Racjonalista - Strona głównaDo treści
Inflacja - czy to naprawdę samo zło?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
NapisanoAutorTytuł
13-04-2022 16:53DyktaFon (9281 punktów)Inflacja - czy to naprawdę samo zło?
Proszę spojrzeć na inflację z trochę innej strony (wiem, że to trudne, ale proszę spróbować). Jeśli ktoś na czymś traci, to ktoś inny musi na tym korzystać. Chyba, że pieniądze wypływają poza układ słoneczny...
Kto w takim razie cieszy się z wysokiej inflacji i jak dołączyć do tej grupy?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

farmer (22440 punktów)
>Proszę spojrzeć na inflację z trochę innej strony (wiem, że to trudne, ale proszę spróbować). Jeśli
>ktoś na czymś traci, to ktoś inny musi na tym korzystać. Chyba, że pieniądze wypływają poza układ
>słoneczny...

Jesteś nieludzko spostrzegawczy.....

>Kto w takim razie cieszy się z wysokiej inflacji i jak dołączyć do tej grupy?

Chociaż nie.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Proszę spojrzeć na inflację z trochę innej strony (wiem, że to trudne, ale proszę spróbować). Jeśli
>>ktoś na czymś traci, to ktoś inny musi na tym korzystać. Chyba, że pieniądze wypływają poza układ
>>słoneczny...
>Jesteś nieludzko spostrzegawczy.....



>>Kto w takim razie cieszy się z wysokiej inflacji i jak dołączyć do tej grupy?
>Chociaż nie.

To temat do dyskusji, nie moje poszukiwania rozwiązania na resztę życia. Wszędzie pisze się/mówi, jaka to tragedia ta inflacja. Ale przecież ktoś na tym zyskuje - jeśli ktoś traci. Więc szukam głosów tych zyskujących.

Jednak widzę, że się nie doszukam, bo nie wypada rozmawiać o tym... Przyłączę się więc do chóru narzekających...
14-04-2022 07:16 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

> szukam głosów tych zyskujących.
zyskal np wlasciciel mercedesa, kupil 2 lata temu za 400 000, dziś jest wart może nawet wiecej, gdy 2 lata temu już po wyjeździe z salonu tracil 10%

tracą oszczędzający, a to dobrze, bo pieniądz powinienen być w ruchu, tak jak wagon kolejowy, za postój wagonu sie placi kare.
okragly (21676 punktów)
>Inflacja - czy to naprawdę samo zło?
Balcerowicz jest gorszy od inflacji, gdyby wstąpił, podniósł stopy procentowe do np 20% mielibyśmy 2 mln bezrobotnych, ogrom bezdomnych grzebiących w śmietnikach i proszących o chleb, pod mostami noclegownie, 2 mln wyjechalo za granicę za pracą, wiele firm by bankrutowało, Niemcy by się cieszyli, przyjeżdżali i za grosze skupywali upadłe firmy, ziemie

narodzilby sie nowy Lepper. Balcerowicz wróć, my libki na ciebie czekamy, za 2 zł jakiś bezrobotny ułoży glazurę, wybuduje dom, młoda bezrobotna da dupy, życ nie umierać, a tak, wszystko drogie. Balcerowiczu, geniuszu ekonomi znad Wisły, wróć
16-04-2022 09:27 
 Ocena 1 na 1
kaszelop (219 punktów)
>>Inflacja - czy to naprawdę samo zło?
>Balcerowicz jest gorszy od inflacji, gdyby wstąpił, podniósł stopy procentowe do np 20% mielibyśmy 2 mln bezrobotnych,

Twoja wiedza historyczna i ekonomiczna jest na zastraszająco niskim poziomie. Polska po epoce Gierka była państwem zbankrutowanym , i nie była to wina planu Balcerowicza. Długi Gierka spłacono dopiero w tym tysiącleciu.
16-04-2022 12:02 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Twoja wiedza historyczna i ekonomiczna jest na zastraszająco niskim poziomie. Polska po epoce Gierka była państwem zbankrutowanym ,

Warto przypomnieć dlaczego. Bo u polskich cwaniaczków została rozwinięta idea, że praca dla socjalistycznych przedsiębiorstw jest tylko dla frajerów a gdy zaczną pracować dla amerykańskich koncernów to każdy z nich będzie jeździł nowym mercedesem.

Mam tu na myśli prawdziwą pracę a nie budowanie przekopów, którymi wyjadą wszystkie materiały budowy.

> i nie była to wina planu Balcerowicza.

Oczywiście tylko samego Balcerowicza, który wygłosił przekaz od katolickiego boga, że droga do zbawienia prowadzi wyłącznie poprzez własność prywatną i wielu wzięło ten akt wiary na poważnie.

>Długi Gierka spłacono dopiero w tym tysiącleciu.

Zaciągając 100x większe.

Tak się spłaca długi na Zachodzie, że jak spłacisz milion to jesteś dłużny 10 mionów.

Ale taką formę spłaty długu usprawiedliwiają ponoć dochody.

Jest jakaś klasa ludzi, która zyskała na transformacji ale są klasy, które straciły,przy czym te tracące kasy poprzez wrogą im ideologię jaka opanowała państwo są całkowicie zdeintegrowane i zdezorganizowane.

To są grupy ludzi bez żadnej hierarchii tak jak okrągły lubi, z których niezmiernie łatwo można zrobić niewolników, bo nie mają przed tym żadnych środków obrony.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Przykład Płocka
Ucieczka

>Oczywiście tylko samego Balcerowicza, który wygłosił przekaz od katolickiego boga, że...
... Hamerlikowa to dziwka

Balcerowicz nigdy nie powoływał się na Boga, a ty jesteś pospolitym, moralnym ścierwem wymyślający poglądy nieobecnemu

Tfuuuu dziadostwo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Balcerowicz nigdy nie powoływał się na Boga

Katolickiego boga nie zapomnijmy.

I nawet nie musiał, bo katolicką duszę rozpoznasz od razu po tym jak rwie i szarpie tylko do siebie, po trupach innych.

Katolik i balwochwalca kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności to synonimy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Przykład Płocka
Ucieczka
masz ujemny intelekt, skoro nie poradzisz odnieść się do własnego pomysłu

>>Balcerowicz nigdy nie powoływał się na Boga
>Katolickiego boga nie zapomnijmy.
Nigdy nie powoływał się na żadnego Boga

Masz ujemną godność, skoro wymyślasz innym poglądy

>Katolik i balwochwalca kapitalizmu opartego na utajnionej i nieopodatkowanej własności to synonimy.

Hamerlik i kretyn to synonimy

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przykład Płocka
>Ucieczka

Co za przykład?

Waszej cudnej współwłasności?

Po co Wam jednoosobowy prezes i dlaczego firmą nie rządzą rozproszeni współwłaściciele na zasadzie konsensusu?

Wieloosobowy rząd nad firmą nie ma żadnego sensu? Dlatego lepiej, żeby rządził jeden człowiek ale hajsy wypracowane przez najemnych roboli, żeby zgarniali akcjonariusze?

Co to za przykład?

Czego ma dowieść?

Że wasz zgniły kapitalizm oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności lepszy jest od idei publicznie jawnej księgi kapitału i demokratycznego podatku wyłącznie od własności przeznaczonego w zasadniczej części na dochód gwarantowany każdego użytkownika księgi kapitału?

Gówno prawda!

Wasz szajs nie ma prawa być lepszym od tej idei.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Przykład Płocka
>>Ucieczka
>Co za przykład?
www.racjonalista.pl/forum.php/s,878827#w879016

Dzisiaj rano ci go przypomniałem

>Co to za przykład?
Najpierw go przeczytaj po raz drugi

>Że wasz zgniły kapitalizm
Przykład dotyczy krystkonizmu, debilu, wypowiadasz się o czymś czego nawet nie przeczytałeś

Skkąd mam wiedzieć kiedy umrę?
Jak podzielić kopalnię?

>Wasz szajs nie ma prawa być lepszym od tej idei.
Przykład Płocka dotyczy twoje idei
Odpowiedz

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Skkąd mam wiedzieć kiedy umrę?

Nie musisz wiedzieć.
Nie musisz też skonsumować wszystkiego co zgromadziłeś.
Po żyj umiarkowanie a wyjdzie Ci na zdrowie.
Wszyscy mieszkańcy pałaców są nieszczęśliwi i cały czas boją się, że stracą co zgromadzili, tak jak Ty, który obawiasz się utraty swoich posiadłości.

>Jak podzielić kopalnię?

Wykopać 2 szyby a nie 1.
Pociągnąć 2 małe rury z 2 kierunków a nie 1, od której wszyscy będą egzystencjalnie zależni.

To proste tylko wystarczy chcieć świata ludzi, w którym panuje rozproszony system władzy.

Imperialistom, rojalistom, centralistom, balwochwalcom monopolu i katolikom z papieżem na szczycie hierarchii taki obraz ludzkości staje jednak kością w gardle.

Wy i ten wasz jeden bóg, dla których istnienie innego boga niż wasz jest grzechem najcięższym.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Skkąd mam wiedzieć kiedy umrę?
>Nie musisz wiedzieć.

PRZYKŁAD PŁOCKA!!!!!

>>Jak podzielić kopalnię?
>Wykopać 2 szyby a nie 1.

Tylko ciężki kretyn podwaja zbędnie koszta inwestycji

Jesteś pospolitym oszustem !!!!

Napisałeś, że kończyłeś ekonomiczne studia

To jest kłamstwo!!!!!

Jeśli przestawiłeś Pruszyńskiemu swój dyplom, top znaczy że go kupiłeś lub sfałszowałeś

Jedynym twoim wyuczonym zawodem jest lenistwo, a jedyną pracą nadstawianie ryja pod socjal



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>>Jak podzielić kopalnię?
>>Wykopać 2 szyby a nie 1.
>Tylko ciężki kretyn podwaja zbędnie koszta inwestycji

Tylko potencjalny niewolnik nie tworzy dla siebie żadnej alternatywy.

Cała masa ludzi na tym świecie tylko czeka na to, żebyś stał się od nich zależny, patrz Putin, a gdy staniesz się od nich zależny zrobią z Ciebie swojego niewolnika.

Tylko ciężki frajer buduje jeden szyb i liczy, że ten zapewni mu byt i szczęście.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Przykład Płocka

Ucieczka

Jak podzielić kopalnię?

Powinieneś dowiedzieć się, że na świecie istnieje więcej niż 1 kopalnia i pytam jak ją podzielić

Postulujesz podział gazociągu. Wzdłuż czy w poprzek?

Resztę twojego bełkotu litościwie pomijam skuli Świąt


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Postulujesz podział gazociągu. Wzdłuż czy w poprzek?

Postuluję istnienie kilku rur
w różnych kierunkach w miejsce jedynej, od której zależne będzie życie milinów.

Niemcy zapragnęły bezpośredniej sprzedaży rosyjskiego gazu do całej Europy dla wielkiego hajsu i co wyniknelo z tej chciwości?

Kiedy Ruscy wysrali się na europejskie wartości i pokazali jednoznacznie, że uznają Zachód za największego wroga hajs przeważył.

Hajs okazał się ważniejszy od rzekomych wartości czy ludzkiego życia.

I Ty "kształcony" ekonomisto wciąż nawolujesz do takich uzależnień, twierdząc, że to się bardzo opłaca i nie ma dlatego alternatywy.

Natomiast ja twierdzę, że nie wolno uzależniać życia setek tysięcy ludzi od jednej dziury w ziemi.

Chwilowe korzyści jakie z tego osiągną są znikome wobec strat jakie poniosą jako zależni niewolnicy.

Nigdy nie wolno dopuszczać do rozwoju monopolu.
Człowiek to również pasożyt i kiedy wyczuje tylko, że może wypić krew innym ludziom, natychmiast to zrobi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Przykład Płocka
Ucieczka

>I Ty "kształcony" ekonomisto wciąż nawolujesz do takich uzależnień, twierdząc, że to się bardzo opłaca i nie ma dlatego alternatywy.
Znów wymyślasz moje poglądy
Z rzeczywistymi poglądami nie masz szans polemizować, (przykład krów, przykład Płocka) bo jesteś za głupi

>Nigdy nie wolno dopuszczać do rozwoju monopolu.
Buahahahahahahahaha
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371

Ty idioto, nie rozumiesz nawet własnych słów

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
18-04-2022 19:46 
 Ocena-1 na 1
szarley (54913 punktów)
No i co idioto o ujemnej godności?
Założyłeś nowy wątek, powymyślałeś Wenancjuszowi poglądy, powymyślałeś tym razem hamerfilozofię, a przykład Płocka nadal dowodzi jednego:

Hamerlik - Konopka jest pozbawionym godności, intelektu i uczciwości tchórze, który głosi publicznie brednie, a pytany o cokolwiek ucieka jak tchórz, udowadniając że wszystkie jego postulaty są bredniami idioty.

System jawności własności - Hamerlik UDOWODNIŁ, że jest brednią
Kataster jako jedyny podatek - Hamerlik UDOWODNIŁ, że jest brednią
Hamerkreacja pieniądza - Hamerlik UDOWODNIŁ, że jest brednią

Cokolwiek napisałeś, ucieczkami udowodniłeś, że bredziłeś

Udowodniłeś za to:
Ujemną godność Hamerlika
Intelektualną impotencję Hamerlika
Hipokryzję Hamerlika na poziomie Himalajów
Podejrzane źródła dochodów Soni

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Berzerac (5671 punktów)

>Kto w takim razie cieszy się z wysokiej inflacji i jak dołączyć do tej grupy?

Jak to kto? Oczywiście politycy. To już jest naprawdę chamstwo, aby w dobie takiej inflacji, galopujących podwyżek wszystkiego - oni też przyznają sobie podwyżki. Niedawno diety, teraz ryczałty i uposażenie na prowadzeni biur poselskich i wynajem mieszkań w Warszawie.
biznes.int(*)odwyzka-dla-poslow,nId,5957404

To kolejny przykład totalnego olewania społeczeństwa, wręcz drwienia z niego. Nam stale dokręca się śrubę gdziekolwiek tylko się da, oni wydaje się żyją w innym państwie - w zasadzie państwo w państwie.

Żłoby, darmozjady siedzą i pierdzą w sejmowe ławy za nasze pieniądze. Żrą w sejmowej restauracji za pół darmo. Nie mówiąc o innych przywilejach. Chuja robią i jeszcze im mało.
DyktaFon (9281 punktów)
>>Kto w takim razie cieszy się z wysokiej inflacji i jak dołączyć do tej grupy?
>Jak to kto? Oczywiście politycy. To już jest naprawdę chamstwo, aby w dobie takiej inflacji, galopujących podwyżek wszystkiego - oni też przyznają sobie podwyżki. Niedawno diety, teraz ryczałty i uposażenie na prowadzeni biur poselskich i wynajem mieszkań w Warszawie.
>biznes.int(*)odwyzka-dla-poslow,nId,5957404
>To kolejny przykład totalnego olewania społeczeństwa, wręcz drwienia z niego. Nam stale dokręca się śrubę gdziekolwiek tylko się da, oni wydaje się żyją w innym państwie - w zasadzie państwo w państwie.
>Żłoby, darmozjady siedzą i pierdzą w sejmowe ławy za nasze pieniądze. Żrą w sejmowej restauracji za pół darmo. Nie mówiąc o innych przywilejach. Chuja robią i jeszcze im mało.
>

Nie, żebym się nie zgadzał... ale w ten sposób nie da się wydać miliardów zł, które tracą przeciętni obywatele. Gdzieś indziej prawdziwe pieniądze płyną.
Berzerac (5671 punktów)

>Nie, żebym się nie zgadzał... ale w ten sposób nie da się wydać miliardów zł, które tracą przeciętni obywatele. Gdzieś indziej prawdziwe pieniądze płyną.
>
To jest efekt "hojności" rządzących. Te wszystkie 500+, 13 i 14 emerytury, niezliczone komisje śledcze, "falstart" wyborów, afery itd - spokojnie parę miliardów będzie. Pomijam nieudolność rządzących. Do tego dolicz pieniądze, które nie wpłynęłyby do nas z UE, bo pisdzielcom zachciało się reformy sądownictwa. Gdyby jeszcze Polska płaciła kary nałożone przez UE, to chyba przed sklepami jak w komunie znów stalibyśmy w kolejkach (zakładając, że ludzie mieliby jakieś pieniądze, aby do tego sklepu pójść)
14-04-2022 15:10 
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)
>>Nie, żebym się nie zgadzał... ale w ten sposób nie da się wydać miliardów zł, które tracą przeciętni obywatele. Gdzieś indziej prawdziwe pieniądze płyną.
>>
>To jest efekt "hojności" rządzących. Te wszystkie 500+, 13 i 14 emerytury, niezliczone komisje śledcze, "falstart" wyborów, afery itd - spokojnie parę miliardów będzie. Pomijam nieudolność rządzących. Do tego dolicz pieniądze, które nie wpłynęłyby do nas z UE, bo pisdzielcom zachciało się reformy sądownictwa. Gdyby jeszcze Polska płaciła kary nałożone przez UE, to chyba przed sklepami jak w komunie znów stalibyśmy w kolejkach (zakładając, że ludzie mieliby jakieś pieniądze, aby do tego sklepu pójść)
>

Jeśli inflacja jest dlatego, że ludzie otrzymują pieniądze.... to inflacji nie ma Tzn. jest formalnie, ale nikomu to nie szkodzi, bo może kupić to samo, tylko za wyższą kwotę pieniędzy (które ma, bo dostał 500+).

Tylko ja podejrzewam, że te wszystkie "hojności" to w celu zamazania obrazu finansów państwa, a zasadnicze korzyści płyną sobie spokojnie gdzieś tam, gdzie mają płynąć. Więc kombinuję, jakby ten strumień skierować do mnie...
Berzerac (5671 punktów)

>Jeśli inflacja jest dlatego, że ludzie otrzymują pieniądze.... to inflacji nie ma Tzn. jest formalnie, ale nikomu to nie szkodzi, bo może kupić to samo, tylko za wyższą kwotę pieniędzy (które ma, bo dostał 500+).

Tylko że to jest błędne koło. To prowadzi do dewaluacji. Chciałbyś znów zarabiać kilka 'milionów' na miesiąc? Z taczką po wypłatę? To osłabienie złotego względem innych walut.

>Tylko ja podejrzewam, że te wszystkie "hojności" to w celu zamazania obrazu finansów państwa, a zasadnicze korzyści płyną sobie spokojnie gdzieś tam, gdzie mają płynąć. Więc kombinuję, jakby ten strumień skierować do mnie...
>
Chyba tak. Jak już wykombinujesz, daj proszę cynk
DyktaFon (9281 punktów)
>>Jeśli inflacja jest dlatego, że ludzie otrzymują pieniądze.... to inflacji nie ma Tzn. jest formalnie, ale nikomu to nie szkodzi, bo może kupić to samo, tylko za wyższą kwotę pieniędzy (które ma, bo dostał 500+).
>Tylko że to jest błędne koło. To prowadzi do dewaluacji. Chciałbyś znów zarabiać kilka 'milionów' na miesiąc? Z taczką po wypłatę? To osłabienie złotego względem innych walut.
>>Tylko ja podejrzewam, że te wszystkie "hojności" to w celu zamazania obrazu finansów państwa, a zasadnicze korzyści płyną sobie spokojnie gdzieś tam, gdzie mają płynąć. Więc kombinuję, jakby ten strumień skierować do mnie...
>>
>Chyba tak. Jak już wykombinujesz, daj proszę cynk
>

Głupi nie jestem... nie dam tu publicznie cynku

...ale dyskutujmy, może pomysły się ulęgną... Ktoś na tym forum twierdzi, że tylko w grupie siła i mądrość. Więc próbujemy
14-04-2022 16:50 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)

>Głupi nie jestem... nie dam tu publicznie cynku
>...ale dyskutujmy, może pomysły się ulęgną... Ktoś na tym forum twierdzi, że tylko w grupie siła i mądrość. Więc próbujemy
nie da sie "zakochać" poprzez to co TU piszemy, do tego potrzebna bliskość fizyczna, emocjonalna, patrzenie sobie w oczy
Wymyśliłem (nic nie musialem wymyslac) wzór na mądrość raju M = m1 X m2/r2
gdzie
M-mądrość
m -masa mózgu,
r - odległośc pomiędzy mózgami
obowiązuje gdy jest zapewniony kontakt wzrokowy lub głosowy (tak bylo w raju)

dzisiaj
M = a X m1 X m2/ r2
gdzie a jest współczynnikiem fR <1
DyktaFon (9281 punktów)
>>Głupi nie jestem... nie dam tu publicznie cynku
>>...ale dyskutujmy, może pomysły się ulęgną... Ktoś na tym forum twierdzi, że tylko w grupie siła i mądrość. Więc próbujemy
>nie da sie "zakochać" poprzez to co TU piszemy, do tego potrzebna bliskość fizyczna, emocjonalna, patrzenie sobie w oczy

A to ma jakiś związek z tematem?

>Wymyśliłem (nic nie musialem wymyslac) wzór na mądrość raju M = m1 X m2/r2
>gdzie
>M-mądrość
>m -masa mózgu,
>r - odległośc pomiędzy mózgami
>obowiązuje gdy jest zapewniony kontakt wzrokowy lub głosowy (tak bylo w raju)
>dzisiaj
>M = a X m1 X m2/ r2
>gdzie a jest współczynnikiem fR <1

A to ma jakiś związek z.... czymkolwiek?
Rowerex (859 punktów)
>Kto w takim razie cieszy się z wysokiej inflacji i jak dołączyć do tej grupy?

Załóżmy, że wybierasz pracę, ale wynagrodzeniem może być tylko to, co produkujesz, a do tego nie dostajesz żadnych podwyżek, czyli:

1) pracując w mennicy i "produkując" złotówki, jako wynagrodzenie otrzymasz co miesiąc i bez zmian "X" złotówek,

2) pracując na polu naftowym i "produkując" ropę, jako wynagrodzenie otrzymasz co miesiąc i bez zmian "Y" baryłek ropy,

3) pracując w kopalni złota i "produkując" złoto, jako wynagrodzenie otrzymasz co miesiąc i bez zmian "Z" uncji złota.

Stan początkowy - co do siły nabywczej: "X" złotówek = "Y" baryłek ropy = "Z" uncji złota, czyli niezależnie od formy wypłaty kupisz za miesięczną wypłatę np. tyle samo makaronu. No i po paru latach rozszalała się inflacja... - którą pracę byś wybrał, jeżeli koniecznym warunkiem jej otrzymania byłoby absolutne zrzeczenie się podwyżek, czyli żadna z liczb "X", "Y", "Z" nie mogłaby ulec zmianie?

I jeszcze jeden przypadek:

4) Nie produkujesz niczego, poza czystymi złudzeniami:
a) robisz za "skarbonkę" obiecując złudzenie zysku, pożyczasz ze "skarbonki" obiecując złudzenie "zdobycia tego, na co kogoś realnie nie stać",
b) obiecujesz, mamisz, konfabulujesz, przeinaczasz, kłamiesz,
c) spekulujesz na giełdach przelewając z pustego w próżne, dopisujesz niezrozumiałe dopiski nieczytelnym drukiem,
d) mówisz ludziom co ma im się podobać i dlaczego, masz władzę nad mechanizmami pozwalającymi zmusić ludzi do dowolnej rzeczy, którą z założenia perfidnie i cynicznie uargumentujesz "dbaniem o ich dobro",
e) itp., itd,
a jednak mimo powyższego ludzie do Ciebie lgną jak muchy do gówna, powierzają Ci wszystko co mają, od każdego i zawsze kosisz odpowiednią opłatę, a owe opłaty inwestujesz głównie w swoje prywatne i realne dobra typu: własność ziemska, budynki, metale szlachetne, złoża surowców, zapasy żywności itp. I jedna ze spraw najważniejszych: wszystkich którzy Ci zaufali maksymalnie od siebie uzależniasz i to na tyle, że gdy wszystko się rypsnie i w cholerę zawali, to będziesz im mógł pokazać wyciągnięty środkowy palec, a oni będą Ci mogli co najwyżej skoczyć, a nawet w poczuciu skruchy sami siebie zaczną obwiniać i może nawet Ciebie przepraszać, oraz będą tęsknym wzrokiem patrzeć na wybudowane przez Ciebie pałace, na Twoje prywatne rancza, posiadłości i Twoje wypełnione po brzegi złotem skarbce i pełne żarcia spichlerze...

Wybór jest prosty?
DyktaFon (9281 punktów)

>Wybór jest prosty?
>
Proste jak drut. Przy 1-3 trzeba po prostu pracować. Ręce bolą, nogi bolą.... Natomiast przy 4 wystarczy być bystrym osobnikiem (a i to nie zawsze, nieraz starczy być wygadanym...). Biorę 4, jeśli mogę wybierać
hanging_bishop (1112 punktów)
>Kto w takim razie cieszy się z wysokiej inflacji i jak dołączyć do tej grupy?

Bogaci. Dla nich nie ma większej różnicy czy olej po 5 zł czy po 10 zł. A dla tych co być może chcieliby coś oszczędzić, nie są bogaci, a chcieliby w przyszłości, to już jest różnica. Także potencjalna konkurencja odpada. Wygraj w Totka i zainwestuj kasę.

Politycy. No bo bogaci dzięki byciu w polityce i władzy z niej wypływającej (głównie ich krewni i znajomi - no ale wszystko zostaje w tej samej klice). W Polsce polityka jest środkiem do celu, niestety...
DyktaFon (9281 punktów)
>>Kto w takim razie cieszy się z wysokiej inflacji i jak dołączyć do tej grupy?
>Bogaci. Dla nich nie ma większej różnicy czy olej po 5 zł czy po 10 zł. A dla tych co być może chcieliby coś oszczędzić, nie są bogaci, a chcieliby w przyszłości, to już jest różnica. Także potencjalna konkurencja odpada. Wygraj w Totka i zainwestuj kasę.

To jest uproszczenie i teza pod publiczkę. Spoglądając na to samo, ale pod ciut innym kątem: Jeśli biedny ma oszczędności 100 tys. zł, a bogaty 100 mln, to kto więcej straci na inflacji?

>Politycy. No bo bogaci dzięki byciu w polityce i władzy z niej wypływającej (głównie ich krewni i znajomi - no ale wszystko zostaje w tej samej klice). W Polsce polityka jest środkiem do celu, niestety...
>
Aż nie chce mi się wierzyć, że gdzie indziej jest zupełnie inaczej. Może w szczegółach się różni, ale zasadnicza idea jest podobna. Przez politykę można się nieźle wzbogacić i nie trzeba być geniuszem.
14-04-2022 19:17 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>Jeśli biedny ma oszczędności 100 tys. zł, a bogaty 100 mln, to kto więcej straci na inflacji?

Bogaty, ale bardziej zaboli biednego

(Bogaty ma możliwości, żeby nawet na inflacji zarobić)


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Jeśli biedny ma oszczędności 100 tys. zł, a bogaty 100 mln, to kto więcej straci na inflacji?
>Bogaty, ale bardziej zaboli biednego
>(Bogaty ma możliwości, żeby nawet na inflacji zarobić)

Biedota ma "oszczędności" zawsze na minusie.

Utrata wartości pieniądza to dla biedoty mniejsze długi.

Głupi i chciwi ludzie nie rozumieją, że nadmierna koncentracja własności prowadzi zawsze do zapaści gospodarczej i do utraty wartości posiadłości.

Chciwi tracą 2x.
Gdyby potrafili się z innymi dzielić mieliby więcej dla siebie. Ale chciwości ostatecznie nikt niczego nie ma.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>Głupi i chciwi ludzie nie rozumieją, że nadmierna koncentracja własności prowadzi zawsze do zapaści gospodarczej i do utraty wartości posiadłości.

Właśnie udowodniłeś, że jesteś głupi i chciwy, skoro chcesz jeszcze większej koncentracji własności niż jest teraz

Przykład Płocka

>Chciwi tracą 2x.
np działkę w Warszawie

>Gdyby potrafili się z innymi dzielić mieliby więcej dla siebie.
przykład Hamerlika

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Właśnie udowodniłeś, że jesteś głupi i chciwy, skoro chcesz jeszcze większej koncentracji własności niż jest teraz
>Przykład Płocka

Bo chcę wyjawić posiadłości Bezosa a Polsce i opodatkować jego własność na rzecz osób bez mienia w miejsce przymusowego opodatkowania biedocie każdej kromki chleba?

Powinieneś dodać, że każda twoja krytyka moich idei jest jednocześnie załatwianiem swoich prywatnych interesów.

Tobie chodzi o to, żebyś mógł oddać w spadku dzieciom wielki majątek, z którego nic nie ubędzie na twojej emeryturze pomimo, że przez 25 lat będziesz żył na garnuszku innych ludzi.

youtu.be/5VCiU1osa3w
15-04-2022 09:26 
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)
>>Właśnie udowodniłeś, że jesteś głupi i chciwy, skoro chcesz jeszcze większej koncentracji własności niż jest teraz
>>Przykład Płocka
>Bo chcę wyjawić posiadłości Bezosa a Polsce

PRZYKŁAD PŁOCKA!!!!!
Odniesiesz się wreszcie do argumentów?

Odpowiesz wreszcie na pytanie jak podzielić kopalnię?

Majątek Bezosa dziennikarze publikują regularnie, ty chcesz, żeby mu zmniejszyć podatki, a zrujnować podatkami właścicieli mieszkań i domów

>i opodatkować jego własność na rzecz osób bez mienia
SKOŃCZ TE SWOJE KŁAMLIWE MANIPULACJE!
Nie postulujesz podatków na rzecz osób bez mienia! Kłamiesz

>w miejsce przymusowego opodatkowania
Proponujesz dobrowolne podatki?
Skończ te swoje manipulacje

>Powinieneś dodać, że każda twoja krytyka moich idei jest jednocześnie załatwianiem swoich prywatnych interesów.
1 Twoja żona to k***a, też umiem zmyślać
2 Ty jesteś zarzyganym hipokrytą, wszystkie twoje postulaty zmierzają do jednego: płaćcie na podatki na Hamerlika

>Tobie chodzi o to, żebyś mógł oddać w spadku dzieciom wielki majątek,
Wymyśliłeś już jak wielki?
Po tobie odziedziczą tylko zawiść, nienawiść do świata i pogardę dla pracy

>z którego nic nie ubędzie na twojej emeryturze pomimo, że przez 25 lat będziesz żył na garnuszku innych ludzi.

Takiego cię suka wychowała, że piszesz o swojej mamie, że żyje na garnuszku innych ludzi
Ty na starość nie dostaniesz emerytury?

Twoja hipokryzja nie ma sobie równych nawet w Toruniu
Rzygowino!

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>Tobie chodzi o to, żebyś mógł oddać w spadku dzieciom wielki majątek,
>Wymyśliłeś już jak wielki?

W moim modelu uzyskasz dochód gwarantowany taki sam jak wszyscy inni. Jeżeli będziesz posiadaczem będziesz miał również do zapłaty podatek.

Jeżeli przestaniesz pracować na starość to jedynym sposobem, żeby opłacić podatek od mienia i mieć coś więcej jest odpłatne i efektywne użyczenie innym swojego majątku albo jego sprzedaż.

W moimi modelu nie ma takiej opcji, żebyś zachował mienie nic dla nikogo nie robiąc. W moim modelu wszystko od nic nie robienia stracisz.

Wiem, że jesteś przeciwny takiemu rozwiązaniu społecznych problemów a za Tobą cała klasa właścicieli.

Ty raczej tego nie zmieniasz ale najemny robił, który popracuje przez 20 lat u Bezosa i zauważy, że po tych 20 latach nie ma nic prócz dziurawych skarpet może kiedyś obudzi się z zamroczenia waszą wrogą mu ideologią, zrozumie wasze intencje, pokona swoj strach przed funkcjonariuszami waszego państwa i coś wreszcie zrobi dla swojego i podobnych mu życia.

Czego mu życzę.
Życzę żeby nauczył się odpowiadać Wam - nie!

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Właśnie udowodniłeś, że jesteś głupi i chciwy, skoro chcesz jeszcze większej koncentracji własności niż jest teraz
>>Przykład Płocka
>Bo chcę wyjawić posiadłości Bezosa a Polsce

PRZYKŁAD PŁOCKA!!!!!
Odniesiesz się wreszcie do argumentów?

Odpowiesz wreszcie na pytanie jak podzielić kopalnię?

Majątek Bezosa dziennikarze publikują regularnie, ty chcesz, żeby mu zmniejszyć podatki, a zrujnować podatkami właścicieli mieszkań i domów

>i opodatkować jego własność na rzecz osób bez mienia
SKOŃCZ TE SWOJE KŁAMLIWE MANIPULACJE!
Nie postulujesz podatków na rzecz osób bez mienia! Kłamiesz

>w miejsce przymusowego opodatkowania
Proponujesz dobrowolne podatki?
Skończ te swoje manipulacje

>Powinieneś dodać, że każda twoja krytyka moich idei jest jednocześnie załatwianiem swoich prywatnych interesów.
1 Twoja żona to k***a, też umiem zmyślać
2 Ty jesteś zarzyganym hipokrytą, wszystkie twoje postulaty zmierzają do jednego: płaćcie na podatki na Hamerlika

>Tobie chodzi o to, żebyś mógł oddać w spadku dzieciom wielki majątek,
Wymyśliłeś już jak wielki?
Po tobie odziedziczą tylko zawiść, nienawiść do świata i pogardę dla pracy
>>>Tobie chodzi o to, żebyś mógł oddać w spadku dzieciom wielki majątek,
>>Wymyśliłeś już jak wielki?
>W moim modelu uzyskasz dochód gwarantowany taki sam jak wszyscy inni.

Wymyśliłeś już jak wielki?

>Jeżeli przestaniesz pracować na starość to jedynym sposobem, żeby opłacić podatek od mienia i mieć coś więcej jest odpłatne i efektywne użyczenie innym swojego majątku albo jego sprzedaż.
Już o tym rozmawialiśmy, wyłożyłeś się na pytaniu; skąd mam wiedzieć na ile części ten majątek podzielić - kiedy umrę
WYŁOŻYŁEŚ SIĘ Z KRETESEM

>Wiem, że jesteś przeciwny takiemu rozwiązaniu społecznych problemów a za Tobą cała klasa właścicieli.
Tak, bo nie po to budowałem dom,żeby na starość wynajmować w nim łazienkę jako publiczną
Nie po to płacę emerytalne składki, żeby żyć na starość z łaski

>Ty raczej tego nie zmieniasz ale najemny robił, który popracuje przez 20 lat u Bezosa i zauważy, że po tych 20 latach nie ma nic prócz dziurawych skarpet może kiedyś obudzi się
Tak, może się kiedyś obudzisz i zauważysz że to sen

>Życzę żeby nauczył się odpowiadać Wam - nie!
Nam?
Znów zmyślasz, nie jestem Bezosem, a ty nigdy u Bezosa nie pracowałeś. Co więcej jakoś wstydzisz się pracownikom Bezosa podać swój dochód i napisać, że jak który ma altankę to ma na ciebie płacić podatek

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Majątek Bezosa dziennikarze publikują regularnie,

Podobnie jak informacje o tym, że spółki Amazonu nie płacą żadnych podatków dochodowych.

Skąd majątek warty setki miliardów dolarów skoro dochody z działalności zerowe?

Ale nie musisz wyjaśniać, ja to w gruncie rzeczy rozumiem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Przypomnę przykład Płocka:
W mieście jest kilka dużych fabryk, wg ciebie powinny być jednopersonalną własnością
Czterej właściciele umawiają się że nie będą się wzajem wyceniać, więc wycena rafinerii to wynosi tylko czterokrotną pensję średnio opłacanego najemnika

Załóżmy, że średnia płaca w Płocku to 8000 złotych, maksymalne oszczędności to 32 000 złotych i na tyle jest wyceniona rafineria
Podatek 10% to 3200 złotych rocznie

Ma dom, który też robotnicy wyceniają na... 32 000 czyli zapłaci od domu też 3200 w sumie 6400

Robotnik jest właścicielem mieszkania. Mieszkanie jest warte 50 000 złotych bo na tyle wycenił je właściciel rafinerii. Robotnik - właściciel mieszkania zapłaci 5000 złotych rocznie

Właściciel rafinerii i domu zapłaci 6400, robotnik - właściciel mieszkania 5000

kogo podatek bardziej zaboli?
Dochód z podatku dostaną taki sam

A to przy optymistycznym założeniu, że robotnik odważy się wycenić rafinerię, bo jak wyceni wysoko, to... straci pracę

Załóżmy, że w mieście mieszka 100 000 ludzi, jest 40 000 mieszkań

Wpływy z podatków to 200 mln złotych rocznie do podziału czyli podatek na rzecz "osób bez mienia" wyniesie ... 2000 złotych ROCZNIE
Z tego trzeba zapłacić lekarza, opłacić korzystanie z dróg i chodników itd

Emeryt sprzeda mieszkanie, pójdzie pod most, a kiedy skończą mu się pieniądze, bo biedactwo nie umrze w porę przeżyje za 2000 zł rocznie?

Teraz będzie ucieczka, bo hamersystem jest nie do obrony

Uciekając udowodniłeś swój ujemny intelekt, ujemną godność i ujemną uczciwość
Uciekając udowodniłeś też że kłamiesz, że masz maturę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
szarley (54913 punktów)
>>Majątek Bezosa dziennikarze publikują regularnie,
>Podobnie jak informacje o tym, że spółki Amazonu nie płacą żadnych podatków dochodowych.

Potrafisz znaleźć dowód?

>Skąd majątek warty setki miliardów dolarów skoro dochody z działalności zerowe?
Przeproś za kłamstwo, że masz ekonomiczne studia

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
DyktaFon (9281 punktów)
>>Jeśli biedny ma oszczędności 100 tys. zł, a bogaty 100 mln, to kto więcej straci na inflacji?
>Bogaty, ale bardziej zaboli biednego
>(Bogaty ma możliwości, żeby nawet na inflacji zarobić)

Całkiem się zgadzam. W każdym punkcie. Bogaty dlatego jest bogaty, bo wie, jak zarobić w każdych warunkach, nawet w warunkach inflacji. Zresztą bogaty najczęściej nie ma "oszczędności" 100 mln, a raczej ma inwestycję 100 mln. I ta inwestycja zwykle więcej zarabia w warunkach inflacji, niż gdy jej nie ma.
Oczywiście dla każdego przypadku mogą być wyjątki
szarley (54913 punktów)
>>>Jeśli biedny ma oszczędności 100 tys. zł, a bogaty 100 mln, to kto więcej straci na inflacji?
>>Bogaty, ale bardziej zaboli biednego
>>(Bogaty ma możliwości, żeby nawet na inflacji zarobić)
>Całkiem się zgadzam. W każdym punkcie. Bogaty dlatego jest bogaty, bo wie, jak zarobić w każdych warunkach, nawet w warunkach inflacji.

Dokładnie. Inflacja jest jednakowa dla wszystkich. nawet "jednakowsza" niż cokolwiek innego

>Zresztą bogaty najczęściej nie ma "oszczędności" 100 mln, a raczej ma inwestycję 100 mln. I ta inwestycja zwykle więcej zarabia w warunkach inflacji, niż gdy jej nie ma.

O com się ostatnio nasłuchał, jak to inflacja rujnuje biznes!! Bo umowy zawarte, a wszystko drożeje, Panie, ja panu do tej wymiany opon dopłacam, bo opony zdrożały o 50% (przywiozłem swoje)

W Polsce przedsiębiorca narzeka, że na inflacji traci, na deflacji traci....

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>W Polsce przedsiębiorca narzeka, że na inflacji traci, na deflacji traci....

A ja narzekam, że za pożyczone pieniądze trzeba wypłacić wynagrodzenie osobom prywatnym, że 20% ludzkości żyje z wypożyczania pieniędzy, że pożyczaniu pieniędzy towarzyszy przemoc egzekucyjna, że o kreacji długów, będącej strikte kreacją pieniądza decyduje wg widzimisię Zdzichu, Jadzia i Stanisław, że nie ma pełnej kontroli nad ilością pieniądza w obiegu a jednym narzędziem ograniczającym kreację globalnego długu są decyzje leśnych dziadków o wysokości lichwy.

Dla mnie współczesny system pieniężny jest prymitywnym systemem hierarchii społecznej, opierającym się na zaprogramowanych instynktach, w którym ludzie funkcjonują jak małpy targani emocjami bez świadomości tego czym system pieniężny właściwie jest.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>W Polsce przedsiębiorca narzeka, że na inflacji traci, na deflacji traci....
>A ja narzekam, że za pożyczone pieniądze trzeba wypłacić wynagrodzenie osobom prywatnym,
To nie pożyczaj

>że 20% ludzkości żyje z wypożyczania pieniędzy,
A może 120% ?

>że pożyczaniu pieniędzy towarzyszy przemoc egzekucyjna,
Masz rację, długów nie należy oddawać

>że o kreacji długów, będącej strikte kreacją pieniądza
Buzicuny rutte

>Dla mnie współczesny system pieniężny jest prymitywnym systemem hierarchii społecznej,
I dlatego należy odebrać starym ludziom emerytury a chorym zasiłki?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>To nie pożyczaj

Zatem też od wielu lat nie robię, będąc świadomym wrogości innych ludzi ale zdaję sobie sprawę, że kreacja pieniądza następuje poprzez kreację długu i jeżeli nikt nie pożyczy to w obrocie nie będzie nawet 1 jednostki i gospodarka umrze.

W gruncie rzeczy tym, że przestałem pożyczać przyczyniam się do upadku gospodarki tak samo jak Ci, którzy pożyczają zbyt dużo.

Ale po moich traumatycznych przeżyciach związanych z długami nie potrafię się z tego wydostać emocjonalne, podobnie jak z przekonania, że jesteś mi wrogiem.

>>że 20% ludzkości żyje z wypożyczania pieniędzy,
>A może 120% ?

Kpisz a sektor finansowy wydaje się najpotężniejszy. Wystarczy popatrzeć na wieże finansjery wyobrazić sobie ludzi w Ich wnętrzu a także wszystkich, którzy ich obsługują, żeby dojść do tych 20%.

Może przesadzam w kwestii samego pożyczania ale jeżeli weźmiemy całą działalność finansową to 20% ludzkości na pewno żyje z tego co czyni pieniądz absurdalne drogim.

>Masz rację, długów nie należy oddawać

Długów generalnie się nie oddaje a jedynie spłaca odsetki a żeby móc je spłacić zaciąga się coraz większe długi.
Wystarczy się rozejrzeć dookoła. Długi globalne wyłącznie rosną.

>>że o kreacji długów, będącej strikte kreacją pieniądza
>Buzicuny rutte

Boisz się poglądu, że poniadz jest długiem?
Nie chcesz, żeby taki pogląd wpłynął na twoje zdolności kreacji długów ani na ich przymusową egzekucję?

Och nie jesteś jedyny. Skoro 20% ludzkości żyje z kreacji pieniędzy dla nich jakąkolwiek zmiana w systemie pieniężnym może oznaczać utratę źródła dochodów.

>I dlatego należy odebrać starym ludziom emerytury a chorym zasiłki?

Dlatego należy kreować pieniądz w systemie o ścisłych zasadach dającym możliwości pełnej kontroli jego ilości w obiegu a nie traktować jakiś swistki,weksle i inne czeki spisane w lombardzie na kolanie za pieniądz.

Inflacja jest błędem systemowym.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>To nie pożyczaj
>Zatem też od wielu lat nie robię,
Wolno ci, ale odwal się od innych. Ja wziąłem kredyt, zbudowałem dom, spłaciłem kredyt, a tobie mój dom z zawiści spać po nocach nie daje i uważasz, że za sam fakt posiadania domu mam cię utrzymywać

>Ale po moich traumatycznych przeżyciach związanych z długami
Sam sobie byłeś winien. Trzeba było sprzedać ziemię przed licytacją i nie uciekać do Berlina

>>>że 20% ludzkości żyje z wypożyczania pieniędzy,
>>A może 120% ?
>Kpisz
Ty kpisz

>a sektor finansowy wydaje się najpotężniejszy.
20% ludzkości żyje z wypożyczania pieniędzy?
20% ludzkości żyje z wypożyczania pieniędzy?
20% ludzkości żyje z wypożyczania pieniędzy?

Znów brednie Hamerlika

>>Masz rację, długów nie należy oddawać
>Długów generalnie się nie oddaje a jedynie spłaca odsetki a żeby móc je spłacić zaciąga się coraz większe długi.
Skończ jarać to gówno, bo ci gówno z mózgu zostało. Zdecydowana większość ludzi spłaca odsetki i raty i zostaje bez długów

>Wystarczy się rozejrzeć dookoła. Długi globalne wyłącznie rosną.
>>>że o kreacji długów, będącej strikte kreacją pieniądza
>>Buzicuny rutte
>Boisz się poglądu, że poniadz jest długiem?
UDOWODNIJ ten pogląd, nie boję się nieudowodnionej BREDNI

>Nie chcesz, żeby taki pogląd wpłynął na twoje zdolności kreacji długów
Zmyślaj dalej

>Och nie jesteś jedyny. Skoro 20% ludzkości żyje z kreacji pieniędzy
120% ?
Fantazji ci brakło?

>>I dlatego należy odebrać starym ludziom emerytury a chorym zasiłki?
>Dlatego należy kreować pieniądz w systemie o ścisłych zasadach
I dlatego należy odebrać starym ludziom emerytury a chorym zasiłki?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>I dlatego należy odebrać starym ludziom emerytury a chorym zasiłki?

Istniejące emerytury i zasiłki finansowanie z podatków od biedy i z długu biedoty wobec kapitalistów należy zlikwidować i zastąpić je dochodem gwarantowanym finansowanym z podatków wyłącznie od własności.

Dochód gwarantowany jednakowy dla wszystkich.
Niemowlęcia, kapitalisty, emeryta, obłożnie chorego.

Każdy dostaje tyle samo a wysokość tego zależy od wyboru wysokości podatku od własność w demokracji bezpośredniej.

Coś więcej niż dochód gwarantowany może wynikać z pracy najemnej, z użyczania środków produkcji albo z ich sprzedaży.

W moimi modelu jest niemożliwe żebyś położył się spać i obudził bogatszy, choć zdążyłeś zaledwie pierdnąć i podrapać się po tyłku. Taka patologia społeczna możliwa jest za to w waszym wrogim ludzkości systemie stosunków społecznych, którego nienawidzę.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Przykład Płocka czeka

>>I dlatego należy odebrać starym ludziom emerytury a chorym zasiłki?
>Istniejące emerytury i zasiłki finansowanie z podatków od biedy
1 Czyli Hamerlik nie płaci? Biedny nie jesteś
2 W Niemczech emerytury są wypłacane ze składek płaconych przez wszystkich pracujących
3 Pokaż mi w Niemczech tę twoją legendarną "biedę", bo niemieckiego "robola" Hamerlika stać na podróże do Peru

>Dochód gwarantowany jednakowy dla wszystkich.
Nareszcie po polsku!!!!!!
Tak, to jest twój postulat: dochód gwarantowany, a nie jak manipulujesz podatki na rzecz osób bez mienia. jak będziesz dalej stosował powszechnie przyjęty termin, łatwiej będzie wymieniać argumenta.

>Każdy dostaje tyle samo a wysokość tego zależy od wyboru wysokości podatku od własność w demokracji bezpośredniej.
A tu już manipulujesz. Podatek wg ciebie (!) jest iloczynem stopy podatkowej i wyceny wartości mienia

Skończ manipulacje, można będzie porozmawiać na argumenta

>W moimi modelu jest niemożliwe żebyś położył się spać i obudził bogatszy,
Dokładnie to w twoim modelu jest możliwe, wystarczy, że ktoś w nocy wyceni twój samochód na milion euro i jesteś bogatszy bez kiwnięcia palcem, więc nie manipuluj

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A tu już manipulujesz. Podatek wg ciebie (!) jest iloczynem stopy podatkowej i wyceny wartości mienia

Nie to Ty manipulujesz bowiem wycena mienia jest tylko sposobem na określenie jego wartości.

Jak ktoś przyjeżdża pod twój dom, wyciąga 10.000 jakiś tam jednostek i proponuję zamianę tych jednostek na prawo do swojego samochodu, to ile jest warty twój samochód?

500 jednostek, bo to podstawa opodatkowania?

Wszyscy wiemy,że każdy rwie do siebie, że każdy chce jak najwięcej ale nie wolno dopuszczać do tego, żeby jeden rozwijał się na redukcji drugiego.

Wasz kapitalizm oparty na utajnionej i nieopodatkowanej własności to system niewolniczy, trochę podrasowany feudalizmu.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>A tu już manipulujesz. Podatek wg ciebie (!) jest iloczynem stopy podatkowej i wyceny wartości mienia
>Nie to Ty manipulujesz bowiem wycena mienia jest tylko sposobem na określenie jego wartości.

Dokładnie! U ciebie tak ma być. A podatek zależy od stopy podatkowej i wyceny wartości mienia, więc nie zarzucaj mi manipulacji
Jeśli miałbym dom, którego nikt nie chce kupić, nie zapłacę podatku.
I tak zrobiłby w twoim systemie każdy właściciel kopalni. bo JAK NA IDIOTĘ PRZYSTAŁO nigdy nie odpowiedziałeś ja podzielić kopalnię

Przykład Płocka nadal czeka na twoje odniesienie
Właściciele największych fabryk, zmówią się i wzajem nie wycenią swojego mienia, za to wycenią mieszkania robotników i zapłacą tę samą kwotę podatku co robotnicy

>Jak ktoś przyjeżdża pod twój dom, wyciąga 10.000 jakiś tam jednostek i proponuję zamianę tych jednostek na prawo do swojego samochodu, to ile jest warty twój samochód?

1 Znów manipulacja. Po co jakieś tam "jednostki"
2 Wg ciebie mój samochód wart jest 100 "jednostek, bo 99 ludzi we wsi wyceni go na zero

To do ciebie nie dociera?

>500 jednostek, bo to podstawa opodatkowania?
100

>Wszyscy wiemy,że każdy rwie do siebie,
Tak, Hamerlik rwie do siebie

>że każdy chce jak najwięcej ale nie wolno dopuszczać do tego, żeby jeden rozwijał się na redukcji drugiego.
Dokładnie to proponujesz. Maksymalną koncentrację własności w jednym ręku
Matematycznie ci to wyliczyłem
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
I teraz będzie UCIECZKA

>Wasz kapitalizm
Znów manipulacja. Nasz czyli czyj? Mój?
Nie ja go tworzyłem

>oparty na utajnionej
Kłamstwo, przykład włamywacza - ucieczka

>i nieopodatkowanej
Kłamstwo, płacę podatki także od własności, takie jakich prawodawca żąda

>własności to system niewolniczy,
UDOWODNIJ, że twój samochód czyni z kogoś niewolnika


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Sam sobie byłeś winien. Trzeba było sprzedać ziemię przed licytacją i nie uciekać do Berlina

No jasne!
Dlatego teraz masz prawo rzucać we mnie kamienicami

Tak się właśnie kończą wasze państwowe programy nauczania w przymusowych szkołach i programy telewizyjne finansowane z podatków od biedy i przymusowego abonamentu.

Młody człowiek nie rozumie, że stary chce zaprogramować go na swojego niewolnika i wszystko co mu przekazuje, nie jest żadna wiedza tylko wroga manipulacja jego umysłem.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Sam sobie byłeś winien. Trzeba było sprzedać ziemię przed licytacją i nie uciekać do Berlina
>No jasne!
>Dlatego teraz masz prawo rzucać we mnie kamienicami

Chłopie, na własne życzenie nie masz domu.

>Młody człowiek nie rozumie, że stary chce zaprogramować go na swojego niewolnika i wszystko co mu przekazuje, nie jest żadna wiedza tylko wroga manipulacja jego umysłem.

Stara Hamerlikowa?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Chłopie, na własne życzenie nie masz domu.

Wiadomo, bo gdybym kręcił z wami lody w tajemnicy to miałbym już 3, z czego 2 wynajęte za niezły hajs.


youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Chłopie, na własne życzenie nie masz domu.
>Wiadomo, bo gdybym kręcił z wami lody

Znów coś na mój temat wymyśliłeś?
Znów mi coś zarzucasz?

Psi chuju, PRACĄ na swój dom zarobiłem

A ty masz dochód, z którym każdy polski robotnik miałby dom
Na własne życzenie nie masz domu, wolisz luksusy.


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A ty masz dochód, z którym każdy polski robotnik miałby dom

W Berlinie, w Warszawie, tam gdzie pracuje a nie na wsi odległej o 1000km, do której nie pojedzie,bo nie ma na to czasu.

I właśnie dlatego 86% mieszkańców Berlina mieszka w cudzych domach.

A teraz ten sam numer chcecie zrobić w Warszawie a potem już wszędzie, żeby biedota mieszkała w waszych domach, nie miała nic a wtedy nigdy nie będzie mogła protestować ani odmówić Wam pracy.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Przykład Płocka
CZEKAM

>>A ty masz dochód, z którym każdy polski robotnik miałby dom
>W Berlinie, w Warszawie, tam gdzie pracuje a nie na wsi odległej o 1000km, do której nie pojedzie,bo nie ma na to czasu.

Ach , panisko musi mieszkać w metropolii..

>I właśnie dlatego 86% mieszkańców Berlina mieszka w cudzych domach.
W przeciwieństwie do Lądka
Tylko idiota ucieka do Nędzogrodu

>A teraz ten sam numer chcecie zrobić w Warszawie a potem już wszędzie, żeby biedota mieszkała w waszych domach, nie miała nic a wtedy nigdy nie będzie mogła protestować ani odmówić Wam pracy.

Twoja żona to k***a, też umiem zmyślać

Coś wspomniałeś o kręceniu ze mną lodów....
Udowodnisz p. ch. jakieś moje kręcenie lodów?



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
15-04-2022 17:11 
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Ach , panisko musi mieszkać w metropolii..

Wcale nie.
Mogę mieszać na wsi bez pracy i zdechnąć z głodu pośród nieużytków należących do wielkomiejskich japoszonow.

Ale mi się nie chce.

Czyż nie tak opisujecie wasz świat?

Jako pełen możliwości, z których większości roboli nie chce się skorzystać?

A gdzieś tam w głowie kołacze się marzenie, żeby żyć na bogato z odsetek od oszczędności nie robiąc nic dla nikogo?

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Przykład Płocka
DEBILU! nie jesteś w stanie odpowiedzieć na przykład dotyczący TWOJEGO modelu?

To znaczy że hamermodel jest do duuuupy
Gdyby był cokolwiek wart, odpowiedź przyszłaby ci bez trudu

Od 10 lat p*****lisz publicznie o hamerraju a na proste pytania nie poradzisz odpowiedzieć

Jak podzielić kopalnię?
Skąd mam znać datę swojej śmierci?

>Wiadomo, bo gdybym kręcił z wami lody w tajemnicy to miałbym już 3, z czego 2 wynajęte za niezły hajs
Jesteś psim chujem.


Reszta twojego bełkotu to użalanie się nad sobą, że musisz mieszkać w luksusie i dlatego nie stać cię na dom

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Przykład Płocka

Zapomniałeś dodać niepodzielnej molekuły.

A jak się okazuje niepodzielny Nord Stream 2, którego nikt nie poradzi wycenić może być nieczynny a przynajmniej przez chwilę dopóki Ruskie będą napieprzac rakietami w Ukraińców.

No i jak ludzie teraz będą żyć bez Nord Stream 2 i gdzie tu sprawiedliwość.

Wiesz co ja na te twoje wizje, dla których nie ma żadnej alternatywy?

Płock będzie tyle warty ile ktoś będzie gotowy za to zapłacić.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
>>Przykład Płocka
>Zapomniałeś dodać niepodzielnej molekuły.

Ucieczka e zmianę tematu
Przykład Płocka, choć dotyczy TWOJEGO modelu, przerasta cię intelektualnie. Jesteś idiotą

>A jak się okazuje niepodzielny Nord Stream 2,
Ty twierdzisz, że można go podzielić, ty napisz jak

>którego nikt nie poradzi wycenić może być nieczynny a przynajmniej przez chwilę dopóki Ruskie będą napieprzac rakietami w Ukraińców.
Spełniają wizję twojego hamerraju. zabierają w postaci łupów nieopodatkowaną tajną własność.
PUTINOWSCY ŻOŁNIERZE ŻYJĄ WEDŁUG TWOJEJ EWANGELII

>Wiesz co ja na te twoje wizje,
Ja pytam o TWOJE wizje
Moje wizja sam sobie wymyślasz.

Jak podzielić kopalnię?
Skąd mam znać datę swojej śmierci?

Podałem matematycznie udowodnione, że twój pomysł to natychmiastowa koncentracja kapitału - ucieczka

Wybełkotałeś dziś że w twoim raju nie można zyskać na wartości śpiąc, udowodniłem sprzeczność, można w nocy zyskać ogromny majątek, wystarczy że ktoś go wyceni. Ucieczka debila

Twierdzisz, że Sonia nie mając mienia nie może pojechać do sąsiedniego miasta
Twierdzisz że była w Peru

Popatrz do lustra i się wyrzygaj

>Płock będzie tyle warty ile ktoś będzie gotowy za to zapłacić.
Czyli max 4-krotną pensję robotnika i od tego właściciel rafinerii zapłaci 10% podatek
Robotnik od mieszkania zapłaci DOKŁADNIE taką samą kwotę

To jest twój pomysł na rozproszenie własności

Jakie to lody wg ciebie kręcę?
Odpowiedz, skoro mi coś takiego sugerujesz.
Nie. Rzucać gównem, może się coś przyklei, tak jak a z tą lichwą. Może ktoś uwierzy, że żyję
z przestępstwa.

Imitacjo człowieka o ujemnej uczciwości


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>>A jak się okazuje niepodzielny Nord Stream 2,
>Ty twierdzisz, że można go podzielić, ty napisz jak

Majątek, który nie zostanie wyceniony, nie zrodzi podatku ale także debetu i nie powiększy limitu oszczędności.

Kto nie wyceni rury ten wyceni gaz i ropę, które nią popłyną, to one mają wartość a nie rura.

youtu.be/5VCiU1osa3w
szarley (54913 punktów)
Przykład Płocka
CZEKAM

>>>A jak się okazuje niepodzielny Nord Stream 2,
>>Ty twierdzisz, że można go podzielić, ty napisz jak
>Majątek, który nie zostanie wyceniony, nie zrodzi podatku ale także debetu i nie powiększy limitu oszczędności.
Ty twierdzisz, że można go podzielić, ty napisz jak

Ucieczka

>Kto nie wyceni rury ten wyceni gaz i ropę, które nią popłyną, to one mają wartość a nie rura.
Ty twierdzisz, że można go podzielić, ty napisz jak

Przypomnę przykład Płocka:
W mieście jest kilka dużych fabryk, wg ciebie powinny być jednopersonalną własnością
Czterej właściciele umawiają się że nie będą się wzajem wyceniać, więc wycena rafinerii to wynosi tylko czterokrotną pensję średnio opłacanego najemnika

Załóżmy, że średnia płaca w Płocku to 8000 złotych, maksymalne oszczędności to 32 000 złotych i na tyle jest wyceniona rafineria
Podatek 10% to 3200 złotych rocznie

Ma dom, który też robotnicy wyceniają na... 32 000 czyli zapłaci od domu też 3200 w sumie 6400

Robotnik jest właścicielem mieszkania. Mieszkanie jest warte 50 000 złotych bo na tyle wycenił je właściciel rafinerii. Robotnik - właściciel mieszkania zapłaci 5000 złotych rocznie

Właściciel rafinerii i domu zapłaci 6400, robotnik - właściciel mieszkania 5000

kogo podatek bardziej zaboli?
Dochód z podatku dostaną taki sam

A to przy optymistycznym założeniu, że robotnik odważy się wycenić rafinerię, bo jak wyceni wysoko, to... straci pracę

Załóżmy, że w mieście mieszka 100 000 ludzi, jest 40 000 mieszkań

Wpływy z podatków to 200 mln złotych rocznie do podziału czyli podatek na rzecz "osób bez mienia" wyniesie ... 2000 złotych ROCZNIE
Z tego trzeba zapłacić lekarza, opłacić korzystanie z dróg i chodników itd

Emeryt sprzeda mieszkanie, pójdzie pod most, a kiedy skończą mu się pieniądze, bo biedactwo nie umrze w porę przeżyje za 2000 zł rocznie?

Teraz będzie ucieczka, bo hamersystem jest nie do obrony

Uciekając udowodnisz swój ujemny intelekt, ujemną godność i ujemną uczciwość
Uciekając udowodnisz też że kłamiesz, że masz maturę

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby
hanging_bishop (1112 punktów)
A kto zyska? Państwo, rozumiane jako dobro wspólne? Finanse publiczne? Najpierw nadwyrężyć, potem łatać inflacją? Tak się da? Może... Jak biedni tracą, to ktoś musi zyskać. To kto? Klasa średnia? A jest taka w Polsce?

Niegospodarność (niecelowa i celowa) prowadzi do tego tzn. zwiększenia podaży pieniądza. Morawiecki teraz zwala odpowiedzialność za inflację na wojnę. Tylko inflacja już była rok temu... Nie żaden diabeł jest przyczyną zła, tylko źli ludzie. Ludzie! Tak samo z inflacją.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>A kto zyska? Państwo, rozumiane jako dobro wspólne? Finanse publiczne? Najpierw nadwyrężyć, potem łatać inflacją? Tak się da? Może... Jak biedni tracą, to ktoś musi zyskać. To kto? Klasa średnia? A jest taka w Polsce?
>Niegospodarność (niecelowa i celowa) prowadzi do tego tzn. zwiększenia podaży pieniądza. Morawiecki teraz zwala odpowiedzialność za inflację na wojnę. Tylko inflacja już była rok temu... Nie żaden diabeł jest przyczyną zła, tylko źli ludzie. Ludzie! Tak samo z inflacją.

Inflacja to tylko sposób na wyjście z nadmiernej koncentracji własności.

Przy wysokiej inflacji wszystko traci wartość w tym przede wszystkim skoncentrowana własność.

Fabryki warte miliardy zmieniają się w rumowiska.

youtu.be/5VCiU1osa3w
15-04-2022 06:54 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>A kto zyska? Państwo, rozumiane jako dobro wspólne? Finanse publiczne?
są kraje które przez to że wstąpiły do strefy euro (klub małej inflacji) np Włochy, Grecja, przestały sie rozwijać. Naszemu nadwiślanskiemu geniuszowi ekonomi, balcerowiczowi, powinniśmy dac nobla, anty nobla, on to potrafi dusic i zadusić. prostak z PGR-u, Lepper mial racje z prof ekonomi o ekonomi

>potem łatać inflacją? Tak się da? Może... Jak biedni tracą, to ktoś musi zyskać. To kto? Klasa średnia? A jest taka
w raju nie bylo klas, wszyscy jechali na tym samym wózku, wagonem 1 klasy. Klasy to wymysl patoelit, celem zniewolenia, gnebienia (dziel i rządź)

>Nie żaden diabeł jest przyczyną zła, tylko źli ludzie. Ludzie!
patoelity, wszystko się odbywa odgórnie

>Tak samo z inflacją.
gorsza jest deflacja (np za tuska)
podoba mi się porównanie pieniądza do wagonika (jedno i drugie przenosi wartości), jeśli wagonik stoi na stacji, nie przynosi żadnej wartości, placimy osiowe. Osiowe to inflacja, powoduje że wagoniki szybciej krążą, wydajność, wydajność! oczywiscie nie mozna przeginac w 2 strone bo sie wykolei, bedzie katastrofa
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>w raju nie bylo klas, wszyscy jechali na tym samym wózku,

Czemu oczywiście przeczy hierarchia istniejąca u wszystkich gatunków społecznych, która wcale nie pojawiła się u homo sapiens lecz została odziedziczona w spadku po przodkach gdy nasi przodkowie byli jeszcze małpami.

Ewidentna hierarchia wśród osobników innych gatunków nie przeszkadza Ci w fałszowaniu obrazu rzeczywistości.

Czy wiesz dlaczego hierarchia osobnicza istnieje?

Po to, żeby rozproszone jednostki stworzyły zjednoczoną grupę i działały jak jeden organizm.

Mogę nawet zbudować taką definicję grypy,w której za jej fundament uznam hierarchię jej osobników.

Twoje ataki na hierarchię społeczną są absurdalne i wymierzone generalnie przeciw społeczeństwu.

Ktokolwiek pójdzie w kierunku twoich idei tego spotka bieda z nędza. Ja tego nie zrobię i będę bronił hierarchii społecznej przy czym będę starał się tę hierarchię uzdrowić, żeby nie było w niej miejsca dla pasożytnictwa społecznego.

Nie zgadzam się okrągły z twoim podejściem i nie pójdę twoją drogą.

youtu.be/5VCiU1osa3w
15-04-2022 09:53 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>w raju nie bylo klas, wszyscy jechali na tym samym wózku,
>Czemu oczywiście przeczy hierarchia istniejąca u wszystkich gatunków społecznych, która wcale nie pojawiła się u homo sapiens lecz została odziedziczona w spadku po przodkach gdy nasi przodkowie byli jeszcze małpami.
jeśli oglądasz filmy przyrodnicze to tam tabuny bydla walą ze wschodu na zachod, w poszukiwaniu soczystych traw, tam niema hierarchii, wszyscy jedza tą samą trawę, u nas kulczyk zarabial 1 000 000 zł na godzinę (3 domy na godzinę a inni zdychali pod mostem- darwinizm spoleczny jest fałszywy, to religia patoelit, liberałów)

>Ewidentna hierarchia wśród osobników innych gatunków nie przeszkadza Ci w fałszowaniu obrazu rzeczywistości.
np wśród mrówek niema hierarchii. Hierarchia to wymysl patoelit by uzasadnić swoje istnienie, pod taką tezę produkują filmy przyrodnicze. Patoelity to patologia. Patologia zdobyla wladzę i rodzi patologię, wymieramy

>Czy wiesz dlaczego hierarchia osobnicza istnieje?
DO ZNIEWALANIA
W raju był autorytet np matka czy wiedżma, nie jest hierarchią, a DOŚWIADCZENIEM zakumulowanym w matce czy wiedźmie przez tysiące lat

>Po to, żeby rozproszone jednostki stworzyły zjednoczoną grupę i działały jak jeden organizm.
w raju byliśmy wspólnotą bez hierarchii, byly matki, babki, dzieci, wnuki, siostry, bracia, po prostu braterstwo (siostrzenstwo)

>Twoje ataki na hierarchię społeczną są absurdalne i wymierzone generalnie przeciw społeczeństwu.
przeciw elitom, patoelitom. To jest patologia

>Ktokolwiek pójdzie w kierunku twoich idei tego spotka bieda z nędza. Ja tego nie zrobię i będę bronił hierarchii społecznej przy czym będę starał się tę hierarchię uzdrowić, żeby nie było w niej miejsca dla pasożytnictwa społecznego.
wszyscy którzy idą inną drogą są tępieni, mordowalni przez patoelity wiele ideii np kwakrzy, komunizm
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Kto w takim razie cieszy się z wysokiej inflacji i jak dołączyć do tej grupy?

Dłużnicy o ile ich długi przez lichwę nie rosną szybciej od inflacji.

Wierzyciele starają się jednak aby rosły szybciej.

Gracze giełdowi, dla których biznes to gra o życie usankcjonowana przez państwo.

Każdy kto nie zarabia na posiadaniu i na oszczędnościach lecz na turbulencjach, w których ludzie podejmują impulsywne i absurdalne decyzje tracąc w jedynej chwili dorobek dziesięcioleci.

youtu.be/5VCiU1osa3w
14-04-2022 20:56 
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)
>>Kto w takim razie cieszy się z wysokiej inflacji i jak dołączyć do tej grupy?
>Dłużnicy o ile ich długi przez lichwę nie rosną szybciej od inflacji.
>Wierzyciele starają się jednak aby rosły szybciej.
>Gracze giełdowi, dla których biznes to gra o życie usankcjonowana przez państwo.
>Każdy kto nie zarabia na posiadaniu i na oszczędnościach lecz na turbulencjach, w których ludzie podejmują impulsywne i absurdalne decyzje tracąc w jedynej chwili dorobek dziesięcioleci.
>
youtu.be/5VCiU1osa3w


Zaskakujące. Hamerlikowi udało się składnie pomyśleć i mówić z sensem. Ale żeby dać mu plusa, to trzeba go jeszcze wielokrotnie sprawdzić czy jego stan rozumowania może wykazywać wartość trwałą w czasie.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
>Zaskakujące. Hamerlikowi udało się składnie pomyśleć i mówić z sensem. Ale żeby dać mu plusa, to trzeba go jeszcze wielokrotnie sprawdzić czy jego stan rozumowania może wykazywać wartość trwałą w czasie.

Mniej zaskakujące jest to, że inflacja związana jest z ilością pieniądza w obiegu a ilość pieniądza z wielkością wykreowanych długów.

Mówi się, że państwo kreuje pieniądz wypożyczając go z banku centralnego i że inflacja jest z winy rządu ale w praktyce zasadnicza kreacja długów następuje poza bankiem centralnym w organizacjach prywatnych.

I tak się zastanawiam, skoro wszyscy jesteśmy egzystencjalnie związani z wartością pieniądza jaki jest w tym sens, żeby pieniądz kreował wg widzimisię Józek z lombardu, Gienia z systemu chwilówek, Zenon sprzedający na zeszyt itd.

Tym sposobem system pieniężny staje się systemem bez wyraźnych zasad, co musi go wtrącić w zapaść.

youtu.be/5VCiU1osa3w
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Proszę spojrzeć na inflację z trochę innej strony (wiem, że to trudne, ale proszę spróbować). Jeśli ktoś na czymś traci...
No i niby kto traci?

cr
16-04-2022 09:28 
 Ocena 2 na 2
kaszelop (219 punktów)
>>Proszę spojrzeć na inflację z trochę innej strony (wiem, że to trudne, ale proszę spróbować). Jeśli ktoś na czymś traci...
>No i niby kto traci?

Na inflacji niemal wszyscy tracą.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>Na inflacji niemal wszyscy tracą.
Jak zatem istnienie zyskujących wykoncypowałeś?

cr

Wróć do listy wątków działu Gospodarka i ekonomia
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365