Racjonalista - Strona głównaDo treści
Polska przygotowuje się na milion "prawdziwych uchodźców"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
05-02-2022 16:31kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Polska przygotowuje się na milion "prawdziwych uchodźców"
z Ukrainy

-Jeśli Rosja zaatakuje Prawdziwi uchodźcy są mile widziani

Gdyby Rosja zaatakowała Ukrainę, Polska mogłaby przyjąć ponad milion ukraińskich uchodźców. To wg zasad europejskich i chrześcijańskich- mówi wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik, wg Notatek z Polski.
Zgodnie z Konwencją Genewską Polska ma obowiązek zapewnić ochronę uchodźcom.
- Tam, gdzie faktycznie są uchodźcy, musimy im pomóc. To prawo międzynarodowe, ale to także zasady współistnienia ludzi cywilizowanych, zasady kultury europejskiej i chrześcijańskiej - mówi Wąsik.
W ostatnich miesiącach Polacy powstrzymują fale migrantów z Bliskiego Wschodu próbujących przedostać się do UE przez Białoruś. W przypadku wojny na Ukrainie Polska powinna jednak przyjąć uchodźców z sąsiedniego kraju.

W trwającym konflikcie między Ukrainą a Rosją Polska staje po stronie Kijowa i potępia działania Kremla.

/Pamietam dobrze bombardowanie Syrii, napływ uchodźców do Europy i szturm na Kapitol 6 stycznia, zmowa przeciwko Donaldowi Trumpowi, w sprawie stanu wojennego, rozdarcie wojną republikanów Mitcha McConnella Lindseya Grahama, Liz Cheney.../

"Porozumienie NATO", o którym Biden ze swoimi "zdolnościami" poznawczymi i lewica-liberalna zapomnieli, a moze tylko o to im chodziło, dlatego "wygrali" wybory.

Miejmymy nadzieję, że zabiorą mu kody broni jądrowej.

notesfromp(*)-russia-attacks-says-minister/

www.youtube.com/watch?v=hroe2LSBraU

wpolityce.(*)wyciekly-plany-putina-po-ataku

P.S. A "idioci" piszą głupstwa jak zwykle. Horror.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
Odp: Polska przygotowuje się na milion "prawdziwych uchodźców&quo

>W trwającym konflikcie między Ukrainą a Rosją Polska staje po stronie Kijowa i potępia działania
>Kremla.
>

en.wikipedia.org/wiki/David_L._Hoggan

"był amerykańskim profesorem historii, autorem The Forced War: When Peaceful Revision Failed oraz innych prac w językach niemieckim i angielskim .
Obwiniał za wybuch II wojny światowej angielsko - polski spisek mający na celu agresję przeciwko Niemcom. Hoggan oskarżył, że rzekomy spisek był kierowany przez brytyjskiego sekretarza spraw zagranicznych Lorda Halifaxa , który, jak twierdził Hoggan, przejął kontrolę nad brytyjską polityką zagraniczną w październiku 1938 r. od premiera Neville'a Chamberlainaktóremu rzekomo pomagał polski minister spraw zagranicznych pułkownik Józef Beck w czymś, co Hoggan nazwał potwornym antyniemieckim spiskiem".

Polaków, przed wojną, ostrzegał przed brytyjską pułapką Władysław Studnicki. Dzisiaj jesteśmy znowu używani tylko, że przez Amerykanów, do swoich interesów i wojen.

en.wikipedia.org/wiki/A._J._P._Taylor

"W sondażu magazynu History Today z 2O11 r. został uznany za czwartego najważniejszego historyka ostatnich 6O lat.
W książce Taylor sprzeciwił się powszechnemu przekonaniu, że wybuch II wojny światowej (w szczególności między Niemcami, Polską, Wielką Brytanią i Francją, wrzesień 1939) był wynikiem celowego planu ze strony Adolfa Hitlera . Rozpoczął swoją książkę od stwierdzenia, że ​​zbyt wielu ludzi bezkrytycznie zaakceptowało to, co nazwał "Tezą Norymberską", że II wojna światowa była wynikiem kryminalnego spisku małego gangu składającego się z Hitlera i jego współpracowników. Uważał "Tezę norymberską" za zbyt wygodną dla zbyt wielu ludzi i uważał, że chroni ona winę za wojnę przed przywódcami innych państw, pozwala na uniknięcie odpowiedzialności narodu niemieckiego za wojnę i stwarza sytuację, w której Niemcy Zachodnie są szanowanym sojusznikiem w zimnej wojnie przeciwko Sowietom".

www.bbn.go(*)zenstwa_Narodowego_RP_2020.pdf

12 maja 2O2O r. DUDA WYPOWIEDZIAŁ WOJNĘ ROSJI.
To nie Rosja napada, tylko agenci CIA, których zainstalowaliśmy sobie u władzy, pchają nas do wojny. Polak musi myśleć, jak się nie dać wciągnąć do czyjejś wojny.
Reżim Amerykański tak jak powiedział po II WŚ, nie uznaje granic i będzie przyłączał kolejne narody, do swojej strefy okupacyjnej.

Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>z Ukrainy
-Jeśli Rosja zaatakuje Prawdziwi uchodźcy są mile widziani<<

A właściwie to o co ras-Putinowi chodzi? Chce zająć całą Ukrainę, czy tylko odebrać ziemie bezmyślnie podarowane Ukrainie, gdy wierzono, że Sowieckij Sojuz będzie drugą tysiącletnią rzeszą?
W tym drugim przypadku ci uchodźcy mogą po prostu przeprowadzić się na tereny nie zajęte przez ruskich.
Dla przypomnienia załączam historyczną mapkę "Ukrainy".
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>z Ukrainy
>-Jeśli Rosja zaatakuje Prawdziwi uchodźcy są mile widziani<<
>A właściwie to o co ras-Putinowi chodzi? Chce zająć całą Ukrainę, czy tylko odebrać ziemie bezmyślnie podarowane Ukrainie, gdy wierzono, że Sowieckij Sojuz będzie drugą tysiącletnią rzeszą?
>W tym drugim przypadku ci uchodźcy mogą po prostu przeprowadzić się na tereny nie zajęte przez ruskich.
>Dla przypomnienia załączam historyczną mapkę "Ukrainy".
>

Wg mnie władza ponad wszystko - oto prawdziwy cel Putina z Ukrainą
Putin kultywuje mit okrążonej Rosji. Chodzi mu bardziej o umocnienie pozycji Rosji jako supermocarstwa niż o obawę, że NATO stanie się zagrożeniem.

Opowiadala mi Rosjanka, że głȩboko pod ziemią, na stacji Kievskaya w moskiewskim metrze, można zobaczyć duży mural. Przedstawia grupę szczęśliwych ludzi w strojach ludowych, śpiewających i tańczących z okazji 300. rocznicy zjednoczenia Rosji i Ukrainy w jedno państwo. Obraz powstał w 1953 r., a od 1653 do 1654 r. Ukraina stała się częścią Imperium Rosyjskiego wg historiografii sowieckiej i rosyjskiej.

Teraz Rosja zgromadziła siły militarnie na granicy z Ukrainą, co może być przygotowaniami do inwazji,...w celu zjednoczenia...
Jak zwykle nikt nie wie, jakie są plany Władimira Putina. Car Władimir lubi zaskakiwać. Świat zewnętrzny zawsze musi być utrzymywany w niepewności, jaki będzie następny rosyjski krok??

Car Władimir w praktyce nigdy nie uznał Ukrainy za suwerenne państwo. Wydaje się, że chce wrócić do tego, jak to wygląda na muralu w moskiewskim metrze, gdzie Rosjanie i Ukraińcy są jednymi szczęśliwymi ludźmi...Tak myślȩ.
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)
>Wg mnie władza ponad wszystko - oto prawdziwy cel Putina z Ukrainą
>

Prostactwo i prymitywizm, kompletny brak rozumienia historii i realiów świata. Ukraina to jest wrzód na dupie agentury CIA. Ukraińcy głodują i siedzą w nieogrzewanych budach i ktoś miałby napadać na dziada. Ukraina generuje dług 1,5 mld dolarów miesięcznie, miesiąc temu mieli 94 mld długu.
Reżim amerykański realizuje cele, w świecie, jakie zapowiedział James Francis Byrnes, w Niemczech, zaraz po wojnie.
Niemcy dołożyli się Żydom do zamachu stanu w Rosji w 1917 roku. Niemcy szkolili Żydom kadry Armii Czerwonej. Niemcy zawarli z Żydami pakt, zwany Ribbentrop Mołotow. Żydzi się wycofali z tego paktu i weszli w układy z Brytyjczykami i Amerykanami. Naczalstwo żydowskie, w latach 1937-38 WYMORDOWAŁO CAŁĄ KADRĘ OFICERSKĄ W TYM NAJZDOLNIEJSZEGO SWOJEGO DOWÓDCĘ ŻYDA JAKIRA. Przystąpili do tworzenia nowej Armii Czerwonej, która miała pokonać Niemców, niedawnych sojuszników.
Żydzi wymordowali w XX wieku 6O milionów Słowian. Po wojnie przeprowadzili operację Keelhaul.
Jacob Schiff już nie żyje, a jego następcy kontynuują jego dzieło.
Reżim amerykański buduje 1O atomowych okrętów podwodnych, które będą pływać pod banderą Australii koło Chin. My to finansujemy, poprzez drogą energię.
Polak z Francuzem po I WŚ planował skolonizować Niemcy, Potem z Niemcem planował napaść na ZSRR, potem nas Brytyjczycy użyli do swoich celów i tak się skończyły polskie imperialne mrzonki.
To, że reżim amerykański będzie poszerzał swoją strefę okupacyjną w Europie, było wiadomo, już w 1945 roku. Trzeba znać historię a nie bredzić, że Putin chce napaść na zbankrutowaną Ukrainę.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Wg mnie władza ponad wszystko - oto prawdziwy cel Putina z Ukrainą
>>

>To, że reżim amerykański będzie poszerzał swoją strefę okupacyjną w Europie, było wiadomo, już w 1945 roku. Trzeba znać historię a nie bredzić, że Putin chce napaść na zbankrutowaną Ukrainę.

A kto walczył o dojścia do mόrz i oceanόw??

Ale FAKT pozostaje. Napięcia na granicy rosyjsko-ukraińskiej są największe od wiosny 2014 roku, kiedy Rosja podbiła Krym i zaczęła wspierać separatystów na wschodniej Ukrainie. Wg danych amerykańskich, ponad 100 tys. rosyjskich żołnierzy wyposażonych w ciężką broń jest teraz gotowych do walki na granicy obu krajów.

Wojska rosyjskie szkolą się w obwodzie rostowskim na wschód od Ukrainy.

Wideorozmowa Władimira Putina z Joe Bidenem nie powiodła się. W najlepszym razie może to być w końcu szczyt twarzą w twarz. Obie strony powtórzyły znane i niezgodne stanowiska, ale ryzyko konfliktu zbrojnego wciąż maleje, dopóki trwa dialog.

Dla Władimira Putina "czerwone linie Rosji" stały się ostatnio gorącym tematem. Problem dla Zachodu polega na tym, że czerwone linie wydają się cały czas posuwać do przodu. Wcześniej członkostwo Ukrainy w NATO było nie do zaakceptowania dla Rosji. Teraz Putin domaga się, aby Zachód obiecał nie dostarczać Ukrainie broni ani angażować się w inną współpracę wojskową. Czyli co, wolna droga do przjȩcia państwa.

DZIŚ TRUDNO O OSTATECZNE ROZWIĄZANIE KONFLIKTU Z UKRAINĄ. Stany Zjednoczone i NATO nigdy nie mogą dać Putinowi gwarancji, których żąda. Putin nie zamierza rezygnować z nadziei zbliżenia Ukrainy z Rosją, być może przyłączenia większej liczby krańców kraju niż Krymu do Rosji.

Kiedy Joe Biden, jako wiceprezydent Baracka Obamy, odwiedził Kijów latem 2009 roku, powiedział Ukraińcom, że "macie pełne prawo zostać członkiem NATO i nikt nie może was powstrzymać". Dodał jednak, że może się to wydarzyć "w dniu, w którym będziecie mieli przy sobie ludzi i przeprowadzicie niezbędne reformy polityczne i gospodarcze".

Wszystko to nadal obowiązuje. Nie tylko Stany Zjednoczone i NATO, ale także państwa członkowskie UE twierdzą, że suwerennym prawem każdego kraju jest decydowanie o tym, jaki kierunek polityki bezpieczeństwa wybrać. Jest to całkowicie fundamentalna część ładu polityki bezpieczeństwa, który wyłonił się po zakończeniu zimnej wojny i do którego Rosja zobowiązała się również w różnych porozumieniach. To Rosja złamała ten porządek poprzez wojnę w Gruzji w 2008 roku i podbój Krymu w 2014 roku.

Ale skoro Joe Biden wie, że Putin nigdy nie zgodzi się na członkostwo Ukrainy w NATO, musi dziś podkreślić, że nawet jeśli Ukraina ma prawo do członkostwa, kraj nie jest jeszcze na to gotowy.
Z nadzieja, że pomoże to zmniejszyć napięcia i ostudzić konflikt w całym kraju.

Czy wojna w Donbasie będzie nadal zamrożonym konfliktem bez żadnego rozwiązania, czy może ma oderwać wschodnią Ukrainę od rządu w Kijowie i uczynić ten obszar częścią Rosji? A może celem jest destabilizacja obecnego reżimu w Kijowie, aby upadł i został zastąpiony przez bardziej promoskiewski rząd?

Czy ja nie mogȩ mieć własnego zdania w aktualnym temacie??
Mόwimy o rzeczywistości, ktόra dzieje sie teraz, politycy rozkładaja karty teraz!!

Mnie siȩ też wiele rzeczy nie podoba włacznie z obecną UE, ale jest problem i politycy muszą znależć rozwiaząnie, żeby zapobiec wojnie.

Czasem trzeba /wiȩcej/ pomyśleć, żeby wskazać właściwy kierunek.

z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Wojska rosyjskie szkolą się w obwodzie rostowskim na wschód od Ukrainy.
>

Polak finansuje od 2O lat zamach stanu na Białorusi. W Polsce był szkolony agent CIA, Franciszak Wiaczorka, dostał wtedy 6 mln złotych. Agentka Borys wciągnęła Polonię na Białorusi do udziału w zamachu stanu. Z polskiego budżetu jest finansowana wroga Białorusinom propaganda. W Polsce byli szkoleni snajperzy, którzy mieli działać na Białorusi. Lepper przeciwdziałał temu zamachowi.
Ameryka z tymi swoimi "sojusznikami" to jest światowa złodziejska banda. Bilion dolarów rocznie wydaje na swoją fabrykę wojen. Jak ktoś nie może tego pojąć, to powinien zająć się obieraniem kartofli i chodzić do magla, ze swoimi sensacjami.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Wojska rosyjskie szkolą się w obwodzie rostowskim na wschód od Ukrainy.
>>
>Polak finansuje od 2O lat zamach stanu na Białorusi. W Polsce był szkolony agent CIA, Franciszak Wiaczorka, dostał wtedy 6 mln złotych. Agentka Borys wciągnęła Polonię na Białorusi do udziału w zamachu stanu. Z polskiego budżetu jest finansowana wroga Białorusinom propaganda. W Polsce byli szkoleni snajperzy, którzy mieli działać na Białorusi. Lepper przeciwdziałał temu zamachowi.
>Ameryka z tymi swoimi "sojusznikami" to jest światowa złodziejska banda. Bilion dolarów rocznie wydaje na swoją fabrykę wojen. Jak ktoś nie może tego pojąć, to powinien zająć się obieraniem kartofli i chodzić do magla, ze swoimi sensacjami.

Już w 2008 roku Putin powiedział George'owi W. Bushowi podczas spotkania w Bukareszcie, że "Ukraina nie jest prawdziwym państwem". Części terytorium Ukrainy to Europa Wschodnia, ale większość to dar od nas". (Link z Mapą)

W artykule zeszłego lata Putin powtórzył, że uważa, iż Ukraina nie jest prawdziwym krajem z prawem do suwerenności. Moskwa uważa też, że przywódcy w Kijowie to amerykańscy wasale, ponieważ to, co wydarzyło się w 2014 roku, kiedy obalono ulubieńca Moskwy Janukowycza, było puczem wspieranym przez Stany Zjednoczone.

Putin uwielbia powtarzać, że wszystko, co robi Rosja, jest tylko odpowiedzią na agresywne działania Stanów Zjednoczonych i NATO. Bezpieczeństwo Rosji jest zagrożone przez fakt, że NATO stale przesuwa swoje pozycje coraz bliżej granic Rosji. Nieustannie kultywowany jest mit okrążonej Rosji, bo to pasuje Putinowi w jego grze. Gra tym razem historią, po rosyjsku...

Ale trudno dziś dostrzec, że jakiekolwiek państwo zagraża Rosji. Kraje, które przystąpiły do NATO po zimnej wojnie, zrobiły to jako ubezpieczenie na życie od agresji ze strony Rosji, powołując się na swoje prawo wyboru miejsca, do ktόrego przynależą.

PUTIN WIE, że CZŁONKOSTWO W NATO dla Ukrainy nie jest w zasięgu ręki. Wie też, że NATO nie pójdzie na wojnę z Rosją, nawet jeśli dojdzie do rosyjskiego ataku militarnego na sąsiedni kraj.

Tak naprawdę Putin powinien być szczęśliwy. Uważa jednak, że Rosja potrzebuje państw buforowych, takich jak Ukraina i Białoruś. Jest to motywowane rosyjskimi interesami bezpieczeństwa, ale w rzeczywistości jest sposobem na legitymizację statusu Rosji jako wielkiego mocarstwa.

Ponadto Putin ma nadzieję, że ostre działania przeciwko wrogiemu światu zachodniemu odwrócą uwagę Rosji od problemów wewnętrznych, takich jak szalejąca pandemia korony, spadający poziom życia i brutalne nadużycia wobec społeczeństwa obywatelskiego.

Fi Fan. Tak to widzȩ i nie zmieniȩ zdania pomimo atakow..., długo nad tym myslałam...
Niebezpieczeństwo, ktόre wywołuje niepokόj w Świecie Zachodu zawdziȩczamy demokratom liberalnym z niewydolnym mentalnie Bidenem i elitami UE.

Temat nie dotyczy religii, koscioła, Boga, bezkresu kosmosu, psychoanalizy... "wszystkowiedzący" racjonaliści nagle stracili dar gadania!! A tak chcieliby gadać...
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>Wojska rosyjskie szkolą się w obwodzie rostowskim na wschód od Ukrainy.
>>>
>>Polak finansuje od 2O lat zamach stanu na Białorusi. W Polsce był szkolony agent CIA, Franciszak Wiaczorka, dostał wtedy 6 mln złotych. Agentka Borys wciągnęła Polonię na Białorusi do udziału w zamachu stanu. Z polskiego budżetu jest finansowana wroga Białorusinom propaganda. W Polsce byli szkoleni snajperzy, którzy mieli działać na Białorusi. Lepper przeciwdziałał temu zamachowi.

Konflikt napędza Rosja
Konflikt na granicy z Ukrainą trwa - a w ostatnich tygodniach kilku światowych przywódców próbowało mediować w konflikcie. Rosja zmobilizowała dziesiątki tysięcy żołnierzy wzdłuż granicy z Ukrainą i postawiła wysokie wymagania działaniom NATO.

Stany Zjednoczone ogłosiły niedawno, że wyślą około 3000 żołnierzy do Europy Wschodniej, aby bronić krajów NATO przed "agresją".

-To, co dzieje się teraz na granicy z Ukrainą, to "wielka polityczna walka o władzę", mówi Micael Bydén dla Ekot.
- Kieruje nim rosyjska akcja.
Ponieważ Rosja już wcześniej pokazała, że jest przygotowana do użycia siły militarnej do osiągnięcia swoich celów, nie można, jego zdaniem, wykluczyć "agresji"

"Twarda retoryka"
Rozwiązanie konfliktu za pomocą dyplomacji to szansa, choć trudna, zdaniem Bydéna.
- W tej chwili jest to trudne stanowisko, tak jak ja to widzę i twarda retoryka.
Według Bydéna przyszłe działania Rosji będą zależeć od tego, jakie będą jej intencje. wg FT
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Konflikt napędza Rosja
>

Czy jest na forum jakiś lekarz??
Reżim amerykański wydaje na swoją fabrykę wojen BILION DOLARÓW ROCZNIE.
Rosja na obronę przed nim 6O mld dolarów.
Chińczycy też napadają na Amerykę??
Reżimowi amerykańskiemu finansujemy budowę 1O podwodnych okrętów atomowych, następny w kolejności jest Chińczyk. Reżim amerykański założy mu "demokrację" i pozbawi majątku, żeby był "wolny".
Każdy naród, który ma surowce jest atakowany przez reżim amerykański. Ameryka Środkowa i Południowa dobrze wie co potrafi ten złodziej i morderca.

pl.wikiquote.org/wiki/Simón_BolĂ­var

"Stany Zjednoczone uważają za swe przeznaczenie męczenie i dręczenie kontynentu w imię wolności".

Simón Bolívar mówił o swoim kontynencie a ja mówię o świecie.
Tylko bydło otumanione propagandą, nie rozumie co się dzieje, za oknem.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Konflikt napędza Rosja

>Tylko bydło otumanione propagandą, nie rozumie co się dzieje, za oknem.

Uzupełnienie wątku, nie zdążyłam przejrzeć wiadomości tutaj...

wpolityce.(*)ni-przy-inwazji-na-pelna-skale
z Mantopy (3643 punktów)
(zablokowany)

>Uzupełnienie wątku, nie zdążyłam przejrzeć wiadomości tutaj...
>

21 maja 1949 r. podpisano ściśle tajny traktat państwowy ograniczający suwerenność państwową Republiki Federalnej Niemiec do 2O99 r . Zgodnie z umową kraje sojusznicze (poza prawnym następcą ZSRR - Rosją) przejmują całkowitą kontrolę nad niemieckimi mediami. Każdy kanclerz Niemiec przed objęciem urzędu musi podpisać "ustawę kanclerską", której treść jest nie ujawniana

Może po 2O99 roku będzie warto przeglądać wiadomości.
Na razie mamy amerykański monopol propagandowy.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>Uzupełnienie wątku, nie zdążyłam przejrzeć wiadomości tutaj...
>>
>21 maja 1949 r. podpisano ściśle tajny traktat państwowy ograniczający suwerenność państwową Republiki Federalnej Niemiec do 2O99 r . Zgodnie z umową kraje sojusznicze (poza prawnym następcą ZSRR - Rosją) przejmują całkowitą kontrolę nad niemieckimi mediami. Każdy kanclerz Niemiec przed objęciem urzędu musi podpisać "ustawę kanclerską", której treść jest nie ujawnianaMoże po 2O99 roku będzie warto przeglądać wiadomości.
>Na razie mamy amerykański monopol propagandowy.

"Nie budź rosyjskiego niedźwiedzia"

Prezydent Rosji Władimir Putin ostrzegł Europę przed konfliktem militarnym, jeśli Ukraina przyłączy się do sojuszu obronnego NATO, wg Sky News.
Ostrzeżenie zostało wydane po spotkaniu Putina z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.
Ton po spotkaniu był jednak pozytywny, a prezydenci zgodzili się ponownie rozmawiać ze sobą po wizycie Macrona na Ukrainie.

W poniedziałek prezydent Francji Emmanuel Macron i prezydent Rosji Władimir Putin spotkali się w Moskwie, aby omówić narastające napięcie na granicy z Ukrainą spowodowane wysłaniem przez Rosję na ten obszar około 100 tys. żołnierzy wraz ze sprzętem wojskowym i rezerwami krwi.
Po spotkaniu Macron powiedział na konferencji prasowej, że jest przekonany, że przyniesie to pewne rezultaty, nawet jeśli będzie to trudne.

Pozytywne tony po spotkaniu
Obaj przywódcy zorganizowali wspólną konferencję prasową, na której Putin stwierdził, że niektóre z propozycji przedstawionych przez Macrona są realistyczne.

"Sądzę, że wiele jego pomysłów, propozycji, które są jeszcze zbyt wcześnie na dyskusję, może stanowić podstawę naszych wspólnych dalszych kroków", powiedział Putin, wg Sky News.
Rosyjski prezydent miał też obiecać, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby spróbować znaleźć kompromisy, które pasują do wszystkich stron.

Władimir Putin ostrzegł jednak, że jeśli Ukraina przystąpi do NATO, Europa zostanie wciągnięta w konflikt zbrojny.

W poniedziałek kanclerz Niemiec Olaf Scholz i prezydent USA Joe Biden spotkali się również w Waszyngtonie, aby omówić kryzys na Ukrainie. Przywódcy zgodzili się na przygotowanie sankcji, które mogą być szybko nałożone na Rosję w przypadku inwazji tego kraju na Ukrainę, a Joe Biden twierdził też, że gazociąg Nord Stream 2 będzie wspomnieniem tylko wtedy, gdy Rosja zdecyduje się na inwazję.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365