Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dzwoni robot

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
15-02-2022 12:35romaro (25211 punktów)Dzwoni robot
Ocena 3 na 3
Kiedy dzwoni robot, człowiek się czuje jak trybik w maszynie, takie mięcho, które jest przemielane - mówi Jarosław Juszkiewicz, dziennikarz radiowy i lektor, ale także ofiara groźnego procederu wyłudzania danych osobowych. Od przeszło pół roku codziennie odbiera kilkanaście połączeń. To rozmaite oferty dotyczące na przykład badań profilaktycznych lub fotowoltaiki. W słuchawce słyszy nagrane zdania. - To nie jest system sztucznej inteligencji. To gotowe fragmenty, które wybiera człowiek, siedzący przy komputerze - mówi Juszkiewicz w rozmowie z reporterem "Czarno na białym" Marcinem Jakubikiem, opisując swoje zmagania z telemarketerami. Juszkiewicz przyznaje, że zrobił wiele, by pozbyć się natrętnych telefonów. Niestety, w pełni mu się to nie udało i telefony wciąż dzwonią. Tymczasem on wymyśla coraz bardziej absurdalne odpowiedzi na zadawane pytania. Nagrania tych rozmów wrzuca do internetu.


tvn24.pl/g(*)703156?source_id=bannernewsowy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Berzerac (5671 punktów)
>Kiedy dzwoni robot, człowiek się czuje jak trybik w maszynie, takie mięcho, które jest przemielane
>- mówi Jarosław Juszkiewicz, dziennikarz radiowy i lektor, ale także ofiara groźnego procederu
>wyłudzania danych osobowych. Od przeszło pół roku codziennie odbiera kilkanaście połączeń. To
>rozmaite oferty dotyczące na przykład badań profilaktycznych lub fotowoltaiki. W słuchawce słyszy
>nagrane zdania. - To nie jest system sztucznej inteligencji. To gotowe fragmenty, które wybiera
>człowiek, siedzący przy komputerze - mówi Juszkiewicz w rozmowie z reporterem "Czarno na białym"
>Marcinem Jakubikiem, opisując swoje zmagania z telemarketerami. Juszkiewicz przyznaje, że zrobił
>wiele, by pozbyć się natrętnych telefonów. Niestety, w pełni mu się to nie udało i telefony wciąż
>dzwonią. Tymczasem on wymyśla coraz bardziej absurdalne odpowiedzi na zadawane pytania. Nagrania
>tych rozmów wrzuca do internetu.
>tvn24.pl/g(*)703156?source_id=bannernewsowy

Mam tak samo. Codziennie 4-5 telefonów oferujących zamontowanie paneli fotowoltaicznych, lub pulsometry. I możesz ćwokom mówić, że mam pulsometr, że panelami nie jestem zainteresowany bo mieszkam w bloku, chyba że sobie na czoło przelepię. Nie pomaga nawet opierdol jakim uraczyłem rozmówczynie. Dalej dzwonią. Poblokowałem te numery, ale oni mają je chyba w niezliczonej ilości, bo ciągle dzwonią z innego. Odrzucam te połączenia, oni są jednak niezmordowani. To można podciągnąć pod stalking.
15-02-2022 12:59 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
>Mam tak samo. Codziennie 4-5 telefonów oferujących zamontowanie paneli fotowoltaicznych, lub pulsometry. I możesz ćwokom mówić, że mam pulsometr, że panelami nie jestem zainteresowany bo mieszkam w bloku, chyba że sobie na czoło przelepię. Nie pomaga nawet opierdol jakim uraczyłem rozmówczynie. Dalej dzwonią. Poblokowałem te numery, ale oni mają je chyba w niezliczonej ilości, bo ciągle dzwonią z innego. Odrzucam te połączenia, oni są jednak niezmordowani. To można podciągnąć pod stalking.

Ja również.
Te ich numery można nawet wygooglować. Jest to już istna plaga. Dzwonią nawet wieczorem
15-02-2022 13:12 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Ja również.
>Te ich numery można nawet wygooglować. Jest to już istna plaga. Dzwonią nawet wieczorem

Zgadza się. Dla nich pora jest nieistotna. Kiedy przyjeżdżam z nocki nauczyłem się wyciszać telefon, bo nie dają dziady pospać.

Ale następnym razem odbiorę i to ja ich przepytam
www.komput(*)sprawdz-jak-sie-bronic/4wygy2e
15-02-2022 13:19 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
Super, dzięki, a tu proszę - z twojego linku fragment pozwolę sobie wstawić, bo jest naprawdę istotny.
Cytat:
Kiedy dzwoni do nas telemarketer, na początku rozmowy zadajmy mu proste pytania: kto jest administratorem danych osobowych w firmie, skąd ona posiada nasz numer telefonu i czy ma naszą zgodę na marketing bezpośredni. Nasz rozmówca musi udzielić takich informacji. Jeśli usłyszymy, że nasz numer został wybrany losowo lub znaleziony w książce telefonicznej, to nie ma to najmniejszego znaczenia, bo dzwoniąca do nas firma musi mieć naszą zgodę na marketing bezpośredni i nie może pozyskać jej na początku połączenia. Nie bójmy się także być tak natarczywi jak telemarketerzy.

15-02-2022 13:24 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)
>Super, dzięki, a tu proszę - z twojego linku fragment pozwolę sobie wstawić, bo jest naprawdę istotny.
>Cytat:
Kiedy dzwoni do nas telemarketer, na początku rozmowy zadajmy mu proste pytania: kto jest administratorem danych osobowych w firmie, skąd ona posiada nasz numer telefonu i czy ma naszą zgodę na marketing bezpośredni. Nasz rozmówca musi udzielić takich informacji. Jeśli usłyszymy, że nasz numer został wybrany losowo lub znaleziony w książce telefonicznej, to nie ma to najmniejszego znaczenia, bo dzwoniąca do nas firma musi mieć naszą zgodę na marketing bezpośredni i nie może pozyskać jej na początku połączenia. Nie bójmy się także być tak natarczywi jak telemarketerzy.

>
Nie ma za co. Trzeba się bronić i być tak upierdliwym jak oni.
Fenbenlab (3 punktów)
>Kiedy dzwoni robot, człowiek się czuje jak trybik w maszynie, takie mięcho, które jest przemielane
>- mówi Jarosław Juszkiewicz, dziennikarz radiowy i lektor, ale także ofiara groźnego procederu
>wyłudzania danych osobowych. Od przeszło pół roku codziennie odbiera kilkanaście połączeń. To
>rozmaite oferty dotyczące na przykład badań profilaktycznych lub fotowoltaiki. W słuchawce słyszy
>nagrane zdania. - To nie jest system sztucznej inteligencji. To gotowe fragmenty, które wybiera
>człowiek, siedzący przy komputerze - mówi Juszkiewicz w rozmowie z reporterem "Czarno na białym"
>Marcinem Jakubikiem, opisując swoje zmagania z telemarketerami. Juszkiewicz przyznaje, że zrobił
>wiele, by pozbyć się natrętnych telefonów. Niestety, w pełni mu się to nie udało i telefony wciąż
>dzwonią. Tymczasem on wymyśla coraz bardziej absurdalne odpowiedzi na zadawane pytania. Nagrania
>tych rozmów wrzuca do internetu.
>tvn24.pl/g(*)703156?source_id=bannernewsowy
what is fenbendazole used for

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365