Racjonalista - Strona głównaDo treści
Mogiła Tarasowa w Kaniowie

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
01-04-2022 13:45Arminius (25555 punktów)Mogiła Tarasowa w Kaniowie
Ocena 2 na 2
W 1845 roku Taras Szewczenko napisał wierz "Testament", w którym znalazła się między innymi taka prośba:

"Kiedy umrę to na wzgórzu

Wznieście mi mogiłę,

Pośród stepu szerokiego

Ukrainy miłej.



Aby łany rozłożyste

I brzeg Dniepru stromy

Można było widzieć, słyszeć

Jego grzmiące gromy."


W 1861 roku po Jego śmierci, spełniając Jego życzenie pochowano Go na górze naddnieprzańskiej pod Kaniowem, gdzie do tej pory spoczywa.
Zapraszam do obejrzenia tego miejsca - celu pielgrzymek milionów Ukraińców i nie tylko Ich.


www.youtube.com/watch?v=FN5RCIgdFVc
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

qwery (2864 punktów)
Prawdziwys pan ukrainofil.
farmer (22440 punktów)
Arminus kłamco napisałeś o mnie kłamstwa .

Kłamco napisałeś to o mnie:

....trollu putinowksi..
.....putinowski poputcziku...

Łzesz na mój temat.

W obliczu wojny Putina zarzucasz mi bycie trolem Putina?

Łzesz jak bura suka kłamco.


Udowodnij moje powiazania.

Pisałem nie odpuszczę ci tych kłamstw
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
To też pokazuje jak człowiek mocno związany jest z Ziemią fizycznie i psychicznie.

Jeżeli można mieć życzenia to ja proszę o zamrożenie mnie i wystrzelenie w trwałej kapsle w kosmos, żeby moje ciało krążyło po kosmosie wtedy jeszcze gdy na Ziemi nie będzie już żadnego śladu po istnieniu człowieka.

to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
03-04-2022 10:06 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>To też pokazuje jak człowiek mocno związany jest z Ziemią fizycznie i psychicznie.
ale kto bardziej, chlopcy czy dziewczeta, tym sposobem sie dowiem kto w raju opuszczał "gniazdo"
MaxGolonko3 (3459 punktów)
>W 1845 roku Taras Szewczenko napisał wierz "Testament"

Arminus, kłamco, napisałeś o forowiczu Farmer kłamstwa.

Kłamco, napisałeś to o nim:

....trollu putinowksi..
.....putinowski poputcziku...

Łżesz na jego temat.

W obliczu wojny Putina zarzucasz mu bycie trollem Putina?

Łżesz jak bura suka kłamco.

Udowodnij jego powiązania.

Nie odpuścimy ci tych kłamstw.

Nigdy z tobą, chamie obleśny, nie wejdziemy w polemikę merytoryczną tak samo jak żaden normalny człowiek nie zrealizuje kupna od Rosji Putina czegokolwiek, choćby miał z zimna lub głodu umrzeć.

Z gównem moralnym się nie handluje i nie dyskutuje!

Won kale moralny!!!
02-04-2022 14:05 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>jak żaden normalny człowiek nie zrealizuje kupna od Rosji Putina czegokolwiek,



Ile potrzeba czasu, żeby hajs stanął ponad wszelką moralnością?

Podpowiem.

Wcale.

Takie pitolenie do dzieci w przymusowych państwowych szkołach o rządach demokracji a w rzeczywistości światem rządzi hajs.

Wszyscy zdają sobie z tego sprawę i nikt nie chce o tym mówić. Wszyscy to akceptują.

W głębi duszy każdy myśli tylko o sobie, bo takie myślenie w ludziach wyzwala kapitalizm, zwłaszcza ten oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności.

W kapitalizmie jak grzyby po deszczu pną się wieze ze stali i szkła, które ostatecznie zostaną zburzone skutkiem wzajemnej nienawiści.

to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
szarley (54913 punktów)
tak, wiem, nie wolno ci jeździć drogami, ani podróżować do sąsiedniego miasta

Odniesiesz się w końcu do tych konfabulacji, czy nadal będziesz wypowiadał się wszędzie wokół udając, że nie poradzisz przeczytać prostego zdania?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>tak, wiem, nie wolno ci jeździć drogami, ani podróżować do sąsiedniego miasta
>Odniesiesz się w końcu do tych konfabulacji,

Tak było w czasie, kiedy nie było mnie stać na jakiekolwiek śniadanie przed całym dniem ciężkiej pracy, żeby kilku cwaniakow mogło pożyć na bogato.

I nigdy tego nie zapomnę.


to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
szarley (54913 punktów)
>>tak, wiem, nie wolno ci jeździć drogami, ani podróżować do sąsiedniego miasta
>>Odniesiesz się w końcu do tych konfabulacji,
>Tak było w czasie, kiedy ...
... Hamerlik chlał jak wietrz i nawet nie czuł że mu zwieracz puszcza.

Znajdź JEDNEGO, który uwierzy w takie życie w Berlinie

>nie było mnie stać na jakiekolwiek śniadanie przed całym dniem ciężkiej pracy,


Co jeszcze wymyślisz?
Własne jądra sprzedałeś?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Znajdź JEDNEGO, który uwierzy w takie życie w Berlinie

Niech dowodem będzie moja nienawiść do waszego systemu stosunków społecznych, do waszego kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności.

Oooojjjj nienawidzę tego każdą komórką swojego ciała i wierz mi lub nie ta nienawiść ma swoje źródło.

Już nigdy nie uznam waszego "prawa" własności w obecnej postaci.

Dopiero gdy wyjawicie publicznie swoje posiadłości i poddacie ich własność demokratycznemu opodatkowaniu na rzecz osób bez mienia, będziemy mogli szukać jakiegokolwiek porozumienia ale nie wcześniej.

to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
szarley (54913 punktów)
>Już nigdy nie uznam waszego "prawa" własności w obecnej postaci.

Co to znaczy po polsku?

A, rozumiem, znów debil ucieknie od odpowiedzi

Twierdzisz, że "robolowi" bez mienia nie wolno korzystać z dróg
Twierdzisz, że "robol" bez mienia nie może wyjechać do sąsiedniego miasta
Twierdzisz, że "robol" bez mienia mieszka w niedogrzanej piwnicy
Twierdzisz, że pracowałeś w dzień po zawale serca w oparach toksyn 16 godzin bez wody na stojąco (i żyjesz)
Twierdzisz, że byłeś tak głodny, że ukradłeś bułkę swojemu dziecku
Twierdzisz, że nie wiesz za ile sprzedano twoją działkę
Twierdzisz, że mam w domu złote klamki,
Twierdzisz, że nie zapłaciłem budowlańcom za pracę
Twierdzisz, że skończyłeś ekonomiczne studia

Jesteś debilem, skoro myślisz, że ktoś ci w to wszystko uwierzy.

Zacząłeś o tym pisać w innym wątku, wróć do niego i prowadź dalej dyskusję.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Jesteś debilem, skoro myślisz, że ktoś ci w to wszystko uwierzy.

Jesteś katolikiem a na ile poznałem wierzenia katolików, ci wierzą jedynie we władzę, własność i hajs, cała reszta dla katolików to sprawy bez większego znaczenia.

Dlatego rozumiem Cię.

Gdybym miał jakąś ideę, dzięki której mógłbyś podwoić swoje posiadłości bez kiwniecia palcem w bucie dla innego człowieka ale nie mam.

Każda moja idea wymaga od ludzi wysiłku i daje jedynie umiarkowane dobra w zamian.

to jest moja nowa stopka, bo stara już wyczerpała się
szarley (54913 punktów)
>Już nigdy nie uznam waszego "prawa" własności w obecnej postaci.

Co to znaczy po polsku?
CO TO ZNACZY PO POLSKU!!!!

>Gdybym miał jakąś ideę, dzięki której mógłbyś podwoić swoje posiadłości bez kiwniecia palcem w bucie dla innego człowieka ale nie mam.
Ja też nie mam, jeśli chcę zwiększyć swój dochód, PRACUJĘ

Znasz kogoś, kto bez pracy "podwaja posiadłości"
(I zdefiniuj posiadłości, bo w hamerciulszczyźnie altanka to już posiadłość)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365