Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy turystka szkodzi bardzo planecie (środowisku)

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
10-04-2022 00:10MaxGolonko3 (3459 punktów)Czy turystka szkodzi bardzo planecie (środowisku)
www.msn.co(*)2cfa1c0c0b456594e4bf714f8280ee


Po raz pierwszy w historii poleciał w kosmos statek (Crew Dragon), na pokładzie którego nie ma ani jednego zawodowego astronauty.

Ax-1 jest bowiem pierwszą całkowicie cywilną misją lecącą do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, aczkolwiek należy tutaj zauważyć, że dowódcą misji jest były astronauta NASA Michael Lopez-Alegria.

Każdy z turystów zapłacił za tę wyprawę po 55 mln dol.

Organizator całej misji – firma Axiom Space – podkreśla, że Ax-1 stanowi przełom w turystyce kosmicznej ze względu na fakt, że nie jest to typowa misja turystyczna, a jej uczestnicy nie będą jedynie zwykłymi turystami kosmicznymi. W toku przygotowań do pobytu na pokładzie stacji kosmicznej biznesmeni zostali przygotowani nie tylko do obsługi statku Crew Dragon, ale także poznali część instrumentów znajdujących się na pokładzie samej stacji kosmicznej. Powód jest prosty: zamiast jedynie unosić się w warunkach mikrograwitacji, płatni astronauci będą także przeprowadzać eksperymenty naukowe. Jak podkreśla Axiom Space, w ten sposób członkowie załogi Ax-1 nie będą jedynie przyklejeni do okien stacji kosmicznej, a będą mieli rozpisane konkretne zadania do realizacji na czas pobytu na pokładzie stacji.


Konkludując.

Taka turystyka, gdzie dokonuje się cennych badań może się przyrodzie "opłacić".


Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

szarley (54913 punktów)
>Każdy z turystów zapłacił za tę wyprawę po 55 mln dol.

A dla biedoty...
www.racjonalista.pl/forum.php/s,878412
... rower

>W toku przygotowań do pobytu na pokładzie stacji kosmicznej biznesmeni zostali przygotowani nie tylko do obsługi statku Crew Dragon, ale także poznali część instrumentów znajdujących się na pokładzie samej stacji kosmicznej. Powód jest prosty: zamiast jedynie unosić się w warunkach mikrograwitacji, płatni astronauci będą także przeprowadzać eksperymenty naukowe.

To ile lat się przygotowywali do tej wycieczki?
10?

>Taka turystyka, gdzie dokonuje się cennych badań może się przyrodzie "opłacić".
Maxiu... litości.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
DyktaFon (9281 punktów)

>Taka turystyka, gdzie dokonuje się cennych badań może się przyrodzie "opłacić".

Przyrodę prosimy o komentarz...

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365