Racjonalista - Strona głównaDo treści
Spółki państwowe hojnym reklamodawcą.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
30-03-2022 12:45kaszelop (219 punktów)Spółki państwowe hojnym reklamodawcą.
Ocena 2 na 2
Wolność mediów w Polsce : okazuje się, że państwowe firmy hojnie sponsorują przyjazne im media. Gigantyczne pieniądze dostają gazety lizusowskie wobec pisowskiej władzy.
Ciekawy, czy po zmianie władzy Prezesi tych państwowych spółek reklamodawcy zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za działanie na szkodę firmy ?

natemat.pl(*)-2-mld-zl-dla-rzadowych-mediow
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Arminius (25555 punktów)ciekawe czy będzie zmiana władzy?

>Ciekawy, czy po zmianie władzy Prezesi tych państwowych spółek reklamodawcy zostaną pociągnięci >do odpowiedzialności za działanie na szkodę firmy ?

Ciekawe jest czy w ogóle dojdzie do zmiany władzy - bo jest to coraz mniej pewne. Poza tym sytuacja jak obecnie - parawojenna - może doprowadzić w każdej chwili do konieczności wprowadzenia stanu...wojennego - i wtedy wszelkie wybory zostaną odłożone ad calendas graecas.
30-03-2022 13:13 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)Odp: ciekawe czy będzie zmiana władzy?
Jak to jest tak w tej sytuacji władzy w dupe wchodzić bez mydła? Nadałbyś się do takich pisowskich spółek, do działu dezinformacji i propagandy. Tak się prężyć teraz za friko.
Ad vocem - Istota Arminiusowego geszeftu
www.racjonalista.pl/forum.php/s,877480


Lata będziemy spłacać pisowską nieudolność, i nie tylko pieniądze mam na myśli.

"Unia obetnie nam kolejne fundusze. Rząd już o tym wie.
Za kilka dni Komisja Europejska będzie mogła potrącić Polsce kolejne pieniądze z unijnych funduszy - dowiedział się money.pl. Chodzi o ponad 320 mln zł za funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Polska dostała właśnie upomnienie w tej sprawie. Łączne kary za niestosowanie się przez Polskę do orzeczeń TSUE przekroczyły już miliard złotych."

www.money.(*)o-u-nas-6752788207782432a.html
30-03-2022 13:36 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)
>Za kilka dni Komisja Europejska będzie mogła potrącić Polsce kolejne pieniądze z unijnych funduszy - dowiedział się money.pl. Chodzi o ponad 320 mln zł za funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Polska dostała właśnie upomnienie w tej sprawie. Łączne kary za niestosowanie się przez Polskę do orzeczeń TSUE przekroczyły już miliard złotych."

I to też, niestety nie skończy się przed żadnym trybunałem, choć jest to ewidentna zdrada interesów państwa


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Arminius (25555 punktów)Zachód wymięka
>>Za kilka dni Komisja Europejska będzie mogła potrącić Polsce kolejne pieniądze z unijnych funduszy - dowiedział się money.pl. Chodzi o ponad 320 mln zł za funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Polska dostała właśnie upomnienie w tej sprawie. Łączne kary za niestosowanie się przez Polskę do orzeczeń TSUE przekroczyły już miliard złotych."

>I to też, niestety nie skończy się przed żadnym trybunałem, choć jest to ewidentna zdrada >interesów państwa

Primo, Ostatnie decyzje TSUE w sprawie Polski są bardzo łagodne i oznaczają rejteradę trybunału ze swojego wcześniejszego stanowiska. Secundo, mamy sytuację, w której zdegenerowany Zachód jest skompromitowany swoją niezbyt stanowczą postawą względem Rosji. Co oznacza, iż decyzje jego organów przestają mieć moc rażenia jak uprzednio.
30-03-2022 15:08 
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Zachód wymięka
>Primo, Ostatnie decyzje TSUE w sprawie Polski są bardzo łagodne i oznaczają rejteradę trybunału ze swojego wcześniejszego stanowiska. Secundo, mamy sytuację, w której zdegenerowany Zachód jest skompromitowany swoją niezbyt stanowczą postawą względem Rosji. Co oznacza, iż decyzje jego organów przestają mieć moc rażenia jak uprzednio.

Rozumiem, że Polska otrzymała już pieniądze na odbudowę gospodarki po zarazie.

Jeśli nie, to znaczy, że rządzą Polską ZDRAJCY poświęcający narodowy interes w imię tego, że p. Ziobrze nie podoba się kilku sędziów.

Korvin - Mikke, napisał, że z głosowania w Sejmie został wykluczony jeden z posłów.

Wolno wykluczyć posła z obrad, ale wykluczenie z głosowania, jest jawnym pogwałceniem demokracji.
Jak Cysorz nie będzie miał większości, to wykluczy się kilku posłów z obrad?

Za to też nikt nie odpowie, choć za zamach stanu marszałka Sejmu należałoby w kajdankach wyprowadzić z sali obrad

TSUE nie wydał decyzji, ale WYROK, któremu należy się podporządkować.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: ciekawe czy będzie zmiana władzy?
>Jak to jest tak w tej sytuacji władzy w dupe wchodzić bez mydła?

Jak to jest walczyć o przejęcie władzy?

>Nadałbyś się do takich pisowskich spółek, do działu dezinformacji i propagandy. Tak się prężyć teraz za friko.

Albo za panowanie prawicowych wartości po zdominowaniu lewicowych.

>Lata będziemy spłacać pisowską nieudolność, i nie tylko pieniądze mam na myśli.

O ile EUR utrzyma swoją wartość a ludzie wiarę w kapitalistyczne długi.

>"Unia obetnie nam kolejne fundusze. Rząd już o tym wie.

Unia ma fundusze z posiadłości w Polsce.
UE odetnie fundusze Polakom to Polacy odetną zachodnim obywatelom posiadłości w Polsce tak jak Putin odciął zachodnie spółki od samolotów parkujących na terenie Rosji.

>Za kilka dni Komisja Europejska będzie mogła potrącić Polsce kolejne pieniądze z unijnych funduszy - dowiedział się money.pl. Chodzi o ponad 320 mln zł za funkcjonowanie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Polska dostała właśnie upomnienie w tej sprawie. Łączne kary za niestosowanie się przez Polskę do orzeczeń TSUE przekroczyły już miliard złotych."

A za miesiąc Polacy mogą zakwestionowac unijne prawo i umowę traktatową.

60-70-80-90 letni Niemcy sami sobie poradzą, bo mają zapisany na komputerach pierdylion euro?

Kto nie urodzi albo nie ukradnie dzieci, ten nie ma szansy na przetrwanie.

to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Ciekawe jest czy w ogóle dojdzie do zmiany władzy

Zawsze dochodzi.
Bez wyjątków.
W najgorszym wypadku śmierć kończy panowanie.

Ludzie wymyślili demokrację, żeby rozproszyć władzę. Tyrania choć skuteczna w budowie piramid okazała się całkowitą katastrofą w rozwoju człowieka i budowie jego szczęścia.

Mieliśmy wiele lat odprężenia i pacyfizmu. Wszystko idzie falami. Teraz nadchodzi czas wojny, walki i wzajemnej nienawiści.

to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
szarley (54913 punktów)Odp: Spółki państwowe hojnym reklamodawcą.
>Wolność mediów w Polsce : okazuje się, że państwowe firmy hojnie sponsorują przyjazne im media.
>Gigantyczne pieniądze dostają gazety lizusowskie wobec pisowskiej władzy.
>Ciekawy, czy po zmianie władzy Prezesi tych państwowych spółek reklamodawcy zostaną pociągnięci do
>odpowiedzialności za działanie na szkodę firmy ?

Sponsorują płacąc za reklamę, nie udowodnisz przed sądem, że to działanie niezgodne z prawem, ani, że reklama w innej gazecie byłaby efektywniejsza i tańsza jednocześnie. To jest wyprowadzenie pieniędzy z gospodarki do polityki w białych rękawiczkach.

Nawet nie ma znaczenia, że reklama jest całkowicie zbędna i jest tylko marnowaniem pieniędzy, przecież wielkie energetyczne koncerny funkcjonują w warunkach faktycznego monopolu, więc brak reklamy niczego nie zmieni, ale dział marketingu w firmie to dobra posadka

Podobnie wygląda sprawa z reklamami samorządów. Urzędnik czy to wojewodziński czy marszałkowski ma pulę kasy na rozdanie i pojawia się reklama jakiegoś województwa, tak jakby ten zmarnowany pieniądz mógł spowodować, że ktoś podejmie decyzję o zainwestowaniu lub zamieszkaniu na podstawie reklamy.

Cóż, niejedyny zmarnowany pieniądz.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
kaszelop (219 punktów)

>Sponsorują płacąc za reklamę, nie udowodnisz przed sądem, że to działanie niezgodne z >prawem, ani, że reklama w innej gazecie byłaby efektywniejsza i tańsza jednocześnie.


> To jest wyprowadzenie pieniędzy z gospodarki do polityki w białych rękawiczkach.

Tak, PiS jest mistrzem w dojeniu państwa.
kaszelop (219 punktów)
Krótkie podsumowanie - ten mem mówi wszystko !


Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Krótkie podsumowanie - ten mem mówi wszystko !

Najlepiej sprzedają się Ci, którzy dają to, czego klient oczekuje.

Z mediami jak z polityką.
Najlepiej zrobić badanie, co czytelnicy chcieliby przeczytać, a potem napisać to.

Im bardziej trafisz w gusta tym lepiej się sprzedasz.

Najgorzej to napisać prawdę.
Ludzie nienawidzą prawdy i nie zapłacą za nią nawet grosza.

to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>Wolność mediów w Polsce : okazuje się, że państwowe firmy hojnie sponsorują przyjazne im media.
>Gigantyczne pieniądze dostają gazety lizusowskie wobec pisowskiej władzy.
>Ciekawy, czy po zmianie władzy Prezesi tych państwowych spółek reklamodawcy zostaną pociągnięci do
>odpowiedzialności za działanie na szkodę firmy ?

Zapostulowalem aby rolą państwa było wyłącznie utrzymanie porządku społecznego ale w żadnym razie działalność gospodarcza i świadczenie usług.

Niestety nie było zainteresowanych moimi żądaniami.

Każdy chce jedynie osądzić odmiennie czujących, wierzących i ukarać ich.

to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365