>>Szympansy są patriarchalne, samce łatwo się kłócą, ale i łatwo godzą. Samice rzadko się kłócą, ale jak, to na całe życie. >>czy to dotyczy rodu ludzkiego? w ludzkim stadzie z raju był/ będzie matriarchat, jeśli to prawda, to pokłócone samice "na całe życie", rozwalą rajskie zażyłe stado, jak to rozwiązać racjonalnie. >Dobre pytanie! słonie mają większe mózgi od nas, jesteśmy ssakami, jak i one, opłakują zmarłych, mają matriarchat jak u nas w raju Przewodniczka matka, pokłóciła sie z córką, z tego powodu "młoda" musiała odejść od stada, gdy matka zmarła, córka wróciła
jaka nasza istota? patoelity utrzymują na swoim żołdzie wszystkich naukowców którzy uzasadniają ich istnienie, wyższość, hierarchie, panowanie, własnośc. Taka jest istota patoelit, a nasza? Jaka jest nasza istota?
gdyby u słoni panował patriarchat (indywidualizm, wolność, własność) byśmy (ludzie) ich zjedli na śniadanie
|