Jeszcze żyją ludzie, którzy urodzili się gdy słowo "galaktyki" było nie znane, a nawet bez sensu! Grafika: pbs.twimg.(*)wAwz_h6?format=jpg&name=mediumJeszcze sto lat temu słowo "galaktyki" było nie znane bo nie wiedziano, że istnieją galaktyki. Dopiero w 1924 roku, gdy odkryto cefeidy, stało się jasne, że pewne pozorne mgławice to są bardzo odległe ogromne zbiorowiska gwiazd. Mrowisko tych gwiazd, z daleka, wygląda jak rzekoma mgiełka pyłowo-gazowa czyli imituje mgławicę. Zawdzięczamy to odkrycie (i nie tylko to) panu Edwinowi Hubble - którego nazwisko nadano znanemu kosmicznemu teleskopowi. BTW Człowieku, który to czytasz. Nie narzekaj na swoje życie. Inni mają gorzej. Autentycznie bezdomnym jest Elon Musk (niedawno sprzedał jedyną posiadłość pobytową jaką miał na własność i mógł mieszkać u siebie), a teraz, z dnia na dzień, jest coraz biedniejszy. Żal patrzeć !  Siema _ Wszystkie wszechświaty są wieczne |