Racjonalista - Strona głównaDo treści
komuna naszym ustawieniem fabrycznym

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
25-01-2022 16:03okragly (21676 punktów)komuna naszym ustawieniem fabrycznym
nikt nie chce być komunistą, a chodzi tylko o słowo, które przez wiele lat służyło patoeliom, lękającym się o swoje przywileje, do zohydzania przeciwników, mienili nim wszelkie możliwe zło świata (Lenina, Stalina, Mao, Pol Pota czy Jaruzelskiego). Ciekawe, że taki los nie spotkał chrześcijaństwa, którego hasła służyły za tarczę krwawych rządów a komuniści jak i chrześcijanie życzą sobie nadejścia świata, w którym wszyscy są równi, żyją jak jedna wielka wspólnota i nie muszą harować od świtu do nocy.

W systemie kapitalistycznym człowiek jest pozbawiony godności, zredukowany do funkcji wytwórczej. Liczy się niczym koń, krowa, świnia, tylko jako źródło zysku dla pana.
Rajskie (nasze fabryczne ustawienie) stosunki społeczne oparte były na związkach wspólnotowych. Każdy pracował ile mógł i dostawał ile potrzebował. Nie było przeliczania pracy na zapłatę. W ustrojach opartych na wyzysku każdy ma pracować w takim wymiarze, do jakiego można go zmusić i otrzymuje w zamian najmniej, jak da się za jego pracę zapłacić.

współczesnie możliwy raj, to świat, w którym o dobrostanie społecznym nie decyduje maszyneria konkurencji, napędzana pragnieniem zysku, lecz osiągnięty w drodze współpracy wysoki poziom nauki, technologii, powszechne i dobre wykształcenie, powszechna dostępność publicznych (a nie prywatnych) dóbr, jak pożywienie, mieszkanie, transport, szkoły, tereny kultury i rekreacyjne, świat w którym dobrostan społeczny mierzy się nie PKB, lecz realnymi warunkami życia, mając na uwadze powszechność i wyrównany dostęp do kluczowych dóbr dla wszystkich

rajanie wszystkich krajów łączmy się
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>nikt nie chce być komunistą, a chodzi tylko o słowo, które przez wiele lat służyło patoeliom,
>lękającym się o swoje przywileje, do zohydzania przeciwników, mienili nim wszelkie możliwe zło
>świata (Lenina, Stalina, Mao, Pol Pota czy Jaruzelskiego). Ciekawe, że taki los nie spotkał
>chrześcijaństwa, którego hasła służyły za tarczę krwawych rządów a komuniści jak i chrześcijanie
>życzą sobie nadejścia świata, w którym wszyscy są równi, żyją jak jedna wielka wspólnota i nie muszą
>harować od świtu do nocy.

Jakoś nie zauważyłem, aby nikt nie chciał być komunistą. Wprost przeciwnie. A mimo to eksperyment pt. Związek Radziecki (i jego satelici, w tym PRL) nie wypalił. Podobnie chrześcijaństwo, po latach sukcesów chyli się ku upadkowi. To raczej nieunikniony kierunek.

> W systemie kapitalistycznym człowiek jest pozbawiony godności, zredukowany do funkcji wytwórczej.
>Liczy się niczym koń, krowa, świnia, tylko jako źródło zysku dla pana.

Tyle, że nikt nie zabrania każdemu człowiekowi zostać "panem" Zależy to tylko od chęci każdego.

>rajanie wszystkich krajów łączmy się

Chyba nie to forum
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>To raczej nieunikniony kierunek.

Przebudowano społeczeństwa z pionowego podziału pomiędzy mądrymi a głupimi, na zbieraniny z poziomym podziałem, pomiędzy głupimi a mądrymi.
Dla głupich to jest jakiś sukces. "Demokracja" sprawia, że idioci, nie muszą czuć się zagrożeni.
Czy demokratyczni wybrańcy ludu, są w stanie zauważyć, że od nich uciekają mądrzy ludzie??
Demokratyczne kolonie, jak zostaną wyczyszczone, przez cwaniaków, z surowców i mądrych ludzi, to pozostanie zadłużona małpiarnia, której jakoś trzeba będzie się pozbyć.
26-01-2022 08:41 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>nikt nie chce być komunistą, a chodzi tylko o słowo, które przez wiele lat służyło patoeliom,
>>lękającym się o swoje przywileje, do zohydzania przeciwników, mienili nim wszelkie możliwe zło
>>świata (Lenina, Stalina, Mao, Pol Pota czy Jaruzelskiego). Ciekawe, że taki los nie spotkał
>>chrześcijaństwa, którego hasła służyły za tarczę krwawych rządów a komuniści jak i chrześcijanie
>>życzą sobie nadejścia świata, w którym wszyscy są równi, żyją jak jedna wielka wspólnota i nie muszą
>>harować od świtu do nocy.
>Jakoś nie zauważyłem, aby nikt nie chciał być komunistą. Wprost przeciwnie.
nazwać kogoś komunistą to obelga

> eksperyment pt. Związek Radziecki (i jego satelici, w tym PRL) nie wypalił.
wszyscy panowie świata chcieli zniszczyć panstwo komunistyczne, nawet my, dopiero co odzyskaliśmy państwo a nasze pany taką nienawiścią palaly do komunistow, że napadliśmy na nich, żeby później przy pomocy panow z Francji obronić w św bitwie warszawskiej
Bez rewolucji w Rosji, Polska nie odzyskalaby niepodleglości

>Podobnie chrześcijaństwo, po latach sukcesów chyli się ku upadkowi. To raczej nieunikniony kierunek.
2000 lat, i jeszcze z 1000 lat będzie upadalo, Chrześcijan ciągle przybywa, to liberalowie wymierają. Chrześcijanie mogą odżyć jak wrócą do korzeni, do komunizmu

>> W systemie kapitalistycznym człowiek jest pozbawiony godności, zredukowany do funkcji wytwórczej.
>>Liczy się niczym koń, krowa, świnia, tylko jako źródło zysku dla pana.
>Tyle, że nikt nie zabrania każdemu człowiekowi zostać "panem" Zależy to tylko od chęci każdego.
tak, kulczyk zarabiajac 1000000 zł/godz był 1 000 000 x lepszy od tego za 3 zł, nawet premierzy Miler czy Tusk jak mieli problemy zwracali sie do tego olbrzyma intelektu, pracowitości. Dlatego powinniśmy zbudowac mu pomnik (jak wyobrażasz sobie jego pomnik?)

>>rajanie wszystkich krajów łączmy się
>Chyba nie to forum
raj jest racjonalny, kapitalizm (wladza panow kulczykow i ich premierów) nie

PiS nie lubi kulczykow, balcerowicza, tuska, dlatego z dwojga zlego wybieram kaczuszkę, symbol polskiej wsi, gromady, wspólnoty.
haish (2908 punktów)
>nikt nie chce być komunistą, a chodzi tylko o słowo, które przez wiele lat służyło patoeliom,
>lękającym się o swoje przywileje, do zohydzania przeciwników, mienili nim wszelkie możliwe zło
>świata (Lenina, Stalina, Mao, Pol Pota czy Jaruzelskiego). Ciekawe, że taki los nie spotkał
>chrześcijaństwa, którego hasła służyły za tarczę krwawych rządów a komuniści jak i chrześcijanie
>życzą sobie nadejścia świata, w którym wszyscy są równi, żyją jak jedna wielka wspólnota i nie muszą
>harować od świtu do nocy.
> W systemie kapitalistycznym człowiek jest pozbawiony godności, zredukowany do funkcji wytwórczej.
>Liczy się niczym koń, krowa, świnia, tylko jako źródło zysku dla pana.
>Rajskie (nasze fabryczne ustawienie) stosunki społeczne oparte były na związkach wspólnotowych.
>Każdy pracował ile mógł i dostawał ile potrzebował. Nie było przeliczania pracy na zapłatę. W
>ustrojach opartych na wyzysku każdy ma pracować w takim wymiarze, do jakiego można go zmusić i
>otrzymuje w zamian najmniej, jak da się za jego pracę zapłacić.
>współczesnie możliwy raj, to świat, w którym o dobrostanie społecznym nie decyduje maszyneria
>konkurencji, napędzana pragnieniem zysku, lecz osiągnięty w drodze współpracy wysoki poziom nauki,
>technologii, powszechne i dobre wykształcenie, powszechna dostępność publicznych (a nie prywatnych)
>dóbr, jak pożywienie, mieszkanie, transport, szkoły, tereny kultury i rekreacyjne, świat w którym
>dobrostan społeczny mierzy się nie PKB, lecz realnymi warunkami życia, mając na uwadze powszechność
>i wyrównany dostęp do kluczowych dóbr dla wszystkich

Wiele zjawisk fizycznych ma charakter falowy. Wiele niefizycznych przejawów życia również wykazuje falowy - sinusoidalny charakter.
Rajskie - wspólnotowe nastawienie fabryczne jest właściwe dla wieku dziecięcego - wszystkie dzieci są z natury ufne i prawdomówne. Kłamstwa i tzw.'poprawności' uczą się od dorosłych (Andersen napisał bajkę pt. "Nowe szaty cesarza".
Proces edukacji każdego człowiek trwa dość długo - kora czołowa mózgu kształtuje się do 30-tego roku życia, - to kształtowanie ma charakter fizyczny, poza fizycznym kształtowaniem mózgu dochodzi kształtowanie psychiki i umysłu. Te inne niż fizyczne czynniki są trudniejsze do oszacowania, ale można założyć że w wieku ok. 55-60 lat (najczęściej jest się wtedy dziadkiem - po nas są już dwa kolejne pokolenia) jesteśmy ukształtowani. Wtedy to wielu w tym wieku docenia
prawdomówność, zdyscyplinowanie, obowiązkowość i wiele innych podobnych cech osobowości.
Edukacja ma kolosalne znaczenie i pokazuje to że do komuny, lub jak kto woli raju nadają się tylko dzieci i seniorzy. Dzieci w okresie dojrzewania wchodzą w stadium młodzieńczego buntu przeciwko wszystkim i wszystkiemu.
Taka jest natura ludzka.
romaro (25211 punktów)
>Taka jest natura ludzka.
Wypadałoby zadać pytanie - A kto tę ludzką naturę kształtował? Wcale nie wydaje mi się to takie proste.
A co z ewolucją?
26-01-2022 09:33 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>Taka jest natura ludzka.
> A kto tę ludzką naturę kształtował?
patoelity, pod swoje potrzeby, dlatego tyle sie mówi o czarku
a szerzenie komunizmu jest zgodnie z artykułu 256 Kodeksu Karnego zagrożone kara pozbawienia wolności

>A co z ewolucją?
jakie są nasze ustawienia fabryczne?
co jest dziwnym, mając setki tysięcy psychologów, socjologów, filozofów, historyków, antropologów, politologów, nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy, generałów, księży, przedszkolanek, teologów, dziennikarzy ... czy nas racjonalistów nie wiemy jakie są nasze ustawienia fabryczne. Czy to nie podejrzane?
napisz racjonalisto, jakie są twoje ustawienia fabryczne, napisz tylko o sobie.

jak określisz swoje ustawienia fabryczne,
następnie traktuj bliźniego swego jak siebie samego (niczym sie nie różnimy, pomijajac młodych czy chorych którzy wymagaja troski a nie gnębienia)
26-01-2022 09:05 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>> komunista, słowo, które przez wiele lat służyło patoeliom, lękającym się o swoje przywileje, do zohydzania przeciwników, mienili nim wszelkie możliwe zło świata (Lenina, Stalina) komuniści jak i chrześcijanie życzą sobie nadejścia świata, w którym wszyscy są równi, żyją jak jedna wspólnota i nie muszą harować od świtu do nocy.
>> W systemie kapitalistycznym człowiek jest pozbawiony godności, zredukowany do funkcji wytwórczej. Liczy się niczym koń, krowa, świnia, tylko jako źródło zysku dla pana.
>>Rajskie (nasze fabryczne ustawienie) stosunki społeczne oparte były na związkach wspólnotowych. Każdy pracował ile mógł i dostawał ile potrzebował. W
>>ustrojach opartych na wyzysku każdy ma pracować w takim wymiarze, do jakiego można go zmusić i otrzymuje w zamian najmniej, jak da się za jego pracę zapłacić.
>>współczesnie możliwy raj, to świat, w którym o dobrostanie społecznym nie decyduje maszyneria
>>konkurencji, napędzana pragnieniem zysku, lecz osiągnięty w drodze współpracy wysoki poziom nauki, technologii, powszechne i dobre wykształcenie, powszechna dostępność publicznych (a nie prywatnych) dóbr, jak pożywienie, mieszkanie, transport, szkoły, tereny kultury i rekreacyjne, świat w którym dobrostan społeczny mierzy się nie PKB, lecz realnymi warunkami życia, mając na uwadze powszechność i wyrównany dostęp do kluczowych dóbr dla wszystkich
>Wiele zjawisk fizycznych ma charakter falowy - sinusoidalny charakter.
>Rajskie - wspólnotowe nastawienie fabryczne jest właściwe dla wieku dziecięcego - wszystkie dzieci są z natury ufne i prawdomówne. Kłamstwa i tzw.'poprawności' uczą się od dorosłych (Andersen napisał bajkę pt. "Nowe szaty cesarza".
>Proces edukacji każdego człowiek trwa dość długo - kora czołowa mózgu kształtuje się do 30-tego roku życia, - to kształtowanie ma charakter fizyczny, poza fizycznym kształtowaniem mózgu dochodzi kształtowanie psychiki i umysłu. Te inne niż fizyczne czynniki są trudniejsze do oszacowania, ale można założyć że w wieku ok. 55-60 lat (najczęściej jest się wtedy dziadkiem - po nas są już dwa kolejne pokolenia) jesteśmy ukształtowani. Wtedy to wielu w tym wieku docenia
>prawdomówność, zdyscyplinowanie, obowiązkowość i wiele innych podobnych cech osobowości.
>Edukacja ma kolosalne znaczenie i pokazuje to że do komuny, lub jak kto woli raju nadają się tylko dzieci i seniorzy. Dzieci w okresie dojrzewania wchodzą w stadium młodzieńczego buntu przeciwko wszystkim i wszystkiemu.
>Taka jest natura ludzka.

niektóre zwierzęta są zbyt trudne do ujarzmienia, a hodowca (patoelity) nie może ryzykować zdrowia wchodząc do zagrody. Zebra w przeciwieństwie do konia (my) znana z odporności na choroby i atak drapieżników. Próbowali pany udomowić ale cechy, które czynią ją odporną na warunki, sprawiają, że jest niemożliwa do ujarzmienia.

dajcie mi ludzkiego dzieciaka na wychowanie, nauczę go, że będzie mi lizal dupe na powitanie, pożegnanie, przed jedzeniem, po jedzeniu, na skinienie i będzie to uważał za normalne. odda za mnie zycie, jak pies, będzie pracowal w pocie czola jak koń, dla mnie, dajcie mi ludzkiego cielaka, udowodnie co robia z nami patoelity Będę panem, dajcie mi ludzkiego cielaka.

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365