Racjonalista - Strona głównaDo treści
ja Inka

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
03-03-2022 08:37okragly (21676 punktów)ja Inka
imperium Inków, Mieszkańcy nie mieli własności, pieniędzy, wolności, indywidualności, religii a mimo to byli potegą, rozpiętości 5 000 km, (Polska 700 km) choć nie znali pisma, szkół, dróg, koni, krów, świń, tworzyli niesamowite budowle i kulturę.
zyli w epoce kamienia (po epoce kamienia następowała epoka brązu po niej epoka żelaza -nie znali tych metali)

po przekroczeniu 60 lat przechodzili na emeryturę, pożywienie i inne potrzeby zaspokajała wspolnota
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

DyktaFon (9281 punktów)
>imperium Inków, Mieszkańcy nie mieli własności, pieniędzy, wolności, indywidualności, religii a
>mimo to byli potegą, rozpiętości 5 000 km, (Polska 700 km) choć nie znali pisma, szkół, dróg, koni,
>krów, świń, tworzyli niesamowite budowle i kulturę.
>zyli w epoce kamienia (po epoce kamienia następowała epoka brązu po niej epoka żelaza -nie znali
>tych metali)
>po przekroczeniu 60 lat przechodzili na emeryturę, pożywienie i inne potrzeby zaspokajała wspolnota
>

Aaaa... to znaczy, że ZUS już działał?
pl.wikiped(*)C5›ć_trwania_życia
szarley (54911 punktów)
>>imperium Inków, Mieszkańcy nie mieli własności, pieniędzy, wolności, indywidualności, religii a
>>mimo to byli potegą, rozpiętości 5 000 km, (Polska 700 km) choć nie znali pisma, szkół, dróg, koni,
>>krów, świń, tworzyli niesamowite budowle i kulturę.
>>zyli w epoce kamienia (po epoce kamienia następowała epoka brązu po niej epoka żelaza -nie znali
>>tych metali)
>>po przekroczeniu 60 lat przechodzili na emeryturę, pożywienie i inne potrzeby zaspokajała wspolnota
>>

>Aaaa... to znaczy, że ZUS już działał?
Skoro nie mieli własności, pieniędzy, wolności, indywidualności, religii, to ZUS mogli już mieć.
Zuchowa fantazja nie ma granic

Tak na poważnie: na ziemiach polskich pierwszy "ZUS" powstał w 1526, tylko, że nie był finansowa piramidą

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
03-03-2022 18:53 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)

>Tak na poważnie: na ziemiach polskich pierwszy "ZUS" powstał w 1526, tylko, że nie był finansowa piramidą
Niedługo pięćsetne urodziny...
03-03-2022 19:15 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Tak na poważnie: na ziemiach polskich pierwszy "ZUS" powstał w 1526, tylko, że nie był finansowa piramidą
>Niedługo pięćsetne urodziny...

Może Cię zainteresuje
Społeczne ubezpieczenie obejmowało wszystkich górniczych przedsiębiorców, tzw gwarków. Odprowadzali 10% wydobytego srebra do wspólnej kasy i z tego było finansowane utrzymanie wdów, sierot po górnikach i gwarkach i zapewniane utrzymanie kalekom, którzy zdrowie stracili przy pracy. Starość każdy musiał sobie sam zapewnić.

Jednak z punku widzenia liberała system miał wadę: był obowiązkowy. Został zaniechany wraz z zaprzestaniem eksploatacji srebra

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
03-03-2022 19:50 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Tak na poważnie: na ziemiach polskich pierwszy "ZUS" powstał w 1526, tylko, że nie był finansowa piramidą
>>Niedługo pięćsetne urodziny...
>Może Cię zainteresuje
>Społeczne ubezpieczenie obejmowało wszystkich górniczych przedsiębiorców, tzw gwarków. Odprowadzali 10% wydobytego srebra do wspólnej kasy i z tego było finansowane utrzymanie wdów, sierot po górnikach i gwarkach i zapewniane utrzymanie kalekom, którzy zdrowie stracili przy pracy. Starość każdy musiał sobie sam zapewnić.
>Jednak z punku widzenia liberała system miał wadę: był obowiązkowy. Został zaniechany wraz z zaprzestaniem eksploatacji srebra

Ech, gdzie te czasy... Podatek 10%...
03-03-2022 20:17 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>>Społeczne ubezpieczenie obejmowało wszystkich górniczych przedsiębiorców, tzw gwarków. Odprowadzali 10% wydobytego srebra do wspólnej kasy i z tego było finansowane utrzymanie wdów, sierot po górnikach i gwarkach i zapewniane utrzymanie kalekom, którzy zdrowie stracili przy pracy. Starość każdy musiał sobie sam zapewnić.
>>Jednak z punku widzenia liberała system miał wadę: był obowiązkowy. Został zaniechany wraz z zaprzestaniem eksploatacji srebra
>Ech, gdzie te czasy... Podatek 10%...

Nieeee. Składka na ZUS 10%
Podatki oprócz tego !
Niestety nie wiem ile.

Choć jak widać 10% na ZUS wystarczało, dziś to w Polsce ile?, nie muszę płacić to nie wiem, ale pewnie z 30.

Uważam że ubezpieczenie od czasowej niezdolności do pracy powinno być całkowicie dobrowolne i prywatne (fajne byłyby ulgi za "bezszkodowość), ale (!) państwo powinno pilnować uczciwości umów, cóż, ja jednak jestem lewicowcem


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
DyktaFon (9281 punktów)

>>Ech, gdzie te czasy... Podatek 10%...
>Nieeee. Składka na ZUS 10%
>Podatki oprócz tego !

To i lepiej. Jeszcze by mi się w głowie poprzewracało

>Choć jak widać 10% na ZUS wystarczało, dziś to w Polsce ile?, nie muszę płacić to nie wiem, ale pewnie z 30.
>Uważam że ubezpieczenie od czasowej niezdolności do pracy powinno być całkowicie dobrowolne i prywatne (fajne byłyby ulgi za "bezszkodowość), ale (!) państwo powinno pilnować uczciwości umów, cóż, ja jednak jestem lewicowcem

Hmm... to jakby gangsterom zlecać pilnowanie uczciwości...
szarley (54911 punktów)
>>Uważam że ubezpieczenie od czasowej niezdolności do pracy powinno być całkowicie dobrowolne i prywatne (fajne byłyby ulgi za "bezszkodowość), ale (!) państwo powinno pilnować uczciwości umów, cóż, ja jednak jestem lewicowcem
>Hmm... to jakby gangsterom zlecać pilnowanie uczciwości...
>
A jednak ktoś słabszego przed silniejszym bronić musi
Kogo proponujesz, jeśli nie państwo?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
04-03-2022 08:37 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>A jednak ktoś słabszego przed silniejszym bronić musi
darwinizm jest glupi, sluży tylko usprawiedliwieniu dochodów liberałów, wyzysku przez nich ludzi

jakby takiego kulczyka zatrudnic np na budowie, bylby maks 2 x szybszy w budowaniu murów (a zarabial jakby był bogiem, 1 000 000 X lepszy od nas)
DyktaFon (9281 punktów)
>>>Uważam że ubezpieczenie od czasowej niezdolności do pracy powinno być całkowicie dobrowolne i prywatne (fajne byłyby ulgi za "bezszkodowość), ale (!) państwo powinno pilnować uczciwości umów, cóż, ja jednak jestem lewicowcem
>>Hmm... to jakby gangsterom zlecać pilnowanie uczciwości...
>>
>A jednak ktoś słabszego przed silniejszym bronić musi
>Kogo proponujesz, jeśli nie państwo?

Już zaproponowałem Gangsterów wynająć. Od państwa różnią się tym, że są słabsi i w chwili wynaturzenia można poszukać silniejszych gangsterów. Zresztą podobnie postępujemy: państwo polskie uległo wynaturzeniu, szukamy Unii Europejskiej. Choć to już kolejne wynaturzenie. Ciekawe kogo silniejszego znajdziemy? Chiny? Kiedyś był Kościół...

A jakby tak przestać szukać coraz silniejszego "opiekuna", a samem sobie radzić? Nie szukać opiekunów, którzy za opiekę pobierają haracz, a dawać sobie radę samemu w życiu? Może się da?
04-03-2022 12:03 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>A jakby tak przestać szukać coraz silniejszego "opiekuna", a samem sobie radzić?
hitler nie był glupi, mówił, SAM jesteś mrówką, razem jestesmy SMOKIEM
co udowodnił
narodowy socjalizm (PiS?), nie jest głupi
zaproponuj cos lepszego
szarley (54911 punktów)
>>>>Uważam że ubezpieczenie od czasowej niezdolności do pracy powinno być całkowicie dobrowolne i prywatne (fajne byłyby ulgi za "bezszkodowość), ale (!) państwo powinno pilnować uczciwości umów, cóż, ja jednak jestem lewicowcem
>>>Hmm... to jakby gangsterom zlecać pilnowanie uczciwości...
>>>
>>A jednak ktoś słabszego przed silniejszym bronić musi
>A jakby tak przestać szukać coraz silniejszego "opiekuna", a samem sobie radzić?
Powodzenia!
W Polsce są prywatne ubezpieczenia.
Spróbuj sobie poradzić w sporze z wielką ubezpieczalnią, z wielkim bankiem, z operatorem telefonii

>Nie szukać opiekunów, którzy za opiekę pobierają haracz, a dawać sobie radę samemu w życiu? Może się da?
Komuś się udało?
Nawet w liberalnych USA zdrowotne polisy podlegają egzekucji przez państwo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
04-03-2022 08:24 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Uważam że ubezpieczenie od czasowej niezdolności do pracy powinno być całkowicie dobrowolne i prywatne
dobre, ma tez wady, chorzy chodziliby do pracy i zarażali jak i stawaliby sie bardziej chorzy (do wyzdrowienia potrzebny wypoczynek)

>państwo powinno pilnować uczciwości umów
tak powinno być, tym bardziej że wychowują nas na indywidualistów, taki jestem bez szans z firmą
04-03-2022 08:14 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> na ziemiach polskich pierwszy "ZUS" powstał w 1526
zusem były dzieci, moralność, empatia, wspólnota (resztki wartości z raju)
ale dzisiaj, indywidualność, wolność, sa naszymi bogami
dlatego wyginiemy
04-03-2022 08:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Aaaa... to znaczy, że ZUS już działał?
W przemysłowym Dudley w środkowej Anglii średnia oczekiwana długość życia w momencie narodzin wynosiła w połowie XIX wieku 18lat A Wielka Brytania była najbogatszym społeczeństwem świata - zużywała połowę węgla i stali, przypadało na nią 70% przewozów morskich i handlu, w londyńskich bankach deponowano większość światowych pieniędzy.

gdyby nie opuszczenie raju, zylibyśmy dzisiaj 122 lata w zdrowiu. Dzisiaj nasze geny są zdegradowane (przez tzw cywilizacje) i 122 nie osiągniemy

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365