Racjonalista - Strona głównaDo treści
Adres IP

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
20-01-2022 15:41romaro (25211 punktów)Adres IP
Ocena 3 na 3
Wiedza o tym, jak znaleźć czyjś adres IP jest bardzo częstym żądaniem, pozwala upewnić się co do tożsamości rozmówcy lub podjąć niezbędne środki po oszustwie online.
W najczęstszych przypadkach będzie to kwestia sprawdzenia, czy osoba, z którą rozmawiamy na czacie, na forum jest tym, za kogo się podaje. Platformy te są niestety terenami łowieckimi preferowanymi przez hakerów wszelkiego rodzaju.
Adres IP to numer identyfikacyjny specyficzny dla sieci komputerowej, który będzie przydatny w identyfikacji wszystkich urządzeń łączących się z tą samą siecią.
- Wiele osób może korzystać z tego samego adresu IP (za pośrednictwem różnych urządzeń)
- Niektóre adresy IP są dynamiczne i mogą się zmieniać/być ponownie używane, a tym samym identyfikować innego użytkownika
- Wiedza o tym, kto jest właścicielem adresu IP w czasie T, jest możliwa tylko dla dostawcy usług internetowych podłączonego do tego adresu IP
Wiedza o tym, jak znaleźć czyjś adres IP, jest bardzo częstym żądaniem, pozwala upewnić się co do tożsamości rozmówcy lub podjąć niezbędne środki po oszustwie online. Istnieją łatwe do zastosowania rozwiązania do śledzenia czyjegoś adresu IP. Klasycznym, będzie analiza e-maili otrzymywanych od rozmówcy, aby odkryć jego adres IP.
W zdecydowanej większości przypadków, otrzymując wiadomość e-mail możemy wyświetlić adres IP nadawcy. Po prostu klikamy Wyświetl oryginał lub Wyświetl źródło wiadomości, klikając w wiadomości e-mail w menu opcji znajdującym się najczęściej górnym rogu. Tak jest np. w wersji webowej Gmaila.
Po kliknięciu otworzy się zakładka wyświetlająca zakodowane dane. Przeglądając te linie kodu, znajdziemy adres IP nadawcy. Możliwe będzie również sprawdzenie, czy adres jest zweryfikowanym adresem, a tym samym jesteśmy wstanie udaremnić próbę phishingu, instalacji Keyloggera lub jakiegokolwiek złośliwego oprogramowania, które zainfekowałoby komputer.
Przykładowy fragment oryginalnej wiadomości od racjonalista:
'''
Received: from www.racjonalista.pl ( www.racjonalista.pl. [46.105.122.123])
'''
Pozostałe linie kodu już odszukacie zaglądając do oryginalnych wiadomości. Jest w nich dużo więcej informacji niż w wersjach uproszczonych.
W przypadku innych usług, takich jak czat online, fora lub usługi komunikacji międzykomputerowej (takie jak Skype lub MSN), wymiana między dwiema osobami jest możliwa tylko wtedy, gdy oba adresy IP są znane. Z tego powodu możliwe jest łatwe zidentyfikowanie czyjegoś adresu IP i poznanie jego (przybliżonej) lokalizacji.
Dobrze jest zdawać sobie sprawę, iż klikając w "dobrze zweryfikowane linki" możemy narazić się na kłopoty. Nie tylko służby są w stanie poznać adres IP użytkownika sieci. Osoby znające się dość dobrze na zagadnieniach informatycznych będą w stanie poznać Twój adres IP przy zastosowaniu odpowiedniej socjotechniki, która skłoni Cię do kliknięcia w odpowiednio przygotowany przez nie link. Dowolny serwer można skonfigurować tak, żeby zapisywał wszystkie informacje o wchodzących na niego osobach. Na takim serwerze można postawić prostą stronę internetową, której jedynym zadaniem będzie zapisywanie i gromadzenie adresów IP osób, które na nią wejdą. Teraz wystarczy wysłać go do ofiary przez komunikator, Instagrama czy Facebooka, bądź zamieścić na forum i czekać aż kliknie. Jeśli kliknie, to IP od razu pojawi się w logach serwera. Dlatego tak ważne jest, żeby nie klikać we wszystko co wam podsuną, szczególnie gdy to podsuwanie zaczyna być mocno podejrzane.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
>. Dlatego tak ważne jest, żeby nie klikać we
>wszystko co wam podsuną, szczególnie gdy to podsuwanie zaczyna być mocno podejrzane.
>

To może nie warto klikać w kazdy temat który właściwie jest znaleziskiem w sieci?

Krąg "zainteresowanych' jest już bardzo wąski właściwie to już "dyskusje" prowadzą sami z sobą.

Klikanie w wszytko co ..wam...podsuną?
21-01-2022 06:06 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)
>To może nie warto klikać w każdy temat który właściwie jest znaleziskiem w sieci?

Nie można uciec od rzeczywistości w sieci. Internet jak życie jest pełen niespodzianek dobrych i złych; warto po prostu o tym pamiętać i mieć na uwadze: jest miejscem spotkań ludzi mądrych, ale także ludzi szalonych, podglądaczy, rasistów, homofobów, no a przez to, jest też zbiorem wszystkich plotek na ziemi. Krótko mówiąc - Internet, to mieć całą mądrość i całą podłość świata na wyciągnięcie ręki.
farmer (22440 punktów)
>>To może nie warto klikać w każdy temat który właściwie jest znaleziskiem w sieci?
>Nie można uciec od rzeczywistości w sieci. Internet jak życie jest pełen niespodzianek dobrych i złych; warto po prostu o tym pamiętać i mieć na uwadze: jest miejscem spotkań ludzi mądrych, ale także ludzi szalonych, podglądaczy, rasistów, homofobów, no a przez to, jest też zbiorem wszystkich plotek na ziemi. Krótko mówiąc - Internet, to mieć całą mądrość i całą podłość świata na wyciągnięcie ręki.

Po co więc to nawoływanie do nie karmienia trolla?

Zobacz co się stało z Trójką. Ludzie przestali słuchać dziennikarze podchodzili świat się nie zawalił.

Chcą jak mają, mają swoją rację . Do kogo oni gadają nie mam pojęcia.

Czy to znaczy że ludzie uciekli od rzeczywistości?
Czy przestając oglądać TVP czy TVN uciekam od rzeczywistości?
Wrecz przeciwnie. Tworzę ją.

Czemu tu już nikt nie pisze inny o to jest pytanie.
Racjonalisci zatracili zdolność pisania?
Czy już nikt nie ma własnych przemyśleń?
Świat nie składa się tylko z przeklejk z prasy zachodniej .
romaro (25211 punktów)
>Po co więc to nawoływanie do nie karmienia trolla?
Po to by pokazać trolla
Ja ciebie rozumiem, ale nic na to nie poradzisz. PiS dopuścił do największych łajdactw. Dopuścił do głosu największych łajdaków. A pisowki elektorat jest tak złośliwy, że gotowi są na złość innym, sami sie powiesić.
21-01-2022 17:36 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>Po co więc to nawoływanie do nie karmienia trolla?
>Po to by pokazać trolla

Wiesz co jest bolączką kościoła? Nie to że ludzie dyskutują negują boga ale że odchodzą bez słowa i jeszcze mają wywalone na apostazję .

Ludzie nie potrzebują rozwodów kościelnych żeby żyć. Nie potrzebują pytać się księdza o pozwolenie zwolnienia z religii swojego dziecka.
A jak nie, to druga strona może stawac na głowie a ty spokój . Noga na nogę i tyle.

Nie ma potrzeby ciągłego negowania kazdego linku jaki wstawi.
To bezużyteczne tematy. To jak rozmowa z świadkami Jehowy.
W którymś momencie pytasz kto i nawet nie odpowiadając odchodzisz od drzwi.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365