykowali handel >niewolnikami w kierunku Brazylii i do Imperium Hiszpańskiego.
I byli w stanie to robić tylko i wyłącznie dlatego, że miejscowe plemiona czy tez elity ( pseudo) tych plemion kooperowały z nimi. Bez tego czynnika lokalnego nie byłoby żadnego handlu. Patrz link o info z BBC. Sytuacja w nim przedstawiona była charakterystyczna dla całej Afryki.
Powtarzam raz jeszcze wątek nie traktuje o tej kwestii. Następny "z tej serii" zostanie usunięty.
|
|
| | |  | | romaro (25211 punktów) | Odp: prośba raz jeszcze | >Patrz link o info z BBC. Było do radia Maryja podać albo TVNu Polski cowboy znowu dostał sraczki cenzorskiej
|
|
| | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | jak w Bonanzie? | >>Patrz link o info z BBC. >Było do radia Maryja podać albo TVNu
BBC jest równie dobre albo i lepsze - w tym przynajmniej wypadku.
>Polski cowboy znowu dostał sraczki cenzorskiej
Uczę lewackich łapserdaków podstaw "chlujności".
|
|
| | | | |  | | romaro (25211 punktów) | Zdublowana etyka. | > >Polski cowboy znowu dostał sraczki cenzorskiej> Uczę lewackich łapserdaków podstaw "chlujności".A to teraz tak się nazywa . W twej zdublowanej etyce punkt widzenia zależy od punktu siedzenia  Armi tak z ciekawości: te plusy tutaj, ale nie tylko, są ze zmiennego IP. Z Telefonu twojego czy "żony"?
|
|
1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Białe nie jest....be? |
> w reklamach, które się tam pojawiają roi się od osób o nie białym odcieniu skóry. Nawet w Polsce gdzie takich osób jest promil całej populacji, łatwo zauważa się ową tendencję.Handlem, w tym skutecznością reklamy, rządzi komercja, z badaniem rynku włącznie; sprawdzają się w reklamowych spotach niebiali, to się obsadza niebiałych. > rugowanie Białych mężczyzn z reklamPrzecież i w reklamach czasem przedstawia się sytuację negatywną. 
cr
|
|
 | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | rządzi? | >>w reklamach, które się tam pojawiają roi się od osób o nie białym odcieniu skóry. Nawet w Polsce gdzie takich osób jest promil całej populacji, łatwo zauważa się ową tendencję. >Handlem, w tym skutecznością reklamy, rządzi komercja, z badaniem rynku włącznie; sprawdzają się w reklamowych spotach niebiali, to się obsadza niebiałych.
Jeżeli np. w społeczeństwie jest 80 % Białych i 20 % mniejszości, a w reklamach "jest na odwrót" - to nie przekona mnie pani - zasada brzytwy Ockhama - że tylko i wyłącznie względy rynkowo - marketingowe grają rolę.
>Przecież i w reklamach czasem przedstawia się sytuację negatywną.
Czasem. Proszę, nota bene, podać przykład takiej sytuacji, takiej, którą kreuje Murzyn czy jeszcze lepiej Murzynka. Rzecz jasna chodzi o reklamę aktualną.
|
|
|  | | romaro (25211 punktów) | Odp: rządzi? | Armi zobacz uczciwego rasistę:
"Żadna polityczna strona internetowa/blog nie jest bardziej rasistowska niż Rodzina Europejska" To jest motto theeuropeanfamily (Rodzina Europejska) , a więc strony do której tutaj zamieściłeś odnośnik. Powyższu cytat stanowi motto strony(?)
Inna sprawa, że poza mottem i tytułem, niczego się nie dowiemy bez odpowiednich narzędzi xxxxxx A dysponując nimi: 72.167.191.69 Ten adres IP został zgłoszony 17 stycznia 2021r Najnowsze zgłoszenie nadużycia dla tego adresu IP pochodzi sprzed 1 miesiąca. Nadużycie IPDB Dla jasnośći - Internetowa baza danych flipperów - znana również jako IPDB - jest obszerną, przeszukiwalną encyklopedią praktycznie każdej maszyny do pinballa, jaką kiedykolwiek wyprodukowano komercyjnie. To nadużycie jest niczym w porównaniu co będzie
I robi się jeszcze ciekawiej... 27 stycznia 2015 roku xxxx opublikował swoją reklamę Super Bowl na YouTube. Reklama o nazwie przedstawiała szczeniaka o imieniu Buddy, który został poturbowany przez ciężarówkę. Po podróży do domu jego właściciele odczuwają ulgę, ponieważ właśnie sprzedali go na stronie internetowej, którą zbudowali z xxxx. xxxx twierdzi, że reklama miała być zabawną próbą wyśmiania wszystkich szczeniąt pokazanych w reklamach Super Bowl. Zwolennicy zwierząt zaczęli w mediach społecznościowych nazywać reklamę obrzydliwą, bezduszną Internetowa petycja zebrała 42 000 podpisów przeciw xxxx.
I będzie jeszcze ciekawiej Nie rozumiesz, ale wyjaśnię specjalnie tobie.
W kwietniu 2019 r. firma xxxxx usunęła ponad 15 000 fałszywych subdomen internetowych po tym, jak Jeff White, badacz bezpieczeństwa cybernetycznego w zespole ds. Analizy zagrożeń w Palo Alto Networks' Unit 42, odkrył ogromne oszustwo, w którym przestępcy sprzedawali produkty, takie jak pigułki odchudzające, za pośrednictwem programu marketingu afiliacyjnego wykorzystując zainfekowane strony internetowe, aby dodać legitymację/certyfikat do swoich produktów i usług.
I będzie ciekawiej
CDN
|
|
|  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) |
> >>w reklamach, które się tam pojawiają roi się od osób o nie białym odcieniu skóry. Nawet w Polsce gdzie takich osób jest promil całej populacji, łatwo zauważa się ową tendencję.> >Handlem, w tym skutecznością reklamy, rządzi komercja, z badaniem rynku włącznie; sprawdzają się w reklamowych spotach niebiali, to się obsadza niebiałych.> Jeżeli np. w społeczeństwie jest 80 % BiałychA jest? To raz, a skuteczność reklam to przecież osobne zagadnienie. Zauważ np. że w reklamach częściej niż w życiu występują osoby piękne, młode i wyglądające na zamożne. > nie przekona mnie pani - zasada brzytwy Ockhama - że tylko i wyłącznie względy rynkowo - marketingowe grają rolę.Nie muszę Cię przekonać, tylko swojego dowieść; jak okażesz się odporny na dowody to nie mój problem. > >>rugowanie Białych mężczyzn z reklam> >Przecież i w reklamach czasem przedstawia się sytuację negatywną.> Czasem. Proszę, nota bene, podać przykład takiej sytuacji, takiej, którą kreuje Murzyn czy jeszcze lepiej Murzynka.Bo Murzynka jeszcze bardziej niż Murzyn ruguje białych mężczyzn?  Ale kilka lat temu pojawiała się u nas reklama papieru toaletowego z azjatyckim chłopcem, która przez pejoratywną sytuację dotyczącą postaci dyskryminowała rasę oraz wykorzystywała dziecko.
cr
|
|
1 na 1 villopusar22 (2 punktów) (zablokowany) | Odp: Białe nie jest....be? | test trdy
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|