Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jaki jest kształt Słońca?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
30-03-2022 17:22Henryk.K (2246 punktów)Jaki jest kształt Słońca?
Jak dobrze wszyscy dobrze wiemy, Słońce jest kulą.
Dzisiejszego dnia, pomiędzy śniadaniem a objadem, zapragnąłem zdobyć obserwacyjne dowody, które by tą oczywistą prawdę potwierdziły.
Niestety, nie byłem w stanie tego dokonać.
Może ktoś z szacownych forumowiczów wie, gdzie mogę znaleźć takie potwierdzenie.
Kiedy patrzymy na Słońce z Ziemi to postrzegamy je jako koło.
Wzrok często płata nam jednak figle i taka obserwacja nie jest miarodajna.
Proszę jednak nie odnosić takiego stwierdzenia do żadnej teorii astronomicznej, lecz jedynie do czystej obserwacji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kasinmebo (4 punktów)
(zablokowany)
>Jak dobrze wszyscy dobrze wiemy, Słońce jest kulą.
>Dzisiejszego dnia, pomiędzy śniadaniem a objadem, zapragnąłem zdobyć obserwacyjne dowody, które by showbox.bio/ tutuapp.uno/ vidmate.cool/
>tą oczywistą prawdę potwierdziły.
>Niestety, nie byłem w stanie tego dokonać.
>Może ktoś z szacownych forumowiczów wie, gdzie mogę znaleźć takie potwierdzenie.
>Kiedy patrzymy na Słońce z Ziemi to postrzegamy je jako koło.
>Wzrok często płata nam jednak figle i taka obserwacja nie jest miarodajna.
>Proszę jednak nie odnosić takiego stwierdzenia do żadnej teorii astronomicznej, lecz jedynie do
>czystej obserwacji.

I ot this,..
Henryk.K (2246 punktów)
>>Jak dobrze wszyscy dobrze wiemy, Słońce jest kulą.
>>Dzisiejszego dnia, pomiędzy śniadaniem a objadem, zapragnąłem zdobyć obserwacyjne dowody, które by showbox.bio/ tutuapp.uno/ vidmate.cool/
>>
>I ot this,..

Jakieś programy komputerowe Pan proponuje zamiast sensownej odpowiedzi.


W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>Jak dobrze wszyscy dobrze wiemy, Słońce jest kulą.
>Dzisiejszego dnia, pomiędzy śniadaniem a objadem, zapragnąłem zdobyć obserwacyjne dowody, które by
>tą oczywistą prawdę potwierdziły.
>Niestety, nie byłem w stanie tego dokonać.
>Może ktoś z szacownych forumowiczów wie, gdzie mogę znaleźć takie potwierdzenie.
>Kiedy patrzymy na Słońce z Ziemi to postrzegamy je jako koło.
>Wzrok często płata nam jednak figle i taka obserwacja nie jest miarodajna.
>Proszę jednak nie odnosić takiego stwierdzenia do żadnej teorii astronomicznej, lecz jedynie do
>czystej obserwacji.

To akurat banalne. Patrz na Słońce przez folię Baadera lub maskę spawalnicza lub dyskietkę.

Niekiedy na Słońcu widać ciemniejszą plamkę.

Ona będzie się przesuwać z dnia na dzień w sposób coraz mniej intensywny blisko krawędzi.

A jeszcze lepiej jak będą dwie ciemne plamy na słońcu.

Ich zachowanie (położenie) będzie się zmieniało typowo dla kuli.

Obecnie wysłano już w kosmos obserwatoria które focą słońce z innego kierunku więc kulistość wychodzi WPROST

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
alsor (3283 punktów)
>Jak dobrze wszyscy dobrze wiemy, Słońce jest kulą.
>Dzisiejszego dnia, pomiędzy śniadaniem a objadem, zapragnąłem zdobyć obserwacyjne dowody, które by
>tą oczywistą prawdę potwierdziły.
>Niestety, nie byłem w stanie tego dokonać.
>Może ktoś z szacownych forumowiczów wie, gdzie mogę znaleźć takie potwierdzenie.
>Kiedy patrzymy na Słońce z Ziemi to postrzegamy je jako koło.
>Wzrok często płata nam jednak figle i taka obserwacja nie jest miarodajna.
>Proszę jednak nie odnosić takiego stwierdzenia do żadnej teorii astronomicznej, lecz jedynie do
>czystej obserwacji.

Nie jest kulą bo to wiruje około 1 obrót / 30 dni.

Spłaszczenie Słońca wynosi chyba: 15 / milion, co by dawało różnicę biegun - równik z 10 km.

Dla porównania spłaszczenie Ziemi = 1/300 -> 21 km.

Saturn, Jowisz ~1/10, bo one szybko wirują i są grube...

Rekordowo wirująca gwiazdka wygląda tak:

Henryk.K (2246 punktów)

>Nie jest kulą bo to wiruje około 1 obrót / 30 dni.
>Spłaszczenie Słońca wynosi chyba: 15 / milion, co by dawało różnicę biegun - równik z 10 km.
>Dla porównania spłaszczenie Ziemi = 1/300 -> 21 km.
>Saturn, Jowisz ~1/10, bo one szybko wirują i są grube...
>Rekordowo wirująca gwiazdka wygląda tak:>

Wiruje z rożną prędkością, równik chyba 25 dni na pełen obrót.
Nie moglem znaleźć czy obrót następuje wokół osi ekliptyki, czy też według osi leżącej na ekliptyce?



W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.
alsor (3283 punktów)
>Nie moglem znaleźć czy obrót następuje wokół osi ekliptyki, czy też według osi leżącej na ekliptyce?

Normalnie się kręci.
A te ich różnice to atmosfera.

tam jest z 7 stopni do planu US, albo 6.

coś jak Merkury, czyli on lata dookoła równika Słońca... albo prawie.
Henryk.K (2246 punktów)
>>Nie moglem znaleźć czy obrót następuje wokół osi ekliptyki, czy też według osi leżącej na ekliptyce?
>Normalnie się kręci.
>A te ich różnice to atmosfera.
>tam jest z 7 stopni do planu US, albo 6.
>coś jak Merkury, czyli on lata dookoła równika Słońca... albo prawie.

Już rozumiem jak jest z tym Słońcem.
Jest płaskie i otoczone kulistą formą, która jest kamuflażem.
Bardzo ważną sprawą w nauce jest dyskusja.
Z tego co Pan powiedział to znałem już wcześniej.Były to jednak informacje anonimowe.
Nie trafiały one do mnie.
Dopiero bezpośrednia rozmowa uruchomiła jakieś pokłady wewnętrzne i sprawa stała się
zrozumiała.
Rozwiązanie, które przedstawiłem nie dotyczy Heliocentryzmu lecz Niebocentryzmu.
Teoria Kopernika to wiedza dla ubogich na intelekcie.
Trzeba poszukiwać nowej teorii.

W nieskończonym Wszechświecie wszystko jest możliwe. Łącznie z tym, że ten Wszechświat nie istnieje.

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365