Racjonalista - Strona głównaDo treści
Grawitacja, czy to WTF?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
24-02-2022 11:56enuru99 (4 punktów)Grawitacja, czy to WTF?
Grawitacja jest dla mnie bardzo trudna do zrozumienia. co to powoduje? Duże lub bardzo gęste obiekty mają przyciąganie grawitacyjne, ale dlaczego? Czy to dlatego, że ingeruje w tkankę przestrzeni, powodując, że rzeczy są do niej przyciągane? Nie rozumiem, proszę o pomoc!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Grawitacja jest dla mnie bardzo trudna do zrozumienia. co to powoduje? Duże lub bardzo gęste
>obiekty mają przyciąganie grawitacyjne, ale dlaczego? Czy to dlatego, że ingeruje w tkankę
>przestrzeni, powodując, że rzeczy są do niej przyciągane? Nie rozumiem, proszę o pomoc!

Odkurzacz:

zabierasz powietrze z jednej strony rury.. i co wtedy się dzieje?

drugi koniec zaczyna zasysać - przyciągać, bo chce uzupełnić deficyt z drugiej strony rury.
enuru99 (4 punktów)
>>Grawitacja jest dla mnie bardzo trudna do zrozumienia. co to powoduje? Duże lub bardzo gęste
>>obiekty mają przyciąganie grawitacyjne, ale dlaczego? Czy to dlatego, że ingeruje w tkankę VidMate Mobdro
>>przestrzeni, powodując, że rzeczy są do niej przyciągane? Nie rozumiem, proszę o pomoc!
>Odkurzacz:
>zabierasz powietrze z jednej strony rury.. i co wtedy się dzieje?
>drugi koniec zaczyna zasysać - przyciągać, bo chce uzupełnić deficyt z drugiej strony rury.

I got this,...
Henryk.K (2246 punktów)
>Grawitacja jest dla mnie bardzo trudna do zrozumienia. co to powoduje? Duże lub bardzo gęste
>obiekty mają przyciąganie grawitacyjne, ale dlaczego? Czy to dlatego, że ingeruje w tkankę
>przestrzeni, powodując, że rzeczy są do niej przyciągane? Nie rozumiem, proszę o pomoc!

Grawitacja jest pojęciem zaproponowanym przez Izaaka Newtona.
Jego wzór jest w istocie wzorem, który opisuje odpychanie się materii.
Poprawne wyniki daje tylko dla takiego przypadku.
Kompromitują go ujemna praca w polu grawitacyjnym, ujemny potencjał tego pola jak również ujemna energia potencjalna w tymże polu.
Uczonym w piśmie i uczonym fizykom takie subtelności matematyczno fizyczne jednak nie przeszkadzają i fikcja stała się obowiązującym kanonem naukowym.
Uczeni w piśmie są jednak usprawiedliwieni, ponieważ nie jest to domena ich działalności.


Trzeba podważyć wszystko, co się da podważyć, gdyż tylko w ten sposób można wykryć to, co podważyć się nie da. Tadeusz Kotarbiński ,, Traktat o dobrej robocie"

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365