Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy jest jakaś zależność człowieka od gwiazd innych niż Słońce

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Filozofia i światopogląd
NapisanoAutorTytuł
28-05-2022 23:01MaxGolonko3 (3459 punktów)Czy jest jakaś zależność człowieka od gwiazd innych niż Słońce
Ocena 1 na 1
Grafika (moja skromna osoba na fotografii)

pbs.twimg.(*)WQAA6csn?format=jpg&name=large

Mój kumpel, być może kochający inaczej (ale ja akurat jestem hetoroseksulany), na widok tej grafiki zażartował sms-owo:

A mówią że tylko Maryla Rodowicz w dzieciństwie robiła sobie zdjęcia z dinozaurami!


W czasach, gdy na Ziemi nie funkcjonowało sztuczne oświetlenie, podczas nocy gdy Księżyc był niewidoczny lub w nowiu, ludzie będący akurat daleko od ogniska mogli wszędzie, gołym okiem, zobaczyć największe z tak zwanych "obiektów mgławicowych", do których zaliczamy klasyczne mgławice (np Messier 42) jak i galaktyki (np Messier 31).

Messier 31 czyli galaktyka Andromedy za około 5 miliardów lat scali się z naszą galaktyką czyli finalna galaktyka będzie miała znacznie więcej gwiazd ale już nie będzie spiralna mimo, że obie są dziś spiralne lecz będzie "nieciekawie" eliptyczna.

Bardzo dawno temu, będąc małym chłopcem u babci i dziadka na Święta Bożego Narodzenia (wspólna Wigilia) w okolicach Szczucina koło Tarnowa, w gospodarstwie na dalekim uboczu wsi, miałem w nocy (w sadzie - w obrębie ogrodzonego gospodarstwa) okazję do obserwacji centrum naszej galaktyki czyli Drogi Mlecznej oraz największych obiektów mgławicowych jakie w owych dniach są dostępne na niebie.

W tym wieku źrenica mojego oka otwierała sie tak bardzo , że nawet dostrzegałem jakieś kolory w tych obiektach co mnie wtedy zafascynowało i zapamiętałem to na całe życie.

Tu kopia grafiki jakby tamta nie działała:
scontent-f(*)KcKR7Iv507-0rMYZpQ&oe=62979DD0

Siema
_
Wszystkie wszechświaty są wieczne
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

Duch Prawdy (14788 punktów)
>Grafika (moja skromna osoba na fotografii)
>pbs.twimg.(*)WQAA6csn?format=jpg&name=large
>Mój kumpel, być może kochający inaczej (ale ja akurat jestem hetoroseksulany)
Idź do seksuologa, może coś na to poradzi.


(Jedyną i) Absolutną Prawdą jest (Bezinteresowna) Miłość.
Hamerlik Konopka (19903 punktów)
Te plastikowe dinozaury z okolic miejsca moich narodzin i dzieciństwa wydają się mało eko ale są jednak ciekawą wizją i inspiracją.

Może podobną wizją i inspiracją są rzeźby w kościołach obrazujące ludzi innych niż pozostali w ich czasach. Dawni ludzie byli jak zwierzęta a ktokolwiek się od tej zwierzęcości odróżniał ten zasługiwał na posąg.

Miałbyś więcej w sobie odwagi to nie występowałbyś zamaskowany.
Widać masz przekonanie, że ludzie myślący odmiennie od Ciebie rządzą i za tą maską chowasz się przed ich gniewem.

Nie bój z twarzą powiedzieć co sądzisz, bo jeżeli będziesz się bał, to będziesz żył w cudzym świecie a nie w swoim własnym.

youtu.be/5VCiU1osa3w
DyktaFon (9281 punktów)

>Miałbyś więcej w sobie odwagi to nie występowałbyś zamaskowany.

Oj, nie przesadzajmy. A jak dinozaur zarazi się Covid-19, to będzie tragedia. W którym szpitalu mają respiratory dla dinozaurów? O łóżkach nie mówiąc... Czy ktoś wyobraża sobie, jaka to by była tragedia, gdyby wszystkie dinozaury wymarły nagle na Covid-19? Strach się bać...

PS. Jakby ktoś twierdził, że wymarły miliony lat temu... To przecież nic nie szkodzi. Galaktyki i gwiazdy też miliony lat się zmieniają, a mimo to autor wątku się tym chyba realnie przejmuje...

Wróć do listy wątków działu Filozofia i światopogląd
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365