W tym roku będzie dramat. "Nadciąga prawdziwy huragan" Kolejne reformy edukacji spowodowały, że w szkołach ponadpodstawowych już jest ciasno. A będzie jeszcze gorzej, bo od września przyjdzie do nich aż 1,5 rocznika. - Fizycznie nie mamy miejsca. Do tego brakuje nauczycieli - alarmują dyrektorzy. W Warszawie o miejsca w szkołach średnich może ubiegać się podczas tegorocznej rekrutacji nawet 33 tys. osób. Tymczasem opuści je ok. 18 tys. uczniów. W szkołach brakuje miejsca. Placówki walczą o możliwość wynajmu powierzchni dodatkowych, gdzie możnaby w bliskiej odległości od szkoły zorganizować pomieszczenia dydaktyczne. Kto będzie uczył, skoro już teraz brakuje nauczycieli? Zakładając, że klasa liczy standardowo 30 osób, można policzyć, że w czerwcu szkoły ponadpodstawowe w Łodzi opuści ok. 170 klas. Nowych trzeba utworzyć ok. 250. Uczniów dodatkowych 80 klas nie tylko trzeba gdzieś zmieścić, ale też zapewnić im nauczycieli, którzy poprowadzą lekcję. I to może okazać się jeszcze większym problemem. lodz.wybor(*)32550187#S.DT-K.C-B.2-L.1.duzy |