Racjonalista - Strona głównaDo treści
Putlin nie Putler. O błędnej asymetrii skojarzeń

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
28-03-2022 09:44Arminius (25555 punktów)Putlin nie Putler. O błędnej asymetrii skojarzeń
0 na 2
W przekazie antyputinowskim bardzo często Putin jest porównywany do Hitlera. To błąd. Takie trochę bezrefleksyjne sprowadzenie go do poziomu postaci, która w kulturze Zachodu stała się wcieleniem wszelkiego zła. Tymczasem Putinowi z oczywistych względów bliżej jest zdecydowanie do Stalina. To Neostalin. To... Putlin. W ramach wyrównywania tej błędnej dysproporcji zamieszczam ten wątek - oraz odsyłam do ciekawego materiału na temat. Został napisany przez autora, który, zważywszy na nazwisko, jest być może Żydem. Tym nimnije jednak materiał warto przeczytać. ja go polecam. A dobrze wiecie, że Arminius zna się wyśmienicie na Żydach i potrafi wśród nich odróżniać plewy od ziarna.


When guests used to visit Vladimir Putin in his office in the ­Kremlin’s Senate Palace, he’d point at the bookshelves and ask them to choose a book from Joseph ­Stalin’s library. Half of Stalin’s books – usually marked up by the Soviet leader himself with red or green crayons – remain in Putin’s office. As one of his ministers told me, Putin would ask the visitor to open the book and they would look together at whatever marginalia Stalin had written: sometimes it was a grim laugh: “xa-xa-xa!”; sometimes a snort of ­disdain: “green steam!”; at others it was just a word: “teacher” was written on the biography of Ivan the Terrible.


"Across the world today, people are asking if Putin is a new Stalin. Karl Marx joked that “history repeats itself twice, first as tragedy then as farce”. It doesn’t, but any ruler of the Russian state faces some of the same issues as earlier Romanov tsars and Communist general secretaries. Most Russian leaders have aspired to emulate the achievements of the two pre-eminent modern rulers, Peter the Great and Stalin, both revolutionary tsars, both brutal killers. One day, hopefully, Russia will be governed by someone who admires neither. Yet Putin is not Stalin. Stalin was a Marxist; Putin is a 21st-century tyrant, who, while co-opting elements of Romanov and Soviet imperialism, is a populist and nationalist, a practitioner of 21st-century identity politics who deploys both old-fashioned military heavy metal and the new hi-tech weaponry of social media.

Yet Stalin could not be more relevant. Stalin’s influence is imprinted everywhere in the state structure of Russia; he remains omnipresent. Putin’s repression at home increasingly resembles Stalinist tyranny – in its cult of fear, rallying of patriotic displays, crushing of protests, brazen lies and total control of media – ­although without the mass deportations and mass shootings. So far."

www.newsta(*)-is-beholden-to-stalins-legacy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54913 punktów)
>odsyłam do ciekawego materiału na temat. Został napisany przez autora, który, zważywszy na nazwisko, jest być może Żydem.

Czy dla Ciebie ma znaczenie w człowieku cokolwiek innego poza żydowskim pochodzeniem?

Leczysz te swoje obsesje, bo wypowiadane publicznie stały się już wprost niesmaczne?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Arminius (25555 punktów)nie bełkotaj szubrawco
>>odsyłam do ciekawego materiału na temat. Został napisany przez autora, który, zważywszy na nazwisko, jest być może Żydem.
>Czy dla Ciebie ma znaczenie w człowieku cokolwiek innego poza żydowskim pochodzeniem?

Tak. Jego poziom, etyczny i intelektulany. Przecież ten wątek jest tego jak najlepszym dowodem idioto.

>Leczysz te swoje obsesje, bo wypowiadane publicznie stały się już wprost niesmaczne?

Znalazł się "maestro od smaku" - wyzywający polemistów w w obcych watkach od ch..ów i suk...nów".

farmer (22440 punktów)Odp: Putlin nie Putler. O błędnej asymetrii skojarzeń
Arminus kłamco napisałeś o mnie kłamstwa .

Kłamco napisałeś to o mnie:

....trollu putinowksi..
.....putinowski poputcziku...

Łzesz na mój temat.

W obliczu wojny Putina zarzucasz mi bycie trolem Putina?

Łzesz jak bura suka kłamco.

Udowodnij moje powiazania.

Pisałem nie odpuszczę ci tych kłamstw

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365