Racjonalista - Strona głównaDo treści
Nieśmiertelny Zełenski "Sługa ludu"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
31-03-2022 07:33kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Nieśmiertelny Zełenski "Sługa ludu"
Ocena 1 na 3
Wołodymyr Zełenski, prezydent z serialu "Sługa ludu" zanim został prezydentem

-Pamiętasz dokumenty Pandory? Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski doszedł do władzy z obietnicą oczyszczenia kraju z korupcji i oszustw, ale dokumenty Pandory ujawniają, że on i jego bliscy byli właścicielami sieci spółek offshore, w tym tych, które posiadały drogie nieruchomości w Londynie.

Każdy, kto widział "Sługę ludu", serial, w którym Wołodymyr Zełenski został wybrany na prezydenta, spotkał uczciwego, nieposkromionego piekielnika, który wszystko w kraju naprawi. Może to być konieczne, bo Ukraina jest na samym dole Europejskiej Ligi Korupcji.

W wyborach wjechał do pałacu prezydenckiego na fali ogólnego gniewu przeciwko klasie politycznej kraju, w tym byłym przywódcom, którzy wykorzystywali tajne firmy do ukrywania swojego bogactwa za granicą. Ale jak naprawdę wygląda jego własne pochodzenie?

Już pół roku temu ujawniono, że Zelenskyj i jego wspólnicy w ich firmie produkującej filmy komediowe byli właścicielami sieci firm offshore związanych z ich działalnością z siedzibą na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Cyprze i Belize, czyli czegoś, co otrzymało ograniczoną dystrybucję.

Obecny główny asystent Zełenskiego, Serhij Szefir, a także szef krajowych służb bezpieczeństwa, byli częścią morskiej sieci. Spółki offshore były wykorzystywane przez Shefira i innego partnera biznesowego do kupowania drogich nieruchomości w Londynie.

W czasie wyborów w 2019 r. Zełenskij przekazał swoje udziały w ważnej spółce offshore firmie Shefir, ale wydaje się, że obaj zawarli porozumienie, aby rodzina Zełenskiego mogła nadal otrzymywać pieniądze od firmy.

Rewelacje pochodzą z dokumentów "Dokumenty Pandory", milionów plików od 14 dostawców usług offshore, które wyciekły do Międzynarodowego Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych i zostały udostępnione partnerom na całym świecie. Teraz media biora dokumenty do opracowania publicznego, dowiemy siȩ wiȩcej! Film, szeroko zapowiadany w kraju- pierwszy odcinek obejrzymy sobotȩ.
O Putinie pisałam latami, nikt nie reagował. Teraz, czas na innych władcόw.

P.S. Nastȩpna kampania cowidowa, czyli ruski troll.

Polska i Węgry przyjęły miliony Ukraińców- wtedy UE głosuje za sankcjami wobec tych krajów.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>Wołodymyr Zełenski, prezydent z serialu "Sługa ludu" zanim został prezydentem
>-Pamiętasz dokumenty Pandory? Ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski doszedł do władzy z obietnicą
>oczyszczenia kraju z korupcji i oszustw, ale dokumenty Pandory ujawniają, że on i jego bliscy byli
>właścicielami sieci spółek offshore, w tym tych, które posiadały drogie nieruchomości w Londynie.

>P.S. Nastȩpna kampania cowidowa, czyli ruski troll.
>Polska i Węgry przyjęły miliony Ukraińców- wtedy UE głosuje za sankcjami wobec tych krajów.

W cieniu wojny
W Monachium w Niemczech poinformowano, że duża część domniemanych uchodźców z Ukrainy to w rzeczywistości Romowie, którzy otrzymali ukraińskie paszporty, wg Bild.

"Tylko ułamek to naprawdę ukraińscy uchodźcy" - powiedział urzędnik
niemiecki do Bild.

Między innymi wielu z tych, którzy przybyli, to duże rodziny należące do Sinti i innych grup romskich.
- Mają nowe ukraińskie paszporty, które też są oryginalne. Ktoś na Ukrainie zarabia teraz duże pieniądze, mówi Bildowi policjantka.

Spisek ma miejsce po wielkiej bójce, która wybuchła w ten weekend w rezydencji dla domniemanych ukraińskich uchodźców w Monachium. Ponad 50 osób, niektóre uzbrojone w żelazne rury i krzesła, zagrażało służbom bezpieczeństwa.

Wcześniej grupa Romów wznieciła zamieszki w Miesbach w Niemczech, kiedy dowiedzieli się, że będą mogli mieszkać na siłowni. Romowie zamiast tego zażądali pozostania w hotelu i ostatecznie zostali odwiezieni z powrotem do Monachium po nękaniu kierowcy i dewastacji autobusu.

www.bild.d(*)uechtlingsh-79607276.bild.html
.
31-03-2022 12:13 
 Ocena 1 na 1
szarley (54911 punktów)
>W Monachium w Niemczech poinformowano, że duża część domniemanych uchodźców z Ukrainy to w rzeczywistości Romowie, którzy otrzymali ukraińskie paszporty,

Ło rety, rety!!!!!
Ludziska nie dawajta Ukraińcom pomocy, bo to mogom być Cygany!

>wg Bild.


>"Tylko ułamek to naprawdę ukraińscy uchodźcy" - powiedział urzędnik
A Cyganie , jak się wojna zaczęła, szybciutko uciekli ze Szwecji na Ukrainę, poprosili o ukraińskie paszporty i uciekli do Monachium

>niemiecki do Bild.
Bild

>Między innymi wielu z tych, którzy przybyli, to duże rodziny należące do Sinti i innych grup romskich.
Z Ukrainy nie mogą wyjeżdżać ukraińscy obywatele, mężczyźni zdolni do noszenia broni
Cała narracja Twoja i Bilda jest KŁAMSTWEM

Rosyjskie rakiety nie odróżniają w Mariupolu Ukrainki od Cyganki, nie odróżnią też Ciebie od Ukrainki kiedy Putin wyceluje je w Twoją se

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
In The Mind (66 punktów)
Lepiej zajmij się sobą... kobieto.
02-04-2022 09:33 
 0 na 2
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>Lepiej zajmij się sobą... kobieto.

Edycja za edycja.... Jestes rozpoznawalny. Dyslekcja czy ADHD- ostatnio popularne.

P.S. There will be not Khanate.

Propaganda wojenna. Wojna na Ukrainie dała początek wojnie propagandowej, w której obie strony kłamią tak, jak im to odpowiada.
02-04-2022 10:57 
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14787 punktów)
>Propaganda wojenna. Wojna na Ukrainie dała początek wojnie propagandowej, w której obie strony kłamią tak, jak im to odpowiada.
Kłamie bandyta, agresor, ten, który stoi po stronie zła, kto stoi po stronie dobra nie kłamie lecz broni się. Jeżeli bandyta wejdzie do twojego domu z zamiarem zgwałcenia twojej córki, a ty ukryjesz ją w szafie i powiesz, że nie ma jej w domu, nie skłamiesz, bo służysz dobru. Kłamstwo\Prawda to wymiar duchowy, nie materialny..., masz prawo powiedzieć niezgodnie z faktami i nie jest to kłamstwem, bo służysz Prawdzie = Miłości. Kłamstwo = zło, Prawda = dobro, miłość.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
02-04-2022 13:28 
 0 na 2
qwery (2864 punktów)
>>Propaganda wojenna. Wojna na Ukrainie dała początek wojnie propagandowej, w której obie strony kłamią tak, jak im to odpowiada.
>Kłamie bandyta, agresor, ten, który stoi po stronie zła, kto stoi po stronie dobra nie kłamie lecz broni się. Jeżeli bandyta wejdzie do twojego domu z zamiarem zgwałcenia twojej córki, a ty ukryjesz ją w szafie i powiesz, że nie ma jej w domu, nie skłamiesz, bo służysz dobru.

Żeby ten świat byl taki prosty. A jak czlowiek wchodzi do twojego domu bo chce ci zabrac cos co jego ojcu zabral bezprawnie twój ojciec? Tak przynajmiej twierdzi. Niewiadomo czy mówi o faktach czy nie. Jak tu ktoś postronny ma zajac stanowisko? Toz ani Ty ani wchodzacy nie musicie wiedzieć jak bylo bonsprawe znacie jedynie z przekazu.
I teraz zobacz na "zachód". Raz uwazają ze czlowiek moze wejsc a raz ze nie. O ile o pierwotnym problemie trudno cokolwiek rostrzygnac to napewno mozna rostrzygnać ze przykladanie innych miar do własnych uczynków a innych do uczynków cudzych jest niesprawiedliwe. I o to wlasnie chodzi, ze w tym nie chodzi o zadna sprawiedliwosć, a skoro tak to oceny działan panstw w kategoriach moralnych jest nieracjonalne choć w pelni zrozumiale bo wynika z ludzkich mechanizmów do zycia we wspolnocie. Na poziomie panstw jednak to nie działa, liczy sie tylko interes i sila.
02-04-2022 13:41 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>>Propaganda wojenna. Wojna na Ukrainie dała początek wojnie propagandowej, w której obie strony kłamią tak, jak im to odpowiada.
>>Kłamie bandyta, agresor, ten, który stoi po stronie zła, kto stoi po stronie dobra nie kłamie lecz broni się. Jeżeli bandyta wejdzie do twojego domu z zamiarem zgwałcenia twojej córki, a ty ukryjesz ją w szafie i powiesz, że nie ma jej w domu, nie skłamiesz, bo służysz dobru.
>Żeby ten świat byl taki prosty. A jak czlowiek wchodzi do twojego domu bo chce ci zabrac cos co jego ojcu zabral bezprawnie twój ojciec?
Nie doczytałeś...; "Kłamstwo\Prawda to wymiar duchowy, nie materialny... ..."


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
qwery (2864 punktów)
>>>>Propaganda wojenna. Wojna na Ukrainie dała początek wojnie propagandowej, w której obie strony kłamią tak, jak im to odpowiada.
>>>Kłamie bandyta, agresor, ten, który stoi po stronie zła, kto stoi po stronie dobra nie kłamie lecz broni się. Jeżeli bandyta wejdzie do twojego domu z zamiarem zgwałcenia twojej córki, a ty ukryjesz ją w szafie i powiesz, że nie ma jej w domu, nie skłamiesz, bo służysz dobru.
>>Żeby ten świat byl taki prosty. A jak czlowiek wchodzi do twojego domu bo chce ci zabrac cos co jego ojcu zabral bezprawnie twój ojciec?
>Nie doczytałeś...; "Kłamstwo\Prawda to wymiar duchowy, nie materialny... ..."
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.


Czyli dzialając nie wiemy czy jestesmy po stronie dobra?
02-04-2022 18:06 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Nie doczytałeś...; "Kłamstwo\Prawda to wymiar duchowy, nie materialny... ..."
>Czyli dzialając nie wiemy czy jestesmy po stronie dobra?
Jeśli masz dobre intencje to jesteś po stronie dobra. Nie jesteśmy zwolnieni z myślenia, ciągle mamy rozważać, czy nasze słowa, czyny są dobre, czy stoimy po dobrej stronie mocy. Lenistwo umysłowe prowadzi do tragedii, ludzie ("okragle barany") oddają swój los w ręce despotów, którzy wiodą ich na zatracenie ("do ruskiego raju"). Wojsko Białorusi jeszcze nie ruszyło, bo jest tam więcej myślących niż w rosyjskim i istnieje obawa, że masowo będą oddawać się w ręce Ukraińców, myślą, więc wiedzą, po której stronie jest dobro. Miłość = Prawda nie została dana raz na zawsze, trzeba o nią walczyć, dbać, pielęgnować każdego dnia swego życia.
Nie traćmy Wiary, walczmy, dbajmy o Miłość.
We mnie przemawia DUCH Prawdy, który doprowadził nas - ludzi do całej Prawdy = Miłości. Nie ma innej, inne "prawdy" to kłamstwa.

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
02-04-2022 18:58 
 Ocena 1 na 1
qwery (2864 punktów)
>>>Nie doczytałeś...; "Kłamstwo\Prawda to wymiar duchowy, nie materialny... ..."
>>Czyli dzialając nie wiemy czy jestesmy po stronie dobra?
>Jeśli masz dobre intencje to jesteś po stronie dobra. Nie jesteśmy zwolnieni z myślenia, ciągle mamy rozważać, czy nasze słowa, czyny są dobre, czy stoimy po dobrej stronie mocy. Lenistwo umysłowe prowadzi do tragedii, ludzie ("okragle barany") oddają swój los w ręce despotów, którzy wiodą ich na zatracenie ("do ruskiego raju"). Wojsko Białorusi jeszcze nie ruszyło, bo jest tam więcej myślących niż w rosyjskim i istnieje obawa, że masowo będą oddawać się w ręce Ukraińców, myślą, więc wiedzą, po której stronie jest dobro. Miłość = Prawda nie została dana raz na zawsze, trzeba o nią walczyć, dbać, pielęgnować każdego dnia swego życia.

No i ja rozwazam ale moje rozwazanie nie prowadzi mnie w strone ani Ukrainców ani Rosji. Ale czy Ty rozważasz, nie masz niedanacych się rozstrzygnąć watpliwości w sprawach stosunkow miedzylanstwowych? Przecież to Rosja może mieć racje?
02-04-2022 20:08 
 0 na 2
kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
>>>>Nie doczytałeś...; "Kłamstwo\Prawda to wymiar duchowy, nie materialny... ..."
>
>No i ja rozwazam ale moje rozwazanie nie prowadzi mnie w strone ani Ukrainców ani Rosji. Ale czy Ty rozważasz, nie masz niedanacych się rozstrzygnąć watpliwości w sprawach stosunkow miedzylanstwowych? Przecież to Rosja może mieć racje?

Standardową pracę o przejrzeniu propagandy wojennej napisał brytyjski baron, polityk i pisarz Arthur Ponsonby, który w 1928 roku opublikował Falsehood in War-time. W tej pracy zebrał szereg kłamstw wojennych, które głównie Brytyjczycy i Amerykanie rozprzestrzenili na temat swojego wroga, Niemców podczas I wojny światowej, i systematycznie wyjaśniał, jak działa propaganda wojenna. Ponsonby postrzegał kłamstwa jako część wojny - bez kłamstw, nie ma wojen.
Jego zasady zostały później podsumowane przez belgijsko-włoską historyk Anne Morelli (1948) w dziesięciu punktach:

1. Nie chcemy wojny.
2.Tylko strona przeciwna ponosi winę za wojnę.
3. Wróg jest zasadniczo zły i przypomina diabła.
4. Bronimy szlachetnej sprawy, a nie własnych interesów.
5. Wróg celowo popełnia okrucieństwa; nasze wpadki są mimowolne.
6. Wróg używa zakazanej broni.
7. Ponosimy niewielkie straty, straty wroga są ogromne.
8. Znani artyści i intelektualiści wspierają naszą sprawę.
9. Nasza sprawa jest święta.
10. Każdy, kto wątpi w naszą propagandę, jest zdrajcą.
Punkty te dają dobrą podstawę do zrozumienia kłamstw stosowanych po obu stronach konfliktu na Ukrainie.
02-04-2022 20:14 
 Ocena 1 na 3
farmer (22440 punktów)
.
>Punkty te dają dobrą podstawę do zrozumienia kłamstw stosowanych po obu stronach konfliktu na Ukrainie.

Ile wkleiłas tu na temat zbrodni Rosjan?

Odniosłas.sie do zbrodni które ci pokazałem?

Nie.
To co robisz jest ohydne.tfuuu.
02-04-2022 20:44 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
wojnę.
>3. Wróg jest zasadniczo zły i przypomina diabła.

Ten co okradal Ukraińców z obrączek to anioł ....
Ciekawe co chciał żonie powiedzieć po powrocie do kraju.
02-04-2022 20:12 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
> Przecież to Rosja może mieć racje?

Byłeś już na tych rosyjskich forach?

Piszesz im to samo że może to Ukraina ma rację?

Może jak tam będziesz to zapytaj się po co zabierają obrączki ?
Taka bieda że okradają ludzi z obrączek?
02-04-2022 21:07 
 0 na 2
qwery (2864 punktów)
>> Przecież to Rosja może mieć racje?
>Byłeś już na tych rosyjskich forach?

Zrazilem sie tymi logowaniami, tlumaczeniami itd., i olalem, ale zerkam na sputnika i taka druga stronke, dupy nie urywa juz lepiej pisze na blogu Stanislaw Michalkiewicz, czasem ma odlot, powtarza sie, ale generalnie ciekawy punkt widzenia, moze ne tyle proputninowski co normalny, bez tego antyruskiego zadecia i smiesznie.

>Piszesz im to samo że może to Ukraina ma rację?
>Może jak tam będziesz to zapytaj się po co zabierają obrączki ?
>Taka bieda że okradają ludzi z obrączek?

Dzieciaku, zycia nie znasz?

Tak czy siak - Rosja moze dzialac tak jak i zachód z Kosowem, wiec skoro takie obyczaje to patrzmy belki we wlasnym oku.
02-04-2022 21:15 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>> Przecież to Rosja może mieć racje?
>>Byłeś już na tych rosyjskich forach?
>Zrazilem sie tymi logowaniami, tlumaczeniami itd., i olalem, ale zerkam na sputnika i taka druga stronke, dupy nie urywa juz lepiej pisze na blogu Stanislaw Michalkiewicz, czasem ma odlot, powtarza sie, ale generalnie ciekawy punkt widzenia, moze ne tyle proputninowski co normalny, bez tego antyruskiego zadecia i smiesznie.
>>Piszesz im to samo że może to Ukraina ma rację?
>>Może jak tam będziesz to zapytaj się po co zabierają obrączki ?
>>Taka bieda że okradają ludzi z obrączek?
>Dzieciaku, zycia nie znasz?
>Tak czy siak - Rosja moze dzialac tak jak i zachód z Kosowem, wiec skoro takie obyczaje to patrzmy belki we wlasnym oku.

Dziecaku? Nie znamy sie łepku. Ale skoro sobie pozwalasz to licz się zawsze z tym że nie będę dłużny.

Rosjanin może zdzierać obrączki z trupów? Dobrze się czujesz typie?

Nie nie może.
Idź już na rosyjskie fora i pisz że Ukraina ma rację.
Dasz radę?

Tu nie Moskwa. Odmiany już się widzę nauczyłeś.
02-04-2022 23:35 
 Ocena 2 na 2
niestadny (2492 punktów)

>>Przecież to Rosja może mieć racje?
Plus za zadane pytanie. Większość, otumaniona medialną papką, takich nie zadaje.


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
02-04-2022 23:48 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Przecież to Rosja może mieć racje?
>Plus za zadane pytanie. Większość, otumaniona medialną papką, takich nie zadaje.

A nawet nie może komentować. Ale pomału się dowiaduje. Sankcje za bycie otumanionym medialna papka będą bolesne.

W Polsce czy w Szwecji jeszcze nie.
Ale w Rosji to chyba trudno dostać plusa za iście pod prąd?

Jak myślisz? Dają tam plusy czy odrazu wysyłają na front?

Tak swoją drogą to gdyby społeczeństwo zadawało pytania w Rosji....o czym ja kierwa pisze.....łagry kolonia karna
03-04-2022 05:18 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>No i ja rozwazam ale moje rozwazanie nie prowadzi mnie w strone ani Ukrainców ani Rosji. Ale czy Ty rozważasz, nie masz niedanacych się rozstrzygnąć watpliwości w sprawach stosunkow miedzylanstwowych? Przecież to Rosja może mieć racje?
Rację ma TYLKO ten, kto kieruje się Miłością. Rosja to bandyta, kieruje się przemocą, napadła sąsiada, spaliła mu dom i zabiła rodzinę. Życie jest najwyższą wartością, Rosja putinowska ma jakieś wyższe wartości od Życia, w imię których zabiła tysiące ludzi, nie ma dla niej żadnego usprawiedliwienia. Święta inkwizycja zabijała ludzi, żeby uratować ich dusze, nawet nie pomyśl, że mogła mieć rację. NIKT nie ma racji, kto stawia wyżej od ŻYCIA jakieś swoje idee, cele, ideologie.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
qwery (2864 punktów)
>>No i ja rozwazam ale moje rozwazanie nie prowadzi mnie w strone ani Ukrainców ani Rosji. Ale czy Ty rozważasz, nie masz niedanacych się rozstrzygnąć watpliwości w sprawach stosunkow miedzylanstwowych? Przecież to Rosja może mieć racje?
>Rację ma TYLKO ten, kto kieruje się Miłością. Rosja to bandyta, kieruje się przemocą, napadła sąsiada, spaliła mu dom i zabiła rodzinę. Życie jest najwyższą wartością, Rosja putinowska ma jakieś wyższe wartości od Życia, w imię których zabiła tysiące ludzi, nie ma dla niej żadnego usprawiedliwienia. Święta inkwizycja zabijała ludzi, żeby uratować ich dusze, nawet nie pomyśl, że mogła mieć rację. NIKT nie ma racji, kto stawia wyżej od ŻYCIA jakieś swoje idee, cele, ideologie.
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.


Ale jak sie słucha drugą strone to ona mowi o wczesniejszym, trwajacym latami, ostrzeliwaniu Republik Separatystycznych gdzie tez gineli ludzie. Więc i Ukraina nie szanowala Życia?
03-04-2022 10:48 
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Rację ma TYLKO ten, kto kieruje się Miłością. Rosja to bandyta, kieruje się przemocą, napadła sąsiada, spaliła mu dom i zabiła rodzinę. Życie jest najwyższą wartością, Rosja putinowska ma jakieś wyższe wartości od Życia, w imię których zabiła tysiące ludzi, nie ma dla niej żadnego usprawiedliwienia. Święta inkwizycja zabijała ludzi, żeby uratować ich dusze, nawet nie pomyśl, że mogła mieć rację. NIKT nie ma racji, kto stawia wyżej od ŻYCIA jakieś swoje idee, cele, ideologie.
>Ale jak sie słucha drugą strone to ona mowi o wczesniejszym, trwajacym latami, ostrzeliwaniu Republik Separatystycznych gdzie tez gineli ludzie. Więc i Ukraina nie szanowala Życia?
Nie ma czegoś takiego jak republiki separatystyczne, jest część terytorium Ukrainy okupowana od 8 lat przez Rosję, którą Ukraińcy starają się odzyskać. Jeśli Rosja zajmie Województwo warmińsko-mazurskie i ogłosi republiką separatystyczną to my mamy się grzecznie ukłonić i zastanawiać czy podlaskie, albo pomorskie będzie następne, czy mamy starać się odzyskać tę część Polski? Ukraina szanuje Życie, Putin i jego banda to mordercy i międzynarodowi terroryści, są winni każdej śmierci w Donbasie, bez znaczenia kto strzela, żołnierz ukraiński, czy rosyjski, za każdą śmierć odpowiada putinowska Rosja.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
qwery (2864 punktów)
>>>Rację ma TYLKO ten, kto kieruje się Miłością. Rosja to bandyta, kieruje się przemocą, napadła sąsiada, spaliła mu dom i zabiła rodzinę. Życie jest najwyższą wartością, Rosja putinowska ma jakieś wyższe wartości od Życia, w imię których zabiła tysiące ludzi, nie ma dla niej żadnego usprawiedliwienia. Święta inkwizycja zabijała ludzi, żeby uratować ich dusze, nawet nie pomyśl, że mogła mieć rację. NIKT nie ma racji, kto stawia wyżej od ŻYCIA jakieś swoje idee, cele, ideologie.
>>Ale jak sie słucha drugą strone to ona mowi o wczesniejszym, trwajacym latami, ostrzeliwaniu Republik Separatystycznych gdzie tez gineli ludzie. Więc i Ukraina nie szanowala Życia?
>Nie ma czegoś takiego jak republiki separatystyczne, jest część terytorium Ukrainy okupowana od 8 lat przez Rosję, którą Ukraińcy starają się odzyskać.

Druga strona jednak twierdzi że to sami obywatele o rosyjskich korzeniach chcieli sie od Ukrainy oderwać, tak jak np niektórzy Ślązacy/Polacy chcieli sie oderwać od Niemiec i wybuchaly powstania.
farmer (22440 punktów)
.
>Druga strona jednak twierdzi że to sami obywatele o rosyjskich korzeniach chcieli sie od Ukrainy oderwać, tak jak np niektórzy Ślązacy/Polacy chcieli sie oderwać od Niemiec i wybuchaly powstania.

Tak...a takie mundury można kupić w każdym sklepie z mundurami.
W Moskwie może przechodzi ta bajka.
Wsumie się nie dziwię ile tam jest za myślenie niezgodne z linią parti?
qwery (2864 punktów)
>.
>>Druga strona jednak twierdzi że to sami obywatele o rosyjskich korzeniach chcieli sie od Ukrainy oderwać, tak jak np niektórzy Ślązacy/Polacy chcieli sie oderwać od Niemiec i wybuchaly powstania.
>Tak...a takie mundury można kupić w każdym sklepie z mundurami.

Nie mówie ze Rosja im, czy na Krymie, nie pomogla. Polska tez pomagała powstańcą słaskim i to mimo ze obowiazywal wynik plebiscytu, a NATO pomagalo oderwac się Kosowu od Serbi.

>W Moskwie może przechodzi ta bajka.
>Wsumie się nie dziwię ile tam jest za myślenie niezgodne z linią parti?

Sugerujesz mi coś czy chcesz mnie zastraszyć?
farmer (22440 punktów)
>>.
>>>Druga strona jednak twierdzi że to sami obywatele o rosyjskich korzeniach chcieli sie od Ukrainy oderwać, tak jak np niektórzy Ślązacy/Polacy chcieli sie oderwać od Niemiec i wybuchaly powstania.
>>Tak...a takie mundury można kupić w każdym sklepie z mundurami.
>Nie mówie ze Rosja im, czy na Krymie, nie pomogla. Polska tez pomagała powstańcą słaskim i to mimo ze obowiazywal wynik plebiscytu, a NATO pomagalo oderwac się Kosowu od Serbi.
>>W Moskwie może przechodzi ta bajka.

Nic takiego nie mówisz.
Ja mówię że tu nie Moskwa.

>>Wsumie się nie dziwię ile tam jest za myślenie niezgodne z linią parti?
>Sugerujesz mi coś czy chcesz mnie zastraszyć?

Pytam. Sugerujesz mi coś czy chcesz mnie zastraszyć?

Co tam w Buczy Rosjanie zrobili? Wiesz co druga strona mówi? W Moskwie wiedzą o tym?

Aha:

>>>Druga strona jednak twierdzi że

To co tam u drugiej strony?
qwery (2864 punktów)
>>>.
>>>>Druga strona jednak twierdzi że to sami obywatele o rosyjskich korzeniach chcieli sie od Ukrainy oderwać, tak jak np niektórzy Ślązacy/Polacy chcieli sie oderwać od Niemiec i wybuchaly powstania.
>>>Tak...a takie mundury można kupić w każdym sklepie z mundurami.
>>Nie mówie ze Rosja im, czy na Krymie, nie pomogla. Polska tez pomagała powstańcą słaskim i to mimo ze obowiazywal wynik plebiscytu, a NATO pomagalo oderwac się Kosowu od Serbi.
>>>W Moskwie może przechodzi ta bajka.
>Nic takiego nie mówisz.
>Ja mówię że tu nie Moskwa.

I co z tego?

>>>Wsumie się nie dziwię ile tam jest za myślenie niezgodne z linią parti?

Ale mówienia zgodnie z linia nikt nie narzuca, prawda? A u nas yez laby nie ma, na Dputnika musza przez vpn wchodzic a w TV wszyscy na jedno kopyto mówia, no moze poza Konfederacja ale ja zadko widze w TV.

>>Sugerujesz mi coś czy chcesz mnie zastraszyć?
>Pytam. Sugerujesz mi coś czy chcesz mnie zastraszyć?

?

>Co tam w Buczy Rosjanie zrobili? Wiesz co druga strona mówi? W Moskwie wiedzą o tym?

A Ty wiesz? Byles tam czy w TVN widzialeś?

>Aha:
>>>>Druga strona jednak twierdzi że
>To co tam u drugiej strony?
>

Wejdź na Sputnik i sam zobacz. W sumie propaganda jak u nas, z niedomówieniami np w sprawie placenia rublami za zawarte kontrakty.
Ten sam syf. Moze róznica jest taka ze jak propagamdzisci zwracaja sie do obywateli obcych krajów to uzywaja bardziej rozumowych argumentow, nie odwoluja sie do emocji, i to jest na duzy plus.
04-04-2022 06:49 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>?
>>Co tam w Buczy Rosjanie zrobili? Wiesz co druga strona mówi? W Moskwie wiedzą o tym?
>A Ty wiesz? Byles tam czy w TVN widzialeś?

Cóż za reakcja....

Mdli mnie jak cię czytam.

Więc piszę ci że takie mundury to można kupić w każdym sklepie z mundurami....hehehe

>>Przecież to Rosja może mieć racje?

No...w Buczy mieli rację?

Ty nie byłeś ja nie byłem więc pytam co tam u drugiej strony. Bo wciąż piszesz druga strona to druga strona yamto
Wiedzą o tym co się tam stało?

Czy w Moskwie wiedzą co zostało w Buczy?
04-04-2022 06:51 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Nie ma czegoś takiego jak republiki separatystyczne, jest część terytorium Ukrainy okupowana od 8 lat przez Rosję, którą Ukraińcy starają się odzyskać.
>Druga strona jednak twierdzi że to sami obywatele o rosyjskich korzeniach chcieli sie od Ukrainy oderwać, tak jak np niektórzy Ślązacy/Polacy chcieli sie oderwać od Niemiec i wybuchaly powstania.
Powstania były 100 lat temu, teraz mamy XXI wiek, są pokojowe referenda, nie pod lufami ruskich karabinów.
Druga strona twierdzi, że ludobójstwo w Buczy i innych miejscowościach Ukrainy to inscenizacja..., niezależne międzynarodowe śledztwo zweryfikuje te twierdzenia.
Autorzy "inscenizacji" sprzed lat w polskim więzieniu:
wiadomosci(*)leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
qwery (2864 punktów)
>>>Nie ma czegoś takiego jak republiki separatystyczne, jest część terytorium Ukrainy okupowana od 8 lat przez Rosję, którą Ukraińcy starają się odzyskać.
>>Druga strona jednak twierdzi że to sami obywatele o rosyjskich korzeniach chcieli sie od Ukrainy oderwać, tak jak np niektórzy Ślązacy/Polacy chcieli sie oderwać od Niemiec i wybuchaly powstania.
>Powstania były 100 lat temu,


Kosowo bylo calkiem niedawno.


teraz mamy XXI wiek, są pokojowe referenda, nie pod lufami ruskich karabinów.
>Druga strona twierdzi, że ludobójstwo w Buczy i innych miejscowościach Ukrainy to inscenizacja..., niezależne międzynarodowe śledztwo zweryfikuje te twierdzenia.
>Autorzy "inscenizacji" sprzed lat w polskim więzieniu:
>wiadomosci(*)leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2
>
(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.

farmer (22440 punktów)
.
>Żeby ten świat byl taki prosty. A jak czlowiek wchodzi do twojego domu bo chce ci zabrac cos co jego ojcu zabral bezprawnie twój ojciec? Tak przynajmiej twierdzi. Niewiadomo czy mówi

Raczej odwrotnie.
Dostajesz oklep za ojca który dostał prezent...a teraz mu się go odbiera bo wnuk dającego się rozmyślił....ale oklep dostaniesz ty.

Takie przykłady można sobie tworzyć jak się chce.

Jestem pewien że żadne okoliczności nie sprawiłby że tłumaczyłbys agresora który leje cię po mordzie gwałci żonę i grabi dom.

No ale możesz być pierwszym który pójdzie pod prąd i zrozumie bandytę który niszczy ci życie czego ci nie życzę.
02-04-2022 23:20 
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)

>Kłamie bandyta, agresor, ten, który stoi po stronie zła, kto stoi po stronie dobra nie kłamie lecz broni się.
Bzdura. Każdy kłamie dla własnego interesu by uzyskać pożądany efekt. Niestety, naiwni(często w dobrej wierze) dają się na te kłamstwa nabrać. Racjonalizm = dystans, hehe.
Jurek forever.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
03-04-2022 18:50 
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14787 punktów)
>>Kłamie bandyta, agresor, ten, który stoi po stronie zła, kto stoi po stronie dobra nie kłamie lecz broni się.
>Bzdura.
Nie doczytałeś albo nie zrozumiałeś..., możesz mieć inną definicję prawdy/kłamstwa, ja nie nazywam jej bzdurą, więc bądź tak miły i uszanuj moją.
>Każdy kłamie
Mów za siebie.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
02-04-2022 23:07 
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)
>>Lepiej zajmij się sobą... kobieto.
>Edycja za edycja.... Jestes rozpoznawalny. Dyslekcja czy ADHD- ostatnio popularne.
>P.S. There will be not Khanate.
>Propaganda wojenna. Wojna na Ukrainie dała początek wojnie propagandowej, w której obie strony kłamią tak, jak im to odpowiada.
Dokładnie. Jednostronna relacja jest niewiarygodna (a takie dominują w naszych mediach, niestety). Należy filtrować informacje uzyskane z różnych źródeł. Większość odbiorców jest zbyt leniwa bądź przywiązana do wyznawanej ideologii, by móc spojrzeć z boku(sic!).
Szacun za płynięcie "pod prąd"!


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/
02-04-2022 23:14 
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)
>>>Lepiej zajmij się sobą... kobieto.
>>Edycja za edycja.... Jestes rozpoznawalny. Dyslekcja czy ADHD- ostatnio popularne.
>>P.S. There will be not Khanate.
>>Propaganda wojenna. Wojna na Ukrainie dała początek wojnie propagandowej, w której obie strony kłamią tak, jak im to odpowiada.
>Dokładnie. Jednostronna relacja jest niewiarygodna (a takie dominują w naszych mediach, niestety). Należy filtrować informacje uzyskane z różnych źródeł. Większość odbiorców jest zbyt leniwa bądź przywiązana do wyznawanej ideologii, by móc spojrzeć z boku(sic!).
>Szacun za płynięcie "pod prąd"!
>
stado czyni myślących bezmyślnymi

>/Zbyszek Bryłowski/

Pod prąd to płyną Ukraińcy co się nie zgadzają z Rosjanami.
No ale oni w Szwecji nie mieszkają więc nie mogą się wypowiadać tylko walczyć żeby ich czasem jakiś Rosjanin z obraczek nie okradł.

No ale tu takie wypowiedzi są passe.

Szacun? Za wstawianie linków ?
Heh...

Rosjanie rozpieprzyli kraj a ty piszesz o filtrowaniu?
Ja pier do le.

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365