Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mali imigranci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
19-02-2022 11:52MaxGolonko3 (3459 punktów)Mali imigranci
'Co godzinę za powodu malarii umiera 50 dzieci.
Malaria zabija rocznie ponad 456 000 dzieci'

unicef.pl/(*)owodu-malarii-umiera-50-dzieci

Zabija też tysiące osób dorosłych.

Szczególnie groźna jest dla kobiet w ciąży.

W Polsce do tej pory było spokojnie ale globalne ocieplenie może zmienić sytuację.

'Liczba zachorowań na malarię w Polsce nie przekracza 50 przypadków rocznie.
Jednocześnie od 1963 r. są to jedynie przypadki malarii importowanej z rejonów endemicznych,
przywlekane przez osoby powracające z podróży służbowych lub turystycznych.
W Polsce istnieją trzy główne ośrodki medyczne zajmujące się m.in. badaniami nad lekoopornością zarodźców malarii.'

www.gov.pl/web/gis/malaria

Do Polski z powodu ocieplenia mogą dotrzeć też (oprócz komarów malarycznych) skorpiony oraz jadowite pająki do tej pory obecne bardziej na południe.

Mocna grafika:

pbs.twimg.(*)XEAEV1OE?format=jpg&name=large

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

zeniu73 (6483 punktów)
>'Co godzinę za powodu malarii umiera 50 dzieci.
>Malaria zabija rocznie ponad 456 000 dzieci'
>unicef.pl/(*)owodu-malarii-umiera-50-dzieci
>Zabija też tysiące osób dorosłych.
>Szczególnie groźna jest dla kobiet w ciąży.
>W Polsce do tej pory było spokojnie ale globalne ocieplenie może zmienić sytuację.
>'Liczba zachorowań na malarię w Polsce nie przekracza 50 przypadków rocznie.
>Jednocześnie od 1963 r. są to jedynie przypadki malarii importowanej z rejonów endemicznych,
>przywlekane przez osoby powracające z podróży służbowych lub turystycznych.
>W Polsce istnieją trzy główne ośrodki medyczne zajmujące się m.in. badaniami nad lekoopornością
>zarodźców malarii.'
>www.gov.pl/web/gis/malaria
>Do Polski z powodu ocieplenia mogą dotrzeć też (oprócz komarów malarycznych) skorpiony oraz jadowite
>pająki do tej pory obecne bardziej na południe.
>Mocna grafika:
>pbs.twimg.(*)XEAEV1OE?format=jpg&name=large
>Siema
>_
>Wszystkie wszechświaty są wieczne
>

Jak to? I nikt nie chce obowiązkowo szczepić? Dlaczego?
Jeśli szczepionka nie jest super duper to po prostu szczepić 4 razy. Na covida taka strategia pomaga. Umierają tylko niezaszczepieni.

Że co? Że w krajach z malarią nie można lodów kręcić??? Nie!!! Na pewno nie. Big pharma chce naszego dobra.

Będzie dobrze. Musicie się tylko szczepić. Wtedy pokażecie swoją inteligencję i będziecie mogli na ludzi z odmiennym zdaniem krzyczeć:IDIOTA, IDIOTA!!!!
Rafał Poniecki (7132 punktów)
>>
>W Polsce do tej pory było spokojnie ale globalne ocieplenie może zmienić sytuację.
>Do Polski z powodu ocieplenia mogą dotrzeć też (oprócz komarów malarycznych) skorpiony oraz jadowite
>pająki do tej pory obecne bardziej na południe.<<

To jest częścią mechanizmów ewolucji. Dinozaury, które nie rozwijały żadnych technologii, przetrwały jakieś 200 mln lat, a ludzie? Jeszcze dużo zostało im do miliona.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365