Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaka "gangsta" pruje pociągi w Los Angeles???

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
20-01-2022 12:10Arminius (25555 punktów)Jaka "gangsta" pruje pociągi w Los Angeles???
Ocena 1 na 3
Skala rabunku paczek pocztowych przewożonych pociągami przez Los Angeles najlepiej jest zauważalna na.... torach kolejowych zawalonych rozprutymi opakowaniami owych paczek. Widok niewątpliwie robi wrażenie. Kto nie wierzy niech sobie poogląda podlinkowany materiał filmowy. A wszystko to dzieje się w..słonecznym stanie Kalifornia, mekce kontrkultury, gdzie - jak należało - pokazano policji z jej brutalnością - jej właściwe miejsce.
Ostatnio sporo debatujemy o rasach. Ciekawym - w tym kontekście - jaka rasa jest dominująca wśród kryminalistów dopuszczających się totalnego grabienia przejeżdżających przez LA pociągów???
Może są to wysocy, niebieskoocy, o mlecznobiałym odcieniu skóry potomkowie nordyckich kolonistów??? Wiadomo Biali byli i są bardzo źli. Kto zaproponuje inną opcję?

"Thousands of parcels have been scattered across the railway tracks in east Los Angeles.
According to locals, thieves have been targeting trains, both moving and stationary, to try and steal packages.This section of railway is being cleared by Union Pacific who operate the line - they've had to do so multiple times over the last three months"

www.bbc.com/news/av/world-us-canada-60006306
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

hanging_bishop (1112 punktów)
Biali w krawatach i garniturach kradną. Dla mnie złodziej to złodziej. Tylko są "równi i równiejsi" - idąc za Orwellem. Pospolite złodziejstwo bierze się z biedy (i niejednokrotnie ludzie się w tym zatracają). Dlaczego Polacy uchodzą w Niemczech za złodziei? Bo w latach 90 w Polsce była bieda i bezrobocie. Wystarczy wspomnieć tzw. Hammerbande z Koszalina. Zrobiono z tego nie wiadomo jaki gang, mafię a to byli pospolici złodzieje. Polska prokuratura chciała się wykazać i wlepiła dużo wyższe wyroki tym ludziom niż mieliby na Zachodzie. Ale to przeszłość... Teraz się zmieniło. Zwyczajni złodzieje okradają raczej tych bogatych a ci w białych kołnierzykach raczej biednych - to główna między nimi różnica.

Mam wymieniać zbrodnie Białych? Możemy tak cały rok... Jeżeli Pan się utożsamia z grupą to chyba weźmie Pan "na klatę" te winy? Czy może zmieni Pan temat lub zaleje nas tsunami słów, celem przykrycia prawdy?
20-01-2022 14:12 
 Ocena 2 na 2
Arminius (25555 punktów)jaka prawda?
>Mam wymieniać zbrodnie Białych?

Ależ one od długiego czasu są wymieniane - i to przez Białych - i Biali się biją za nie w piersi. Często nawet z bardzo.

>Czy może zmieni Pan temat lub zaleje nas tsunami słów, celem przykrycia prawdy?

Nie. Zapytam się pana krótko o prawdę w kontekście filmiku, który pan pooglądał. Jaka gangsta to robi pana zdaniem. Chodzi o kryterium rasowe.
20-01-2022 15:10 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)Odp: Jaka "gangsta" pruje pociągi w Los Angeles???
>Biali w krawatach i garniturach kradną. Dla mnie złodziej to złodziej. Tylko są "równi i równiejsi" - idąc za Orwellem. Pospolite złodziejstwo bierze się z biedy (i niejednokrotnie ludzie się w tym zatracają). Dlaczego Polacy uchodzą w Niemczech za złodziei? Bo w latach 90 w Polsce była bieda i bezrobocie. Wystarczy wspomnieć tzw. Hammerbande z Koszalina. Zrobiono z tego nie wiadomo jaki gang, mafię a to byli pospolici złodzieje. Polska prokuratura chciała się wykazać i wlepiła dużo wyższe wyroki tym ludziom niż mieliby na Zachodzie. Ale to przeszłość... Teraz się zmieniło. Zwyczajni złodzieje okradają raczej tych bogatych a ci w białych kołnierzykach raczej biednych - to główna między nimi różnica.
>Mam wymieniać zbrodnie Białych? Możemy tak cały rok... Jeżeli Pan się utożsamia z grupą to chyba weźmie Pan "na klatę" te winy? Czy może zmieni Pan temat lub zaleje nas tsunami słów, celem przykrycia prawdy?

Ale stosunkowa do Niemiec "bieda" u nas, brała sie wowczas z nie zawinionej przez "kapitał ludzki" kiepskiej sytuacji gospodarczej kraju.
W USA zas stosunkowa do bialych "bieda" czarnych bierze sie chyba z ich cech osobowosciowo intelektualnych?
W zwiazku z powyzszym ja jakby wspieram Pana teze - jako ze biali są prawdopodobnie sprytniejsi od czarnych to kradną więcej.
Jednak zastanowil bym sie tez nad pozostalymi aspektami takiego stanu rzeczy, bo skoro kradna skuteczniej, w zwiazku czym prawdopodobnie są sprytniejsi, to sa też inteligentniejsi? Co w sumie udowadniają też rózne inne okolicznosci, jak np ilosc czarnoskórych wśrod autorow prac naukowych, czy wśród autorów patentow. To nasowa podejrzenie ze ten spryt buduje cywilizacje. Wiec mamy taka oto sytuacje ze cechy bialych ktore robią wiele zła potrafią też wiele zbudować a co potrafią cechy czarnych to widzimy po krajach afrykańskich.
Do tego dochodzi jeszcze jeden aspekt, w usa malo jest prawdziwych czarnych, ci "czarni" to tak naprawde mulaci. Proszę sie domysleć jaka grupa spoleczna bialych najprawdopodobniej niajwiecej krwi zmieszala z czarnymi?
23-01-2022 11:15 
 Ocena 1 na 1
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>skoro kradna skuteczniej[...] to sa też inteligentniejsi?
A komu to złodziejskie kryterium inteligencji skradłeś?

cr
20-01-2022 21:56 
 Ocena 1 na 1
hanging_bishop (1112 punktów)
Grabienie pociągów to nienowy proceder, co drugi western porusza ten temat. Także niejaki Piłsudski na pociągi napadał i bynajmniej nie był czarny. Nie popieram tego ale odwagi rabusiom nie można odmówić, jak zaobserwował również na zesłaniu Dostojewski. Prawda jest taka, że dzisiaj pospolici bandyci najczęściej trafiają do więzienia. A ci w kołnierzykach (łącznie z politykami) rzadko zostają pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Taki mamy wyrafinowany porządek. Hipokryzją goni obłudę i na odwrót.
qwery (2864 punktów)
>Grabienie pociągów to nienowy proceder, co drugi western porusza ten temat. Także niejaki Piłsudski na pociągi napadał i bynajmniej nie był czarny. Nie popieram tego ale odwagi rabusiom nie można odmówić, jak zaobserwował również na zesłaniu Dostojewski. Prawda jest taka, że dzisiaj pospolici bandyci najczęściej trafiają do więzienia. A ci w kołnierzykach (łącznie z politykami) rzadko zostają pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Taki mamy wyrafinowany porządek. Hipokryzją goni obłudę i na odwrót.

Co nie zmienia stanu rzeczy w ktorym to biali robia aktualnie kuku i dobro w proporcji np 1 do 100 a ilosciowo 10 do 1000 a czarni w proporcji 5 do 1 a ilosciowo 50 do 10. I to jeat wlasnie ewentualny wkurw na czarnych, ze slaby z nich pozytek. Np. okej, przystepst internetowych by nie bylo jak by nie bylo internetu. Wywalimy internet?
hanging_bishop (1112 punktów)
Dlaczego uczciwi, pracujący ludzie, nie mają czasu, sił i jadą na kredycie?
Bo napadają ich Czarni? U nas nie ma Czarnych? I co? Przestępczość zorganizowana właściwie wytępiona. Najważniejsze jest to co niewidoczne dla oka.
qwery (2864 punktów)
>Dlaczego uczciwi, pracujący ludzie, nie mają czasu, sił i jadą na kredycie?
>Bo napadają ich Czarni? U nas nie ma Czarnych? I co? Przestępczość zorganizowana właściwie wytępiona. Najważniejsze jest to co niewidoczne dla oka.

Ale ja nie bronie bialych, pytanie czy zaprosił by Pan do nas czarnych? Albo czy odobaja się Panu kraje czarnej Afryki bardziej niz nasz. Droga wolna

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365