Grafika:
pbs.twimg.(*)UAIU-hu?format=jpg&name=mediumNASA podejmie działania (finansowanie) przedłużające istnienie ISS do 2030 roku
ale zakłada przechodzenie stacji do świadczenia głównie usług komercyjnych, z wizją,
że po 2030 roku utrzyma się ona sama z komercyjnych usług, a jak nie to skończy działalność.
Wynika to z tego ze NASA ma kilka innych wielkich celów kosmicznych w planach.
"Międzynarodowa Stacja Kosmiczna to przełomowa platforma naukowa w zakresie mikrograwitacji.
Może być wykorzystywana w celu weryfikacji technologii, badań na ludziach,
eksploracji kosmosu, korzyści medycznych i środowiskowych.
Sektor prywatny jest technicznie i finansowo zdolny do rozwijania i obsługi komercyjnych miejsc docelowych na niskiej orbicie okołoziemskiej z pomocą NASA.
Z niecierpliwością czekamy na dzielenie się naszymi wnioskami i doświadczeniami operacyjnymi z sektorem prywatnym, aby pomóc mu w tworzeniu bezpiecznych, niezawodnych i opłacalnych destynacji w kosmosie.
Raport, który przedstawiliśmy Kongresowi, szczegółowo opisuje nasz kompleksowy plan zapewnienia płynnego przejścia do celów komercyjnych po wycofaniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w 2030 roku.
Celem NASA jest bycie jednym z wielu klientów tych komercyjnych dostawców destynacji, kupując tylko towary i usługi, których potrzebuje agencja. Komercyjne cele podróży, wraz z komercyjnym transportem załóg i ładunków, będą stanowić
podstawę gospodarki na niskiej orbicie okołoziemskiej po wycofaniu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na emeryturę."
Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
www.nasa.g(*)-space-station-transition-plan