 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 22-03-2022 17:16 | romaro (25211 punktów) | Drugie dno
1 na 1 | W DoRzeczy 5 dni temu Ks. prof. Bortkiewicz: Modlitwa o śmierć Putina jest pułapką: Żadna agresja, wojna zaczepna, czy konflikt, który pochłania setki, czy tysiące niewinnych ofiar nie może być wspierany przez Kościół. Warto w tym przypadku zwrócić uwagę na pewne drugie dno, które podkreślę jeszcze raz - nie usprawiedliwia - ale stanowi pewien oręż propagandowy Cyryla i samego Putina. Zarówno Putin, jak i Cyryl w swoich przemówieniach wskazują w gruncie rzeczy, że Rosja staje w sytuacji krzyżowca, który w jakimś sensie broni Zachód przed utratą wartości zachodnich. Oni obaj odwołują się m.in. do obrony przed homoseksualizmem, czy ideologią LGBT. Na Zachodzie taka retoryka zyskuje poklask u niektórych konserwatystów. W Stanach Zjednoczonych można usłyszeć takie głosy, że w Rosji są nadal dwie płcie, dwie toalety, nie ma flagi "Pride" itd, ale jak podkreślam, to nie usprawiedliwia agresji.
Ta wypowiedź pokazuje mentalność skrajnej prawicy: nawet jeżeli potępią tę wojnę rozpoczętą przez Putina, w głębi ich duszy będzie zawsze jakieś drugie dno. Ta wojna nie sprawiła i nie sprawi, że źli ludzie nagle zmienią swój sposób postrzegania świata. Ta wojna nie wyleczy ich z rasizmu i homofobii. Odpowiedziałem już Armiemu, przypomnę: "Wszystko jedno, czy takie groźne, straszne, totalne, czy też takie tylko trochę szkodliwe, groteskowe, arminiusowe, bo coś, co jest tylko trochę szkodliwe w coś przerażającego łacno zamienić się może. Naszym wrogiem w końcu nie są ludzie o innej orientacji seksualnej, czy innym kolorze skóry; naszym wrogiem nie są przysłowiowi cykliści, weganie, to są wszystko wrogowie Putina, a wszyscy wrogowie Putina są zarazem naszymi przyjaciółmi" www.msn.co(*)36278ba9f711ecb5c1684f885851e6 | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | > Ta wypowiedź pokazuje mentalność skrajnej prawicy: nawet jeżeli potępią tę wojnę rozpoczętą przez Putina, w głębi ich duszy będzie zawsze jakieś drugie dno. Ta wojna nie sprawiła i nie sprawi, że źli ludzie nagle zmienią swój sposób postrzegania świata.Ooooo to podwójne dno dotyczy lewicy tak samo jak prawicy. Mowa jest o innowiercach, ludziach sprzecznych moralnie, jawiących się zawsze jako zło. Wojna jest niesprawiedliwa ALE staje się sprawiedliwa gdy prowadzi się ją z innowiercami, z ludźmi sprzecznymi moralnie. To wcale nie islamiści wymyślili ideę, że zabić innowiercę to żaden grzech. Ten grzech pierwotny tkwi w psyche każdego człowieka i jest ściśle związany z poczuciem tożsamości. Najwyższy czas zrozumieć, że nie ma żadnej moralności uniwersalnej, są za to jej wariacje, a przedstawiciele sprzecznych moralnie kultur będą się wzajemnie atakować i zabijać, bez skrupułów i bez wyrzutów sumienia, to jest wojna MEMÓW na wzór i podobieństwo wojny GENÓW. To jest wojna kultury Wschodu z kulturą Zachodu, która toczy się na granicy, na której leży Ukraina. Lewicowiec tak samo chętnie odjebie prawicowca, np. za pochwałę niewolnictwa czy prawa do sprzedaży własnych organów, jak prawicowiec lewicowca za pochwałę homoseksualizmu czy transseksualizmu. > Mem (od gr. mimesis "naśladownictwo") - w memetyce najmniejsza jednostka informacji kulturowej (informacji przekazywanej pozagenetycznie), analogiczna do genu, będącego jednostką ewolucji biologicznej.pl.wikipedia.org/wiki/Mem--------- ps. romaro jesteś lewakiem, co widać, słychać i czuć. Dlatego też nienawidzisz się z Arminem, bo to prawak. Jesteście klasycznym przykładem ludzi, których umysły opanowane są przez sprzeczne memy, jesteście innowiercami, ludźmi sprzecznymi moralnie. Sądzę, że żaden z Was nie miałby wielkich dylematów moralnych, żeby drugiego odjebać, nie mielibyście też raczej wyrzutów sumienia. Raczej czulibyście, że uczyniliście świat wolny od zła, przez co lepszy.
to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
|
|
 | 1 na 1 | romaro (25211 punktów) | Dobra moralisto, jedno jest pewne, nigdy nie naraziłbym córki (gdybym miał) na śmieszność. Tak z ręką na sercu, jakie to uczucie gdy wiesz, że ktoś cię nazywa oszustem, a ty nic nie możesz zrobić, bo wiesz, że to prawda?
Jedno jest pewne, Arminiusowi nie mogę zarzucić złodziejstwa. Natomiast ty jesteś notorycznym oszustem i złodziejem. A najgorsze jest to, że oszukiwałeś ludzi, którzy mieli problemy ze wzrokiem. Także wiesz chłopie, nie praw mi tu morałów.
>ps. romaro jesteś lewakiem, co widać, słychać i czuć. Nie mam z tym problemu, podobnie jak ty nie masz problemu i skrupułów w oszukiwaniu ludzi. Wierz mi, kiedyś nie zamieniłbym się z tobą miejscami choćby ze względu na dzieci. Jakie wartości bym im przekazał? A dzisiaj? Zasadziłem drzewo, wybudowałem dom... Nic nie muszę. Nawet pracuje dla przyjemności. Masz ten komfort? Nie masz. Jak kombinowałeś , tak kombinujesz. >Raczej czulibyście, że uczyniliście świat wolny od zła, przez co lepszy. Świat byłby już ciut lepszy, gdyby nie było na nim oszustów i złodziei.
|
|
|  | | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | >Dobra moralisto, jedno jest pewne, nigdy nie naraziłbym córki (gdybym miał) na śmieszność.
Mowisz o śmiechu głupców i ignorantów? Przeżyję. Co by to było dopiero, gdyby starać się o ich poważanie?
>Zasadziłem drzewo, wybudowałem dom... Nic nie muszę. Nawet pracuje dla przyjemności. Masz ten komfort?
No jesteś prawdziwym mężczyzną. Twoja żona jest z Ciebie na pewno dumna.
Ja na tym świecie nie mam zdanego komfortu. Całkowy dyskomfort. Dlatego pewnie jestem tak sfrustrowany.
to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|