Racjonalista - Strona głównaDo treści
ja buszmen

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
04-02-2022 11:17okragly (21676 punktów)ja buszmen
Ocena 1 na 1
Buszmeni od ang Bush (krzew) oraz men, pogardliwie, naleza do grupy jezykowej mlaskaczy, zyli 40 osób stadach, krótkotrwałych osadach z kopulastych szałasów przykrytych trawami, na półpustyni Kalahari W pozywieniu rośliny (bulwy, orzechy, owoce, cebulowe, grzyby) Mężczyźni polowali raz w tyg, od 5 do 12 godzin Mieso to 20% kalorii Poluja na 50 gat zwierzat. łuk i zatrute strzały, włócznie, pułapki, nagonka z psem oraz sciganie zwierzat i łapanie ich w rece, ssaki i ptaki. Pożywienie to 80 gat roslin, 50 ssaków, 18 gat ptaków, 7 gadów, 8 owadów i 3 gat ryb.

Dominowała monogamia, poligamia czesta i zwiazki pozamałżeńskie, na początku potajemne, prowadza do rozwodu lub poligamii, lub do wymiany partnerów

Dziś rolnicy W oparciu o ich zycie Sahlins w lat 70 sformułował hipoteze pierwotnego społeczenstwa dobrobytu, ich dieta, ilosć ruchu i niski poziom chorób zaliczały ich do najzdrowszych ludzi na swiecie. Przemiany XX w. i rzady doprowadziły do przymusowego osiedlenia, nedzy, alkoholizmu i chorób.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Papaj91 (18 punktów)
Jest coś w tym, opisywał to w swoim manifeście również profesor Teodor Kaczyński. Generalnie anarchoprymitywizm jest kuszącą utopią i być może niektórym z nas będzie dane wrócić do podobnego stylu życia, gdy zostaniemy pozbawieni praw cywilizowanego człowieka
19-02-2022 10:23 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>Jest coś w tym, opisywał to w swoim manifeście również profesor Teodor Kaczyński. Generalnie anarchoprymitywizm jest kuszącą utopią i być może niektórym z nas będzie dane wrócić do podobnego stylu życia, gdy zostaniemy pozbawieni praw cywilizowanego człowieka
w www.racjonalista.pl/forum.php/s,798067 piszę
odkryłem że jestem anarchistą ba, najgorszą jego wersją anarchoprymitywistą

Uważam, że to filozofia zgodna z ludzkim DNA (w przeciwieństwie do filozofii współczesnej i chrześcijaństwie opartej na st Grecji -wyrosła na patriarchacie i niewolnictwie)

W anarchoprymitywizmie fundamentem uznanie paleolitycznych (rajskich) form bytowania za najbardziej naturalne dla nas, który żył w ten sposób miliony lat, w zgodzie z naturą, był jej częścią, aż do rewolucji neolitycznej 8 tys lat temu, Anarchio prymitywiści totalnie krytykują cywilizację

Anarchoprymitywizm przewiduje przyszłość radykalnie kooperatywną i wspólnotową, ekologiczną i feministyczną, spontaniczną i dziką, stworzenie społeczeństwa, które wyklucza władze Anarchoprymitywizm głosi, że technologia to pośrednik między nami a naturą, separując nas od innych. Hiperalienacja, forma dominacji na każdym poziomie hierarchii.

Jest pokrewieństwo duchowe pomiędzy anarchistami i spółdzielcami -Edward Abramowski teoretyk anarchizmu, był propagatorem ruchu spółdzielczego.

Anarchoprymitywizm - odrzuca naukę, technikę i cywilizację. uznaje je za niereformowalne i destrukcyjne zjawiska oparte na wyzysku Takie wytwory cywilizacji jak: państwo kapitalizm rynek, patriarchat, globalizacja, nauka czy praca

choć blisko mi do nich to nie odrzucam nauki i techniki, wprost przeciwnie, tylko pod warunkiem że służą wartościom z raju, naszemu DNA (przede wszystkim nie separuje ludzi a łączy)
w raju osiągnięciami nauki i techniki było opanowanie ognia (mocno lączy ludzi) czy wynalezienie łuku, wiec nie rozumiem czemu anarchoprymitywisci odrzucają nauke i technike

Papaj91 (18 punktów)
Ten feminizm mi całkowicie niepasuje, wszak jest to wytwór jak najbardziej współczesny i upadłby szybko, na pewno ja jako jednostka znajdując się w owej utopii - nie dążył bym do żadnego feminizmu, nawet egalitaryzm sam w sobie uważam za bunt przeciwko ludzkiej naturze (cytując dosłownie tytuł książki Rothbarda). Nie mniej, skoro mi to nie pasuje i mnie to dziwi, chętnie się dowiem coś się Pan tak tego feminizmu uczepił
Zdrowia
22-02-2022 17:59 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
> feminizm mi całkowicie niepasuje,
nie ma dziwne. Wiesz czemu tak długo było niewolnictwo (chłop pańszczyźniany), bo chłop dostawał po grzbiecie od pana, ale on miał żonę, nad którą miał wladzę, dzieci i parobków. Dlatego tak długo przetrwał feudalizm, niewolnitwo z np piersza noc dla pana

>feminizm to wytwór współczesny
w raju (przed cywilizacją) 10 000 lat temu był matriarchat, rządziły kobiety. Taka nasza natura

>nawet egalitaryzm sam w sobie uważam za bunt przeciwko ludzkiej naturze
żeby był egalitaryzm musi być matriarchat

>skoro mi to nie pasuje i mnie to dziwi, chętnie się dowiem coś się Pan tak tego feminizmu uczepił
jak sobie wyobrażasz raj?
bo to jest warunek konieczny, seksu po kokardke, poprawy kondycji człowieka, braku pracy, dużo zdrowia, śmiechu, wspólnoty. Po prostu raj.

np w raju nie bylo żłobków, przedszkoli, szkół, pracy, hierarchii, walki, konkurencji, to wymysl nas, mężczyzn

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365