Racjonalista - Strona głównaDo treści
Kiedy Admin znów weźmie się za Arminiusa?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Sprawy portalu
NapisanoAutorTytuł
05-04-2022 15:12Berzerac (5671 punktów)Kiedy Admin znów weźmie się za Arminiusa?
Ocena 6 na 6
Do Administratora.
Po czasowym zawieszeniu konta Arminiusa, nie trzeba było długo czekać. Ten sam Arminius doszedł do "formy" i znów samą swą obecnością urąga idei tego forum. Swoją "kulturę" zaprezentował m.in dziś odpowiadając na mój wpis. Język jakim się posługuje urąga nie tylko temu forum, ale też zwykłej przyzwoitości. Jest to atak personalny na moją osobę. Zostałem przez niego znieważony, co podlega karze zgodnie z kodeksem karnym.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,878092#w878140

Nie wspominam o jego postawie wobec innych narodowości czy wyznań lub światopoglądów. Jego nienawiść do Żydów, środowisk LGBT jest już wręcz symboliczna.


To tylko dzisiejszy wpis dotyczący mojej osoby. Takie reakcje Arminiusa można by mnożyć. Wobec powyższego domagam się, aby Administrator wreszcie zrobił z nim porządek. I nie na miesiąc jak ostatnio. Proszę potraktować go jak chociażby z Mantopy.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kaszelop (219 punktów)
>Do Administratora.
>Po czasowym zawieszeniu konta Arminiusa, nie trzeba było długo czekać. Ten sam Arminius doszedł do
>"formy" i znów samą swą

Arminius używa łajdackiego , ordynarnego języka .
Prostactwo w jego wypowiedziach jest porażające. No cóż, to typowy pisowiec, a oni nie znają kultury i ogłady.
Nie rozumiem, dlaczego nie dostał dożywotnego bana.
05-04-2022 19:44 
 Ocena 3 na 3
Berzerac (5671 punktów)

>Arminius używa łajdackiego , ordynarnego języka .
> Prostactwo w jego wypowiedziach jest porażające. No cóż, to typowy pisowiec, a oni nie znają kultury i ogłady.

Teraz to widać doskonale. Nagle maska opadła i pokazał swe prawdziwe oblicze. Do niedawna wszystkich tytułował Pan, Pani - teraz debilu, kretynie i jeszcze bardziej "wyszukane" zwroty.

>Nie rozumiem, dlaczego nie dostał dożywotnego bana.
>
Ja też tego nie wiem, ale może się to zmieni. Jeśli tylko doczekamy się odpowiedniej reakcji Admina.
05-04-2022 21:54 
 Ocena 3 na 3
romaro (25211 punktów)
> Nagle maska opadła i pokazał swe prawdziwe oblicze.
Kiedy zrozumiecie, że jego zachowanie warunkowane było rublem i dyktowane przez pracodawcę. Czy Arminius byłby wiarygodny w zwykłej kominiarce z kijem bejsbolowym?
Dzisiaj w końcu może sobie pofolgować. Nie raz poruszałem temat jego sztucznego zachowania.
Tę zmianę tłumaczy wojną. Do pewnego stopnia mu wierzę, bowiem wiele firm zawiesiło swoje usługi.
Wierzcie mi, to nie jest jakaś drwina z mojej strony. Piszę zupełnie poważnie.
05-04-2022 23:54 
 Ocena 2 na 2
Berzerac (5671 punktów)

>Kiedy zrozumiecie, że jego zachowanie warunkowane było rublem i dyktowane przez pracodawcę. Czy Arminius byłby wiarygodny w zwykłej kominiarce z kijem bejsbolowym?
>Dzisiaj w końcu może sobie pofolgować. Nie raz poruszałem temat jego sztucznego zachowania.
>Tę zmianę tłumaczy wojną. Do pewnego stopnia mu wierzę, bowiem wiele firm zawiesiło swoje usługi.
>Wierzcie mi, to nie jest jakaś drwina z mojej strony. Piszę zupełnie poważnie.

Teraz to wiem Romaro. Chciałbym przeprosić Ciebie, Farmera i jeszcze paru innych forumowiczów. Ja nie dostrzegałem prawdziwych intencji tego "Pana". Zawsze imponowało mi że przyzwoici ludzie zawsze mówią to co myślą. Sam taką zasadą się kierowałam przez całe życie. Może to walor, a może przywara.

Powiem tak; jak pisałem wcześniej na każdym forum, na jakim bywałem, niedopuszczalne było. aby ktoś, kogoś obrażał. Portal racjonalista jest ewenementem. Można komuś nawtykać ile wlezie - bez żadnych konsekwencji.
06-04-2022 00:45 
 Ocena 2 na 2
romaro (25211 punktów)
Przede wszystkim: nie przepraszaj, nie masz za co. Naprawdę twoja kultura (i Kaszelopa), i twój stosunek do rozmówców jest nienaganny i ja to doceniam, i już choćby z tego powodu szanuję, choć to nie jedyny powód. Należysz do nielicznych, z którymi tutaj nie "zadarłem". Słowo to wstawiłem w cudzysłów, ponieważ zdaję sobie sprawę, że w wielu wypadkach wina mogła leżeć po mojej stronie, a raczej w mojej nie wyparzonej gębie. Może czasami zbyt dosłownie pojmuję szczerość.

Pozdrawiam.
06-04-2022 10:33 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)
>Przede wszystkim: nie przepraszaj, nie masz za co. Naprawdę twoja kultura (i Kaszelopa), i twój stosunek do rozmówców jest nienaganny i ja to doceniam, i już choćby z tego powodu szanuję, choć to nie jedyny powód. Należysz do nielicznych, z którymi tutaj nie "zadarłem". Słowo to wstawiłem w cudzysłów, ponieważ zdaję sobie sprawę, że w wielu wypadkach wina mogła leżeć po mojej stronie, a raczej w mojej nie wyparzonej gębie. Może czasami zbyt dosłownie pojmuję szczerość.
>Pozdrawiam.
>

Mam tak samo jak Ty. Może dlatego takim ludziom zawsze jest trochę "pod górkę" Wolę jednak mieć niewyparzony pysk, niż być kameleonem, albo płynąc zawsze z nurtem.
qwery (2864 punktów)

>Zostałem przez niego znieważony, co podlega
>karze zgodnie z kodeksem karnym.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,878092#w878140

Zniewazonym to zdaje sie mozna być tylko jesli mozna bylo by Cie powiazać z osoba w realu?
Jednak może uzywa słów wulgarnych w miejscu publicznym ktorym jest forum?
Berzerac (5671 punktów)

>Zniewazonym to zdaje sie mozna być tylko jesli mozna bylo by Cie powiazać z osoba w realu?
>Jednak może uzywa słów wulgarnych w miejscu publicznym ktorym jest forum?
>
Bzdura. Znieważyć można na wiele sposobów. M.in na piśmie, telefonicznie, za pośrednictwem mediów, przy pomocy portali społecznościowych itd. Aby zarejestrować się w Portalu Racjonalista, musiałeś podać pewne swoje dane, przynajmniej adres e-mail, który w systemie RODO obok nr telefonu, chroniony jest podobnie jak osobiste dane personalne. W sieci nie jesteś anonimowy.

Pomijam fakt, że osoba dopuszczająca się znieważenia narusza regulamin forum, co już samo w sobie powinno skutkować usunięciem konta.
qwery (2864 punktów)
>>Zniewazonym to zdaje sie mozna być tylko jesli mozna bylo by Cie powiazać z osoba w realu?
>>Jednak może uzywa słów wulgarnych w miejscu publicznym ktorym jest forum?
>>
>Bzdura. Znieważyć można na wiele sposobów. M.in na piśmie, telefonicznie, za pośrednictwem mediów, przy pomocy portali społecznościowych itd.

Nie twierdzilem ze zniewazenie moze nastapić jedynie w realu a ze moze nastapić raczej wowczas jak da sie powiazać widoczne publicznie dane (nick) z Twoją osoba w realu. To rózne sprawy. Jesli tak latwo wypowiadasz okreslenia wartosciujace cudze wypowiedzi "bzdura" to nie dziw sie ze to prowadzi do zachowan które mozesz uznawac za zniewazenie.

>Aby zarejestrować się w Portalu Racjonalista, musiałeś podać pewne swoje dane, przynajmniej adres e-mail, który w systemie RODO obok nr telefonu, chroniony jest podobnie jak osobiste dane personalne. W sieci nie jesteś anonimowy.

Co to ma do rzecz? Podales e-mail i przecież nie widnieje on obok Twojego nicka?
Berzerac (5671 punktów)
>>>Zniewazonym to zdaje sie mozna być tylko jesli mozna bylo by Cie powiazać z osoba w realu?
>>>Jednak może uzywa słów wulgarnych w miejscu publicznym ktorym jest forum?
>>>
>>Bzdura. Znieważyć można na wiele sposobów. M.in na piśmie, telefonicznie, za pośrednictwem mediów, przy pomocy portali społecznościowych itd.
>Nie twierdzilem ze zniewazenie moze nastapić jedynie w realu a ze moze nastapić raczej wowczas jak da sie powiazać widoczne publicznie dane (nick) z Twoją osoba w realu. To rózne sprawy. Jesli tak latwo wypowiadasz okreslenia wartosciujace cudze wypowiedzi "bzdura" to nie dziw sie ze to prowadzi do zachowan które mozesz uznawac za zniewazenie.

Sorki za ten zwrot, ale nie masz racji. Jak powiedziałem, nigdzie nie zrejestrujesz się nie podając swego adresu e-mail. RODO ten adres traktuje jak inne Twoje dane personalne. Możesz oczywiście podać jakieś fikcyjne dane, ale komputer z którego piszesz generuje swój adres IP, adres MAC karty sieciowej i inne indywidualne cechy Twojego kompa . Możesz go też oczywiście zmieniać, ukrywać, ale jak myślisz, po jakim czasie odpowiednie służby namierzą Cię bezbłędnie? Właściciel witryny internetowej jest prawnie zobowiązany do podania Twoich namiarów. Jak to technicznie wygląda - zapytaj Romaro, on wie dużo więcej na ten temat.

>Co to ma do rzecz? Podales e-mail i przecież nie widnieje on obok Twojego nicka?

Jak wyżej. Wszystkie jednak powiadomienia z portalu przychodzą na podany przez Ciebie adres e-mail. Jak powiedziałem, bez niego nigdzie się nie zarejestrujesz/zalogujesz. Jest do Ciebie przypisany.
qwery (2864 punktów)
>>>>Zniewazonym to zdaje sie mozna być tylko jesli mozna bylo by Cie powiazać z osoba w realu?
>>>>Jednak może uzywa słów wulgarnych w miejscu publicznym ktorym jest forum?
>>>>
>>>Bzdura. Znieważyć można na wiele sposobów. M.in na piśmie, telefonicznie, za pośrednictwem mediów, przy pomocy portali społecznościowych itd.
>>Nie twierdzilem ze zniewazenie moze nastapić jedynie w realu a ze moze nastapić raczej wowczas jak da sie powiazać widoczne publicznie dane (nick) z Twoją osoba w realu. To rózne sprawy. Jesli tak latwo wypowiadasz okreslenia wartosciujace cudze wypowiedzi "bzdura" to nie dziw sie ze to prowadzi do zachowan które mozesz uznawac za zniewazenie.
>Sorki za ten zwrot, ale nie masz racji. Jak powiedziałem, nigdzie nie zrejestrujesz się nie podając swego adresu e-mail. RODO ten adres traktuje jak inne Twoje dane personalne. Możesz oczywiście podać jakieś fikcyjne dane, ale komputer z którego piszesz generuje swój adres IP, adres MAC karty sieciowej i inne indywidualne cechy Twojego kompa . Możesz go też oczywiście zmieniać, ukrywać, ale jak myślisz, po jakim czasie odpowiednie służby namierzą Cię bezbłędnie? Właściciel witryny internetowej jest prawnie zobowiązany do podania Twoich namiarów. Jak to technicznie wygląda - zapytaj Romaro, on wie dużo więcej na ten temat.
>>Co to ma do rzecz? Podales e-mail i przecież nie widnieje on obok Twojego nicka?
>Jak wyżej. Wszystkie jednak powiadomienia z portalu przychodzą na podany przez Ciebie adres e-mail. Jak powiedziałem, bez niego nigdzie się nie zarejestrujesz/zalogujesz. Jest do Ciebie przypisany.

Nie chodzi mi o to ze nie da sie namierzyć sprawcy, niewiem tego, moze jak by uzył vpn czy proxy to by sie nie dalo?
Mi chodzi o to że TY nie widniejszesz na forum min. z imienia i nazwiska, w zwiazku z czym sprawca byc moze nie szkodzi Twoim dobrą osobistym? Czy slyszaleś o jakiejs sprawie o zniewazanie na forum osoby ktora wystepowala pod nickiem?
Berzerac (5671 punktów)

>Nie chodzi mi o to ze nie da sie namierzyć sprawcy, niewiem tego, moze jak by uzył vpn czy proxy to by sie nie dalo?

Da się, choć jest to trudniejsze zadanie, ale nie niemożliwe.

>Mi chodzi o to że TY nie widniejszesz na forum min. z imienia i nazwiska, w zwiazku z czym sprawca byc moze nie szkodzi Twoim dobrą osobistym? Czy slyszaleś o jakiejs sprawie o zniewazanie na forum osoby ktora wystepowala pod nickiem?
>
Tak. Poniżej podaję treść orzeczenia Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim, gdzie za wpisy na forum internetowym użytkowników postawiono w stan oskarżenia.
orzeczenia.bielsk-podlaski.sr.gov.pl/content/$N/150505100001006_II_K_000167_2018_Uz_2019-03-27_001

A tutaj ciekawy artykuł na ten temat.
www.infor.(*)-zniewazenie-w-internecie.html
qwery (2864 punktów)
>>Nie chodzi mi o to ze nie da sie namierzyć sprawcy, niewiem tego, moze jak by uzył vpn czy proxy to by sie nie dalo?
>Da się, choć jest to trudniejsze zadanie, ale nie niemożliwe.

Chyba bardzo trudne, wymaga wspolpracy z innymi krajami a slyszalem ze glupie alimenty trudno sciagnac jak dluznik ma pieniadze w banku za granicznym i za granica.

>>Mi chodzi o to że TY nie widniejszesz na forum min. z imienia i nazwiska, w zwiazku z czym sprawca byc moze nie szkodzi Twoim dobrą osobistym? Czy slyszaleś o jakiejs sprawie o zniewazanie na forum osoby ktora wystepowala pod nickiem?
>>
>Tak. Poniżej podaję treść orzeczenia Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim, gdzie za wpisy na forum internetowym użytkowników postawiono w stan oskarżenia.
>orzeczenia.bielsk-podlaski.sr.gov.pl/content/$N/150505100001006_II_K_000167_2018_Uz_2019-03-27_001
>A tutaj ciekawy artykuł na ten temat.
>www.infor.(*)-zniewazenie-w-internecie.html
>

Czy Berzerac to twoje nazwisko lub inna dana po ktorej mozna ustalic Ciebie jako osobę fizyczną?
Z tego co się orientuje to wg kk zniewazyc mozna jedynie osobe fizyczną. Zalinkowany wyrok i a4ykół takich własnie sytuacji dotyczy. Nie ma tam mowy by ktos zniewazył kogoś kto kryje sie pod internetowym nickiem.
Berzerac (5671 punktów)

>Czy Berzerac to twoje nazwisko lub inna dana po ktorej mozna ustalic Ciebie jako osobę fizyczną?
>Z tego co się orientuje to wg kk zniewazyc mozna jedynie osobe fizyczną. Zalinkowany wyrok i a4ykół takich własnie sytuacji dotyczy. Nie ma tam mowy by ktos zniewazył kogoś kto kryje sie pod internetowym nickiem.
>
Oczywiście, że nie. Ale za tym nickiem kryje się konkretna osoba, której dobro zostało naruszone. Nie jest istotne, czy na tym forum posługuję się nickiem, czy jako nick podałbym swoje imię i nazwisko, adres, nr telefonu.
qwery (2864 punktów)
>>Czy Berzerac to twoje nazwisko lub inna dana po ktorej mozna ustalic Ciebie jako osobę fizyczną?
>>Z tego co się orientuje to wg kk zniewazyc mozna jedynie osobe fizyczną. Zalinkowany wyrok i a4ykół takich własnie sytuacji dotyczy. Nie ma tam mowy by ktos zniewazył kogoś kto kryje sie pod internetowym nickiem.
>>
>Oczywiście, że nie. Ale za tym nickiem kryje się konkretna osoba, której dobro zostało naruszone. Nie jest istotne, czy na tym forum posługuję się nickiem, czy jako nick podałbym swoje imię i nazwisko, adres, nr telefonu.
>

Ja rozumiem ze czujesz sie obrazony, jednak ochrona prawna z tego co wiem w tej sytuacji nie przysluguje. Przyslugiwala by gdyby na podstawie danych które zamieszczasz lub zamieszcza twoj adwersaż mozna bylo Cie zidentyfikować w realu.
Berzerac (5671 punktów)

>Ja rozumiem ze czujesz sie obrazony, jednak ochrona prawna z tego co wiem w tej sytuacji nie przysluguje. Przyslugiwala by gdyby na podstawie danych które zamieszczasz lub zamieszcza twoj adwersaż mozna bylo Cie zidentyfikować w realu.
>
Nie. Poniżej w pdf-ie zamieszczam stanowisko prawników, stanowiące niejako komentarz do art. 216 kk.

Chyba obaj mylimy pojęcia. Ty zapewne masz na myśli zniesławienie. I tu pełna zgoda.

[Załącznik]
qwery (2864 punktów)
>>Ja rozumiem ze czujesz sie obrazony, jednak ochrona prawna z tego co wiem w tej sytuacji nie przysluguje. Przyslugiwala by gdyby na podstawie danych które zamieszczasz lub zamieszcza twoj adwersaż mozna bylo Cie zidentyfikować w realu.
>>
>Nie. Poniżej w pdf-ie zamieszczam stanowisko prawników, stanowiące niejako komentarz do art. 216 kk.
>Chyba obaj mylimy pojęcia. Ty zapewne masz na myśli zniesławienie. I tu pełna zgoda.
>[Załącznik]

Wydaje mi się że odróznalem te dwa pojęcia. Czy móglbyś mi wskazać stosowny cytat w zalączniku który zalinkowales?
06-04-2022 18:55 
 Ocena 1 na 1
Berzerac (5671 punktów)

>>[Załącznik]Wydaje mi się że odróznalem te dwa pojęcia. Czy móglbyć mi wskazać stosowny cytat w zalączniku który zalinkowales?
>
Będzie trudno to wyrwać z kontekstu, ale spróbuję;

zwany nickiem;


W praktyce pokrzywdzonemu czynem z art. 216 kk (przestępstwo prywatno skargowe) nie zostaną udostępnione dane konkretnego użytkownika przez administratorów serwisu internetowego, oraz dostawcy usług internetowych. Wówczas należy zwrócić się do Policji, której takie dane muszą zostać udostępnione.



Dalej jest mowa o uprawnieniach Policji takich jak przeszukanie, zabezpieczenia komputera i innych dowodów p-twa.

Dochodzenie swych praw w związku ze znieważeniem w sieci nie jest proste. Ale jeśli ktoś jest uparty, da się to zrobić.
qwery (2864 punktów)
>>>[Załącznik]Wydaje mi się że odróznalem te dwa pojęcia. Czy móglbyć mi wskazać stosowny cytat w zalączniku który zalinkowales?
>>
>Będzie trudno to wyrwać z kontekstu, ale spróbuję;
>zwany nickiem;
>W praktyce pokrzywdzonemu czynem z art. 216 kk (przestępstwo prywatno skargowe) nie zostaną udostępnione dane konkretnego użytkownika przez administratorów serwisu internetowego, oraz dostawcy usług internetowych. Wówczas należy zwrócić się do Policji, której takie dane muszą zostać udostępnione.
>Dalej jest mowa o uprawnieniach Policji takich jak przeszukanie, zabezpieczenia komputera i innych dowodów p-twa.
>Dochodzenie swych praw w związku ze znieważeniem w sieci nie jest proste. Ale jeśli ktoś jest uparty, da się to zrobić.
>

Ale to wszystko powyzsze mówi wlasnie sytuacji gdy sprawca podpisal sie nickiem a nie gdy znieważył kogoś podpisanego nickiem. Czyli np wójt mu sie nie podobal, napisal więc "wójt ten i ten to d..." i podpisal się "życzliwy". Chodzi więc o sytuacje gdy osoba jest do ustalenia w realnym swiecie.
Berzerac (5671 punktów)

>Ale to wszystko powyzsze mówi wlasnie sytuacji gdy sprawca podpisal sie nickiem a nie gdy znieważył kogoś podpisanego nickiem. Czyli np wójt mu sie nie podobal, napisal więc "wójt ten i ten to d..." i podpisal się "życzliwy". Chodzi więc o sytuacje gdy osoba jest do ustalenia w realnym swiecie.

Odwróć sytuację. Czy Ty po zamieszczeniu jakiegoś wpisu stanowiącego Twoje subiektywne odczucia, swoje przemyślenia i wiedzę, spotykasz się z obrażającym Cię tekstem innego użytkownika forum, nie czujesz się upokorzony? No właśnie i Twój sprzeciw na takie zachowanie wystarczy abyś występował w roli pokrzywdzonego. Bo są to Twoje słowa a nie nicka. Nie ważne, czy na forum jesteś Jan Kowalski, czy Królewna Śnieżka. Bo obelga dotyczy Ciebie, skierowana jest bezpośrednio do Ciebie a nie do nicka jakim akurat się posługujesz. Widzisz różnicę?

Tutaj kłania się nauka zajmująca się ofiarami przestępstw zwana wiktymologią.
qwery (2864 punktów)
>>Ale to wszystko powyzsze mówi wlasnie sytuacji gdy sprawca podpisal sie nickiem a nie gdy znieważył kogoś podpisanego nickiem. Czyli np wójt mu sie nie podobal, napisal więc "wójt ten i ten to d..." i podpisal się "życzliwy". Chodzi więc o sytuacje gdy osoba jest do ustalenia w realnym swiecie.
>Odwróć sytuację. Czy Ty po zamieszczeniu jakiegoś wpisu stanowiącego Twoje subiektywne odczucia, swoje przemyślenia i wiedzę, spotykasz się z obrażającym Cię tekstem innego użytkownika forum, nie czujesz się upokorzony? No właśnie i Twój sprzeciw na takie zachowanie wystarczy abyś występował w roli pokrzywdzonego. Bo są to Twoje słowa a nie nicka. Nie ważne, czy na forum jesteś Jan Kowalski, czy Królewna Śnieżka. Bo obelga dotyczy Ciebie, skierowana jest bezpośrednio do Ciebie a nie do nicka jakim akurat się posługujesz. Widzisz różnicę?
>Tutaj kłania się nauka zajmująca się ofiarami przestępstw zwana wiktymologią.

Z tego co mi wiadomo pokrzywdzonym z 216kk moze być tylko osoba fizyczna. Ta to taka ktora ma dane osobowe a nieodnoszenie sie w sposob ktory by tą osobe identyfikowal nie jest jej zniewaga, jest moze zniewagą jakiegos jej alter ego ale nie osobe fizyczna. Moge sie mylic ale nie slyszalem o takiej sprawie i Ty rowniez jej nie podaleś.
Berzerac (5671 punktów)

>Z tego co mi wiadomo pokrzywdzonym z 216kk moze być tylko osoba fizyczna. Ta to taka ktora ma dane osobowe a nieodnoszenie sie w sposob ktory by tą osobe identyfikowal nie jest jej zniewaga, jest moze zniewagą jakiegos jej alter ego ale nie osobe fizyczna. Moge sie mylic ale nie slyszalem o takiej sprawie i Ty rowniez jej nie podaleś.

Widzę, że się nie dogadamy. Jeśli rejestrujesz się gdziekolwiek w necie jako Ty, nie firma, przedsiębiorstwo, frakcja polityczna, przedstawiciel jakiegoś lobby - jesteś osobą fizyczną. Nabywasz praw ale i obowiązków , przede wszystkim akceptujesz regulamin danej witryny. Powtarzam, nie jest istotne, że posługujesz się nickiem. Jeżeli Twoje dobro chronione prawem zostało naruszone, jeśli czujesz się pokrzywdzony- masz prawo dochodzić swych praw i oczekiwać zadośćuczynienia.
qwery (2864 punktów)
>>Z tego co mi wiadomo pokrzywdzonym z 216kk moze być tylko osoba fizyczna. Ta to taka ktora ma dane osobowe a nieodnoszenie sie w sposob ktory by tą osobe identyfikowal nie jest jej zniewaga, jest moze zniewagą jakiegos jej alter ego ale nie osobe fizyczna. Moge sie mylic ale nie slyszalem o takiej sprawie i Ty rowniez jej nie podaleś.
>Widzę, że się nie dogadamy. Jeśli rejestrujesz się gdziekolwiek w necie jako Ty, nie firma, przedsiębiorstwo, frakcja polityczna, przedstawiciel jakiegoś lobby - jesteś osobą fizyczną. Nabywasz praw ale i obowiązków , przede wszystkim akceptujesz regulamin danej witryny. Powtarzam, nie jest istotne, że posługujesz się nickiem. Jeżeli Twoje dobro chronione prawem zostało naruszone, jeśli czujesz się pokrzywdzony- masz prawo dochodzić swych praw i oczekiwać zadośćuczynienia.
>

Alez mozemy sie dogadac, ja rozumiem Twój tok rozumowania ale widze tez inny gdy obrazany wystepuje pod pseudonimem wiec on jako on nie moze byc obrazony. To co by moglo rozstrzygnac sprawe to chociaż jeden wyrok w takiej sprawie albo wypowiedź jakiegos prawnika. Puki co ja nic takiego nie znalazlem, a jako ze zauwazylem ze Ty podlinkowales w tym zakresie nieadekwatna sytuacje to sądze ze nic takiego nigdy nie bylo i lapaleś sie brzytwy
Berzerac (5671 punktów)
>
>Alez mozemy sie dogadac, ja rozumiem Twój tok rozumowania ale widze tez inny gdy obrazany wystepuje pod pseudonimem wiec on jako on nie moze byc obrazony. To co by moglo rozstrzygnac sprawe to chociaż jeden wyrok w takiej sprawie albo wypowiedź jakiegos prawnika. Puki co ja nic takiego nie znalazlem, a jako ze zauwazylem ze Ty podlinkowales w tym zakresie nieadekwatna sytuacje to sądze ze nic takiego nigdy nie bylo i lapaleś sie brzytwy

No jeśli dla Ciebie nie jest wystarczające przytoczone przeze mnie orzecznictwo SR w Białej Podlaskiej, to nie wiem co jest w stanie cię usatysfakcjonować.
qwery (2864 punktów)
>>>Alez mozemy sie dogadac, ja rozumiem Twój tok rozumowania ale widze tez inny gdy obrazany wystepuje pod pseudonimem wiec on jako on nie moze byc obrazony. To co by moglo rozstrzygnac sprawe to chociaż jeden wyrok w takiej sprawie albo wypowiedź jakiegos prawnika. Puki co ja nic takiego nie znalazlem, a jako ze zauwazylem ze Ty podlinkowales w tym zakresie nieadekwatna sytuacje to sądze ze nic takiego nigdy nie bylo i lapaleś sie brzytwy
>No jeśli dla Ciebie nie jest wystarczające przytoczone przeze mnie orzecznictwo SR w Białej Podlaskiej, to nie wiem co jest w stanie cię usatysfakcjonować.
>

Czy tam zniewazany kryl sie pod nickiem i nie był mozliwy do identyfikacji jako osoba fizyczna? Chyba nie?
Berzerac (5671 punktów)

>Czy tam zniewazany kryl sie pod nickiem i nie był mozliwy do identyfikacji jako osoba fizyczna? Chyba nie?

Tego nie wiem. Należy jednak pamiętać, że wstępując na drogę prawną w trakcie postępowania i przed sądem, strony muszą już być znane z imienia i nazwiska.

Większym problemem w podobnego typu sprawach jest ustalenie miejsca popełnia przestępstwa.
Tutaj znalazłem definicję znieważenia.

Zniewaga jest przestępstwem przeciwko godności osobistej człowieka a więc przeciwko jego subiektywnemu poczuciu własnej wartości. Zwrot ten należy rozumieć, jako dobitne i stanowcze zachowanie się sprawcy, demonstracyjnie podkreślające pogardę w stosunku do drugiej osoby. Może to być epitet słowny lub obelżywy gest, przy czym istotne dla sprawy jest nie tyle słownikowe znaczenie danego zwrotu językowego, lecz jego utarte i umowne znaczenie społeczne oraz fakt, że uważane są one za obraźliwe i tak je odbiera druga strona.

"Przez zniewagę należy rozumieć takie zachowanie, które według zdeterminowanych kulturowo i powszechnie przyjętych ocen stanowi wyraz pogardy dla drugiego człowieka"; "Nie można utożsamiać zniewagi z lekceważeniem. Zniewaga musi być czymś więcej niż tylko brakiem okazania szacunku lub niewypełnieniem obowiązku wynikającego z reguł dobrego wychowania (...)"

"Za zniewagę uważa się zachowanie uwłaczające godności, wyrażające lekceważenie lub pogardę. O tym, czy zachowanie to ma charakter znieważający, decydują dominujące w społeczeństwie oceny i normy obyczajowe". "Najczęściej zniewaga ma formę wypowiedzi słownej (użycia słów wulgarnych, epitetów) (...)".

"Znieważeniem jest wyrażenie gestem, słowem, pismem, znakiem, wizerunkiem lub w inny sposób lekceważącego, pogardliwego lub poniżającego inną osobę stosunku do niej. Najczęściej następuje to przez wypowiedzenie słów uznawanych w danym środowisku społecznym za znieważające (poniżające godność, przekreślające cześć)".

W związku z powyższym, istotne jest, że Ty czujesz się znieważony. Twoje dobro prawnie chronione zostało naruszone. Nie jest ważne czy na forum posługujesz się nickiem, czy nazwiskiem.

Swoją drogą, chętnie zapytałbym o to jakiegoś prawnika. Ja nim nie jestem, mogę być w błędzie, ale tak to właśnie pojmuję.
qwery (2864 punktów)
>>Czy tam zniewazany kryl sie pod nickiem i nie był mozliwy do identyfikacji jako osoba fizyczna? Chyba nie?
>Tego nie wiem. Należy jednak pamiętać, że wstępując na drogę prawną w trakcie postępowania i przed sądem, strony muszą już być znane z imienia i nazwiska.
>Większym problemem w podobnego typu sprawach jest ustalenie miejsca popełnia przestępstwa.
>Tutaj znalazłem definicję znieważenia.
>Zniewaga jest przestępstwem przeciwko godności osobistej człowieka a więc przeciwko jego subiektywnemu poczuciu własnej wartości. Zwrot ten należy rozumieć, jako dobitne i stanowcze zachowanie się sprawcy, demonstracyjnie podkreślające pogardę w stosunku do drugiej osoby. Może to być epitet słowny lub obelżywy gest, przy czym istotne dla sprawy jest nie tyle słownikowe znaczenie danego zwrotu językowego, lecz jego utarte i umowne znaczenie społeczne oraz fakt, że uważane są one za obraźliwe i tak je odbiera druga strona.
>"Przez zniewagę należy rozumieć takie zachowanie, które według zdeterminowanych kulturowo i powszechnie przyjętych ocen stanowi wyraz pogardy dla drugiego człowieka"; "Nie można utożsamiać zniewagi z lekceważeniem. Zniewaga musi być czymś więcej niż tylko brakiem okazania szacunku lub niewypełnieniem obowiązku wynikającego z reguł dobrego wychowania (...)"
>"Za zniewagę uważa się zachowanie uwłaczające godności, wyrażające lekceważenie lub pogardę. O tym, czy zachowanie to ma charakter znieważający, decydują dominujące w społeczeństwie oceny i normy obyczajowe". "Najczęściej zniewaga ma formę wypowiedzi słownej (użycia słów wulgarnych, epitetów) (...)".
>"Znieważeniem jest wyrażenie gestem, słowem, pismem, znakiem, wizerunkiem lub w inny sposób lekceważącego, pogardliwego lub poniżającego inną osobę stosunku do niej. Najczęściej następuje to przez wypowiedzenie słów uznawanych w danym środowisku społecznym za znieważające (poniżające godność, przekreślające cześć)".
>W związku z powyższym, istotne jest, że Ty czujesz się znieważony. Twoje dobro prawnie chronione zostało naruszone. Nie jest ważne czy na forum posługujesz się nickiem, czy nazwiskiem.
>Swoją drogą, chętnie zapytałbym o to jakiegoś prawnika. Ja nim nie jestem, mogę być w błędzie, ale tak to właśnie pojmuję.
>

Porusz niepotrzebnie aspekty które sa przecież poza dyskusja. Dyskusja dotyczy jedynie kwesti czy mozna znkewazyć kogos kto kryje sie pod interntlwym nickiem. Znalazlem taką interpretacje w tym temacie:
"Zniewaga może dotyczyć wyłącznie indywidualnie oznaczonej osoby fizycznej,
a więc - odmiennie niż przy zniesławieniu - nie może ona obejmować jednostki
organizacyjnej lub grupy osób4
, co wynika explicite z brzmienia przepisu, w którym
mowa wyłącznie o "innej osobie"." www.google(*)g=AOvVaw3Y_xb5OjhHo3nU3b2ufosv
Nke wiem czy to powszechna interpretacja ale tymczasem w zwiazku z powyzszym należalo by sie zastanowić kiedy osoba fizyczna jest indywkdualnie oznaczona? Wydaje sie że osobe fizyczną oznaczają dane które ją identyfikuja Sa to: wyglad, ton glosu, i oczywiscie imie, nazwisko etc.
Slrawdzem co to za dane oznaczaja osobe fizyczna i znalazlem taka oto definicje:"Dane osobowe stanowią wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania żyjącej osoby fizycznej. Poszczególne informacje, które w połączeniu ze sobą mogą prowadzić do zidentyfikowania tożsamości danej osoby, także stanowią dane osobowe.". Wydaje sie ze Twoj nick cie nie identyfikuje, nie prowadzi tez do danych ktore cie identyfikują publicznie, byc moze dla identyfikują cie przed właśćicielem forum, jesli tak to moze jest punkt zaczepienia ale cbyba słaby.
Berzerac (5671 punktów)

>Nke wiem czy to powszechna interpretacja ale tymczasem w zwiazku z powyzszym należalo by sie zastanowić kiedy osoba fizyczna jest indywkdualnie oznaczona? Wydaje sie że osobe fizyczną oznaczają dane które ją identyfikuja Sa to: wyglad, ton glosu, i oczywiscie imie, nazwisko etc.
>Slrawdzem co to za dane oznaczaja osobe fizyczna i znalazlem taka oto definicje:"Dane osobowe stanowią wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania żyjącej osoby fizycznej. Poszczególne informacje, które w połączeniu ze sobą mogą prowadzić do zidentyfikowania tożsamości danej osoby, także stanowią dane osobowe.". Wydaje sie ze Twoj nick cie nie identyfikuje, nie prowadzi tez do danych ktore cie identyfikują publicznie, byc moze dla identyfikują cie przed właśćicielem forum, jesli tak to moze jest punkt zaczepienia ale cbyba słaby.

Być może. No właśnie, gdy gdzieś się rejestrujesz za pomocą komputera, Twoje dane są w pewien sposób już udostępnione. Mam na myśli m.in indywidualny w danej chwili IP komputera. który identyfikuje Cię jako użytkownika sieci.
qwery (2864 punktów)
>>Nke wiem czy to powszechna interpretacja ale tymczasem w zwiazku z powyzszym należalo by sie zastanowić kiedy osoba fizyczna jest indywkdualnie oznaczona? Wydaje sie że osobe fizyczną oznaczają dane które ją identyfikuja Sa to: wyglad, ton glosu, i oczywiscie imie, nazwisko etc.
>>Slrawdzem co to za dane oznaczaja osobe fizyczna i znalazlem taka oto definicje:"Dane osobowe stanowią wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania żyjącej osoby fizycznej. Poszczególne informacje, które w połączeniu ze sobą mogą prowadzić do zidentyfikowania tożsamości danej osoby, także stanowią dane osobowe.". Wydaje sie ze Twoj nick cie nie identyfikuje, nie prowadzi tez do danych ktore cie identyfikują publicznie, byc moze dla identyfikują cie przed właśćicielem forum, jesli tak to moze jest punkt zaczepienia ale cbyba słaby.
>Być może. No właśnie, gdy gdzieś się rejestrujesz za pomocą komputera, Twoje dane są w pewien sposób już udostępnione. Mam na myśli m.in indywidualny w danej chwili IP komputera. który identyfikuje Cię jako użytkownika sieci.
>

Wydaje sie wiec to w teori jednak mozliwe. Przeciw praktyce swiadczy jednak nieodnalezienie takich spraw. Moze sprawy byly by kwalifikowane jako te o malej szkodliwosci spolecznej.
Berzerac (5671 punktów)

>Wydaje sie wiec to w teori jednak mozliwe. Przeciw praktyce swiadczy jednak nieodnalezienie takich spraw. Moze sprawy byly by kwalifikowane jako te o malej szkodliwosci spolecznej.
>
Powiem tak; ja nie zdecydowałbym się na wszczęcie takiego postępowania. Nie mam na to czasu i nerwów. Przesiedziałem w sądach więcej czasu, niż bym tego sobie życzył. Nie ukrywam, że wystarczyłoby mi zbanowanie , czy usunięcie konta takiego użytkownika przez administratora.
qwery (2864 punktów)
>>Wydaje sie wiec to w teori jednak mozliwe. Przeciw praktyce swiadczy jednak nieodnalezienie takich spraw. Moze sprawy byly by kwalifikowane jako te o malej szkodliwosci spolecznej.
>>
>Powiem tak; ja nie zdecydowałbym się na wszczęcie takiego postępowania. Nie mam na to czasu i nerwów. Przesiedziałem w sądach więcej czasu, niż bym tego sobie życzył. Nie ukrywam, że wystarczyłoby mi zbanowanie , czy usunięcie konta takiego użytkownika przez administratora.
>

Poczytalem jeszcze i w sprawie nicka czy nr ip mozesz mieć racje. Jak to zwykle bywa interpretacje sadów są rózne. Jednak nie ma takich spraw bo chyba sądy uwazają ze język na forach ma prawo byc ostrzejszy i za narmalne bluzgi do dodatkowo zanonimizowanego iterlokutora nie będzie sie srożył
qwery (2864 punktów)
>>Nke wiem czy to powszechna interpretacja ale tymczasem w zwiazku z powyzszym należalo by sie zastanowić kiedy osoba fizyczna jest indywkdualnie oznaczona? Wydaje sie że osobe fizyczną oznaczają dane które ją identyfikuja Sa to: wyglad, ton glosu, i oczywiscie imie, nazwisko etc.
>>Slrawdzem co to za dane oznaczaja osobe fizyczna i znalazlem taka oto definicje:"Dane osobowe stanowią wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania żyjącej osoby fizycznej. Poszczególne informacje, które w połączeniu ze sobą mogą prowadzić do zidentyfikowania tożsamości danej osoby, także stanowią dane osobowe.". Wydaje sie ze Twoj nick cie nie identyfikuje, nie prowadzi tez do danych ktore cie identyfikują publicznie, byc moze dla identyfikują cie przed właśćicielem forum, jesli tak to moze jest punkt zaczepienia ale cbyba słaby.
>Być może. No właśnie, gdy gdzieś się rejestrujesz za pomocą komputera, Twoje dane są w pewien sposób już udostępnione. Mam na myśli m.in indywidualny w danej chwili IP komputera. który identyfikuje Cię jako użytkownika sieci.
>

Znalazlem na "bezprawniku":"W opinii Sądu w ogóle nie doszło do naruszenia dóbr osobistych, ponieważ nie jest możliwe naruszenie dobrego imienia abstrakcyjnego użytkownika forum internetowego, posługującego się wyłącznie określonym loginem, nieumożliwiającym identyfikacji danej osoby. W takim razie, skoro inni użytkownicy nie wiedzieli kto konkretnie posługuje się danym loginem, a nie zostało udowodnione, że wiedzieli, nie można mówić o naruszeniu dobrego imienia." Ale nie ma nr sprawy i mowia o kc.
Berzerac (5671 punktów)

>Znalazlem na "bezprawniku":"W opinii Sądu w ogóle nie doszło do naruszenia dóbr osobistych, ponieważ nie jest możliwe naruszenie dobrego imienia abstrakcyjnego użytkownika forum internetowego, posługującego się wyłącznie określonym loginem, nieumożliwiającym identyfikacji danej osoby. W takim razie, skoro inni użytkownicy nie wiedzieli kto konkretnie posługuje się danym loginem, a nie zostało udowodnione, że wiedzieli, nie można mówić o naruszeniu dobrego imienia." Ale nie ma nr sprawy i mowia o kc.
>
Ok, rozumiem. Dzięki za pomoc.
Berzerac (5671 punktów)
>Do Administratora.
>Po czasowym zawieszeniu konta Arminiusa, nie trzeba było długo czekać. Ten sam Arminius doszedł do
>"formy" i znów samą swą obecnością urąga idei tego forum. Swoją "kulturę" zaprezentował m.in dziś
>odpowiadając na mój wpis. Język jakim się posługuje urąga nie tylko temu forum, ale też zwykłej
>przyzwoitości. Jest to atak personalny na moją osobę. Zostałem przez niego znieważony, co podlega
>karze zgodnie z kodeksem karnym.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,878092#w878140
>Nie wspominam o jego postawie wobec innych narodowości czy wyznań lub światopoglądów. Jego nienawiść
>do Żydów, środowisk LGBT jest już wręcz symboliczna.
>To tylko dzisiejszy wpis dotyczący mojej osoby. Takie reakcje Arminiusa można by mnożyć. Wobec
>powyższego domagam się, aby Administrator wreszcie zrobił z nim porządek. I nie na miesiąc jak
>ostatnio. Proszę potraktować go jak chociażby z Mantopy.

Ps. W dalszym ciągu czekam na reakcję Administratora. Nie odpuszczę tematu.

Wróć do listy wątków działu Sprawy portalu
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365