 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 06-02-2022 08:27 | okragly (21676 punktów) | seks z szympansem | jak powstał raj, skoro nasze genomy, róznia sie o jedna pare chromosomów z szympansim. Czy to znaczy że powstaliśmy z kazirodztwa? Adam był ojcem a Ewa jego córką? prof Łukasz Łuczaj, pyta studentów „Kto z Was (za duże pieniadze) podjałby sie próby skrzyzowania z szympansem?”. 70% pań podnosi reke i 1 pan. Panie twierdza, ze nie ma wielkiej róznicy miedzy mezczyzna i szympansem. muchomor czerwony jest jadalny? www.youtube.com/watch?v=xfGYZKpIQv0 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | romaro (25211 punktów) | Cro-magnon | >jak powstał raj, skoro nasze genomy,
Jean Courtin, jest specjalistą w dziedzinie eksploracji podwodnej. Był pierwszym prehistorykiem, który wszedł podwodnym tunelem do jaskini Cosquer. uznanej jako Kaplica Sykstyńska prehistorii, z niesamowitymi obrazami i rycinami, które udowodniły mu, że 27 000 lat temu ludzie byli już wyrafinowanymi, wrażliwymi istotami. Według Courtin'a Cro-magnon grzebali swoich pobratymców systematycznie: mężczyźni, kobiety i dzieci byli chowani z równym szacunkiem, niezależnie od wieku. Można to uznać jako oznakę pierwszych uczuć miłości. Około 35.000 lat temu wymyślili wspaniałą sztukę jaskiniową. Przygotowanie skały, cyzelowanie ryciny, precyzja linii, dobór kolorów, perspektywa, mistrzostwo w rozmyciu reliefu - wszystko to świadczy o zdumiewających umiejętnościach, trosce o estetykę i wrażliwości. Uczucia miłosne pierwszych "nowoczesnych" myśliwych nie musiały się bardzo różnić od naszych. Możemy sobie wyobrazić, że te pierwotne miłości były bardziej intensywne, bardziej rzeczywiste, ponieważ były wolne od wszelkich uwarunkowań, reguł społecznych i podporządkowania się normom. Paleolit był złotym wiekiem. Świat roił się od zwierząt, zasoby były obfite, ludzi było niewielu... Żyli jako półnomadowie, w grupach około trzydziestu osób, dość rozproszonych, ale nie odizolowanych. Wymieniali się surowcami (krzemień, muszle morskie, kryształy skalne), wiedzą (podobne przedmioty i te same techniki cięcia znajdują się w bardzo odległych regionach), a prawdopodobnie także kompanami. Byli to ludzie dobrze zbudowani, bez wad wrodzonych. I etnologia to potwierdza: w wielu grupach łowiecko-zbierackich na całym świecie odbywają się coroczne spotkania, podczas których ludzie wymieniają się i nawiązują więzi, co badacze nazywają "egzogamią". Tak więc pierwsze istoty ludzkie żyły w parach i były monogamiczne. Trudno jest widzieć haremy w grupie paleolitycznej. Kiedy człowiek żyje z polowania, nie może mieć kilku żon: poligamia zmusiłaby go do większego polowania. Poligamia istniała później, wśród rolników, ale nie wśród łowców-zbieraczy. Ponadto w badanych obiektach na wolnym powietrzu powierzchnia chat jest niewielka i odpowiada małym rodzinom. W jaskini Grimaldi znaleziono szkielety bardzo wysokiego mężczyzny w wieku dwudziestu lat (1,94 m) i kobiety w wieku trzydziestu lat w pozycji złożonej, przytuleni do siebie. Bez wątpienia atletyczny myśliwy, który 30 000 lat temu musiał zawrócić w głowie pięknościom z wybrzeża Ligurii... W epoce paleolitu nie ma przypadków gwałtownych zgonów zadanych przez innych ludzi, nie ma zranień bronią ostrą, w przeciwieństwie do tego, co często znajdujemy w późniejszych okresach. Był to niewątpliwie mile spędzony czas. Ale to musiało być bardzo macho. Kobieta zajmowała się dziećmi, garbowała skóry, pilnowała paleniska, doglądała ognia, a mężczyzna nosił bryczesy... ze skóry. Prehistoryczni mężczyźni i kobiety mogli nie być wyrafinowani w swojej seksualności, ale i tak musieli się lubić. Znalezione szkielety kobiece pokryte są ornamentami. Kobiety były chowane z taką samą troską jak mężczyźni. Język którym się posługiwali musiał wyrażać złożoności uczuć. Na ścianach jaskiń znajdujemy bardzo niewiele przedstawień ludzi, nie ma też scen współżycia czy nawet godów zwierząt. Sztuka jaskiniowa, która przedstawia tylko niektóre zwierzęta, nie przedstawia życia codziennego, lecz symbole. Koń symbolizuje siłę, jeleń - męskość. Dlatego daremne są próby odczytywania w nim ówczesnej rzeczywistości... W niektórych jaskiniach znajdują się również wizerunki sromów i fallusów. Również w tym przypadku są one prawdopodobnie symbolami płodności. W jaskini Chauvet, w Ardèche (35.000 lat), znaleziono również jedyne znane przedstawienie namalowanej kobiety z tego okresu, której podbrzusze jest bardzo realistyczne... Ale tylko jedna tabliczka, odkryta przez Jeana Clottesa w regionie Ariège, pochodząca sprzed 12 000 lat, przedstawia dwie postacie kopulujące od tyłu. Seksualność nie była częścią mitologii symbolizowanej przez sztukę jaskiniową. W górnym paleolicie mamy te słynne statuetki kobiet, te Wenus, których rysy twarzy nie są przedstawione, ale których kobiece atrybuty są wyolbrzymione. Są one nadal symbolami płodności, a nie realistycznymi przedstawieniami prehistorycznej kobiety. Według Courtina kobiety paleolityczne były bardziej skłonne do bycia szczupłymi i nie miały wielu dodatkowych kilogramów. W okresie neolitu, od 10.000 lat temu, to była rewolucja! Nie ma już grup łowców-zbieraczy. Wynaleziono rolnictwo, hodowlę zwierząt i wieś. A jednocześnie podział zadań, własność, hierarchia, władza, wojna... Wszystko się zmienia. Narodził się inny świat: świat rolników-hodowców, którzy karczowali lasy, orząc pola, budując domy zgrupowane w wioski i rozpoczynające wielkie prace. Wzrasta liczba ludności, społeczeństwa się kształtują, zmienia się mentalność. Wszystkie te szalone działania wymagają organizacji społecznej, przywódcy i ograniczających zbiorowych reguł życia. Teraz nie można już zbudować sobie chaty według własnego uznania (domy są podobne, ceramika też), nie można też swobodnie wybrać sobie towarzysza. Jest prawdopodobne, że narzucona jest norma stosunków seksualnych. I zasady sojuszu, które wynikają z własności dóbr. W przeciwieństwie do sztuki łowców-zbieraczy, sztuka chłopska jest w pełni realistyczna. W malowidłach z Sahary (między 5.000 a 2.000 lat temu) jest wiele scen współżycia. Są to pierwsze tego typu zdjęcia. Pokazują kilka pozycji i zawsze są to pary. W Dolinie Rodanu, w grobowcach z okresu neolitu, znaleziono mężczyznę w towarzystwie dwóch kobiet, czasem trzech, które zostały zabite i pochowane w tym samym czasie. Sugeruje to poligamię i pewną przemoc. Dla kobiet okres neolitu oznaczał początek ograniczeń. I jest prawdopodobne, że uczucia między ludźmi stawały się coraz bardziej znormalizowane. Złoty wiek się skończył. Nie ma już raju.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: Cro-magnon | > >jak powstał raj, skoro nasze genomy,> Był pierwszym prehistorykiem, który wszedł podwodnym tunelem do jaskini Cosquer. uznanej jako Kaplica Sykstyńska prehistorii, z niesamowitymi obrazami i rycinami, które udowodniły mu, że 27 000 lat temu ludzie byli już wyrafinowanymi, wrażliwymi istotami.20 000 lat temu poziom morza był 20 m niżej, ludzie osiedlali sie tylko nad wodą, dlatego wszystkie artefakty są pod wodą > Uczucia miłosne pierwszych "nowoczesnych" myśliwych nie musiały się bardzo różnić od naszych. Możemy sobie wyobrazić, że te pierwotne miłości były bardziej intensywne, bardziej rzeczywiste, ponieważ były wolne od wszelkich uwarunkowań, reguł społecznych i podporządkowania się normom. Świat roił się od zwierząt, zasoby były obfite, ludzi było niewielu...Paleolit był złotym wiekiem.który nazywam rajem > Żyli jako półnomadowie, to powraca, wielu żyje w przyczepach, zimą na południu, latem na północy > Tak więc pierwsze istoty ludzkie żyły w parach i były monogamiczne. Trudno jest widzieć haremy w grupie paleolitycznej. Kiedy człowiek żyje z polowania, nie może mieć kilku żon:żeby miec wiele żon, musimy miec własność, majątek i żona towarem, kupno- sprzedaż, kapitalizm > powierzchnia chat jest niewielka i odpowiada małym rodzinom. byly też chaty wielorodzinne, jedna dla wszystkich > W jaskini Grimaldi znaleziono szkielety bardzo wysokiego mężczyzny w wieku dwudziestu lat (1,94 m)w armii Napoleona średni wzrost żołnierza to 155cm i tylko 55% rekrutów nadawało się (pozostali z wadami) > W epoce paleolitu nie ma przypadków gwałtownych zgonów zadanych przez innych ludzi, nie ma zranień bronią ostrą, w przeciwieństwie do tego, co często znajdujemy w późniejszych okresach.walki nastaly jak zapanowala wlasność (ziemia, plony, zwierzęta, kobiety) > Był to niewątpliwie mile spędzony czas. Ale to musiało być bardzo macho. Kobieta zajmowała się dziećmi, garbowała skóry, pilnowała paleniska, doglądała ognia, a mężczyzna nosił bryczesy... ze skóry.byl matriarchat, nie bylo ojcostwa. Kobiety zbieractwem czy lapaniem drobnej zwierzyny zapewnialy sobie i dzieciom pożywienie. Byly niezależne, tak jak dzisiaj > Prehistoryczni mężczyźni i kobiety mogli nie być wyrafinowani w swojej seksualności, ale i tak musieli się lubić.dzisiaj nie mamy czasu ani sily na seks, a w raju ... > Według Courtina kobiety paleolityczne były bardziej skłonne do bycia szczupłymi i nie miały wielu dodatkowych kilogramów.w Afryce były szczupłe a w zimnych rejonach otłuszczone jak foczki   > W okresie neolitu, od 10.000 lat temu Wynaleziono rolnictwo, hodowlę zwierząt i wieś. A jednocześnie podział zadań, własność, hierarchia, władza, wojna... Wszystko się zmienia.to byl moment wygnania z raju > Dla kobiet okres neolitu oznaczał początek ograniczeń.ich wzrost zmalal o 30 cm a dlugość życia o 50% > Złoty wiek się skończył. Nie ma już raju.powolutku wraca np kobieta przestala byc towarem, stala sie niezależna, osiągamy wzrost z raju. tylko jak pozbyć sie pracy i chodzić tylko na ryby, grzyby, 1 godz dziennie
|
|
2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: seks z szympansem | > jak powstał raj, skoro nasze genomy, róznia sie o jedna pare chromosomów z szympansim. Czy to znaczy że powstaliśmy z kazirodztwa? Adam był ojcem a Ewa jego córką?Jezus był synem Boga i ziemianki, szkoda, że umarł bezpotomnie, mielibyśmy zróżnicowany genom, a tak wszyscy jesteśmy z kazirodztwa bracia i siostry w Chrystusie... 
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >jak powstał raj, skoro nasze genomy, róznia sie o jedna pare chromosomów z szympansim. Czy to znaczy że powstaliśmy z kazirodztwa? Adam był ojcem a Ewa jego córką?> Jezus był synem Boga i ziemianki, szkoda, że umarł bezpotomnie, mielibyśmy zróżnicowany genom, a tak wszyscy jesteśmy z kazirodztwa bracia i siostry w Chrystusie...  nasz przodek i szympansów mial X chromosomów, u człowieka nastąpil przeskok na (X+1), jak? wyobrażam sobie, że jeden samiec urodzil sie z wada genetyczną (X+1) i splodzil córke która po nim odziedziczyla wade (X+1), i nastepnie z nia splodzil wadliwa malpę czyli "człowieka" (X+1) i od tego czasu nie możemy krzyżować sie z szympansami a żubr z krowa, niedźwiedź polarny z brunatnym mogą i wydają plodne potomstwo krzyżówka człowieka z szympansem bylaby korzystna dla patoelit, na niewolnika, czy mięso armatnie, może wtedy patoelity, nam dałyby spokój
|
|
|  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | > krzyżówka człowieka z szympansem bylaby korzystna dla patoelit, na niewolnika, czy mięso armatnie, może wtedy patoelity, nam dałyby spokój Skąd wiesz, że nie jesteś małpą, znasz swój genom i genom patoelit?
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > > krzyżówka człowieka z szympansem bylaby korzystna dla patoelit, na niewolnika, czy mięso armatnie, może wtedy patoelity, nam dałyby spokój> Skąd wiesz, że nie jesteś małpą, znasz swój genom i genom patoelit?wczoraj test wypełniłem, kim mentalnie jestem? wyszło ze Japończykiem  Gdyby wiecej u nas bylo rajanów, mielibyśmy 2 Japonię  za 450 zł można zlecic badanie DNA, przyślą ruch przodków na przestrzeni dziejów
|
|
| | |  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | >>> krzyżówka człowieka z szympansem bylaby korzystna dla patoelit, na niewolnika, czy mięso armatnie, może wtedy patoelity, nam dałyby spokój >>Skąd wiesz, że nie jesteś małpą, znasz swój genom i genom patoelit? >za 450 zł można zlecic badanie DNA, przyślą ruch przodków na przestrzeni dziejów Właścicielami laboratoriów są patoelity, przyślą to co będą chcieli...
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
| | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >>> krzyżówka człowieka z szympansem bylaby korzystna dla patoelit, na niewolnika, czy mięso armatnie, może wtedy patoelity, nam dałyby spokój> >>Skąd wiesz, że nie jesteś małpą, znasz swój genom i genom patoelit?> >za 450 zł można zlecic badanie DNA, przyślą ruch przodków na przestrzeni dziejów> Właścicielami laboratoriów są patoelity, przyślą to co będą chcieli...bracie  z testów wyszłoby, że wszyscy w Polsce są spokrewnieni i wywyższenie patoelit jest niczym nie uzasadnione, nie są 1000000 x mądrzejsi (kulczyk 1 mln zl/godz) od bezdomnego, czy na minimalnej krajowej
|
|
| | | | |  | 2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | > >>>> krzyżówka człowieka z szympansem bylaby korzystna dla patoelit, na niewolnika, czy mięso armatnie, może wtedy patoelity, nam dałyby spokój> >>>Skąd wiesz, że nie jesteś małpą, znasz swój genom i genom patoelit?> >>za 450 zł można zlecic badanie DNA, przyślą ruch przodków na przestrzeni dziejów> >Właścicielami laboratoriów są patoelity, przyślą to co będą chcieli...> bracie z testów wyszłoby, że wszyscy w Polsce są spokrewnieniBracie, co z tego jaki wynik testów Ci przyślą, podziwiam twoją "małpią"  naiwność, że będzie to wynik prawdziwy...
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|