W środowisku polskich astro-amatorów na Księżyc często mówi się "Łysy". Połowa z nas go nie lubi bo gdy mocno świeci utrudnia oglądanie lub fotografowanie galaktyk i mgławic nawet gdy robimy to daleko od ludzkich świateł. Grafika: pbs.twimg.(*)hdU3?format=jpg&name=4096x4096Agencja NASA pochwaliła się ogromnym sukcesem. Po raz pierwszy w historii udało się wyhodować rośliny na glebie pochodzącej z Księżyca. Uprawa roślin w kosmosie to niezwykle zajmujący temat. Odkąd NASA rozpoczęła badania, co kilka miesięcy ogłasza kolejny przełom w swoich staraniach. Do tej pory było to jednak związane z eksperymentami przeprowadzanymi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Tym razem naukowcy poinformowali właśnie, że po raz pierwszy udało się wyhodować rośliny w glebie sprowadzonej z Księżyca. W tym roku po raz pierwszy podjęto próbę w prawdziwej ziemi sprowadzonej z Księżyca. W zaledwie 12 gramach regolitu umieszczonego w maleńkich doniczkach wyrósł rzodkiewnik pospolity. Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne www.msn.co(*)5eff9052634ff38012059a470e97b3 |