Racjonalista - Strona głównaDo treści
Rosyjski ideolog państwowy proponuje "dekryminalizację"

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Świat
NapisanoAutorTytuł
12-04-2022 12:25kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Rosyjski ideolog państwowy proponuje "dekryminalizację"
Ocena 1 na 1
Ukrainy

Propozycja: Całe kierownictwo wojskowe i polityczne powinno zostać zlikwidowane. Wtedy populacja zostanie "zdenazizowana" wg modelu amerykańsko-sowieckiego.

Rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti opublikowała tekst, w którym rosyjski ideolog Timofiej Siergiejew proponuje, aby Rosja zdenazyfikowała Ukrainę, podobnie jak Stany Zjednoczone, a Związek Radziecki zdenazizował Niemcy po II wojnie światowej. Proponuje się likwidacje całego przywództwa państwowego i wojskowego, podczas gdy ludność ma być "przekwalifikowana" z kampaniami i pomnikami ofiar nazizmu.
"Awnazyfikacja nieuchronnie oznacza także dekryminalizację"- pisze Siergiejew.

-Podstawową tezą w tekście Siergiejcewa jest ta, którą Władimir Putin przedstawił w długim wystąpieniu telewizyjnym, kiedy rozpoczynał wojnę na Ukrainie. Krótko mówiąc, stwierdza, że Ukraińcy są w rzeczywistości Rosjanami i dlatego Ukraina nie jest naturalnie niezależnym narodem.
To samo w sobie nie stanowi problemu, gdyby nie fakt, że Ukraińcy, aby nadal móc jednoczyć i utrzymywać w jedności naród, zbudowali fikcyjną tożsamość narodową opartą na ultranacjonalizmie, nienawiści do Rosji i nazizmu.

-Przerodziło się to w ucisk rosyjskojęzycznej ludności Donbasu, a od zamachu stanu w 2014 r. jest- co jest najgorsze- wykorzystywane przez Stany Zjednoczone i NATO do uzbrajania i wyposażania niezwykle wrogich sił wojskowych, które są niewygodnie blisko i liczne wystarczająco, by zagrozić samej Rosji.

Ale teraz jest to koniec tego amerykańskiego projektu, wg Siergiejcewa, który proponuje dalekosiężną i brutalną denazyfikację Ukrainy, podobnie jak kiedyś zrobiły Związek Radziecki i Stany Zjednoczone.

"Elita Bandy musi zostać wyeliminowana, jej przekwalifikowanie jest niemożliwe"- napisał Siergiejcew, dodając, że klasy społeczne, które wspierały reżim czynem lub bezczynnością, były winne i "muszą przetrwać trudności wojenne i przyjąć je jako lekcję historii i zadośćuczynienie za ich winȩ".

Jednak cała Ukraina nie powinna być okupowana ani włączana do Rosji, a jedynie jej wschodnie części, gdzie ludność może w końcu nauczyć się akceptować rosyjską supremację. W pozostałej części kraju ciągłe zagrożenie militarne i być może stała obecność wojsk rosyjskich powinny przynajmniej uniemożliwić reżimowi ponowne rozpoczęcie zbrojnego uzbrojenia. "W przeciwnym razie specjalna operacja wojskowa będzie kontynuowana".

Co więcej, zgodnie z zachodnim modelem, Rosja powinna wznosić "pomniki i pomniki ofiar ukraińskiego nazizmu" i nigdy nie przestawać o nich mόwić. Wszystkie siły zbrojne na Ukrainie powinny zostać "zlikwidowane", a Rosja powinna "opublikować nazwiska wspólników reżimu nazistowskiego i zaangażować ich w przymusową pracę w celu przywrócenia zniszczonej infrastruktury jako karę za działalność nazistowską".

Spośród prorosyjskich rebeliantów w Donbasie ma zostać zrekrutowana nowa elita społeczna.
"Ci, którzy nie poparli reżimu nazistowskiego, a zamiast tego cierpieli pod jego wpływem lub zostali dotknięci wojną rozpętaną w Donbasie, muszą zostać wzmocnieni i zorganizowani, muszą stać się filarem nowego rządu zarówno w całej rozciągłości, jak i głębi".
Według Siergieja Ukraina różni się od np. Gruzji i krajów bałtyckich tym, że Ukraina jako państwo narodowe jest niemożliwa, bo jedyne, na co Ukraińcy muszą się zgodzić i co odróżnia ich od Rosjan, to ich nazizm.

"Dlatego wszelkie próby 'budowania' takiego państwa narodowego nieuchronnie prowadzą do nazizmu. Ukrainizm jest sztuczną antyrosyjską konstrukcją, która nie ma treści własnej cywilizacji, ale jest elementem podrzędnym obcej cywilizacji".

"Dalsza denazyfikacja ogółu społeczeństwa polega na przekwalifikowaniu, nie tylko w sferze politycznej, ale koniecznie także w dziedzinie kultury i edukacji".

Siergiejew uważa również, że całe pokolenie musi dorosnąć i być wykształcone w życiu totalnej denazyfikacji, gdzie wszystko jest złym nazizmem i gdzie pranie mózgu jest rozległe.
"Zakres denazyfikacji w żaden sposób nie może trwać krócej niż pokolenie, które musi się urodzić, dorosnąć i osiągnąć dojrzałość na warunkach denazyfikacji" - pisze Siergiejew, odnosząc się do odpowiedniego 30-letniego okresu realizacji projektu.

W okresie powojennym Stany Zjednoczone narażały zachodni wyż demograficzny na podobną strategię, w wyniku czego od starzejącego się wyżu demograficznego nadal można usłyszeć hałaśliwie "Auschwitz" i "Hitler", gdy na przykład spotyka się z krytyką lub innym przeciwnikiem politycznym. Ale jest problem, przyznaje Siergiejcew, że ukraiński nazizm nie ma tych samych wyraźnych przywódców i symboli.

"Cechą szczególną współczesnej nazistowskojęzycznej Ukrainy jest jej amorfia i ambiwalencja, które pozwalają nazizmowi ukrywać pragnienie "niepodległości" i "europejską" (zachodnią, proamerykańską) drogę do "rozwoju" (w rzeczywistości: upokorzenie ) i można powiedzieć, że "na Ukrainie nie ma nazizmu, są tylko prywatne ekscesy", nie ma oporu antynazistowskiego ani oporu wobec reżimu", pisze Siergiejew.

"Odpokutować winę Rosji za traktowanie jej jako wroga, można jedynie poprzez poleganie na Rosji w procesach odbudowy, konwersji i rozwoju. Nie należy zezwalać na "plany Marshalla" dla tych terytoriów. Nie może być "Neutralności", w sensie ideologicznym czy praktycznym proces da się pogodzić z denazyfikacją. Władze i organizacje przeprowadzające denazyfikację w nowo zdenazyfikowanych republikach powinny móc liczyć jedynie na bezpośrednie wsparcie militarne i organizacyjne Rosji. (wg Ledarsidorna)

Tekst jest bardzo długi, wiȩc wybrałam i opracowałam fragmenty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kobieta (1491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Rosyjski ideolog państwowy proponuje "dekryminalizację"
>Ukrainy
>Propozycja: Całe kierownictwo wojskowe i polityczne powinno zostać zlikwidowane. Wtedy populacja
>zostanie "zdenazizowana" wg modelu amerykańsko-sowieckiego.
>Rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti opublikowała tekst, w którym rosyjski ideolog
>Timofiej Siergiejew proponuje, aby Rosja zdenazyfikowała Ukrainę, podobnie jak Stany Zjednoczone, a
>Związek Radziecki zdenazizował Niemcy po II wojnie światowej.

www.rp.pl/(*)zacja-czyli-europa-bez-ukrainy

Szukałam i znalazłam po polsku. Szok.
Skandynawskie media (wszystkie) piszą inaczej...
Hamerlik Konopka (19904 punktów)
>"Elita Bandy musi zostać wyeliminowana, jej przekwalifikowanie jest niemożliwe"

To akurat nie jest dla Rosjan nowym odkryciem.

pl.m.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_katyńska

Żeby zdominować i podporządkować sobie ludność na określonym terenie, trzeba zlikwidować jej lokalnych przywódców.

Te technikę dominacji stosuje się już od tysięcy lat.

A zanim ktoś komuś odrabie głowę wpierw jakiś ideolog musi ogłosić, że to jest słuszne i dobre i że bog w niebie o tym zdecydował.

Jeżeli na jakimś terenie są niezależni ludzie, którzy robią co chcą dla siebie, to nie mwsz z tych ludzi żadnego zysku, każdy amerykański kapitalista Ci to powie.

Dopiero gdy zyskasz na tym terenie posiadłości i najmiesz na nich do pracy lokalną ludność, dopiero wtedy masz zyski z egzystencji innych ludzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Świat
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365