Racjonalista - Strona głównaDo treści
Taras Szewczenko o haniebnych przywarach Żydów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
30-03-2022 12:45Arminius (25555 punktów)Taras Szewczenko o haniebnych przywarach Żydów
Ocena -1 na 1
W wątku zatytułowanym "Iwan Franko o Romanach Abramowiczach Jego czasów" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,876419) zasygnalizowana został szokująca analogia pomiędzy obecnymi oligarchami żydowskiego sortu z otoczenia Putina a żydowskimi geszefciarzami z przełomu 19 i 20 wieku eksploatującymi bezwzględnie robotników (głównie ukraińskich) na terenie Zagłębia Borysławskiego. Warto dodać, iż podobnę poglądy na rolę Żydów w historii Ukrainy miał Taras Szewczenko. Zawsze twierdziłem na łamach tego forum, iż chłop w Rzeczpospolitej szlacheckiej, każdy chłop, a w szczególności ruski - był opresjonowany przez trzy elementy: szlachtę, kościół i Żydów. O ile lewica z upodobaniem wskazuje na dwa pierwsze elementy, niestety z takim samym zacietrzewieniem, wbrew oczywistym faktom, zaprzecza ciemiężycielskiej roli Żydów jak wyżej. Tarsa Szewczenko, podobnie jak Iwan Franko - nie miał co do tej haniebnej roli żadnych wątpliwości. I swój pogląd na temat wyraził w poemacie "Hajdamacy", do którego lektury zachęcam i którego fragment poniżej cytuję. Czytać go należy mając na uwadze haniebną rolę jaką obecnie odgrywają judeooligarchowie z otoczenia zbrodniarza Putina, zwani jego "kasjerami" - ze wzęledu na rolę jaką odgrywają w generowaniu środków potrzebnych mu na prowadzenia imperialnej wojny z Ukrainą.

wolnelektu(*)tura/szewczenko-hajdamacy.html


"Jeszcze dzień jeden w Ukrainie
Panował nienawistny Lach,
Jeden, ostatni, szerzył strach
Po Ukrainie i w Czehrynie.
Ale i ten — dzień Makoweja,
Świąteczny dzień, i ten z kolei
Przeminął wreszcie. Lach i Żyd,
Krwi ludzkiej i gorzałki syt,
Klęli Schizmatyków, łajali,
Że nic już więcej nie ma brać,
A Hajdamacy wyglądali,
Aż nienawistni pójdą spać.
I legli i nie przypuszczali,
Iż trudno będzie jutro wstać.
Lachy zasnęli, a Żydziska,
Nim stulą jeszcze brudny pysk,
Po ciemku liczą dzienny zysk.
By ktoś czasami nie szedł z bliska.
I ci na złoto popadali
I snem nieczystym zadrzemali.
Niech drzemią… na wieki bodaj zadrzemali!
A księżyc tymczasem obejrzeć wypływa
I niebo, i gwiazdy, i ziemię, i morze,
I spojrzeć na ludzi — co też tam się zrywa,
By z rana coś o tym w ucho szepnąć boże.
Świeci białolicy ponad Ukrainą,
Świeci… a czy widzi sierotę bez doli —
Oksanę z Olszany? Gdzie płacze w niewoli?
Gdzie zbrodnia się znęca nad biedną dziewczyną?
Czy wie już Jarema? Czy serce mu boli?
Dowiemy się później, a dziś nie do tego,
Dziś inną wam kobzarz piosenkę zanuci,
Nie dziewki, a licho tańcować się rzuci; —
Niedolę zaśpiewam kraju kozaczego.
Słuchajcież — by synom powtórzyć, co mieli;
By i syny znali, wnukom powtarzali,
Jak Kozacy szlachtę ciężko ukarali,
Za to, że panować dobrze nie umieli."
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
Arminus kłamco napisałeś o mnie kłamstwa .

Kłamco napisałeś to o mnie:

....trollu putinowksi..
.....putinowski poputcziku...

Łzesz na mój temat.

W obliczu wojny Putina zarzucasz mi bycie trolem Putina?

Łzesz jak bura suka kłamco.

Udowodnij moje powiazania.

Pisałem nie odpuszczę ci tych kłamstw
Arminius (25555 punktów)ucz się farmer ucz...
>Arminus kłamco napisałeś o mnie kłamstwa .
>Kłamco napisałeś to o mnie:
>....trollu putinowksi..
>.....putinowski poputcziku...
>Łzesz na mój temat.
>W obliczu wojny Putina zarzucasz mi bycie trolem Putina?
> Łzesz jak bura suka kłamco.
>Udowodnij moje powiazania.
>Pisałem nie odpuszczę ci tych kłamstw

Czytaj kretynie, przyswajaj sobie fakty, ucz się nazwisk i dat. Może kiedyś w końcu spłodzisz wątek merytorycznie zasadny.
30-03-2022 13:08 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: ucz się farmer ucz...
Arminus kłamco napisałeś o mnie kłamstwa .

Kłamco napisałeś to o mnie:

....trollu putinowksi..
.....putinowski poputcziku...

Łzesz na mój temat.

W obliczu wojny Putina zarzucasz mi bycie trolem Putina?

Łzesz jak bura suka kłamco.

Udowodnij moje powiazania.

Pisałem nie odpuszczę ci tych kłamstw
30-03-2022 13:30 
 Ocena 1 na 1
romaro (25211 punktów)Arminius geszfciarz Putinowski innych poucza?
Widzisz w sieci nic nie ginie ćwoku. Ciekawe, jak to jest, popierać Rosję i Iran w konflikcie syryjskim, a teraz udawać niewiniątko? Jak to jest, tak bezwstydnie paradować z taką zakłamaną facjatą?

Pamiętasz co pisałeś w kontekście konfliktu Syryjskiego?

Cytat:
>Ale teraz już nie możemy wykluczyć, że "inne szatany są tam czynne" i zamaszyście mieszają amerykańską warząchwią w bliskowschodnim kotle. I znów muszę sakramentalnie się powtórzyć: Protokoły wiadomo jakie to bajeczka dla milusińskich - rzeczywistość jest zdecydowanie bardziej soczysta i... siarczysta.


Dawał do zrozumienia, że to nie "Rosja wspierająca Assada-popieranego także przez Iran i Hezbollah" jest zagrożeniem dla Syrii.
"przejrzyście ujawnia się rola USA jako państwa zdominowanego przez lobby syjonistyczne ("kidnapped nation")"


Również swego czasu gorąco polecałeś linki wprost na serwery Kremlowskiej fabryki trolli w St. Petersburgu i to dokładnie w trakcie amerykańskich wyborów prezydenckich.

Oto jeden z nich w kontekście konfliktu w Syrii - "zweryfikowany link"(pamiętacie z jaka dumą je "weryfikował"), do strony (dzisiaj już nie działa z wiadomych powodów):
cosmos.ucc(*)C/articles/article0005345.html

Dzisiaj wiemy kto bombardował Aleppo. Ci sami, Rosyjscy zbrodniarze dzisiaj bombardują Ukrainę

Przy okazji zmieścił w swoim wątku odnośnik do innej strony z artykułem o znamiennym tytule:

ISIS, nie Rosja, jest wrogiem w Syrii.


Nie podaje linku ponieważ strona jest zgłoszona jako rozsiewająca malware, co dla odnośników tego putinowskiego trolla było normą.
ip-46.com/104.28.2.93

Powiedz Putinowski trollu, jak się czujesz w nowym upierzeniu?


Gówno infiltrowane przez Putina "waliło" tutaj coraz większym smrodem od 2014. Dzisiaj osiągnęło apogeum

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365