Racjonalista - Strona głównaDo treści
co tu jeszcze obalić? a może... syntezę w gwiazdach!

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
09-02-2022 23:13alsor (3283 punktów)co tu jeszcze obalić? a może... syntezę w gwiazdach!
No to jedziemy, tradycyjnie (wzorki proste - nawet dla absolwentów UJ).

A sprawa będzie o czasie życia słońca!

Tradycyjne wyliczanki z emisji energii słońca,
z samej kontrakcji grawitacyjnej, dają wiek około 30 mln lat,
co jest za mało, bo potrzeba z 6 mld.

6 mld / 30 mln = 6e9/3e7 = 200 razy więcej potrzeba;

wydawało misie że to większa sprawa... 200 to pikuś, hihi!

dużo to, czy mało?
.........

można sobie to sprawdzić:

emisja słońca: P = 4e26 J,

zatem przeliczając to na masę otrzymamy - ubytek masy Słońca od narodzin:

m = P/c^2 * 6 mld lat = 3e29 kg

obecnie słońce ma M = 2e30 kg, czyli ten ubytek stanowi:
m/M = 3e29/2e30 = 0.15

no... panowie.. sory, ale przecież nie ma takiej reakcji jądrowej,
która miałaby aż tak potężną wydajność!

Obecnie obowiązuje synteza He4 z wodoru, a ta reakcja daje:
7MeV/1000MeV = 0.007, zaledwie

co jest ponad 20 razy mniejsze od 0.15

.........

Zatem o co tu chodzi z tymi syntezami jądrowymi w gwiazdach,
które rzekomo mają być przyczyną świecenia - być źródłem energii?

Przecież widać jak byk, że proces syntezy jąder jest z 20 razy za słaby,
aby te gwiazdy mogły świeci... jak należy, hahaha!

Powodzenia w obalaniu... moich obaleń.

bym zapomniał o ... waszym kliczowym motywie kulturowym - behawiury!
www.youtube.com/watch?v=VY33IXgZp6E
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

MaxGolonko3 (3459 punktów)
Obal pół litra Finlandii i przestań trollować bzdurnymi wzorkami.

Kwestionowane osiągnięć nauki w twoim stylu zrodziło takie ultra patologie
jak antyszczepionkowcy i teorio-spiskowcy (że Ziemia jest płaska albo Amerykanie nie wylądowali na Księżycu).

Szkodzisz!

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
alsor (3283 punktów)
>Obal pół litra Finlandii i przestań trollować bzdurnymi wzorkami.
>Kwestionowane osiągnięć nauki w twoim stylu zrodziło takie ultra patologie
>jak antyszczepionkowcy i teorio-spiskowcy (że Ziemia jest płaska albo Amerykanie nie wylądowali na Księżycu).
>Szkodzisz!

Widzę tu szkółkę znaną z czasów twardej komuny:

'odwracanie kota ogonem' - to jest znamienne dla systemów totalitarnych!

Wasza nauka jest tyle samo warta, co te... szczepionki:
1 dawka, 2, ... a może od razu zainwestujcie cały dochód narodowy,
i kupcie nam po 500 szczepionek na głowę, co?

+ testy codziennie - rano i wieczorem... 500 zł sztuka - przecież stać was na to!

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365