 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-03-2022 10:18 | okragly (21676 punktów) | wojna
-1 na 1 | wojna była, jest i będzie. Taki panował powszechny pogląd, czy prawdziwy?
w raju wojen nie było, choć krew lala się strumieniami np po upolowaniu mamuta. niemal gołymi rękoma, czując jego wielkośc, drżenie ziemi, oddech, to przeżycie mistyczne
libki w raju poumierałyby z glodu, jako indywidualiści, wolni, byliby żuczkami, Rajska wspólnota była smokiem na mamuty, jednym organizmem. Tak im sie to podobalo że wyrżnęli całą megafaunę | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
3 na 3 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Spadaj putinowski trollu.
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
|
|
 | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | > Spadaj putinowski trollu.Zadanie dla Kloptonów - kierunek Putler Carewicz Aleksy Piotrowicz Romanow zmarł w wyniku tortur i 40 batów zadanych knutem na rozkaz ojca. Piotra Ill udusili oficerowie gwardii. Iwan VI Romanow zginał z rak strażników więziennych. Cara Pawła I zatłukli w jego własnej sypialni spiskowcy z najwyższych kręgów rosyjskiej arystokracji. Z Aleksandra II zżycie wypłynięto przez nogi pogruchotane bomba rzucona przez polskiego studenta Ignacego Hryniewieckiego. Z wielkiego księcia Siergieja Aleksandrowicza Romanowa pozostały strzępy w ludzkiej papce i dwa kota karety. O rodzinie cara Mikołaja II zmasakrowanej przez bolszewików aż strach wspominać... SWIAT CYWILIZOWANY LICZY DZIS NA WIERNOSC TRADYCJI ROSYJSKIEGO NARODU!
Oni teraz bronią Europy pbs.twimg.(*)MAAkRcU?format=jpg&name=medium
|
|
|  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> Aleksandra II zżycie wypłynięto przez nogi pogruchotane bomba rzucona przez polskiego studenta Ignacego Hryniewieckiego. młodemu polskiemu panu nie podobalo sie, że car zniósł pańszczyzne, dlatego go zabił
Aleksandrowi II polscy uwolnieni niewolnicy w podziece powinni postawić pomnik
poruszył mnie przypadek Paragwaju, w 1864r napadło na niego trójprzymierzem Argentyny, Brazylii i Urugwaju w wyniku której stracił 90% mężczyzn i 70% mieszkańców i znaczne obszar ziemi
|
|
| |  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | |
|
| | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > > Aleksandrowi II polscy uwolnieni niewolnicy w podziece powinni postawić pomnik> gdy Ukraina walczy o wolność, taka inicjatywa jest grubo nie na miejscu.zapytanie dotyczylo byłych uwolnionych niewolnikow, nie nas, ich pra, pra wnuków. > skąd i dlaczego to wiesz? w okresie międzywojennym 30% mieszkanców na terytorium Polski to Ukraińcy, paliliśmy ich cerkwie, zakazywali nauczać po ukraińsku, nie mieli dostępu do posad państwowych, byli obywatelami 2 kategori, zrewanżowali się Wołyniem była mniejszość w mniejszości nazywali się Hucuły pl.wikipedia.org/wiki/Huculi mieli względy wsród owczesnych naszych patoelit
|
|
| | | |  | | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | |
|
| | | | |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) |
> >skąd i dlaczego to wiesz?> Bo to moje "gdzieś" to m.in. Wikipedia.mam wrażenie że wiesz "sama z siebie" a słownik czy wikipediie używasz celem nadania wiarygodności (dziewczyny  sa zawsze skromne)
|
|
| | | | | |  | 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | |
|
| | | |  | 2 na 2 | romaro (25211 punktów) | > >> Aleksandrowi II polscy uwolnieni niewolnicy w podziece powinni postawić pomnik> >gdy Ukraina walczy o wolność, taka inicjatywa jest grubo nie na miejscu.> zapytanie dotyczylo byłych uwolnionych niewolnikow, nie nas, ich pra, pra wnuków.> > > skąd i dlaczego to wiesz?Najprościej rzecz ujmując, wynika to chyba z oczytania. A wracając do Aleksandra, musiał stawić czoła wielkim powstaniom w Polsce. Rzeczywiście, rewolucjoniści chcieli, jeśli nie niepodległości, to przynajmniej szerokiej autonomii. Bunty te zostały surowo stłumione przez działania generała Murawjewa. Polityka zagraniczna została naznaczona wojną rosyjsko-turecką w latach 1877-1878, która pozwoliła Rosji na aneksję terytoriów (południowa Besarabia), jednocześnie osłabiając Imperium Osmańskie. Ponadto Aleksander II podjął się podboju terytoriów położonych w Azji Środkowej, gdzie angielski wróg miał wiele kolonii. Rosjanie wywierają teraz wpływ na Kazachów, Kirgizów, Uzbeków i Turkmenów. Zgodnie z polityką faworyzowania ciągłego terytorium, Rosja oddała Alaskę Stanom Zjednoczonym w 1867 roku, co uważała za kosztowne i trudne do ochrony przed Wielką Brytanią. Od końca 1860 roku panowanie było naznaczone ruchami rewolucyjnymi: nihilizmem, którego głównymi przedstawicielami byli Iwan Turgieniew (powieść Ojcowie i synowie z 1862 roku), Nikołaj Czernyszewski (który napisał "Co robić?") i Siergiej Netczajew (z książką zatytułowaną "Katechizm Rewolucyjny"). Nihilizm ma na celu zniszczenie państwa, zwłaszcza poprzez zabójstwo cesarza: w ten sposób student Dmitrij Karakozow próbował zamordować Aleksandra II w 1866 roku w Petersburgu. Innym ruchem jest populizm, do którego sukcesu przyczynił się Pierre Ławrow poprzez "swoje listy historyczne". Ten ruch, który potępia terroryzm, opowiada się za "pójściem do ludu", to znaczy propagowaniem idei w kręgach ludowych. Wreszcie, ostatnim ruchem jest ten zainicjowany przez organizacje "Zemlia i Volia" (Ziemia i Wolność) i "Narodnaya Volya" (Wola Ludu), którego deklarowanym celem jest zniszczenie państwa poprzez zamordowanie cesarza. Tak więc, po siedmiu próbach zamachu, Aleksander II został zabity w marcu 1881 roku w Petersburgu.
|
|
| qwery (2864 punktów) |
>libki w raju poumierałyby z glodu, jako indywidualiści,
To ze ktos jest liberalem to nie znaczy ze nie wspolpracuje. To raczej postawa ktora mowi ze sam odpowiadam za swoje zycie i inni tez powinni, a w ramach tej odpowiedzialnosci podejmuje wspolprace gdy spodziewam sie korzysci.
|
|
 | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | >>libki w raju poumierałyby z glodu, jako indywidualiści, >To ze ktos jest liberalem to nie znaczy ze nie wspolpracuje. współpracuje jak ma interes, np mężczyźni zapladniali kobiety, te rodziły, oni sie ulatniali, nie placili alimentów za PO liberalizm (indywidualizm, wolność) jest antyludzki. PiS jest bardziej wspólnotowy, uregulowal pewne sprawy i placą alimenty
>To raczej postawa ktora mowi ze sam odpowiadam za swoje zycie wiesz że w raju nie bylo czasu, nawet buddyści mówią, nie zyj przeszłością, ani przyszłościa, to czynnik stresu, żyj chwilą. W bibli piszą, że raj trwał 1 dzien, a trwał 2 000 000 lat, mineło jak jeden dzien
>i inni tez powinni, jesteśmy zwierzetami, czy nie? owszem wiewiórki niedźwiedzie gromadza orzeszki, tłuszcz ale my ludzie żyliśmy w raju
>w ramach tej odpowiedzialnosci podejmuje wspolprace gdy spodziewam sie korzysci. to jest antyrajskie w raju np patrze ktoś tonie, nie myśle, jestem dziki zwierz z raju, rzucam się na pomoc. liberałowie kalkulują i dlatego powymieraja i to jest dobra wiadomość
|
|
|  | | witamziomy (536 punktów) |
>>To raczej postawa ktora mowi ze sam odpowiadam za swoje zycie >wiesz że w raju nie bylo czasu, nawet buddyści mówią, nie zyj przeszłością, ani przyszłościa, to czynnik stresu, żyj chwilą.
Błąd, oni nauczają żyj Tu i Teraz czyli w teraźniejszości, co jest czymś zupełnie innym od życia chwilą.
>W bibli piszą, że raj trwał 1 dzien, a trwał 2 000 000 lat, mineło jak jeden dzien >>i inni tez powinni, >jesteśmy zwierzetami, czy nie? owszem wiewiórki niedźwiedzie gromadza orzeszki, tłuszcz ale my ludzie żyliśmy w raju
Nie żyj przeszłością, żyj chwilą
>>w ramach tej odpowiedzialnosci podejmuje wspolprace gdy spodziewam sie korzysci. >to jest antyrajskie >w raju np patrze ktoś tonie, nie myśle, jestem dziki zwierz z raju, rzucam się na pomoc. liberałowie kalkulują i dlatego powymieraja i to jest dobra wiadomość
Wszyscy co się zrodzili lub narodzą to umrą i to jest wręcz cudowna wiadomość.
|
|
| |  | 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | > >>To raczej postawa ktora mowi ze sam odpowiadam za swoje zycie> > w raju nie bylo czasu, nie zyj przeszłością, ani przyszłościa, żyj chwilą.> Błąd, oni nauczają żyj Tu i Teraz czyli w teraźniejszości, co jest czymś zupełnie innym od życia chwilą. na jedno wychodzi > >W bibli piszą, że raj trwał 1 dzien, a trwał 2 000 000 lat, mineło jak jeden dzien> >>i inni tez powinni,> >jesteśmy zwierzetami, czy nie? owszem wiewiórki niedźwiedzie gromadza orzeszki, tłuszcz ale my ludzie żyliśmy w raju> Nie żyj przeszłością, żyj chwilą człowiek nie może odpowiadac za swoje zycie bo nie ma wolnej woli wiewiórki zbierają orzechy, czy niedźwiedzie tłuszcz na zimę nie silną wolą tylko instynktem > >>w ramach tej odpowiedzialnosci podejmuje wspolprace gdy spodziewam sie korzysci.> >to jest antyrajskie> >w raju np patrze ktoś tonie, nie myśle, jestem dziki zwierz z raju, rzucam się na pomoc. liberałowie kalkulują i dlatego powymieraja i to jest dobra wiadomość> Wszyscy co się zrodzili lub narodzą to umrą i to jest wręcz cudowna wiadomość.wspólnota leczy np liberał popadnie w alkoholizm, sam indywidualnie nie wyjdzie, umrze, żeby wyjść z alkocholizmu można tylko we wspólnocie AA albo ci co tworzą wspolnoty np kościelne, mają wiecej dzieci, liberalowie jako indywidualiści umierają bezpotomnie liberalowie nie rodzą owoców, drzewo które nie rodzi owoców trzeba ...  a i ideologie mają antyludzką
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|