 |
Putin osmielony realizuje sen o wielkiej Rosji Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-02-2022 07:34 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | Putin osmielony realizuje sen o wielkiej Rosji
2 na 2 | W poniedziałek Putin podpisał rosyjskie uznanie dwóch samozwańczych republik Donbasu we wschodniej Ukrainie, a już wieczorem prezydent podjął decyzję o wkroczeniu wojsk do sąsiedniego kraju. Sputnik pisze, że Putin rozkazał, jak to nazywa, "siłom pokojowym" wkroczyć do Republiki Ludowej Ługańska i Doniecka. Rozbiόr Ukrainy.
Wkrótce po ogłoszeniu w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się obrazy, które rzekomo pokazywały, jak rosyjskie jednostki zmechanizowane wjeżdżały przez granicę na Ukrainę. (Zdjęcia są na razie niepotwierdzone).
Przywódcy separatystów w Ługańsku i Doniecku byli obecni na sali, kiedy to się stało. Przywódcy separatystycznych republik "zaapelowali" do Putina o uznanie terytoriów za niepodległe?
W wydanym oświadczeniu Kreml poinformował, że Putin poinformował prezydenta Francji Emmanuela Macrona i kanclerza Niemiec Olafa Scholza, że "w najbliższej przyszłości" zamierza podpisać dekret uznający dwa separatystyczne regiony Donbasu. Mówi się, że Macron i Scholz wyrazili swoje rozczarowanie tym rozwojem. Były kgb agent jest mistrzem w rozgrywaniu /analnych/ komunistόw zachodnich.
Na spotkaniu z Rosyjską Radą Bezpieczeństwa Putin ogłosił, że nie ma perspektyw na pokojowe rozwiązanie trwającej od 2014 roku wojny na wschodzie Ukrainy. (??) Tak było, gdy Niemcy wkroczyły do Nadrenii. A potem Austria. I Sudety, a potem reszta Czechosłowacji. A kiedy ogłosili korytarz do Gdańska, to był przystanek. Wszyscy wiemy, jak wtedy poszło.
To, co dzieje się na Ukrainie, mnie przeraża. Może być początkiem czegoś diabelsko niepotrzebnego i okropnego. Rosja postępuje tak, jak Stany Zjednoczone na Bałkanach (to pamietam), kiedy bombardowały Serbię i wyzwalały Kosowo... Tak jak oczekiwano, Putin olewa to co mόwią ministrowie spraw zagranicznych Zachodu. Kanada, równolegle do poprzednich, przygotowuje sankcje gospodarcze wobec Rosji. Tylko, czy sama Kanada nie powinna podlegać sankcjom??
Putin lubi uczyć Zachód nie angażowania się w rosyjskie interesy, a potem robi to sam na Ukrainie!!
Pytanie: czy globaliści nie są najwięksi w Rosji. Od tego czasu kiedy globaliści w Rosji podnieśli ceny surowców, inflacja w Rosji wzrosła do 9,5%. Wysoka inflacja pochłania płace i emerytury w Rosji. Obniżający się poziom życia w Rosji eskaluje za sprawą rosyjskich globalistów. Sprawdzenie: 11 lutego 2022 r. Rada Dyrektorów Banku Rosji podjęła decyzję o podwyższeniu kluczowej stawki o 100 pb. do 9,50% rocznie. Inflacja rozwija się wyraźnie powyżej październikowej prognozy Banku Rosji. Rosnący popyt nadal przekracza możliwości zwiększenia produkcji. https: //www.cbr.ru/eng/pres ...
"Globaliści w Rosji" LOL. Gejów Globo można znaleźć na Zachodzie, zwłaszcza w Nowym Jorku, Londynie i Brukseli. Zapytajcie Klausa "anaI" Schwaba.
Więc teraz globaliści otrzymali odpowiedzi na ich głośne wołanie o wojnę. Nie do końca czego się spodziewali, więc teraz wojna się zawstydziła. Putin podbija Ukrainę kawałek po kawałku bez konieczności inwazji na ten kraj rosyjską armią, narazie. Myślałam, że nie dojdzie do inwazji Rosjan przelewających się przez granice Ukrainy.
Gdyby globaliści byli nieco bardziej posłuszni i zgodzili się na neutralną i niezaangażowaną Ukrainę, Putin nie posunąłby się tak daleko, ale teraz globaliści stoją w obliczu surowych sankcji wobec Rosji i kim są ofiary, tak oczywiście Rosjanie, ale to uderzy również w USA. W Europie również sankcje związane z wyższymi cenami energii, które zżerają nasze codzienne życie silną inflacją, niższymi zyskami przedsiębiorstw, zwiększonym bezrobociem i spadającymi cenami akcji.
Globaliści są satyrami zachodniego świata i prawdopodobnie zdążą znacznie obniżyć nasz standard i przekazać demokrację liberalna na śmietnik przed ludźmi, którym wyrządzili tak trwałe szkody.
Nasza nadzieja w Europie Wsch- i Centralnej...
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
1 na 1 z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | >Rosja postępuje tak, jak Stany Zjednoczone na Bałkanach (to pamietam), kiedy bombardowały >Serbię i wyzwalały Kosowo... >
Rosja zabezpiecza się przed reżimem amerykańskim, i każdy by tak na ich miejscu zrobił. Rosja nie zakłada baz wojskowych 2O OOO km od siebie. Nie zrzuca bomb atomowych na ludność cywilną. Reżim amerykanski, tak samo jak nam, zainstalował "demokratycznie" Ukraińcom swoich agentów u władzy. Rosja się broni, żeby nie dać się okraść, tak jak nas demokratycznie okradziono. Reżim amerykański zawsze przyprowadza wojnę, nędzę i głód
|
|
1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
marszałek Terlecki mówi "Putin znalazł wyjście z twarzą". wydał rozkaz wojskom wkroczenia na terytorium wschodniej Ukrainy. Dzieje sie bez żadnego wystrzału, bez ofiar. Podejrzewam że Rosjanie są witani z radością
Putin wygłosił orędzie, w którym nazwał Ukrainę "nieodłączną częścią" historii Rosji i jej przestrzeni kulturowej. Dzisiejsza Ukraina - mówił - znajduje się "pod zarządem zewnętrznym" i "została sprowadzona do poziomu kolonii z marionetkowym reżimem". Zasugerował też, że polityka USA i NATO stanowi zagrożenie dla jego kraju.
|
|
 | z Mantopy (3643 punktów) (zablokowany) | > Dzisiejsza Ukraina - mówił - znajduje się "pod zarządem zewnętrznym" i "została sprowadzona do >poziomu kolonii z marionetkowym reżimem". Zasugerował też, że polityka USA i NATO stanowi >zagrożenie dla jego kraju.Reżim amerykański SKOLONIZOWAŁ TEŻ NAS, też mamy marionetkowy reżim, który sobie demokratycznie wybraliśmy. Ukraińców jak Żydzi głodem wykończyli, to rozpoczęli akcję ściągania na Ukrainę, Żydów z całego świata. Osadnictwo Żydów na Ukrainie finansowali Żydzi amerykańscy z Rosenwaldem na czele. www.yivoar(*)ections/findingaid&id=34359&q="Pod auspicjami KOMZET w styczniu 1925 r. zorganizowano na wpół dobrowolne Ogólnozwiązkowe Towarzystwo Zasiedlania Ziemi Robotników Żydowskich w ZSRR ( Vsesoiuznoe obshchestvo po zemel´nomu ustroistvu trudiashchikhsia evreev v SSSR , OZET) w celu promowania idea kolonizacji wśród mas żydowskich i werbowania nowych osadników. Agro-Wspólnota prowadził swoją pracę w Związku Radzieckim głównie poprzez własną organizację, na którą składają się następujące elementy: Dyrekcja - organ kolegialny uprawniony do podejmowania decyzji wykonawczych (Joseph A. Rosen, (dyrektor); Samuel E. Liubarski, wydział rolnictwa; EA Hodowca, działalność pozarolnicza, IM Ratner, finanse i administracja) Biuro główne (AMO) zlokalizowane w Moskwie Biura regionalne (rejonowe) w Chersoniu dla prowincji Chersoniu; w Krzywym Rogu (Krzywy Róg) dla obwodu jekaterynosławskiego; w Symferopolu" dla Krymu. Poza tymi obwodami było też kilka "specjalnych" projektów, a mianowicie kolonie chmielowe na Wołyniu (Wołyń), plantacje winogron i owoców w piaszczystym rejonie Dolnego Dniepru, osiedla Chalutzim w rejonie Kubań i Turkiestan, kolonie ORT w guberni odeskiej i na Białorusi. Agrosektory (agro-uchastok) składające się z kilku osiedli, które były pod nadzorem agronomów Agro-Joint Poza kolonizacją, Agro-Joint wspomagał sieć żydowskich towarzystw wzajemnej pomocy, placówki medyczne, przedszkola, szkoły zawodowe i towarzystwa pożyczkowe. plantacje winogron i owoców w piaszczystym rejonie Dolnego Dniepru, osady Chalutzim w rejonie Kubań i Turkiestanie, kolonie ORT w obwodzie odeskim i na Białorusi. Agrosektory (agro-uchastok) składające się z kilku osiedli, które były pod nadzorem agronomów Agro-Joint Poza kolonizacją, Agro-Joint wspomagał sieć żydowskich towarzystw wzajemnej pomocy, placówki medyczne, przedszkola, szkoły zawodowe i towarzystwa pożyczkowe. plantacje winogron i owoców w piaszczystym rejonie Dolnego Dniepru, osady Chalutzim w rejonie Kubań i Turkiestanie, kolonie ORT w obwodzie odeskim i na Białorusi. Agrosektory (agro-uchastok) składające się z kilku osiedli, które były pod nadzorem agronomów Agro-Joint Poza kolonizacją, Agro-Joint wspomagał sieć żydowskich towarzystw wzajemnej pomocy, placówki medyczne, przedszkola, szkoły zawodowe i towarzystwa pożyczkowe". Żyd radziecki mordował a Żyd amerykański finansował osadnictwo Żydów w ZSRR. Tak to wyglądało 1OO lat temu a dzisiaj wygląda w Palestynie.
|
|
 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) |
>Putin wygłosił orędzie, w którym nazwał Ukrainę "nieodłączną częścią" historii Rosji i jej przestrzeni kulturowej. Dzisiejsza Ukraina - mówił - znajduje się "pod zarządem zewnętrznym" i "została sprowadzona do poziomu kolonii z marionetkowym reżimem". Zasugerował też, że polityka USA i NATO stanowi zagrożenie dla jego kraju.
To, że słabe i dysfunkcyjne rządy, które mierzą się z kryzysem wewnętrznym, próbują zasygnalizować siłę i odwrócić antypatyczne uczucia obywateli, wskazując i retorycznie bawiąc się przeciwko zewnętrznemu wrogowi, nie jest niczym nowym. Wariant tego rozwiązania lewicowo-liberalnych rządow w tej chwili jest tylko jednym z bardziej żałosnych przykładów tej taktyki. Lewicowo-liberalne partie w Szwecji również widzą wiele do zyskania, pozwalając, by debata polityczna dotyczyła rzekomego zagrożenia dla naszej demokracji (liberalnej) ze strony Rosji i Putina, zamiast głębokich problemów społecznych, które sami stworzyli, a które naprawdę zagrażają społeczeństwu i demokracji ludu. Ale w wulgarnej, retorycznej grze zadaniowej, prowadzonej na oczach wyborców, obnaża się lekceważący pogląd wyborców, jakby byli naiwnymi idiotami.
Dezinformacja o rosyjskim zagrożeniu Niezależnie od tego, co dzieje się teraz między Rosją a Ukrainą, zagrożenie dla Zachodu nie jest oczywiście większe niż w czasach Związku Radzieckiego i Układu Warszawskiego, kiedy cała federacja podzielonych dziś państw była zjednoczona w sojuszu militarnym, obejmowało to również państwa komunistyczne w Europie Wschodniej. Dzisiejsza Rosja jest również niewiele bardziej autorytarna lub ideologicznie imperialistyczna niż komunistyczny Związek Radziecki, reżim, którego bliscy sojusznicy w Szwecji- lewicowi komuniści- socjaldemokraci budowali swoje rządowe pozycje przez pół wieku.
Przez kilkadziesiąt lat Po upadku Związku Radzieckiego i muru lewicowo-liberalne partie w Szwecji, które teraz biją na alarm o zagrożeniu ze strony Rosji, uznały, że to zagrożenie nie istnieje. Dlatego szwedzka obrona została zniesiona m.in. po to, by zapłacić za rekordowo wysoką i rekordowo kosztowną imigrację. Jedyną partią, która zaprotestowała i ostrzegła, że nadal istnieje zagrożenie ze wschodu, byli Szwedzcy Demokraci, których obecnie oskarża się o współpracę z Rosją. Czy może być coś bardziej zacofanego, bardziej bezwstydnego?
To nie była demokracja, kiedy Brytyjczycy głosowali za opuszczeniem UE, to była kampania wpływów Putina. To nie była demokracja, kiedy Amerykanie wybierali prezydenta Trumpa, to była kampania wpływów Putina- ale oczywiście nie mogło być żadnych podejrzeń za wygraną Joe Bidena, wtedy instytucje demokratyczne były solidne i odporne na wszelkie formy wpływów i ktokolwiek by powiedział coś innego dotyczyło to teorii spiskowych.
W ten sam sposób, to nie jest demokracja, gdy Szwedzcy Demokraci awansują w Szwecji, to jest kampania wpływów Putina.
P.S. Niemcy zatrzymują Nordstream 2 Odpowiedź na uznanie Donbasu. Kanclerz Niemiec Kanclerz Scholz zapowiada teraz, że gazociąg nie może zostać uruchomiony. Obudził sie jak mu sie pόł dup. spaliło.
|
|
|  | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Odpowiedź na uznanie Donbasu. Kanclerz Niemiec Kanclerz Scholz > zapowiada teraz, że gazociąg nie może zostać uruchomiony. Obudził > sie jak mu sie pόł dup. spaliło.
Piszesz, jakby rzesza niemieckich inspektorów certyfikowała ten gazociąg jeszcze w lutym 2022 i nagle Scholz oderwał ich od pracy.
To nieprawda.
Niemcy realnie wstrzymały certyfikację jesienią 2021.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
2 na 2 | Berzerac (5671 punktów) | >W poniedziałek Putin podpisał rosyjskie uznanie dwóch samozwańczych republik Donbasu we wschodniej >Ukrainie, a już wieczorem prezydent podjął decyzję o wkroczeniu wojsk do sąsiedniego kraju. Sputnik >pisze, że Putin rozkazał, jak to nazywa, "siłom pokojowym" wkroczyć do Republiki Ludowej Ługańska i >Doniecka. Rozbiόr Ukrainy. >Wkrótce po ogłoszeniu w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się obrazy, które rzekomo >pokazywały, jak rosyjskie jednostki zmechanizowane wjeżdżały przez granicę na Ukrainę. (Zdjęcia są >na razie niepotwierdzone).
Autokratów w typie Putina, Łukaszenki, Hitlera, Stalina , Kaczyńskiego itp powinno się natychmiast eliminować. Tacy jak oni są odpowiedzialni za wzajemną nienawiść, uwikłanie narodów w wojny, za bezsens umierania w okopach. W imię czego?
Znam paru Rosjan, Ukraińców, Niemców i wiem czego na pewno ci ludzie sobie nie życzą. Nie chcą wojen, za to chcą żyć, godnie zarabiać, aby ich rodziny mogły przetrwać.
|
|
 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | Tacy jak oni są odpowiedzialni za wzajemną nienawiść, uwikłanie narodów w wojny, za bezsens umierania w okopach. W imię czego? >Znam paru Rosjan, Ukraińców, Niemców i wiem czego na pewno ci ludzie sobie nie życzą. Nie chcą wojen, za to chcą żyć, godnie zarabiać, aby ich rodziny mogły przetrwać.
Lewicowo-liberalne złe rządy tworzą tęsknotę Putina Jeszcze kilka tygodni temu politycy i media mówili tylko o pandemii, teraz ci sami ludzie mówią tylko o Ukrainie. Trudeau w Kanadzie pokazał, na czym polega liberalizm.
Krytyka Rosji przez lewicowych liberałów i domniemanych wielbicieli tego kraju brzmiałaby nieco mniej fałszywie, gdyby lewicowy liberalizm na Zachodzie nie zdegenerował się i nie jawił się już jako oczywista demokratyczna alternatywa dla autorytarnego reżimu Putina. Sami lewicowi liberałowie, złe rządy wywołały u wielu ludzi Zachodu tęsknotę za czymś innym...
Globalizm wykorzystuje okazję, by awansować w ślad za Putinem. Przywódcy brukselscy wzmocnią teraz swoją władzę w UE, wprowadzając więcej dyktatur w odpowiedzi na nacjonalistów, a demokracja ludu jest wielkim przegranym. Dzisiejsza młodzież nigdy nie zrozumie, czym jest demokracja ludu.
W rzeczywistości Rosja przekroczyła już granicę i zajęła wschodnią Ukrainę. Wtedy ZAWSZE możesz pomyśleć lub uwierzyć w coś, czego chcesz ....
Rosja może przemieszczać swoje wojska we własnym kraju, jak chcą??
Silna agresja Zachodu skierowana na matkȩ Rosjȩ stała się kosztowna dla Zachodu! Koszty militarne Rosji to tylko 5% kosztów USA/NATO. To samo z "sancjami". Będą ciężkim ciosem dla UE/USA! Zwycięzcą są Chiny! cd.
|
|
|  | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Silna agresja Zachodu skierowana na matkȩ Rosjȩ stała się kosztowna> dla Zachodu! Koszty militarne Rosji to tylko 5% kosztów USA/NATOSilna agresja NATO?  Z tego co wiem, NATO nie uderzyło na Rosję i nie planuje. Nie bardzo zatem wiadomo, o czym piszesz. > To samo z "sancjami". Będą ciężkim ciosem dla UE/USA!> Zwycięzcą są Chiny! cd.Coś mi się zdaje, że dla nikogo prócz Ukraińców ciężkim ekonomicznym ciosem nie będą. Nikomu drastycznie nie obniżą stopy życiowej. Ot Norwegia USA czy Wenezuela tudzież państwa OPEC zwiększą wydobycie ropy i Gazu. Będą je sprzedawać Europie m.in. za obniżoną cenę. Ale i Rosja dogadała się z Chinami w sprawie sprzedaży gazu. Przeciętny Rosyjski obywatel nie jest syty. Będzie miał po prostu trochę mniej. Przeciętny Europejski obywatel jest 8x bogatszy od rosyjskiego, też będzie miał trochę mniej. Zamiast za 3 lata kupić nowe Volvo, kupi go za 4. Najgorzej sprawa wygląda dla Ukraińców.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
| |  | 1 na 1 kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | > > Silna agresja Zachodu skierowana na matkȩ Rosjȩ stała się kosztowna> > dla Zachodu! Koszty militarne Rosji to tylko 5% kosztów USA/NATO> Silna agresja NATO?  > Z tego co wiem, NATO nie uderzyło na Rosję i nie planuje.> Nie bardzo zatem wiadomo, o czym piszesz.> > To samo z "sancjami". Będą ciężkim ciosem dla UE/USA!> > Zwycięzcą są Chiny! cd.> Coś mi się zdaje, że dla nikogo prócz Ukraińców ciężkim ekonomicznym ciosem nie będą. Nikomu drastycznie nie obniżą stopy życiowej.> Ot Norwegia USA czy Wenezuela tudzież państwa OPEC zwiększą wydobycie ropy i Gazu.> Będą je sprzedawać Europie m.in. za obniżoną cenę.> Ale i Rosja dogadała się z Chinami w sprawie sprzedaży gazu.> Przeciętny Rosyjski obywatel nie jest syty. Będzie miał po prostu trochę mniej.> Przeciętny Europejski obywatel jest 8x bogatszy od rosyjskiego, też będzie miał trochę mniej.> Zamiast za 3 lata kupić nowe Volvo, kupi go za 4.> Najgorzej sprawa wygląda dla Ukraińców.> Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.> Z "uderzeniem" to w dalszym ciagu zgadywanka. Niemcy całkowicie są uzależnione od gazu rosyjskiego, a nawet chcieliby nim zarządząć... Chiny bąda kupować tanio gaz rosyjski. "Najgorzej sprawa wygląda dla Ukraińców" - też tak myślȩ. Nie jestem ekspertem, ale kto nim w tej sytuacji jest, to calkiem nowa problematyka.
|
|
| | |  | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | > >> Silna agresja Zachodu skierowana na matkȩ Rosjȩ stała się kosztowna> >> dla Zachodu! Koszty militarne Rosji to tylko 5% kosztów USA/NATO> >Silna agresja NATO?  > >Z tego co wiem, NATO nie uderzyło na Rosję i nie planuje.> >Nie bardzo zatem wiadomo, o czym piszesz.> >> To samo z "sancjami". Będą ciężkim ciosem dla UE/USA!> >> Zwycięzcą są Chiny! cd.> >Coś mi się zdaje, że dla nikogo prócz Ukraińców ciężkim ekonomicznym ciosem nie będą. Nikomu drastycznie nie obniżą stopy życiowej.> >Ot Norwegia USA czy Wenezuela tudzież państwa OPEC zwiększą wydobycie ropy i Gazu.> >Będą je sprzedawać Europie m.in. za obniżoną cenę.> >Ale i Rosja dogadała się z Chinami w sprawie sprzedaży gazu.> >Przeciętny Rosyjski obywatel nie jest syty. Będzie miał po prostu trochę mniej.> >Przeciętny Europejski obywatel jest 8x bogatszy od rosyjskiego, też będzie miał trochę mniej.> >Zamiast za 3 lata kupić nowe Volvo, kupi go za 4.> >Najgorzej sprawa wygląda dla Ukraińców.> > Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.> >> Z "uderzeniem" to w dalszym ciagu zgadywanka.> Niemcy całkowicie są uzależnione od gazu rosyjskiego, a nawet chcieliby nim zarządząć...> Chiny bąda kupować tanio gaz rosyjski.> "Najgorzej sprawa wygląda dla Ukraińców" - też tak myślȩ.> Nie jestem ekspertem, ale kto nim w tej sytuacji jest, to calkiem nowa problematyka.> Volvo Szwedzka polityka jest obok szaleństwa dziwaczna, nie jest to niczym nowym, wszyscy to wiedza. Ale kiedy premier M.Andersson powtarza, że Szwecja powinna nie przyjmować potencjalnych ukraińskich uchodźców, znaczy to jeszcze wyższy poziom dziwaczności tego kraju. To oczywiście w świetle konfrontacji między Rosją, Ukrainą i mocarstwami zachodnimi pojawiła się kwestia ewentualnego napływu ukraińskich uchodźców. Stawiamy pytanie, dlaczego Bliski Wschód, ale nie Ukraina? Powodem jest oczywiście to, że są wybory za sześć miesięcy. Lewicowi-liberałowie chcą rozmawiać o Rosji i koronie, jeśli mogą, ale nie o imigracji z Ukrainy, bo inni sa przyjmowani. Kiedy ludzie z zupełnie innych kultur i regionów, dalej niż Ukraina, przyjeżdżają tu na niejasnych, a nawet fałszywych podstawach, w tym nielegalnie, lewicowi liberałowie uważają, że to bardzo dobre, bardzo ważne i że nie powinniśmy "budować murów". Jeśli teraz nie chcemy imigracji na dużą skalę i dlatego mówimy "nie" Ukraińcom - dlaczego nie zatrzymać całej imigracji z MENA w tym samym czasie? Nie dla białych. Tylko dla uprzywilejowanych z państw MENA. Niepożądani przez Nowy Porządek Świata?! Sąsiedni kraj, gdzie społeczeństwo boryka siȩ z innymi problemami.
|
|
| | |  | 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | > Niemcy całkowicie są uzależnione od gazu rosyjskiego
Pewnie masz rację. To teraz będą od gazu z USA, państw OPEC tudzież od Norwegii / Anglii.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
|
|
1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | >W poniedziałek Putin podpisał rosyjskie uznanie dwóch samozwańczych republik Donbasu we wschodniej Ukrainie, a już wieczorem prezydent podjął decyzję o wkroczeniu wojsk do sąsiedniego kraju. Sputnik pisze, że Putin rozkazał, jak to nazywa, "siłom pokojowym" wkroczyć do Republiki Ludowej Ługańska i Doniecka. Rozbiόr Ukrainy. Podpisał początek końca wielkiej Rosji, teraz od świata zachodniego zależy jak długo potrwa jej upadek - sankcje, izolacja na arenie międzynarodowej, dozbrajanie i wspieranie gospodarki Ukrainy i jak najszybsze przyjęcie do NATO.
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
 | kobieta (1491 punktów) (zablokowany) | >>W poniedziałek Putin podpisał rosyjskie uznanie dwóch samozwańczych republik Donbasu we wschodniej Ukrainie, a już wieczorem prezydent podjął decyzję o wkroczeniu wojsk do sąsiedniego kraju. Sputnik pisze, że Putin rozkazał, jak to nazywa, "siłom pokojowym" wkroczyć do Republiki Ludowej Ługańska i Doniecka. Rozbiόr Ukrainy. >Podpisał początek końca wielkiej Rosji, teraz od świata zachodniego zależy jak długo potrwa jej upadek - sankcje, izolacja na arenie międzynarodowej, dozbrajanie i wspieranie gospodarki Ukrainy i jak najszybsze przyjęcie do NATO. > (Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Upadek lewicowo-liberalny Zachodu nie ma granic Ludzie wpadają w desperację między ideologiami a przywódcami politycznymi, jakby żuli smaki gumy do żucia.
Ale nie jest łatwo nadążać za duchem czasu, a orientacje polityczne są powołane do jednego, a znaczą zupełnie coś innego. A internet sprowadza się po prostu do nieprawdziwych informacji od wszystkich.
Z drugiej strony, chyba nikt nie siedzi w worku absolutnej prawdy, która zwykle leży gdzieś w szarych obszarach.
Pozdrawiam
|
|
| Cieślański (994 punktów) | 😂👍🍻 Łojtam łojtam. Robi się jak w PRL. 3szA mówić co w danym dniu wypada a robić co lepsze dla ojczyzny 😂
Generałowie sami wiedzą, że to tylko gierki polityków wszystkich stron mające przekonać wyborców jak bardzo ich bronią i żadnej wojny na poważnie nie będzie. W Syrii uzgadniali między sobą gdzie się "nie zderzyć" między sobą podczas wspierania stron przeciwnych.
😉🤣W dzisiejszych czasach wszyscy politycy to jedna sitwa na pasku płac zglobalizowanego kapitału który finansuje im wybory do władz. Bez długoplanowej wizji propaństwowej. Od wizji jest teraz ponad narodowy, zglobalizowany solidarną chęcią łatwego zysku i wyzysku słabszych K A P I T A Ł😄👍🍻
Po pierwsze: były,są i będą umowy między narodowe i wszyscy wszystkich, zwłaszcza tych nadmiernie bojaźliwych, oraz mocarstwa, informują o wzajemnych ćwiczeniach wojskowych i przemieszczeniach wojsk w czasie pokoju.Lądowych powietrznych i morskich. Właśnie aby uniknąć wojny wywołanej przez pomyłkę przewrażliwionego nadgorliwca w silosie lub nawiedzonego fanatyka czy polityka.
Czym to się różni od uniepodleglenia albańsko-muzułamańskiej enklawy w Serbii z pomocą wojsk NATO?
Oczywiście myśl wojenna zakłada, że każde takie większe manewry mogą przejść w atak, dla tego wstępne informacje przekazywane są z wyprzedzeniem aby strona przeciwna mogła, zorganizować równoważny spęd sił wojennych. Też, oczywiście też jako ćwiczenia.
Jednocześnie politycy mogą na tej podstawie (gdy potrzebują przed wyborami) najpierw straszyć możliwością wojny a potem triumfalicznie obwieszczać, że to oni zastraszyli swą politygierską bofaterszczyzną, przeciwnika i zawdzięczamy im kolejny pokój polityczny.
Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek oparty na solidaryzmie społecznym i demokracji.
Na wojnie zawsze zarabiają bogaci a biedni tracą życie i dobytek. Bogaci pierwsi uciekają z kraju zostawiając ojczyznę na pastwę wroga. To my biedni mamy umierać w obronie ich majątków. Bogaci wrócą po wojnie i zarządają zwrotu mienia, które tchórzowsko porzucili wraz z ojczyzną mimo prawnego obowiązku jej obrony.
Po każdej wojnie obronnej największe koszty na rzecz odbudowy kraju i sił zbrojnych powinni ponosić najbogatsi. Kraj broni ich prywatnego kapitału i własności a to kosztuje w kapitalizmie wprost proporcjonalnie do ich wartości. Również w czasie pokoju bogaci powinni ponosić koszty obronności kraju proporcjonalnie większe, stosownie do większej wartości ich majątku bronionego prawnie i zbrojnie przez państwo i obywateli.
Udział w spłacie WYSIŁKU NARODU podejmowanego zapobiegawczo w czasach pokojowych oraz poniesionego czynnie i biernie w obronie kraju, w tym prywatnych majątków, fabryk, banków, domów powinien być sprawiedliwy.
Odszkodowania i pomoc dla rodzin zmarłych w wyniku wojny cywilów i zabitych żołnierzy powinna być proporcjonalna do wartości prywatnego kapitału, którego wykrwawiony naród solidarnie bronił i bezwarunkowo egzekwowana (kapitałowo lub przez nacjonalizację) z tego ocalałego kapitału prywatnego.
Prawo do zwrotu majątku, defacto pomniejszonego o zniszczenia wojenne i koszty powojennego obowiązku solidarnej partycypacji w odbudowie kraju. Oczywiście tylko dla tych właścieli,posiadaczy,kapitalistów,bankierów, którzy pozostali w kraju by bronić ojczyzny.
Uciekinierzy powinni tracić wszelkie prawa a ich własność oraz kapitał powinien podlegać nacjonalizacji dla dobra odbudowy kraju.
Również zagraniczni posiadacze, procentowe koszty za obronę,liczone proporcjonalnie od majątku i kapitału posiadanego w danym kraju powinni ponosić na rzecz kraju broniącego,w równym stopniu co posiadacze krajowi.
Rzecz jasna, tym cudzoziemcom, nikt nie broni ucieczki z obcego im kraju. Niemniej ich ewentualne wsparcie w czasie wojny, dla kraju gresora i armii najeźdźców powinno wykluczać jakiekolwiek odszkodowania dla wszelkich byłych właścicieli oraz ich spadkobierców bez możliwości przedawnienia.
Jak Państwo myślicie? Czy takie zglobalizowane prawnie, (w ramach ONZ) zasady zmniejszyły by prawdopodobieństwo wojen prowokowanych przez lobby kapitału zbrojeniowego? I kapitału globalnego w ogóle?
Czy my mamy bronić "sąsiada" z którego ukraińscy oligarchowie i parlamentarzyści uciekają przed zapowiadajną wojną za granicę? A Prezydent Ukrainy Zełenski medialnie nakazuje im powrót i grozi sankcjami?
Jedna trzecia węgla spalanego w polskich elektrowniach pochodzi z Donbasu rządzonego przez większość rosyjskojęzyczną. Bo najtańszy. Niemcy chwalą gaz z Rosji bo najtańszy.
Amerykańska armia broniła i broni Niemiec od 1945r.Bo kapitał który zainwestowali przed i po drugiej wojnie światowej w Niemczech,by Niemcy nie kumali się z Rosją, jest zbyt cenny.
OK.Postawiliśmy na to samo co Niemcy.Ale musimy myśleć o sobie rozsądnie. Szanujmy UE bo do niej należymy. Oczywiście z głową i korzyściami dla Polski i Uni Europejskiej. Pamiętajmy że to UE finansuje nam rozwój a nie kałboje oferujący swój droższy o 1/3 od rosyjskiego Gas, droższe 5G, i sprzęt do wojennego zabijania, itp.
Na razie zarabiają na takiej postawie jedynie nasi sprzedajni poliWtycy. Niech Ameryka inwestuje w Polsce jako wroga Rosji i broni tych inwestycji własnymi siłami. Gdy już się wzmocnimy jak Niemcy to dopiero zaczniemy kochać Rosję i jej bogactwa naturalne wbrew interesom antyrosyjskiego imperialistycznie militarystycznego kapitału w USA. Który jednocześnie walczy wewnętrznie z pokojowym kapitałem widzącym więcej korzyści we współpracy gospodarczej z Rosją niż w wojnie i w wydzieraniu ustalonych w Teheranie stref wpływów Rosji z wujkiem samem.
Bo wojna przy równowadze sił jest nie opłacalna. Opłacalne jest sprzedawanie broni do podjudzanych ślepym post faszystowskim i fanatycznie religijnym nacjonalizmem małych kraików z politykami cichodajkami. Pamiętajmy że my nie mamy zbyt wiele do sprzedania i raczej ostatnio rozdajemy. Czy wyjdzie lepiej czy gorzej? Na dwoje babka wróżyła.Bo rządzących po prawicy mamy polityków na dwóję.
bóg jest oszustwem zwoń futurymśkolwiek kozciele; 534 769 644 byś biła mi Biustwem
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
>Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek oparty na solidaryzmie społecznym i demokracji. mamy boga zwanego LIBERALIZM, występuje on w 3 osobach, INDYWIDUALIZM, WOLNOŚĆ, WŁASNOŚĆ ten bóg nic nie mówi o wspólnocie, solidarności wręcz odwronie, zniszczył solidarność, namawia patoelity do wyzysku, kulczyk zarabial 1 000 000 zl na godzine a ogrom jego rodakow bylo na umowach smieciowych 3zl/g i ogrom bezrobotnych (gdy tyle roboty do zrobienia), bezdomnych
>Na wojnie zawsze zarabiają bogaci a biedni tracą życie i dobytek. Bogaci pierwsi uciekają z kraju zostawiając ojczyznę na pastwę wroga. To my biedni mamy umierać w obronie ich majątków. Bogaci wrócą po wojnie i zarządają zwrotu mienia, które tchórzowsko porzucili wraz z ojczyzną mimo prawnego obowiązku jej obrony. taka jest istota patoelit
>Po każdej wojnie obronnej największe koszty na rzecz odbudowy kraju i sił zbrojnych powinni ponosić najbogatsi. Kraj broni ich prywatnego kapitału i własności a to kosztuje w kapitalizmie wprost proporcjonalnie do ich wartości. >Również w czasie pokoju bogaci powinni ponosić koszty obronności kraju proporcjonalnie większe, stosownie do większej wartości ich majątku bronionego prawnie i zbrojnie przez państwo i obywateli. wojsko, policja, sądy więzienia, administracja, prawo jest skonstruowane pod patoelity. Wszystko to jest w obronie patoelit ale placimy MY za kradziez batonu skazano niedorozwojka na wieloletnie wiezienie, a czy ktoś skazal miliardowych zlodziei? Nie! bo prawo jest po to żeby ich bronić, a nie nas
tak było zawsze, odkąd mamy patrialchat, dlatego pamietajmy, że był raj, matriarchat, bzykaliśmy się na okragło, nie chodziliśmy do żłobka, przedszkola, szkoły, pracy, śmieliśmy sie 100x częściej niż dzisiaj
możemy wrócić do raju, nic nie tracąc, np internetu (stracą patoelity)
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|