Racjonalista - Strona głównaDo treści
Największa elektrownia jądrowa w Europie płonie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
04-03-2022 06:27kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Największa elektrownia jądrowa w Europie płonie
Sceny grozy z Ukrainy. Agencja Energii Atomowej ONZ wzywa do natychmiastowego zakończenia walk.
Walki między siłami rosyjskimi i ukraińskimi toczą przy największej elektrowni atomowej w Europie, Zaporoże, poza miastem Enerhodar na Ukrainie.

Podobno zapaliła się elektrownia jądrowa.
Burmistrz Nerhodara Dmytro Orłow twierdzi, że w wyniku rozległego ostrzału wybuchł pożar w elektrowni atomowej, pisze The Guardian i SR.

To największa elektrownia jądrowa w Europie, która odpowiada za 25 proc. produkcji energii na Ukrainie. A teraz istnieje obawa, że elektrownia zostanie uszkodzona i wyciekną radioaktywne substancje.

Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej ONZ, MAEA, wzywa do natychmiastowego zakończenia walk, pisze SR.

www.thegua(*)rkiv-refugees-russian-invasion

Nie piszą o zagrożeniu dla ludzi.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kaszelop (219 punktów)
>Sceny grozy z Ukrainy. Agencja Energii Atomowej ONZ wzywa do natychmiastowego zakończenia walk.
>Walki między siłami rosyjskimi i ukraińskimi toczą przy największej elektrowni atomowej w Europie,
>Zaporoże, poza miastem Enerhodar na Ukrainie.
>Podobno zapaliła się elektrownia jądrowa.

No cóż , Putler dąży do III WŚ.
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)

>No cóż , Putler dąży do III WŚ.

A kto ułatwił realizacjȩ planόw Władimirowi?
04-03-2022 06:56 
 Ocena 1 na 1
kaszelop (219 punktów)
>>No cóż , Putler dąży do III WŚ.
>A kto ułatwił realizacjȩ planόw Władimirowi?

Bierność świata zachodniego , który nie reagował na poprzednie wojny (w Gruzji , Czeczenii , na Krymie). Niechlubną rolę pełniły Niemcy.
04-03-2022 08:59 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>A kto ułatwił realizacjȩ planόw Władimirowi?

Skrajna prawica pod przywództwem Trumpa jest współwinna.

Trump publicznie stawał po stronie Putina, a nie swoich agencji wywiadowczych w sprawie mieszania się w wybory w 2016 roku;
Trump domagał się wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomego ingerowania w wybory na Ukrainie, co jest działaniem wyjętym wprost z podręcznika Kremla;
Trump rozmawiał z Putinem - który bez wątpienia z trudem łapał oddech ze śmiechu - o utworzeniu z Rosją "jednostki ds. bezpieczeństwa cybernetycznego" w celu zwalczania "hakerstwa wyborczego" (!);
Trump naciskał na powrót Rosji do rozszerzonej grupy G7, mimo że została ona wyrzucona za aneksję Krymu;
Trump usprawiedliwiał zabójstwa dokonywane przez Putina, mówiąc, że USA są tak samo złe;
Trump ujawnił Rosji tajne informacje z innego kraju;
Trump pozwolił Rosji na rozszerzenie wpływów w Syrii;
Trump dziwacznie bronił inwazji Związku Radzieckiego na Afganistan w 1979 r., mówiąc, że Rosja "miała prawo tam być", na co zareagowała redakcja Wall Street Journal, pisząc: "Nie możemy sobie przypomnieć bardziej absurdalnego przeinaczenia historii przez amerykańskiego prezydenta".
DyktaFon (9281 punktów)
>>A kto ułatwił realizacjȩ planόw Władimirowi?
>Skrajna prawica pod przywództwem Trumpa jest współwinna.
>Trump publicznie stawał po stronie Putina, a nie swoich agencji wywiadowczych w sprawie mieszania się w wybory w 2016 roku;
>Trump domagał się wszczęcia śledztwa w sprawie rzekomego ingerowania w wybory na Ukrainie, co jest działaniem wyjętym wprost z podręcznika Kremla;
>Trump rozmawiał z Putinem - który bez wątpienia z trudem łapał oddech ze śmiechu - o utworzeniu z Rosją "jednostki ds. bezpieczeństwa cybernetycznego" w celu zwalczania "hakerstwa wyborczego" (!);
>Trump naciskał na powrót Rosji do rozszerzonej grupy G7, mimo że została ona wyrzucona za aneksję Krymu;
>Trump usprawiedliwiał zabójstwa dokonywane przez Putina, mówiąc, że USA są tak samo złe;
>Trump ujawnił Rosji tajne informacje z innego kraju;
>Trump pozwolił Rosji na rozszerzenie wpływów w Syrii;
>Trump dziwacznie bronił inwazji Związku Radzieckiego na Afganistan w 1979 r., mówiąc, że Rosja "miała prawo tam być", na co zareagowała redakcja Wall Street Journal, pisząc: "Nie możemy sobie przypomnieć bardziej absurdalnego przeinaczenia historii przez amerykańskiego prezydenta".
>
Ten Trump to chyba jakiś bóg.... Trzeba by mu może jakaś ofiarę złożyć?
04-03-2022 09:37 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
>Ten Trump to chyba jakiś bóg.... Trzeba by mu może jakaś ofiarę złożyć?

Nie większą niż tą, którą składałeś Arminiusowi, gdy wynosił tutaj Trumpa na piedestał, czyli wystarczy, że bezkrytycznie... wolnościowcu.

>Ten Trump to chyba jakiś bóg
Raczej pajac, maskotka Putina, któremu skrajna prawica składa pokłony.
04-03-2022 11:31 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>Ten Trump to chyba jakiś bóg.... Trzeba by mu może jakaś ofiarę złożyć?
>Nie większą niż tą, którą składałeś Arminiusowi, gdy wynosił tutaj Trumpa na piedestał, czyli wystarczy, że bezkrytycznie... wolnościowcu.
>>Ten Trump to chyba jakiś bóg
>Raczej pajac, maskotka Putina, któremu skrajna prawica składa pokłony.

Myślę że nie tyle Trump jest jakiś wyjątkowo zły, co autor wątku jest wyjątkowo emocjonalny. Zupełnie nie przystając do idei forum (przypomnę: racjonalista.pl, ale to niewiele może mówić niektórym, więc sięgnąłem tu: pl.wikipedia.org/wiki/Racjonalista.pl)
romaro (25211 punktów)

>>Raczej pajac, maskotka Putina, któremu skrajna prawica składa pokłony.
>Myślę że nie tyle Trump jest jakiś wyjątkowo zły, co autor wątku jest wyjątkowo emocjonalny. Zupełnie nie przystając do idei forum
Mógłbym ciebie zapytać co rozumiesz pisząc "idea forum", szczególnie w kontekście faszystowskich cytatów twojego mentora Armiego (jedno słowo sprzeciwu?) ; gdzie była twoja obrona "idei" gdy Mantopy zamieszczał nienawistne wpisy (jedno słowo sprzeciwu?), ale twój sposób rozumowania już nie interesuje mnie.

Dyktafon, stój murem za Mantopym i Arminiusem. Mentalnie pasujecie do siebie

Mantopy i jego antypolskie i antyukraińskie odezwy:
Ci co szafują nazizmem, Hitlerem, Stalinem itd. pochodzą z najniższych warstw intelektualnych.

To Rosjanie są odpowiedzialni za ludobójstwo Polaków w Katyniu??
Takich bzdur to dawno nie czytałem. Co ma z tym Stalin wspólnego??


Ukrainiec przyzwyczajony do głodowania, narzeka na amerykańską "demokrację". Powinien wiedzieć, że do walki idzie się z pustym żołądkiem. Kolejny cherlawy, głupkowaty naród, mający nawiedzonych, chorych "patriotów" u władzy, romarowców.
Prymitywny Polak nie rozumuje kategoriami interesu, był i jest głupi.Biedny, głupi Polak zobaczył świecidełka i zwariował. Polak do dzisiaj nie pojął, dlaczego jego głupota, doprowadziła go do tragedii Powstania Warszawskiego i dalej nie pojmie, że już zasłużył na kolejną lekcję od sąsiadów. Polak ma w szarych komórkach propagandę, i z tej otumanionej masy, obca agentura tworzy sejm. Zbieranina dziwnych niekompetentnych istot, podpisuje się pod wszystkim, co jej obce służby podsuwają. Mądry Polak, Niemiec i Rosjanin może tylko biernie patrzeć na Polaka głupotę. Polak był zawsze wrzodem w Europie.


Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365