 |
Jak Izrael szpieguje Amerykę - I Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-01-2022 12:51 | Arminius (25555 punktów) | Jak Izrael szpieguje Amerykę - I
-1 na 1 | W wątku zatytułowanym: "Pegasus. Mity, fakty i najbardziej prawdopodobne scenariusze" ( www.racjonalista.pl/forum.php/s,867483) została postawiona teza jak niżej: > Najprawdopodobniej umowa wyklucza dostęp do danych i NSO Group tego nie robi, o ile nie będzie >nacisków ze strony własnych służb. Bardzo mało prawdopodobne jest by rząd Izraela próbował >pobrać dane amerykańskie...Zwróciłem jej autorowi uwagę, iż rząd Izraela zawsze próbował i nadal próbuje "pobierać" jak najwięcej "danych amerykańskich" - na co jest multum dowodów. W odpowiedzi autor zarzucił mi "zaślepienie nienawiścią do Żydów." Uważam że jest odwrotnie, że autor wątku jak wyżej jest zaślepiony filojudaizmem i w związku z tym nie prezentuje problemu obiektywnie - usiłując nachalnie wybielać Żydów. Na potwierdzenie mojej tezy zaprezentuję serię wątków podnoszących problem skali i jakości szpiegowskiej penetracji USA przez Izrael. Do autora jak wyżej mam prośbę aby się zapoznawał z podsyłanymi materiałami, przyswajał sobie oczywiste fakty i nie wypisywał, nie mających potwierdzenia w rzeczywistości, bzdur. www.busine(*)-terrifying-levels-2014-5?IR=T"Israel spies on the United States more than any other ally does and these activities have reached an alarming level, Newsweek magazine reported on Tuesday. The main targets are US industrial and technical secrets, the weekly said, quoting classified briefings on legislation that would make it easier for Israeli citizens to get visas to enter America. Newsweek said a congressional staffer familiar with a briefing last January called the testimony "very sobering ... alarming ... even terrifying", and quoted another as saying the behavior was "damaging." "No other country close to the United States continues to cross the line on espionage like the Israelis do," said a former congressional staffer who attended another classified briefing in late 2013, according to Newsweek. It said that briefing was one of several in recent months given by the Department of Homeland Security, the State Department, the FBI and the National Counterintelligence Directorate. The former congressional staffer said the intelligence agencies did not give specifics, but cited "industrial espionage -- folks coming over here on trade missions or with Israeli companies working in collaboration with American companies, [or] intelligence operatives being run directly by the government, which I assume meant out of the [Israeli] Embassy." Israel's espionage activities in America are unrivaled and go far beyond activities by other close allies, such as Germany, France, Britain and Japan, counter-intelligence agents told members of the House Judiciary and Foreign Affairs committees, Newsweek said. Ostatnie zdanie tego jakże ciekawego fragmentu brzmi: "szpiegowska aktywność Izraela w USA jest poza wszelką konkurencją i daleko wykracza poza tego typu aktywności innych bliskich sojuszników USA, takich jak Niemcy, Francja, Wieka Brytania i Japonia - powiedzieli kongresowej Komisji sprawiedliwości i spraw zagranicznych agenci kontrwywiadu, według doniesień Newsweeka". Dotarło, czy nadal nie? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| romaro (25211 punktów) | >Zwróciłem jej autorowi uwagę, iż rząd Izraela zawsze próbował i nadal próbuje "pobierać" jak najwięcej "danych amerykańskich" - na co jest multum dowodów.
Armi, jeśli masz 10 Pegasusów , a Maestro bierze 2, to ile ci zostało? - 10 Pegsusów i trup.
To jest filozofia Armiego, ktoś ośmielił się ruszać jego temat.
>W odpowiedzi autor zarzucił mi "zaślepienie nienawiścią do Żydów." Raczej ja bym się nie przejmował tym. To może być co innego. Po prostu zrobiłbym kompleksowe badania na twoim miejscu.
|
|
 | | Arminius (25555 punktów) | nihil novi... | >>Zwróciłem jej autorowi uwagę, iż rząd Izraela zawsze próbował i nadal próbuje "pobierać" jak najwięcej "danych amerykańskich" - na co jest multum dowodów. >Armi, jeśli masz 10 Pegasusów , a Maestro bierze 2, to ile ci zostało? - 10 Pegsusów i trup. >To jest filozofia Armiego, ktoś ośmielił się ruszać jego temat. >>W odpowiedzi autor zarzucił mi "zaślepienie nienawiścią do Żydów." >Raczej ja bym się nie przejmował tym. To może być co innego. > Po prostu zrobiłbym kompleksowe badania na twoim miejscu.
Do stwierdzenia jak niżej, rzecz jasna nie jesteś się pan w stanie odnieść:
"Ostatnie zdanie tego jakże ciekawego fragmentu brzmi: "szpiegowska aktywność Izraela w USA jest poza wszelką konkurencją i daleko wykracza poza tego typu aktywności innych bliskich sojuszników USA, takich jak Niemcy, Francja, Wieka Brytania i Japonia - powiedzieli kongresowej Komisji sprawiedliwości i spraw zagranicznych agenci kontrwywiadu, według doniesień Newsweeka".
Więc jak zwykle wypisujesz pan androny i uciekasz się pan do argumentów ad personam.
|
|
|  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | dotarło megalomanie | >Więc jak zwykle wypisujesz pan androny i uciekasz się pan do argumentów ad personam. A dlaczego tam nie prowadziłeś dalszej dyskusji? Chciałem zauważyć, że to ty stamtąd jak ten ostatni tchórz uciekłeś i zamierzasz tu ciągnąć temat, a przy okazji się wypróżnić w świetle reflektorów na kolejna osobę. Tam niewiele miałeś do powiedzenia, tu też jak kserokopiarka wkleiłeś coś wyssanego skądś, Co miałem do powiedzenia tam odpowiedziałem autorowi. Tu odpowiadam tym na co zasługujesz. Takie perfidnie chamskie zachowanie należy piętnować.
Potwierdzasz swym zachowaniem słuszność mojego zdania o tobie - Jesteś małym, nędznym egoistą i narcyzem, a na dokładkę megalomanem
Dotarło, czy nadal nie?
|
|
| |  | | Arminius (25555 punktów) | już dawno | >>Więc jak zwykle wypisujesz pan androny i uciekasz się pan do argumentów ad personam. >A dlaczego tam nie prowadziłeś dalszej dyskusji?
Bo temat jest trochę inny, ma duży potencjał i wymaga gruntownego wyjaśnienia. Warto więc potraktować go odrębnie.
>Dotarło, czy nadal nie?
Dotarło, już dawno, stąd ten - między innymi - wątek.
|
|
| | |  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | Odp: już dawno | >>Dotarło, czy nadal nie? >Dotarło, już dawno, stąd ten - między innymi - wątek. Oczywiście, a przy okazji coś takiego napisać >W odpowiedzi autor zarzucił mi "zaślepienie nienawiścią do Żydów.
Powiedziałbym, że kokietujesz jak prostytutka, gdyby nie to, że już od dawna jesteś nią.
|
|
| | | |  | | Arminius (25555 punktów) | prostytuowanie |
>Powiedziałbym, że kokietujesz jak prostytutka, gdyby nie to, że już od dawna jesteś nią.
Pan wybaczy - ale dictum jak wyżej w tematycznej dyskusji - czyni raczej z pana ladacznicę, bynajmniej nie pierwszego sortu.
|
|
| | | | |  | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Odp: prostytuowanie | >>Powiedziałbym, że kokietujesz jak prostytutka*, gdyby nie to, że już od dawna jesteś nią. >Pan wybaczy Nie wybaczam takim*
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | Arminius (25555 punktów) | niewybaczalny? | >>>Powiedziałbym, że kokietujesz jak prostytutka*, gdyby nie to, że już od dawna jesteś nią. >>Pan wybaczy >Nie wybaczam takim*
Żyd z pana wyłazi starotestamentowo - talmudyczny i żydłaczy. Ja wybaczam takim - bo jestem proweniencji chrześcijańskiej.
|
|
| | | | | | |  | 3 na 3 | romaro (25211 punktów) | Odp: niewybaczalny? | >Żyd z pana wyłazi starotestamentowo - talmudyczny i żydłaczy. Rozumiem, że w twojej prostackiej filozofii tego typu szufladkowanie ludzi jest normalne i to ma być epitet. Nie masz dzisiaj najlepszego dnia. Wyduś z siebie coś co mnie ruszy.
Raz i Dwa Armi Drogę zna, Dwa i Trzy Lepiej Zamknij drzwi, Cztery, Pięć módlmy się, Pięć i sześć Żyd chce Cię zjeść
>Ja wybaczam takim - bo jestem proweniencji chrześcijańskiej. Hitlerowcy, twoi idole którym tutaj hołdy składałeś też proweniencji chrześcijańskiej byli, a nie przeszkadzało im miliony zagazować. Masz chorobliwie zdewastowany ten czerep, ale dobrze że kolejny raz przedstawiłeś się jako zatwardziały żydożerca.
>W odpowiedzi autor zarzucił mi "zaślepienie nienawiścią do Żydów." dam ci radę - nie prostytuuj się.
|
|
| | | | | | |  | 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Ja wybaczam takim - bo jestem proweniencji chrześcijańskiej
Każda pliszka swój ogonek chwali. Pliszka żywi się głównie owadami, na które poluje spacerując po trawie. Intensywne machanie ogonkiem ma na celu wypłoszenie owadów, które siedzą ukryte pomiędzy liśćmi chwastów i źdźbłami trawy. Owad ukryty w trawie byłby niezauważalny dla pliszki, ale gdy zerwie się do lotu - staje się jej łatwym łupem. Zatem rola ogonka jest nieoceniona.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
1 na 1 | Rafał Poniecki (7132 punktów) | Odp: Jak Izrael szpieguje Amerykę - I | >> "szpiegowska aktywność Izraela w USA jest poza wszelką konkurencją i daleko wykracza poza tego typu aktywności innych bliskich sojuszników USA,...<<
Jaka tam szpiegowska działalność? Żydzi mają kontrolę nad tym, co się dzieje w USA. Mówi się wręcz o tym, że USA praktycznie są zamorską kolonią Izraela. Był taki jeden prezydent, który im się postawił. No to zaraz poległ.
|
|
2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > W odpowiedzi autor zarzucił mi "zaślepienie nienawiścią do Żydów."> Uważam że jest odwrotnie, że autor wątku jak wyżej jest zaślepiony> filojudaizmem i w związku z tym nie prezentuje problemu obiektywnie> - usiłując nachalnie wybielać Żydów.Wiktor Bardach (Jan Gerhard) Autor "Łun w Bieszczadach" pl.wikipedia.org/wiki/Jan_GerhardMorderstwo, śledztwo i proces Gdy w piątek 20 sierpnia 1971 Jan Gerhard - ówcześnie redaktor naczelny "Forum" - nie zjawił się w pracy, a jego żona i córka były za granicą; po południu sekretarka zawiadomiła Milicję Obywatelską. Funkcjonariusze odkryli, że Jan Gerhard został zasztyletowany w swoim warszawskim mieszkaniu. (..) Po przesłuchaniu 1850 świadków oraz przeprowadzeniu 9 tysięcy rozmów operacyjnych 12 maja 1972 o morderstwo oskarżeni zostali: narzeczony córki, 27-letni student architektury Zygmunt Garbacki oraz jego kolega, 26-letni Marian Wojtasik. W śledztwie ustalono, że powodem zbrodni był cel rabunkowy i w akcie oskarżenia zarzucono oskarżonym popełnienie jeszcze 20 innych przestępstw o tym charakterze. Proces przed Sądem Wojewódzkim dla m. st. Warszawy rozpoczął się 25 maja 1972. Ponieważ Jan Gerhard nie wyrażał zgody na małżeństwo córki z Zygmuntem Garbackim, ten bronił się w śledztwie, twierdząc, że zabójstwa dokonał z miłości do Małgorzaty Gerhard, natomiast Marian Wojtasik - że z powodów patriotycznych, uważał bowiem, że Jan Gerhard jest odpowiedzialny za śmierć gen. Karola Świerczewskiego. Proces wzbudził duże emocje, a na salę rozpraw sprzedawano bilety wstępu. Wyrokiem SW z 16 czerwca 1972 obaj oskarżeni zostali skazani na kary śmierci, a wyroki wykonano. Były premier i dziennikarz Mieczysław Rakowski, kolega Jana Gerharda, potwierdzająco napisał: Motywy mordu były nieprawdopodobnie przyziemne. Po prostu dwóch bydlaków postanowiło zarżnąć człowieka.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) |
> Na potwierdzenie mojej tezy zaprezentuję serię wątków podnoszących problem skali i jakości> szpiegowskiej penetracji USA przez Izrael.> A kogo to Żydzi nie szpiegują, chyba jedynie Eskimosów. W Polsce po wojnie wszystkie archiwa były obstawione Żydami. pl.wikipedia.org/wiki/Feliks_Tych "w latach 1971-1987 pracował w Centralnym Archiwum Komitetu Centralnego PZPR". pl.wikipedia.org/wiki/Janusz_Durko"W czasie funkcjonowania getta ławkowego, siadał w ławkach przeznaczonych dla Żydów na znak solidarności z nimi.... Od 1971 do 1981 pracował w Centralnym Archiwum PZPR, którego był kierownikiem". pl.wikipedia.org/wiki/Leon_Chajn "w latach 1965-1976 dyrektor naczelny archiwów państwowych". pl.wikipedia.org/wiki/Wiktor_Herer"pracował m.in. w Zakładzie Badań Statystyczno-Ekonomicznych Głównego Urzędu Statystycznego i Polskiej Akademii Nauk". pl.wikipedia.org/wiki/Henryk_Szlajfer "W latach 1993-2OO8 był dyrektorem Departamentu Strategii i Planowania Polityki, następnie Departamentu Ameryki oraz archiwum w Ministerstwie Spraw Zagranicznych". pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Michnika"Zespół ten pracował od 12 kwietnia do 27 czerwca 199O w archiwach MSW". Polak jeden z drugim się kłóci albo widzi wszędzie szpiegów Putina, a nie ma pojęcia co się w kraju dzieje.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|