Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy w mózgu znajduje się pośrednia pamięć masowa?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
12-03-2022 08:16batunkhal (2 punktów)
(zablokowany)
Czy w mózgu znajduje się pośrednia pamięć masowa?
Słyszałem więc, że kiedy wchodzisz do pokoju i zapominasz, dlaczego tam wszedłeś, dzieje się tak dlatego, że to, co planowałeś, opuściło twoją pamięć krótkotrwałą. A później, kiedy przypomnisz sobie, dlaczego wszedłeś do pokoju, to właśnie to zadanie wejdzie w twoją pamięć długotrwałą. Gdzie była przechowywana ta pamięć przez te 5 minut, kiedy nie było jej w twojej pamięci krótko- lub długoterminowej?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

alsor (3283 punktów)
>Słyszałem więc, że kiedy wchodzisz do pokoju i zapominasz, dlaczego tam wszedłeś, dzieje się tak
>dlatego, że to, co planowałeś, opuściło twoją pamięć krótkotrwałą. A później, kiedy przypomnisz
>sobie, dlaczego wszedłeś do pokoju, to właśnie to zadanie wejdzie w twoją pamięć długotrwałą. Gdzie
>była przechowywana ta pamięć przez te 5 minut, kiedy nie było jej w twojej pamięci krótko- lub
>długoterminowej?

Nie tyle co pamięć ale jej zarys jedynie.

Podczas tak zwanych wspomnień, ty wcale nie czytasz żadnej kopii zapisanej, lecz generujesz zupełnie nową historię, która jest zgodna z tym namiastkowym zarysem!

Po wielu latach powtarzania tych samych wspomnień...
dochodzi niekiedy do zupełniej re... produkcji -
kompletne pomieszanie ról i znaczenia: stąd te tzw. starcze reminiscencje,
w których niby wszystko gra, ale jest totalnie wykolejone zarazem.



Edward Robak* (2152 punktów)

>Gdzie była przechowywana ta pamięć przez te 5 minut,
> kiedy nie było jej w twojej pamięci krótko-lub długoterminowej?

Miejscem przechowywania informacji nieuświadomionych jest podświadomość, do zasobów której można się dostać poprzez hipnozę lub skojarzenie okolicznościowe (zawiązany węzełek na chusteczce, powrót do miejsca w którym pamięć "odleciała", itp). 🐜
batunkhal (2 punktów)
(zablokowany)
>Słyszałem więc, że kiedy wchodzisz do pokoju i zapominasz, dlaczego tam wszedłeś, dzieje się tak
>dlatego, że to, co planowałeś, opuściło twoją pamięć krótkotrwałą. A później, kiedy przypomnisz showbox.tools/ speedtest.vet/
>sobie, dlaczego wszedłeś do pokoju, to właśnie to zadanie wejdzie w twoją pamięć długotrwałą. Gdzie
>była przechowywana ta pamięć przez te 5 minut, kiedy nie było jej w twojej pamięci krótko- lub
>długoterminowej?

i got this,..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365