W USA odnotowuje się znaczący przyrost zabójstw w 2021 roku - w porównaniu z 2020 rokiem i poprzednimi laty. Podlinkowany materiał podaje przykłady owego wzrostu skali tego najgorszego z przestępstw - z 16 amerykańskich miast. Przyczyną zjawiska jest z jednej strony stres wywołany życiem w warunkach pandemii i obostrzeń pandemicznych z drugiej kryzys jaki przechodzi policja amerykańska ( tak mentalny jak i finansowy oraz organizacyjny) w konsekwencji ataku jaki został w nią wymierzony przez ruch BLM oraz im pokrewne. Oczywiście w tle jak zawsze jest ogromne nasycenie bronią społeczności amerykańskiej. Zainteresowanych problemem - odsyłam do podlinkowanego materiału. "At least 16 U.S. cities have set new homicide records in 2021, according to local police departments.It's a trend police departments have noted from East Coast to West, even as other violent crimes such as aggravated assault and non-violent crimes such as burglary decline in the same areas. "It's definitely worse this year, for us at least," Rochester Police Department Public Information Officer Carlos Alvarado told Fox News Digital of the upstate New York city's homicide numbers for 2021." www.foxnews.com/us/cities-record-homicides-2021 |