To będzie najprawdopodobniej kobieta o innym kolorze skóry niż astronauci co już tam byli (w XX wieku w latach 70-tych). Grafiki: pbs.twimg.(*)WUAYPCqc?format=png&name=smallpbs.twimg.(*)UAQxE_s?format=jpg&name=mediumpbs.twimg.(*)XMAE5CDa?format=jpg&name=largePrzy niewystarczającym finansowaniu z Kongresu NASA zdecydowała się w kwietniu zeszłego roku udzielić tylko jednego kontraktu na lądownik księżycowy - firmie SpaceX. Teraz coś się zmieniło. To może być ponowną szansą dla kosmicznych marzeń Jeffa Bezosa. Administrator NASA, powiedział, że agencja kosmiczna wkrótce ogłosi konkurs na opracowanie drugiego lądownika księżycowego. Obiecałem konkurencję, powiedział pan Nelson, więc oto jest. Druga firma podzieli się misjami księżycowymi NASA - około jedną rocznie w ciągu mniej więcej dekady - ze SpaceX. Pierwsze lądowanie na Księżycu miałoby nastąpić nie wcześniej niż w 2025 roku. Czterech astronautów poleci (wynoszoną przez SLS) kapsułą Oriona na orbitę księżycową, gdzie zadokują na lądownik SpaceX Starship, który będzie tam na nich czekał. Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne www.nytime(*)science/nasa-moon-landing.html |