22.3.1940 r. rozpoczął się w Warszawie pogrom wielkanocny. Polscy narodowcy motywowani przez Niemców napadali na sklepy żydowskie i dokonywali pobić przypadkowych żydowskich przechodniów. 3 dnia napastnicy zostali odparci w wyniku działań samoobrony złożonej głównie z robotników. Armi, Ukraina na ciebie czeka; takie kanalie współpracujące z ruskimi do słupów Ukraińscy żołnierze przywiązują, gacie im zdejmują i dalej.... Ano zobacz: pbs.twimg.(*)X0AELi3n?format=png&name=small |