W czerwcu 2021 roku zamieściłem wątek pt. "Hołodomor, świadectwo fotograficzne" dotyczący wielkiego głodu na Ukrainie - Hołodomoru, sztucznie wykreowanego przez Stalina i jego oprawców w pierwszej połowie lat 30 - tych ubiegłego wieku - w celu złamania ducha i woli oporu przed kolektywizacją ludności ukraińskiej. W jego wyniku zmarło od 3-7 mln ludzi. Jednakże cel Stalina nie został osiągnięty - o czym przekonujemy się każdego dnia, podziwiając heroiczny opór jaki Ukraina stawia rosyjskiemu agresorowi. Pamięć o Hołodomorze po odzyskaniu przez Ukrainę niepodległości w 1991 roku, a szczególnie po 2014 roku - stała się bardzo mocnym elementem jednoczącym Ukraińców i kształtującym Ich świadomość narodową w opozycji do Moskali. Zapraszam raz jeszcze do objerzenia fotografii obrazujących horror Hołodomoru, wskazując na ich analogię do medialnych relacji ukazujących horror przeżywany obecnie przez mieszkańców Ukrainy. www.racjonalista.pl/forum.php/s,846904 |