Racjonalista - Strona głównaDo treści
Najwspanialsza filozoficznie wiadomość w historii ludzkości

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
11-02-2022 14:39MaxGolonko3 (3459 punktów)Najwspanialsza filozoficznie wiadomość w historii ludzkości
Ocena 2 na 2
Grafiki:
pbs.twimg.(*)EBMxsun?format=jpg&name=medium

pbs.twimg.(*)EAMu1pS?format=jpg&name=medium

Życie może istnieć na planecie krążącej wokół białego karła.

To być może najważniejsza i bardzo optymistyczna wiadomość w całej historii ludzkości (sic!).

Naukowcy są przekonani, że w pobliżu umierającego słońca może istnieć planeta, na której może istnieć życie.
Jeśli zostanie to potwierdzone, byłby to pierwszy przypadek znalezienia potencjalnie podtrzymującej życie planety
krążącej wokół takiej gwiazdy typu biały kareł.

Planeta została odkryta w strefie nadającej się do zamieszkania, gdzie nie jest ani za zimno, ani za gorąco,
by temperatury podtrzymywały życie oparte na ciekłej wodzie.

Obserwacja była dla astronomów zaskoczenie i zupełnie nowym faktem astronomicznym.

Po raz pierwszy zaobserwowano cokolwiek w nadającej się do zamieszkania strefie białego karła.
Zatem istnieje możliwość życia na planecie krążącej wokół takiego karła.

Podczas gdy bardzo duże gwiazdy po śmierci stają się czarnymi dziurami, mniejsze,
takie jak nasze Słońce, stają się białymi karłami - gwiazdami,
które zużyły całe swoje paliwo jądrowe i straciły swoje zewnętrzne warstwy.

Są one zwykle wielkości planety i po uformowaniu emitują niebieskawo-białe światło.

Uważa się, że możliwa planeta, która znajduje się 117 lat świetlnych od Ziemi, jest 60 razy bliżej gwiazdy niż nasza planeta od Słońca.

Ludzkość fazę czerwonego olbrzyma Słońca przeczeka gdzieś dalej - może na Księżycu wielkiej planety,
a potem wróci na coś co będzie krążyć bliżej post-Słońca (tam będzie żyć pod ziemią ze względu na twarde promieniowania od karła)
albo coś tam "zaciągnie" (planetoidę), względnie stworzy tam nową, wielką stację kosmiczną ze sztuczną grawitacją (wirowanie).

www.bbc.com/news/science-environment-60325010
Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Pisząc życie masz na myśli zdaje się osobliwości w materii oparte na związkach węgla.

Życie czyli formy podobne do nas.

I tak się zastanawiam czy szukacie życia czy środowiska, która można byłoby zająć i przeprowadzić tą samą ekspansje co na Ziemi?

Może gdy kiedyś zacznę lubić ludzi wtedy też zacznę się z tego cieszyć. Na razie mam kryzys w lubieniu ludzi. Źle mi się kojarzą.

szarley to w realu Johannes Jerlas

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365