Racjonalista - Strona głównaDo treści
Wybory na Ukrainie z 2014 r. Przeczytajmy to jeszcze raz.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
17-03-2022 13:21Arminius (25555 punktów)Wybory na Ukrainie z 2014 r. Przeczytajmy to jeszcze raz.
0 na 2
W 2014 roku przy okazji wyborów na Ukrainie, kiedy to - podobnie jak dzisiaj Putin i proputinowscy trolle wyciągali straszak banderyzmu - pisałem jak poniżej:

>"Przeliczono dotychczas 2/3 głosów, które oddano w niedzielnych wyborach parlamentarnych na >Ukrainie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż partie skrajnie prawicowe zostały - w świetle >dotychczasowych wyników - wyeliminowane, nie przekroczywszy wymaganego progu 5 %. Nawiązująca >do tradycji banderowskich "Swoboda" otrzymała 4.7 %, jeszcze bardziej prawicowy "Prawy Sektor >" otrzmał 1.87 % głosów. Wycięta została także Komunistyczna Partia Ukrainy - otrzymawszy 3.95 >% głosów. Już teraz widać, iż nawet przy skrajnie optymistycznym dla tychże partii wariancie >przekroczenia pięcioprocentowego progu (po przeliczeniu wszystkich głosów) - odgrywać one będą >co najwyżej rolę marginalną na ukraińskiej scenie politycznej.
>Warto ów fakt mocno podkreslić, gdyż moskiewska propaganda, jak również liczne grono jej >polskich poputczików - nieustannie podkręcała ( i nadal to robi ) bęben ukraińskiego >nacjonalizmu, banderyzmu i nazizmu. Fakty i liczby świadczą same za siebie i są tak wymowne, >iż nie wymagają dalszego komentarza."

Niejaki zaś Appenzeller emitował na częstotliwości putinowskiej jak poniżej:

>"Liczni przedstawiciele prawosektorowców, mówiąc ogólnie, weszli do parlamentu indywidualnie >lub z list tych tzw. demokratycznych ugrupowań. Do Werchownej Rady Ukrainy wybrany został syn >ostatniego dowódcy UPA ,
>Jurij Szuchewycz, bohater Ukrainy cieszący się wielkim poparciem, co jeszcze niedawno chciał >odbierać Polsce część terytorium. Lider "Prawego Sektora", Dmytro Jarosz z prawie 30% >poparciem, rzecznik tej "demokratycznej" formacji, Borysław Bereza z podobnym poparciem >również będzie deputowanym. Wielu nacjonalistów startowało z list Jaceniuka, Poroszenki czy >Tymoszenko. Krótko mówiąc, grono wielbicieli Endlösung wołyńskiego nie będzie aż tak skromne. >W końcu i Poroszenko ustanowił święto narodowe dla uhonorowania banderowców. Wydaje się, >Arminiusie, że Twoja radość jest lekko przedwczesna, a pogarda dla uważających inaczej niż Ty >("poputczików") niezbyt apetyczna. Proponuję analizy polityczne bez uczuć, na rozum wyłącznie."





www.racjonalista.pl/forum.php/s,640040
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

  Jeszcze nikt nie odpowiedział na ten wątek


Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365