Dlaczego Ziemia nie może mieć własnej ciągłej burzy, takiej jak Wielka Czerwona Plama Jowisza? Czy to dlatego, że ziemia ma masy lądowe, które wpływają na dystrybucję zimnego/ciepłego i suchego/wilgotnego powietrza? Jeśli tak, to czy południowe szerokości geograficzne będą bardziej sprzyjać długotrwałym, potężnym sztormom, ponieważ jest tam mniej masy lądu? Co ogranicza czas trwania burzy, jak stabilny może być system burzowy i jak potężny może być?
Dzięki! |